carolinka
24.02.10,07:20
DObry den,
viete mi niekto poradit ohladom plynovej pripojky?
Kupili sme pozemok, ktory je v extravilani mimo uzemneho planu obce, hned za zastavanou castou obce... Nalezitosti ohladom stavebneho a uzemneho konania su mi zname a v zasade by sme nemali mat velky problem, lebo starosta obce ma eminentny zaujem o novych obyvatelov, takze nerobi problemy pri vybavovani stavebneho povolenia...
Skor ma zaujima ako je to s plynovou pripojkou??? Plynove potrubie (co ako sa to vola) konci asi 80m od mojho pozemku... Musim si vybudovat plynovu pripojku na vlastne naklady alebo sa SPP podiela na vybudovani plynovej pripojky noveho zakaznika??? Niekde som pocula, ze novy zakaznik zaplati iba poplatok za zapojenie, tj. cca 200€ a zvysok je v rezii SPP...
Dakujem za odpovede :)
andreaS
24.02.10,06:33
my sme platili tych 215 eur a nic viac, ale to mame pripojku do 10m od hranice pozemku... ked tam bol manzel tak sa pytal ci budeme platit este nieco a oni mu hovorili ze nie, ze ste do 10m...

ale netusim kolko stoja siete na vacsiu vzdialenost...
Palusko.sk
24.02.10,07:16
Obavam sa ze 80m vam nepotiahnu. Ak to ide cez vas pozemok a nie je perspektiva ze sa to bude tahat aj dalej tak by to problem byt nemal, ta hadica nie je taka draha(musia vam to ale schvalit a musite mat na to projekt). Ak by tam mali davat ale standardne rozvadzacie potrubie tak to je uz celkom slusna suma, co by sa asi oplatilo len ak by tam bolo viac novostavieb.
jezko7
24.02.10,16:34
ak nemas vela zbytocnych penazi tak na tu pripojku zabudni,bola by to velmi draha sranda,jedine ze by ju dala vybudovat obec v pripade vecsej vystavby,inak je to veelmi drahe ,zvlast projekt + rozne povolenia a prace k tomu ...
carolinka
25.02.10,07:34
Mile rada by som na nu zabudla... len elektrarne mi dali podmienku, ze nemozem mat elektricky ohrev vody ani el. kurenie kvoli vytazenej sieti v obci ... Takze inu moznost ako plynovu pripojku v zasade nemam :(
drajver
25.02.10,09:21
Obavam sa ze 80m vam nepotiahnu. Ak to ide cez vas pozemok a nie je perspektiva ze sa to bude tahat aj dalej tak by to problem byt nemal, ta hadica nie je taka draha(musia vam to ale schvalit a musite mat na to projekt). Ak by tam mali davat ale standardne rozvadzacie potrubie tak to je uz celkom slusna suma, co by sa asi oplatilo len ak by tam bolo viac novostavieb.

Podľa mňa je 80 metrov plynovej trubky skoro zanedbateľná položka vzhľadom k rozpočtu celého domu.
Veľmi hrubý "odhad" je do 22 € / bm.

