Saxo19
20.02.10,20:01
Co by ste mi poradili na znizenie stropu v kupelni v byte?
spilo
20.02.10,19:17
sadrokarton
220870
20.02.10,21:25
Zelený.
Rozalka
21.02.10,09:11
Ja by som volila belasý, s mráčikmi, ak tam nie sú okná, kvôli presvetleniu prípadne aj podsvietiť.
Ako inšpiráciu prikladám plafón v hoteli Venetian v Las Vegas, oba zábery sú z interiéru, II. poschodie.
Pre doplnenie - v gondolách sedeli turisti, gondolieri spievali.
Laco-monter
21.02.10,15:16
Predovšetkým je potrebné zabezpečiť v kúpeľni dobré vetranie , vzhľadom na vysokú vlhkosť vzduchu,ktorá tam je občas prítomná.
Ja som to poriešil takto,že mám na stene zo sadrokartonu urobený taký falošný komín (50x30 cm) od podlahy až po strop,kvoli tomu aby mi vznikol výklenok.
Nad podlahou v tomto "komíne",je umiestnená vetracia mriežka,tiež do tohto"komína" zasahuje aj obmurovanie vany,teda aj priestor pod vanou je odvetrávaný,dalej su mriežky v samotnom telese "komína",konštrukcia ktorá nesie podhľadový sadrokarton je od stropu miestnosti znížená asi 14 cm,samotný "komín" usti do priestoru medzi sadrokartonom a stropom a takže celý tento priestor je odvetrávaný na protiľahlej strane miestnosti do vetracej rury,ktorá je vyvedená až nad strechu.
Pričom v miestnosti mám nainštalovaný aj odsávací ventilátor,tiež do vetracej rúry.
aviator
21.02.10,20:43
Mali sme v kúpeľni minerálne stropné podhľady a celkom sa to osvedčilo. Je mi to sympatickejšie ako sadrokartón, len treba zvážiť, či sa to hodí ku kúpelni.
Rodičia majú znížený strop z dreveného nahnedo navoskovaného obkladu a v kombinácii s bielymi na hnedo vyšpárovanými obkladačkami to vyzerá dosť dobre.
Držím palce.
misomiso
21.02.10,20:47
Ja by som volila belasý, s mráčikmi, ak tam nie sú okná, kvôli presvetleniu prípadne aj podsvietiť.
Ako inšpiráciu prikladám plafón v hoteli Venetian v Las Vegas, oba zábery sú z interiéru, II. poschodie.
Pre doplnenie - v gondolách sedeli turisti, gondolieri spievali.

Do kupenle musis vzdy dat zeleny a potom ho mozes nafarbit hoci na fialovo.
Saxo19
22.02.10,08:48
Vsetkym dakujem za rady, drzte palce ;-)