ZuzuT
18.02.10,15:49
Mozete mi odporucit nejake lepidlo na obkladacky v interieri, konkr. v kuchyni? S ktorym mate dobre skusenosti ...
220870
18.02.10,16:07
Flexibilné stavebné cementové lepidlá.Pri kúskoch ako kuchynská linka ani tak nezáleží od lepidla ako od toho kto to bude lepiť.
terezamaria
18.02.10,17:36
Mozete mi odporucit nejake lepidlo na obkladacky v interieri, konkr. v kuchyni? S ktorym mate dobre skusenosti ...

Pokiaľ chceš lepiť na umakart, výborne držia s RS-kou, lepia sa priamo.
Natrú sa obkladačky, trochu sa nechajú postáť, natrie sa umakart a prilepia sa. Držia neskutočne dobre.

S lepením na murovanú stenu, resp. ostierkovaný panel Ti poradia tí odborníci, ktorí robia obklady na takéto podklady.
ski555
18.02.10,17:48
nemusí byť žiadne flexibilné,ak sa jedná o murovaný podklad Technokola.Ceresit stojí za prd,akoby nasypaný štrk a nie príliš pevné.
vulxy
18.02.10,18:05
podla mojich skusenosti najlepsie lepidla vyraba Mapei ale aj najdrahsie:)
220870
18.02.10,18:08
nemusí byť žiadne flexibilné,ak sa jedná o murovaný podklad Technokola.Ceresit stojí za prd,akoby nasypaný štrk a nie príliš pevné.
UF !:D:D:Dneviem či chychtajúceho alebo plačúceho smajla:mee::mee::mee:
ski555
18.02.10,19:55
UF !:D:D:Dneviem či chychtajúceho alebo plačúceho smajla:mee::mee::mee:
asi máš slabú chvíľku:)
220870
18.02.10,21:56
Keby ste sa tým lepidlám trošičku rozumeli tak tkýto kyd nenapíšete.Nemáte absolútnu predstavu čo ste napísali.A ak sa tomu nerozumiete aspoň si priznajte chybu a nezavádzajte.
ZuzuT
19.02.10,10:34
Vdaka za vsetky nazory .. este keby sme mi odporucit nejakeho dobreho/odskusaneho obkladaca v okoli BA :-(
ski555
20.02.10,16:53
Keby ste sa tým lepidlám trošičku rozumeli tak tkýto kyd nenapíšete.Nemáte absolútnu predstavu čo ste napísali.A ak sa tomu nerozumiete aspoň si priznajte chybu a nezavádzajte.
inak si myslím,že toto ZuzuT vobec nezaujíma,tých kydov ste tu tiež popísali a nie vždy tie odporúčania sú OK,občas mi to pripadá vysoká odbornosť na základe nazberaných bodov:cool:
terezamaria
20.02.10,17:19
Keby ste sa tým lepidlám trošičku rozumeli tak tkýto kyd nenapíšete.Nemáte absolútnu predstavu čo ste napísali.A ak sa tomu nerozumiete aspoň si priznajte chybu a nezavádzajte.