PS
( Rura PE 50x4,6 DERIPLAST Výrobca: xxxxxx Stav: na ceste 3,05 € (91,88 Sk) cena s DPH )
fedo78
25.02.10,10:18
Ja som mal podobný problém, plyn. potrubie však bolo od môjho pozemku asi 40 metrov. V projekte sme mali pripojenie z pôvodného ukončenia. Poslali sme to so žiadosťou o vyjadrenie a listom vlastníctva na SPP a čakali sme. SPP to trvalo asi 4 mesiace, no a nakoniec sa rozhodli, že to potiahnu vo vlastnej réžii, predpokladá sa tam ďalšia výstavba rodinných domov. Takže ak tam bude niekedy zastavaná zóna, je možnosť, že Vám to SPP privedú v rámci toho poplatku.
Palusko.sk
25.02.10,12:27
Ano, to je presne ten pripad co som pisal, ak je tam perspektiva mozno by sa to dalo ale vsetko zalezi od situacie a zaujmu obce/spp.
To co pisal drajver je klasicka trubka k domu, ta je lacna ale obavam sa ze 80m ju nepovolia viest ako som pisal a klasicke plynove potrubie je ovela ovela drahsie...
A co tak vykurvanie najlacnejsie - drevom, pripadne solar/tepelne cerpadla, ale to chce uz vecsiu investiciu, ktora sa vsak po cca 10-15 rokoch splati.
janka999
21.04.10,17:22
Prave riesime tento isty problem...my mame od plynovej pripojky cca 20m! Dnes sme boli ohladom toho v NR u SPP a pani ,kt. ma v kompetencii vybavovanie ziadosti o pripojenie noveho OM nam povedala,ze pravdepodobne si budeme musiet ten plynovod zabezpecit na vlastne naklady,kt. podla nej predstavuju sumu 5000Eur...a doba vybavenie min.1 rok! Neviete mi niekto poradit (kto uz tymto procesom presiel) ci ta ciastka je naozaj realna??? Zatial je to u SPP na schvaleni,takze pockame si na vyjadrenie...kt. dufam,ze nebude trvat dlho ....!Toto iste nas caka aj z vodovodom,kt. konci od nas tiez 20m a je obecny a to tiez nevieme nejako vyriesit,tak ak niekto vie ako to zacat realizovat,napiste mi prosim!!!!! Starosta nam povedal,ze obec nema peniaze na financovanie ani plynovej ani vodovodnej pripojky....!
TomasHC
22.04.10,06:01
Prave riesime tento isty problem...my mame od plynovej pripojky cca 20m! Dnes sme boli ohladom toho v NR u SPP a pani ,kt. ma v kompetencii vybavovanie ziadosti o pripojenie noveho OM nam povedala,ze pravdepodobne si budeme musiet ten plynovod zabezpecit na vlastne naklady,kt. podla nej predstavuju sumu 5000Eur...a doba vybavenie min.1 rok! Neviete mi niekto poradit (kto uz tymto procesom presiel) ci ta ciastka je naozaj realna??? Zatial je to u SPP na schvaleni,takze pockame si na vyjadrenie...kt. dufam,ze nebude trvat dlho ....!Toto iste nas caka aj z vodovodom,kt. konci od nas tiez 20m a je obecny a to tiez nevieme nejako vyriesit,tak ak niekto vie ako to zacat realizovat,napiste mi prosim!!!!! Starosta nam povedal,ze obec nema peniaze na financovanie ani plynovej ani vodovodnej pripojky....!

Ahoj, mne sa tymto tiez vyhrazali. Suma je realna, tu je priblizny rozpis:

- projekt plynovej pripojky (projektant co ma na to opravnenie)
- schvalenie plynovej pripojky (ak ide pripojka cez ine/mestske pozemky)
- stavebne povolenie + vsetky vyjadrenia k projektu pripojky
- pripojenie (vykop, polozenie potrubia, zasyp...) od firmy co ma od SPP opravnenie - rataj cca 80 Eur za bezny meter
- pripojovaci poplatok SPP 217 Eur
mendo933
23.04.10,06:18
Prave riesime tento isty problem...my mame od plynovej pripojky cca 20m! Dnes sme boli ohladom toho v NR u SPP a pani ,kt. ma v kompetencii vybavovanie ziadosti o pripojenie noveho OM nam povedala,ze pravdepodobne si budeme musiet ten plynovod zabezpecit na vlastne naklady,kt. podla nej predstavuju sumu 5000Eur...a doba vybavenie min.1 rok! Neviete mi niekto poradit (kto uz tymto procesom presiel) ci ta ciastka je naozaj realna??? Zatial je to u SPP na schvaleni,takze pockame si na vyjadrenie...kt. dufam,ze nebude trvat dlho ....!Toto iste nas caka aj z vodovodom,kt. konci od nas tiez 20m a je obecny a to tiez nevieme nejako vyriesit,tak ak niekto vie ako to zacat realizovat,napiste mi prosim!!!!! Starosta nam povedal,ze obec nema peniaze na financovanie ani plynovej ani vodovodnej pripojky....!
plynovod mam do 30m a nespominali nic ze by som mal robit na vlastne naklady, ale od plynu som upustil tak neriesim, este dako dostast spat pripojovaci poplatok. A vodu si musis potiahnut sama, co ti aj starosta naznacil. Ja som tahal vodovod 120 a elektriku 150m :-)
Z vodovodom treba povolenie drobnej stavby, prip. to bude riesit so stavbou domu v stav.povoleni a dohodnut sa so spravcom vodovodu, my mame dedinsky tak nam dal len starosta vyjadrenie stym ze si musime najst kvalifikovanu osobu co nam to zapoji a to je vsetko.
dalid
23.04.10,06:52
Dalsia moznost je, ze ak obec ma v uzemnom plane rozvoj a vystavbu novych domov, tak vsetky inzinierske siete by mala/mohla riesit obec. V tom pripade do vystavby pripojek (plyn, elektrina, voda, kanalizacia) vstupuje obec a je vysoka pravdepodobnost, ze pripojky budu odkupene, pripane zobrate do prenajmu... Ak vsak obec na nieco taketo nema peniaze (male obce dnes na taketo projekty ich skor nemaju ako maju), tak si to musis zial riesit vo vlastnej rezii, pripadne s dalsimi stavebnikmi, ktori sa na danu pripojku budu pripajat.

