dak2002
18.02.10,00:44
Chcem tahat spiatocku z radiatora cez hlinikoplastovu rurku cez podlahu. Mam kondenzacny kotol v kombinacii s radiatormi, teplota vody na vystupe z kotla nepresahuje 55 C, takze na privode do spominaneho radiatora (je to 8m cez pivnicu) cca 52 C po prejdeni cez radiator 48, termostaticka hlavica na radiatore stupen 2 by mala drzat teplotu na vystupe pod 45 C. Myslite si, ze rozmyslam spravne alebo nie. A co takto spojit rebrikovy radiator kupelnovy 45x115 s radiatorom 45 x60 do serie a potom spiatocku do podlahy?To by mala byt voda ochladena dostatocne pod 45 C. Mozu sa vobec radiatory davat do serie?

Ak by ste mi poradili vrstvy a postup pre podlahove kurenie (EXP, folia(aka?), kari rohoz, uhytenie trubiek a poter (typ). Je to spravne?
Dakujem velmi pekne a vazim si kazdej rady.
csaba
18.02.10,03:41
Podľa mňa sa môžu dať radiatory do série. Sám mám v kúpeľni v podlahe hada. Na deku sme dali paronepriepustnú fóliu, z vonkajšej strany s hliníkom. Na to ORSIL dosky z minerálnej vlny. Potom zase paronepriepustnú fóliu s hliníkom navrch. Fóliu sme zlepili hliníkovou páskou aby ten ORSIL bol celkom zabalený a pri betonáži aby nenasal vodu. Potom sme dali kari rohož, veľmi už nepamätám rozmer, ale myslím, že oká boli 15x15. Na to sme natiahli hada a zaliali sme to cca 7cm betónom. Funguje nám to tretím rokom. V kúpeľni mám pod oknom rebríkový radiátor vysoký cca 1,5m.
dak2002
18.02.10,14:18
Dobry den. No konecne niekto, kto to ma tiez nainstalovane. Pocuvam na to len same negativne nazory, ale este nikoho kto to naozaj ma a funguje to.
aku hrubku orsilu ste pouzili? To co som popisal v uvode je mozne aj v praxi ? aku mate skusenost s ventilom na radiatore a riadenim teploty vody na spiatocke ? A aku mavate teplotu vody kurenia ?
Dakujem
dak2002
18.02.10,14:19
Samozrejme ste pouzili aj dilatacny polystyren (5mmm?) okolo podlahy, ze ? Len sa uistujem . dakujem
dak2002
18.02.10,14:23
Rozstup hada podla oka alebo ?Dakujem
csaba
20.02.10,12:00
Hrúbka orsilu bola myslím 8cm. Dali sme dve vrstvy po štyri cm. Dúfam, že si to dobre pamätám. Ide o to akú hrubú máte podlahu a čo si môžete dovoliť tam dať. Ja som mal cca 20cm. Keby som mal podlahu nižšiu dal by som menej izolácie, betónový poter navrchu by mal byť aspoň 5cm. Tenší sa nedoporučuje.
Skusenost s ventilom na radiatore a riadenim teploty vody na spiatocke, dalo by sa povedať nemám žiadnu. Mám kondenzačný kotol Buderus, nastavenú teplotu priestoru na 19 C, a viac sa nestarám. A aku mavame teplotu vody kurenia ? Teraz som sa išiel pozrieť na termostat, teplota vody kúrenia je práve 41C, vonkajšia teplota je +4 C. Keď boli mrazy pamätám si, že teplota vody bola aj tých cca 51C. Nikdy sme však od podlahy v kúpeľni nemali nepríjemný pocit. Dilatačný polystyrén sme nepoužili, ale robili sme to svojpomocne a toto ma napríklad nenapadlo. Rozostupy hada? Od oka asi 20 až 30 cm.
csaba
20.02.10,12:05
Ešte ma napadlo. Dilatačný polystyrén by sa mal aplikovať, určite nebude na škodu, my sme na to zabudli, našťastie nič nepraská.
dak2002
20.02.10,17:25
Dakujem za velmi spriehladnenie temy . S pozdravom michal
thermical
20.02.10,17:37
videl som už pár popraskaných dlažieb od spiatočkového potrubia v kúpeľni, radšej treba použiť regulačný šktrtiaci ventil ktorý umožňuje nastaviť si teplotu vody do podlahy.Zo steny trčí len hlavica, ventil je v podomietkovej krabičke. Vtedy môžu radiátory kúriť aj na 70 stupňov, a je istota že do podlahy sa horúce médium nedostane.