Koho si myslel, že zle poradil? Ja som poradila len na umakart, na iné som nevedela, sorry.
220870
20.02.10,18:29
Koho si myslel, že zle poradil? Ja som poradila len na umakart, na iné som nevedela, sorry.
sky555
Martin Žofaj
21.02.10,16:25
jednoznačne flexibilné a majstra ktorý to vie namiešať tak,aby mu to nespadlo
Gapo
21.02.10,16:36
Mozete mi odporucit nejake lepidlo na obkladacky v interieri, konkr. v kuchyni? S ktorym mate dobre skusenosti ...
Pokiaľ bude práca niekomu zadaná, neviem načo sa zaujímať o lepidlo, veď majster to musí vedieť.:D:D
Ja som nalepil obklad na panel ešte obyčajným bývalo režimovým lepidlom a keď som prerábal kuchyňu, nadával som, že ktorý b.., to tak pevne nalepil. Musel som ich rozbíjať kladivom, odlepiť neišli. Takže ak to nebude žuvačkou, mali by bežne dostupné lepidlá stačiť.V predajni vedia.:cool:
ski555
23.02.10,17:09
Pokiaľ bude práca niekomu zadaná, neviem načo sa zaujímať o lepidlo, veď majster to musí vedieť.:D:D
Ja som nalepil obklad na panel ešte obyčajným bývalo režimovým lepidlom a keď som prerábal kuchyňu, nadával som, že ktorý b.., to tak pevne nalepil. Musel som ich rozbíjať kladivom, odlepiť neišli. Takže ak to nebude žuvačkou, mali by bežne dostupné lepidlá stačiť.V predajni vedia.:cool:
tiež si myslím,teraz som robil jednu kuchyňu,majiteľ sekal obklad po kúskoch,rekonštrukcia po 30-tich rokoch a vtedy kdeže boli flexibilné,takže tieto lepidlá dávať kam treba a trošku rozmýšľať.:cool:
TomasHC
24.02.10,06:57
Flexibilné stavebné cementové lepidlá.Pri kúskoch ako kuchynská linka ani tak nezáleží od lepidla ako od toho kto to bude lepiť.

A akoze naco flexibilne? Ved to nejde na podlahovku, terasu alebo niekde kde sa zasadne menia teploty o 50°C...
220870
24.02.10,07:03
A akoze naco flexibilne? Ved to nejde na podlahovku, terasu alebo niekde kde sa zasadne menia teploty o 50°C...
Skúste si vygoogliť aký je rozdiel medzi flexibilným a flex-ovým.
ski555
24.02.10,07:17
zaryto a úplne zbytočne si tu niekto stále tvrdí svoje
TomasHC
24.02.10,11:02
Skúste si vygoogliť aký je rozdiel medzi flexibilným a flex-ovým.

Napr. http://www.denbraven.cz/sk/produkty/0677.htm

Flexibilné lepidlo na obklady a dlažbu Quartz Flex

Mam taky pocit, ze flex je skratka z flexibilny. Vysvetli mi to prosim a myslim to vazne, v piatok mi zacnu pokladat dlazbu ;)
220870
24.02.10,13:26
Potrebujete Qartz flex
http://www.denbraven.cz/sk/produkty/0677.htm
nie ten qartz extra, to je na obklad.
Qartz sú veľmi silné pevné a kvalitné lepidlá.Môžem len odporučať.Dlažba sa dá lepiť aj na ten slabší lep s vyšším obsahom piesku ale len menšie plochy (kúpelňa 2-3 m2) a len pri dodržaní určitých remeselných zásad.Neodporúčam to skúšať.
TomasHC
24.02.10,17:14
Potrebujete Qartz flex
http://www.denbraven.cz/sk/produkty/0677.htm
nie ten qartz extra, to je na obklad.
Qartz sú veľmi silné pevné a kvalitné lepidlá.Môžem len odporučať.Dlažba sa dá lepiť aj na ten slabší lep s vyšším obsahom piesku ale len menšie plochy (kúpelňa 2-3 m2) a len pri dodržaní určitých remeselných zásad.Neodporúčam to skúšať.

