missko1
17.02.10,21:12
Mám starú chalupu r.v.1908 mat.kameň z vnútra do 50cm zaizolovaná kôly vlhnutiu z vnútra pri zmene teplôt, v zime len temperujem. Odrádzajú ma od laminátovej podlahy, ktorá sa vraj zničí vlhkom a je tiež chladná a šmyklavá, dlažbu mám a je nenormálne studená a pod ňu nedám el.kúrenie, linoleum sa mi nepáči kôly estetike. Naozaj mi ostáva iba drevená klasika?
Odporúčajte. Prosím o skúsenosti s plávajúcou v takých prípadoch,prípadne niečo nové ale nech ma to nezruinuje finančne. Ďakujem
bupi
17.02.10,20:24
Ja doporucujem korok, ktory sa naklikava,nelepi. Kedze je dom kamenny, tak by podlaha aj dychala, eliminuje sa tym chlad od podlahy a plesne.Kedze sa nepouzivaju ziadne lepidla, nehrozia ani dalsie skodliviny do priestoru. Klikaci korok sa uz nemusi nijako upravovat, odpadaju financie na pokladku odbornikom a je teply.
Podobna alternativa je marmoleum.
buchač
17.02.10,20:32
Mám starú chalupu r.v.1908 mat.kameň z vnútra do 50cm zaizolovaná kôly vlhnutiu z vnútra pri zmene teplôt, v zime len temperujem. Odrádzajú ma od laminátovej podlahy, ktorá sa vraj zničí vlhkom a je tiež chladná a šmyklavá, dlažbu mám a je nenormálne studená a pod ňu nedám el.kúrenie, linoleum sa mi nepáči kôly estetike. Naozaj mi ostáva iba drevená klasika?
Odporúčajte. Prosím o skúsenosti s plávajúcou v takých prípadoch,prípadne niečo nové ale nech ma to nezruinuje finančne. Ďakujem

....nie neostáva ...

ALE

je najkrajšia , najviac sa hodí ....teda mne ..

Nedávno som kúpil , skoro taký istý ročník ....mám parkety ..
Jeden člen rodiny / mladý / navrhol plávajúcu podlahu ....že na tie parkety by bolo dobré položiť ....tak som aj položil , ale jeho do smútku s takým názorom ...;)
Laco-monter
17.02.10,20:49
Dyľe sú dyľe , no ne Pali ?
220870
17.02.10,21:31
Na taký povrch ,možno palubovku.
elpka
18.02.10,07:42
....nie neostáva ...

ALE

je najkrajšia , najviac sa hodí ....teda mne ..

Nedávno som kúpil , skoro taký istý ročník ....mám parkety ..
Jeden člen rodiny / mladý / navrhol plávajúcu podlahu ....že na tie parkety by bolo dobré položiť ....tak som aj položil , ale jeho do smútku s takým názorom ...;)

No Juraj, všetko je vec názoru a vkusu....my sme v našej drevenici mali starú palubovku a rozhodovali sme sa čo tam dáme....nakoniec sme dali do celej chalupy plávajúcu podlahu.....v zime tam chodíme len občas prekúriť a prežila dve zimy bez problémov, je pravda, že je studenšia ako drevená podlaha, ale v lete to nevadí a ostatné obdobia sme aj predtým nosili papuče, takže nám to vôbec neprekáža....výhoda je, že sa dobre udržiava, lebo deťom sa na chalupe moc prezúvať nechce, keď pobehujú hore- dole...toť moja skúsenosť...:rolleyes:
buchač
18.02.10,08:02
No Juraj, všetko je vec názoru a vkusu....my sme v našej drevenici mali starú palubovku a rozhodovali sme sa čo tam dáme....nakoniec sme dali do celej chalupy plávajúcu podlahu.....v zime tam chodíme len občas prekúriť a prežila dve zimy bez problémov, je pravda, že je studenšia ako drevená podlaha, ale v lete to nevadí a ostatné obdobia sme aj predtým nosili papuče, takže nám to vôbec neprekáža....výhoda je, že sa dobre udržiava, lebo deťom sa na chalupe moc prezúvať nechce, keď pobehujú hore- dole...toť moja skúsenosť...:rolleyes:

Veď o to ide ....názor a vkus ...
Len si nespomenula , či ste starú palubovku dali dole , alebo nie ....
Ja ešte len prvú zimu fungujem - chalupárčim , skúsenosti a rozumy zbieram....;)

Čo sa týka plávajúcej podlahy , tak túto nemám ani v byte ....neviem síce prečo , ale som na tento štýl nejak alergický ...všade mám koberce...