janka999 -odhadovana suma 5 000Eur za plynovu pripojku JE REALNA. Ale zas nikdy nevies na co narazis pri kopani v zemi, takze sa to moze este predrazit... Ak cakate na schvalenie - treba sa pribezne informovat, ci im nahodou nechyba nejaky doklad, lebo ti to ostane zalozene ako nekompletna dokumentacia a nemusia ta o tom informovat. A ty budes iba cakat a cakat.. :(
mendo933
23.04.10,08:14
vrazat tolke love do pripojok je zla cesta, zvlast do plynu. Treba ist cestou mensej potreby tepla na vykurovanie. Potom aj el. vykurovanie bude realnejsie a tu kapacitu siete uz nebude treba taku velku.
dalid
23.04.10,08:40
Len ci vobec rataju s nizkoenergetickym domom....???
plackoo
23.04.10,09:12
Prave riesime tento isty problem...my mame od plynovej pripojky cca 20m! Dnes sme boli ohladom toho v NR u SPP a pani ,kt. ma v kompetencii vybavovanie ziadosti o pripojenie noveho OM nam povedala,ze pravdepodobne si budeme musiet ten plynovod zabezpecit na vlastne naklady,kt. podla nej predstavuju sumu 5000Eur...a doba vybavenie min.1 rok! Neviete mi niekto poradit (kto uz tymto procesom presiel) ci ta ciastka je naozaj realna??? Zatial je to u SPP na schvaleni,takze pockame si na vyjadrenie...kt. dufam,ze nebude trvat dlho ....!Toto iste nas caka aj z vodovodom,kt. konci od nas tiez 20m a je obecny a to tiez nevieme nejako vyriesit,tak ak niekto vie ako to zacat realizovat,napiste mi prosim!!!!! Starosta nam povedal,ze obec nema peniaze na financovanie ani plynovej ani vodovodnej pripojky....!

Vyzerá to, že niekto má ostrú ceruzku.


Ahoj, mne sa tymto tiez vyhrazali. Suma je realna, tu je priblizny rozpis:

- projekt plynovej pripojky (projektant co ma na to opravnenie)
- schvalenie plynovej pripojky (ak ide pripojka cez ine/mestske pozemky)
- stavebne povolenie + vsetky vyjadrenia k projektu pripojky
- pripojenie (vykop, polozenie potrubia, zasyp...) od firmy co ma od SPP opravnenie - rataj cca 80 Eur za bezny meter
- pripojovaci poplatok SPP 217 Eur

Musí mať firma oprávnenie od SPP ???????????????????
Nestačí mať materiál / ľudí / prácu / skúšky - podľa noriem ?
Kebyže je to ozaj 80 €/bm :
- 20*80 = 1600 €
- projekt (do 10-15 % hodnoty diela ) = 200 €
- schvaľovačky (cez projektanta ) = max 200 €
- stavebné povolenie = max 280 €
- pripojenie 220 €
Spolu 2500 € :D:D:D:D:D .
PS
Keď ľudia na to pristúpia ( 5000 € ) netreba sa diviť, kam až to firmy rúbu.
kanal
23.04.10,10:07
ja som mal plyn 60m od domu a SPP nechcelo potiahnut.
Mohol som na vlastne naklady ale v ceste, co by stalo asi 7000 eur + projekt a vybavovacky.
Nakoniec som si zakopal na pozemku zasobnik na 4000 l plynu.
rocne skurim plyn asi 1500 eur a drevo v krbe za 150, pri normalnom plyne by som platil asi 800. asi po 8 rokoch budem na 0. Skus sa este spojit so susedmi, naklady by boli nizsie.
dalid
23.04.10,10:08
Musí mať firma oprávnenie od SPP ???????????????????