Otazka znela, ze aky je rozdiel medzi FLEX a FLEXIBILNYM.
220870
24.02.10,17:48
Flexové lepidlo obsahuje viac lepivej zložky(živíc) .Flexibilné viac piesku.
inajana
24.02.10,20:53
Prosím o OK návod na lepenie veľkoplošnej (60x60 cm) DLAŽBY ako OBKLAD do sprch. kúta (Ypor).
220870
24.02.10,21:10
Veľké formáty dlažieb sa lepia na Flex-lepidlá. 100% vyrovnaný povrch očistiť od prachu napenetrovať ,duvilax a pod. Naniesť vrstvu lepidla stiahuť 10mm zubovým "hrebeňom".Na dlaždicu naniesť po celej zadnej strane 0,5mm vrstvu lepidla ,potom prilepiť na stenu mierne a rovnomerne pritlačiť.Dlažby vám budú klesať je nutné vymedzovať špáru medzi jednotlivými dlaždicami vhodnými klinmi.
inajana
24.02.10,21:15
220870 - ďakujem - nedá sa mi pridať bod (neskôr pridám) ... zajtra ideme na to ...
petmar
10.09.10,09:16
Poraďte prosím:
Pomýlil som si vrecia - na schodík v interiéri som doplnil 3 dlaždičky (zvislé) a prilepil som to nivelizačnou hmotou ceresit. Bude to držať ?
220870
10.09.10,14:58
Ano.Vo vyspelejších a hlavne trochu bohatších krajinách ako je Sk sa dlažby bežne lepia na nivelačnú hmotu.
petmar
10.09.10,18:19
Ano.Vo vyspelejších a hlavne trochu bohatších krajinách ako je Sk sa dlažby bežne lepia na nivelačnú hmotu.

To mi odľahlo, a ešte som aj vyspelý a bohatý :D
už som to zalial aj zhora a urobil schodík, škoda by bolo rozbíjať, ale drží to všetko spolu zatiaľ´=> ĎAKUJEM !
lapejko
10.09.10,18:21
Ano.Vo vyspelejších a hlavne trochu bohatších krajinách ako je Sk sa dlažby bežne lepia na nivelačnú hmotu.
A toto je čo za hlod???
220870
10.09.10,18:39
V rakúsku sme dláždili celú halu cez 1000m2 (otroci z východu).Predstav máš vozík na tom naloženú dlažbu a vedro zarobeného niveláku ....... perfektne znivelovaná podlaha naleješ za fanglu niveláku riedkeho ako mlieko, roztiahneš takou kefou na mm hrubú vrstvu 3-5m2 a poukladáš dlaždice 400 x 400.denne cez 100m2 .úplná pohodička.Dlažba za 4-5 hodín plne pochôdzna.
Podmienky perfektne rovná podlaha,perfektne rovná dlažba,ideálnych rozmerov .
Garantujem vám že Rakúsky murár by nevedel s bordelom aký sa predáva tu na Sk urobiť ani m2.Nie sú zvyknutý robiť s výmetom z výroby.Oni to nechápu prečo je tu u nás niekto ochotný kupovať výmet a ako sa stým dá robiť.
lapejko
11.09.10,20:24
V rakúsku sme dláždili celú halu cez 1000m2 (otroci z východu).Predstav máš vozík na tom naloženú dlažbu a vedro zarobeného niveláku ....... perfektne znivelovaná podlaha naleješ za fanglu niveláku riedkeho ako mlieko, roztiahneš takou kefou na mm hrubú vrstvu 3-5m2 a poukladáš dlaždice 400 x 400.denne cez 100m2 .úplná pohodička.Dlažba za 4-5 hodín plne pochôdzna.
Podmienky perfektne rovná podlaha,perfektne rovná dlažba,ideálnych rozmerov .
Garantujem vám že Rakúsky murár by nevedel s bordelom aký sa predáva tu na Sk urobiť ani m2.Nie sú zvyknutý robiť s výmetom z výroby.Oni to nechápu prečo je tu u nás niekto ochotný kupovať výmet a ako sa stým dá robiť.
OK,akceptujem.
lapejko
11.09.10,20:28
ale skús zakryť dlažbou mokrú nivelačku napr od Terranovy a o tri dni ju pozametáš.
220870
12.09.10,00:27
Nieje nivelák ako nivelák.
Laco-monter
12.09.10,04:16
V rakúsku sme dláždili celú halu cez 1000m2 (otroci z východu).Predstav máš vozík na tom naloženú dlažbu a vedro zarobeného niveláku ....... perfektne znivelovaná podlaha naleješ za fanglu niveláku riedkeho ako mlieko, roztiahneš takou kefou na mm hrubú vrstvu 3-5m2 a poukladáš dlaždice 400 x 400.denne cez 100m2 .úplná pohodička.Dlažba za 4-5 hodín plne pochôdzna.
Podmienky perfektne rovná podlaha,perfektne rovná dlažba,ideálnych rozmerov .
Garantujem vám že Rakúsky murár by nevedel s bordelom aký sa predáva tu na Sk urobiť ani m2.Nie sú zvyknutý robiť s výmetom z výroby.Oni to nechápu prečo je tu u nás niekto ochotný kupovať výmet a ako sa stým dá robiť.