Ale ako si správne podotkla , pri tom menšom potomstve sa plávajúca vždy lepšie oplatí , je rýchlejšia údržba ...to je fakt ...;)
220870
18.02.10,08:07
Vždy ide o to či budete mať podlahu odizlovanú proti vode.Na 100 ročných domoch sa podlahy neizolovali.Ak na takýto povrch dáte plávajúcu podlahu tak máte problém .
tutiola
18.02.10,08:30
Nemusí to byť nutne palubovka, ale nech je to drevo a nie umelina. Aj keď to človek nezbadá hneď prvý rok, ale časom sa to ukáže samo. Ak by sa jednalo o vrchné podlažie, tam by som neváhala dať laminatovu podlahu, ale na prízemie len prírodný materiál. Predala som starý RD a nový majiteľ vyhádzal drevenú podlahu, dal betón a navrch laminatovú podlahu. Výsledok - vlhké steny. My sme vlhké steny nemali. Je nutné si uvedomiť, že drevo prepustí dnu aj von, ale laminát nie.
missko1
18.02.10,13:52
Vždy ide o to či budete mať podlahu odizlovanú proti vode.Na 100 ročných domoch sa podlahy neizolovali.Ak na takýto povrch dáte plávajúcu podlahu tak máte problém .

Spodok domu je ipa, heraklit a bet.poter..steny do 50cm tekutá lepenka a nové omietky. Ide skôr o to aby mi tá laminátová vevypučala od vlhka, by ma porazilo. S drevom je problém ten, že som ešte nevidel dobre urobenú podlahu bez špár..špáry ma asi každý. Majster či amater. A tiež cena?? Uff,uff
ono79
23.02.10,11:48
Spodok domu je ipa, heraklit a bet.poter..steny do 50cm tekutá lepenka a nové omietky. Ide skôr o to aby mi tá laminátová vevypučala od vlhka, by ma porazilo. S drevom je problém ten, že som ešte nevidel dobre urobenú podlahu bez špár..špáry ma asi každý. Majster či amater. A tiež cena?? Uff,uff

K tej podlahe môžem z vlastnej skúsenosti povedať, že sú amici,ktorí to dokážu. Po takej podlahe som chodil a veľmi sa mi páči. Dotyčný ju nabíjal a lepil na pôvodnú starú drevenú. má to urobené v jednej izbe dokonca tak, že si dal tú námahu a kúpil už použité parkety, ktoré zlepoval dokopy v počte 5 ks. Následne ich zbíjal k sebe a podlepoval. podlaha je teplá a veľmi dobre to vyzerá. On sám sa vyjadril, že ak dôjde k znehodnoteniu, tak ju vypáči a dolepí ďalšie kusy k sebe. Ale u nás doma je to iné. V jednom prípade sme dali na podlahovku gumolit v imitácií parkiet. väčšina tých, ktorí k nám zavítajú sú v pomykove, keď zistia, že je to gumolit.
My sme kúpili starý gazdovský dom. Chceme ho ladiť do chalupy a preto aj niektoré veci sa snažíme v tomto duchu robiť. Ale s podlahami je to nutné riešiť, ak idete do domu bývať. Ak len navštevujete miesto na oddych, tak by som si s tým nerobil takú vedu. Ale radšej prírodné drevo ako náhradu v podobe plávajúcej. Ani mňa neočarila laminatová. skôr som na prírodné (okrem gumolitu). U nás to bolo nutné vymeniť, či skôr vybetónovať, keď už máme tie suché základy. Ale dostali sme typ na niečo podobné ako Nopová fólia, ale vo väčšom rozmere. Teda tie štuple sú vyššie. keď vyberiete podlahu a dostanete sa na tvrdé podložie, doporučujú túto fóliu dať na zem (prípadne predbetonovať škrupinu, aby bol tvrdý podklad) následne zasypať napr. makadamom, polystyrén a na to dať drevenú podlahu. Tá bude teplá, lebo polystyrén nepustí zime hore. Ešte musím upozorniť, že tieto podlahy sa nesmú dotýkať stien. Pretože už ako som vyššie čítal a stotožňujem sa s tým, ak vybetonujete celú časť až po stenu, tak vám voda vyrazí na stenách. ak necháte medzeru, bude síce priestor trošku ochladzovaný, ale zase tá vlhkosť bude odvetraná práve vďaka tej fólii. A tak následne môže rozdiel medzi stenou a podlahou vyriešiť cez drevené lišty, alebo ako my... dali sme pekné riečne kamene, teda oblé.zaujímavo to vyzerá a pri tom vysávaní si už toľko dáme pozor.