to NIE JE opravnenie OD SPP, ale firma/zodpovedny pracovník, co to bude realizovat, musí mat platnu odbornu spôsobilost na taketo prace. Skolenia a skusky nieco stoja, takze ten co to ma, si necha tieto naklady a cas zaplatit... Mozes si to aj sam spravit, ale aj tak budes potrebovat niekoho kto je na to opravneny, aby ti dal "peciatku". A ci sa ti niekto podpise (a teda prebere zodpovednost na seba) za nieco pri com nebol, nerobil dozor a podobne, je uz iba na svedomi dotycneho... Plyn totiz sem tam aj vybuchuje...:D
plackoo
23.04.10,10:42
to NIE JE opravnenie OD SPP, ale firma/zodpovedny pracovník, co to bude realizovat, musí mat platnu odbornu spôsobilost na taketo prace. Skolenia a skusky nieco stoja, takze ten co to ma, si necha tieto naklady a cas zaplatit... Mozes si to aj sam spravit, ale aj tak budes potrebovat niekoho kto je na to opravneny, aby ti dal "peciatku". A ci sa ti niekto podpise (a teda prebere zodpovednost na seba) za nieco pri com nebol, nerobil dozor a podobne, je uz iba na svedomi dotycneho... Plyn totiz sem tam aj vybuchuje...:D


Ale "obyčajne " taká firma/projektant ľahšie vybaví !

mimotemy

Mňa to iba pichlo do oka.
PS
A zabezpečoval som prípojku aj pre firmu aj pre rodinný dom.
A patrili mi kotlíky 50,350 aj 7000 kW (aj s obsluhou ).
A predstav si nevybuchol ani jeden :---:---:---:---:---.
TomasHC
23.04.10,12:27
Vyzerá to, že niekto má ostrú ceruzku.



Musí mať firma oprávnenie od SPP ???????????????????
Nestačí mať materiál / ľudí / prácu / skúšky - podľa noriem ?
Kebyže je to ozaj 80 €/bm :
- 20*80 = 1600 €
- projekt (do 10-15 % hodnoty diela ) = 200 €
- schvaľovačky (cez projektanta ) = max 200 €
- stavebné povolenie = max 280 €
- pripojenie 220 €
Spolu 2500 € :D:D:D:D:D .
PS
Keď ľudia na to pristúpia ( 5000 € ) netreba sa diviť, kam až to firmy rúbu.

plackoo: ja nie som firma ktora zapaja plyn, ja som len jeden z tych, ktori plyn potrebuju a SPP ich nechce pripojit...
plackoo
23.04.10,15:23
plackoo: ja nie som firma ktora zapaja plyn, ja som len jeden z tych, ktori plyn potrebuju a SPP ich nechce pripojit...

Tomas.

Ja som myslel tú SPP pani, čo mu to placla 5000.
salwator
04.07.10,11:42
Ja som tahal vodovod 120 a elektriku 150m :-)

mohol by som sa spytat ake naklady si mal na to a kolko obnasalo vybavovanie?

dakujem
alltracboy
16.09.11,12:00
mna na plynaroch a celkovo na releselnikov zaraz jedna vec.. potrebujem poriahnut vnutorny rozvody plnu a dopojit hadicu na plynover a do domu. Dal som poziadavku na dopyt a volaju mi ludia ktori strielaju z brucha sumy. A ked im poslem dlzky rur ktore treba, tak sa uz neozvu. Je to normalne ze clovek ani nevie o co sa jedna uz zahlasi cenu z brucha 550 eur? Nakoniec to dopadne tak ze si material nakupim sam a najmem si zvaraca so statnou skuskou a revizneho technika.
rudopp
16.09.11,16:30
mna na plynaroch a celkovo na releselnikov zaraz jedna vec.. potrebujem poriahnut vnutorny rozvody plnu a dopojit hadicu na plynover a do domu. Dal som poziadavku na dopyt a volaju mi ludia ktori strielaju z brucha sumy. A ked im poslem dlzky rur ktore treba, tak sa uz neozvu. Je to normalne ze clovek ani nevie o co sa jedna uz zahlasi cenu z brucha 550 eur? Nakoniec to dopadne tak ze si material nakupim sam a najmem si zvaraca so statnou skuskou a revizneho technika.

Presne (a rovnako všetkým ) špecifikuj hneď v dopyte