Lebo u nás sa musí "ušetriť" za každú cenu , aj keby sa ta dlažba mala pokladať 3x.:D
A uplne najlepšie by bolo všetko ukradnuť , a ešte aj sam si položiť.

Ale bez srandy, niekedy neboli žiadné lepidla a všetko sa pokladalo, alebo ukladalo do cementovej mazaniny, a dodnes to drží ako šĺak.
Hlavne tie trojfarebné dlaždičky 10x10 cm , to je naozaj "oku lahodiace" sa na takú dlažbu pozerať.
A prečo nerobiť z výmetom ?
V amaterskych podmienkach sa obklada z menšími špárami a po 2 dńoch sa špáry prerežú diamantovým kotúčom ,a zašpáruje sa.
A nikto nepozná či bol obklad III. alebo I.
Inak ja som zvarač, no keď sem-tam obkladam nejakú kupeĺňu,len tak z pasie ,tak nepokladám na krížiky , ale starým sposobom zvrchu dole.
Dokonca som dlažbu pokladal aj tak,že som na podklad natiahol vrstvu lepidla,do nej som zapracoval sklotextilnu mriežku a na dlažbu tak 2 mm lepidla a tak som lepil dlažbu.:cool:
lapejko
12.09.10,07:00
Nieje nivelák ako nivelák.
počúvaj rovesník už odteraz nemôžeš spať? 3,27 AM ???
220870
12.09.10,07:07
mimotemyDobrý postreh.:D Tak to vyzerá keď sa večer "dožerem".mimotemy
Ladislav t
12.09.10,08:56
V kuchyni ti postačí lepidlo Od firmy Murexin BFK06 je to štandardné lepidlo a veľmi dobrej kvality
Laco-monter
13.09.10,06:23
V rakúsku sme dláždili celú halu cez 1000m2 (otroci z východu).Predstav máš vozík na tom naloženú dlažbu a vedro zarobeného niveláku ....... perfektne znivelovaná podlaha naleješ za fanglu niveláku riedkeho ako mlieko, roztiahneš takou kefou na mm hrubú vrstvu 3-5m2 a poukladáš dlaždice 400 x 400.denne cez 100m2 .úplná pohodička.Dlažba za 4-5 hodín plne pochôdzna.
Podmienky perfektne rovná podlaha,perfektne rovná dlažba,ideálnych rozmerov .
Garantujem vám že Rakúsky murár by nevedel s bordelom aký sa predáva tu na Sk urobiť ani m2.Nie sú zvyknutý robiť s výmetom z výroby.Oni to nechápu prečo je tu u nás niekto ochotný kupovať výmet a ako sa stým dá robiť.

Také výkony su proti ľuďom, niekto uvidí, že sa to dá, a začne hnať ĺudí aby také výkony dávali aj na Slovensku, samozrejme,že nie v tak idealnych podmienkach.
Je to podobné ako keď som videl na stavbe "paleťak", čo chytí a položí naraz 1,5 m2 zámkovej dlažby,robotníci len chystajú pieskové ložko a dorovnávajú okraje okolo obrubníkov.
majú takú normu na den , že sa musia strhať .:mee:
jednoducho murárstvo je ručná práca a netreba do toho montovať moderné technologie.
lebo o 20 rokov to nikto nebude chcieť robiť ak budú od neho vyžadovať aby za 1 deň položil 100 m2 dlažby, alebo sám omietol 4 izby , alebo vymuroval sam celé poschodie.:eek:
Majky11
28.03.11,17:34
Prečítal som si celú tému, no nemám veľmi jasno v tom, aké lepidlo mám použiť pri lepení obkladačiek a dlažby do kúpelne.