Názor:)
sar
25.06.10,08:46
Najteplejsi mas korok plavacku (koli rychlej pokladke), dekory su teraz uz od vymyslu sveta, dokonca aj s drevennym alebo kozennym povrchom. Ak by si sa rozhodol pre drevo, tak by som dala pod neho korkovu rolu. Je to teplejsie. My to mame skoro v celom dome a je to rozdiel oproti tej scvrkavajucej sa umeline co sa bezne dava.
Es_vision
21.06.12,11:44
Damy a pani. Poprosim vas o vas nazor.
Es_vision
21.06.12,11:45
Damy a pani. Poprosim vas o vas nazor.


Mam staru chalupu asi 100 roc. Mur je z
kamena spojeny hlinou hrubka cca 50 cm. Dom nie je podpivniceny.
Koncom 80r. tu predosli majitelia vyliali beton na hlinu o hrubke 2
az 5 cm. Steny su samozrejme vlhke. Prave som zacal odstranovat beton
a nanos hliny do hlbky asi 35 az 40 cm. Necham to trosku vyvetrat.
Podklad chcem robit ako kedysi, cize suchy strk asi 15 az 20 cm a
nato suchy preosiany piesok tiez asi 15cm. Do piesku zapustit hranly
a nato dubovu, alebo bukovu palubovku.


Vopred dakujem za vase prispevky...
Radomir_svk
24.06.12,12:07
spravne riesenie, ja som daval do piesku aj vapno a tak som zapustal hranoly, daval som cerveny smrek
buchač
24.06.12,12:26
Damy a pani. Poprosim vas o vas nazor.
Mam staru chalupu asi 100 roc. Mur je z
kamena spojeny hlinou hrubka cca 50 cm. Dom nie je podpivniceny.
Koncom 80r. tu predosli majitelia vyliali beton na hlinu o hrubke 2
az 5 cm. Steny su samozrejme vlhke. Prave som zacal odstranovat beton
a nanos hliny do hlbky asi 35 az 40 cm. Necham to trosku vyvetrat.
Podklad chcem robit ako kedysi, cize suchy strk asi 15 az 20 cm a
nato suchy preosiany piesok tiez asi 15cm. Do piesku zapustit hranly
a nato dubovu, alebo bukovu palubovku.
Vopred dakujem za vase prispevky...


17.02.10 21:32
buchač
Nedávno som kúpil , skoro taký istý ročník ....mám parkety ..

...vzhľadom k červenému ....

Čo je to trochu ?????

Lebo občas , hlavne po daždoch a dlhšej neprítomnosti ešte stále niekedy vhkosť cítiť...slabo , ale hej...

Takže vetrať a vetrať .....neskôr vetrať a aj kúriť , potom kúriť a vetrať a naopak ....

P.S.:
...ako bonus pridávam ....
Zbehni do miestnej krčmy , zoznám sa z miestnymi....predsa len poznajú lepšie domáce prostredie , vedia čo a ako....
Ja som tak zrobil ...neľutujem ...kus roboty už mám za sebou ....
Es_vision
24.06.12,15:37
Dakujem za reakcie.

Re Buchac:

Na chalupe uz byvam nejaky ten rok (3).
Trosku vetrat myslim ze pootvarane okna non stop az do vykurovacieho obdobia a to aj v nepritomnosti, cane corso to strazi ked tam nie som ja.
Vlhkost podla digitalnej meteostanice je okolo 50% v zime je okolo 42% Teplota v dome neklesne celorocne pod 20 stupnov (plynovy kotol IMERGAS kondenz.)
Podla toho co som sa docital na nete a v knihach, tak by to mali byt idealne podmienky, aj pre drevenu podlahu.
Jedine co ma trapi je spodna voda. Tak dufam ze to riesenie so strkom tomu pomoze.
Samozrejme este mam aj v plane terenne upravy pred domom.

BTW:
Miestnych som sa uz pytal, ba dokonca tu uz aj makali, ale ruky by som im naspak polamal... Radsej si to urobim sam, sice pomalsie, ale tak ako to chcem ja.