Podklad = Ytong+sieť+baumacol basic.

Podalha samozrejme poter.

Ďakujem za konkrétnu značku lepidla. :)
220870
28.03.11,17:57
jankooo33
28.03.11,19:11
ja osobne mozem odporucit lepidlo sopro alebo ardex
mendo933
29.03.11,05:38
nieje lepidlo ako lepidlo, dokonca aj to ze ma napisane flexi nemusi byt aztak pravda. Treba pozerat triedy, to je zvycajne napisane mensimi pismenkami

C1 Bežné cementové lepidlo
C1T Bežné cementové lepidlo so zníženým sklzom
C1TE Bežné cementové lepidlo so zníženým sklzom a predĺženou dobou otvorenia
C1FT Rýchlo tuhnúce lepidlo so zníženým sklzom
C2E Zlepšené cementové lepidlo s predĺženou dobou otvorenia
C2F Zlepšené rýchlo tuhnúce lepidlo s doplnkovými charakteristikami
C2T Zlepšené cementové lepidlo s doplnkovými charakteristikami a zníženým sklzom
C2TE Zlepšené cementové lepidlo s doplnkovými charakteristikami, zníženým sklzom a predĺženou dobou otvorenia
C2FT Zlepšené rýchlo tuhnúce cementové lepidlo s doplnkovými charakteristikami a zníženým sklzom
C2FE Zlepšené rýchlo tuhnúce cementové lepidlo s doplnkovými charakteristikami a predĺženou dobou otvorenia
mendo933
29.03.11,05:52
Obklad na Ceresit CM 11 dlažbu na Ceresit CM 12.
http://www.asb.sk/stavebnictvo/materialy-a-vyrobky/lepidla-natery-tmely/stavebne-lepidla-na-baze-cementu-4113.html

hlavne u tohto ceresitu CM12 som si vsimol ze udavaju ze pre podlahove kurenie, a je to len triedy C1 TE, na podlahovku treba C2T. Cena je tiez vysoka, za cenu su aj uz lepidla s vyssou triedou.
220870
29.03.11,16:25
hlavne u tohto ceresitu CM12 som si vsimol ze udavaju ze pre podlahove kurenie, a je to len triedy C1 TE, na podlahovku treba C2T. Cena je tiez vysoka, za cenu su aj uz lepidla s vyssou triedou.
Pokiaľ sú to relatívne malé plochy v bytoch a rd tak CM 12 Bohate stačí na podlahovku.Dokonca aj na CM11 sa dá, len to neodporúčam skúšať.Tie lepidlá som uviedol práve preto že sú jedny z najkvalitnejších a vo svojich triedach najlacnejších.Čím ale netvrdím že sa nedajú zohnať lacnejšie lepidlá podobných vlastností.
Mirkaska
09.08.11,12:14
aké je lepšie lepidlo na obklad a dlažbu v kúpelni - značka den braven (ktoré - quartz flex, quartz estra, profi ,...) alebo spomínaný ceresit?
akú značku špárovačky a silikonu doporučujete? počula som že silikon dosť plesnivie.
v predajni nám doporučili značku technokolla, ale sa mi zdá, že lepidlo vychádza dosť draho. dali mi cenu za 1 kg.
Mirkaska
10.08.11,10:51
tak mám na výber :
lepidlo Technokolla , den Braven quartz, profiflex Murefin, Cemix flex extra
špárovačka - technokolla alebo ceresit

akú značku silikonu?
TomasHC
10.08.11,10:58
tak mám na výber :
lepidlo Technokolla , den Braven quartz, profiflex Murefin, Cemix flex extra
špárovačka - technokolla alebo ceresit

akú značku silikonu?

Osobne môžem doporučiť špárovku Ceresit CE40 (http://www.ceresit.sk/produkty/ce40/), vôbec sa jej nechytá špina ani pleseň v kúpeľni.
Mirkaska
10.08.11,11:09
vdaka a silikon? ten vraj dosť plesnivie.

treba použiť aj nejaké pásky do rohov pod obklad, ktoré zabraňujú pukaniu a sú na hydroizoláciu? niekto tam dáva silikon, ale chcela by som čo najmenej silikonu v kúpelni.
220870
11.08.11,17:35
sparovka jedine ceresit,lepidlo z menovanych qartz alebo murexin flex.silikon asi najlepsi bezne dostupn'y wirth,ako tak este soudal.
ziadne pasky vam nepomozu,len odialia problem.cim menej silikonu tym lepsie
Mirkaska
12.08.11,10:09
sparovka jedine ceresit,lepidlo z menovanych qartz alebo murexin flex.silikon asi najlepsi bezne dostupn'y wirth,ako tak este soudal.


ceresit má silikon vo farbách ako špárovačka, aby to ladilo. tak som myslela, že kúpime ten... tiež píšu, že je odolný voči plesniam :-)
dolfort v jednej téme písal, že na styk sokel - dlažba použil sika flex, tak zvažujeme aj to.

- k lepidlu - dať aj na obklad quartz flex, alebo stačí extra?


ziadne pasky vam nepomozu,len odialia problem.cim menej silikonu tym lepsie

tak ako riešiť rohy kúpelní, aby to bolo dobre? náš obkladač tam chce dať silikon...

na ktorých miestach je silikon v kúpelni a WC skutočne dôležitý a kde je navyše?
220870
13.08.11,15:25
ceresit silikony stoja za staru backoru, plesniveju.a aj tak nebudu pasovat farebne.kedysi boli dobre ale pred par rokmi ich doje....iNa obklad nieje vhodne flex lepidlo treba pouzit obycajne.Do rohov a kutov som nikdy nedaval silikon.Silikon len v styku akrzlova vana obklad.Na plechove vane netreba silikon.Lepsie su listy alebo sparovka
Mirkaska
14.08.11,19:32
ceresit silikony stoja za staru backoru, plesniveju.a aj tak nebudu pasovat farebne.kedysi boli dobre ale pred par rokmi ich doje....iNa obklad nieje vhodne flex lepidlo treba pouzit obycajne.Do rohov a kutov som nikdy nedaval silikon.Silikon len v styku akrzlova vana obklad.Na plechove vane netreba silikon.Lepsie su listy alebo sparovka

a čo do rohov stena - stena? iba špárovku?
a styk stena - dlažba? doporučujú tu sika - flex alebo tmel wurth.

v jednej téme doporučujete dať vaňu pod obklad, ešte to platí alebo nie?
220870
15.08.11,13:05
stena stena,iba sparovku
stena dlazba ak je podlahovka tak silikon.ale v malych kupelkach to nieje nutne.sparovka sa da vemi jednoducho opravit vymenit pripadne presilikonovat.silikony plesniveju,hlavne v kupelkach.

vana pod obklad stale plati.
Mirkaska
16.08.11,16:58
vana pod obklad stale plati.

kedy je potom dobré dať tie vaňové lišty? ja som našla v ravaku a ešte v jednej firme so sanitou, ale nejako neviem, ako sa to dá pekne využiť. zdá sa mi to veľké. neviem, či som našla to správne.

a čo hovoríte na sika - flex do špáry dlažba - obklad? a použiť aj škárovací povrazec?

poradíte mi ešte nejakú dobrú hydroizoláciu do kúpelne (zatiaľ máme Murexin PD K1).som síce mimo témy, ale nech je to už pokope všetko... :-)
Mirkaska
26.08.11,07:53
posúvam