Snoophy
24.02.10,18:15
Ahojte,
Tak po dvoch mesiacoch s geodetom som sa pohol na prepis pozemku a dal som zmluvu na kataster.
Čo dokážem vybaviť bez listu vlastníctva??
Chcem búrať ale tam asi tiež treba LV však?
radek666
24.02.10,19:46
Ahojte,
Tak po dvoch mesiacoch s geodetom som sa pohol na prepis pozemku a dal som zmluvu na kataster.
Čo dokážem vybaviť bez listu vlastníctva??
Chcem búrať ale tam asi tiež treba LV však?

Pokial ideš búrať tak na to potrebuješ oficiálne búracie povolenie od stavebného úradu. Takže bez LV sa nepohneš oficiálne. Takisto budeš potrebovať mať spracovanú aspoň nejakú technickú správu ako bude asanácia domu alebo stavby prebiehať. (ako budeš búrať či ručne alebo buldozerom alebo semtexom, vplyv na okolité stavby, ako sa bude nakladať s odpadom, kde bude uložený a podobne). To ti zatial može projektant napr. čo ti bude kresliť nový dom spracovať aj bez LV.
val007
24.02.10,19:46
Ideš stavať? Tak projekt - ak ho už nemáš.
Laco-monter
24.02.10,20:00
Pokial ideš búrať tak na to potrebuješ oficiálne búracie povolenie od stavebného úradu. Takže bez LV sa nepohneš oficiálne. Takisto budeš potrebovať mať spracovanú aspoň nejakú technickú správu ako bude asanácia domu alebo stavby prebiehať. (ako budeš búrať či ručne alebo buldozerom alebo semtexom, vplyv na okolité stavby, ako sa bude nakladať s odpadom, kde bude uložený a podobne). To ti zatial može projektant napr. čo ti bude kresliť nový dom spracovať aj bez LV.


:D ... VÝBUCHOM ...:D
radek666
24.02.10,20:09
:D ... VÝBUCHOM ...:D

mimotemy aj taká varianta tam bola vidieť ako pozorne čítaš :cool:
kováčJi
24.02.10,21:00
Pokial ideš búrať tak na to potrebuješ oficiálne búracie povolenie od stavebného úradu. Takže bez LV sa nepohneš oficiálne. Takisto budeš potrebovať mať spracovanú aspoň nejakú technickú správu ako bude asanácia domu alebo stavby prebiehať. (ako budeš búrať či ručne alebo buldozerom alebo semtexom, vplyv na okolité stavby, ako sa bude nakladať s odpadom, kde bude uložený a podobne). To ti zatial može projektant napr. čo ti bude kresliť nový dom spracovať aj bez LV.

Skús ho štekliť :D (čo keď sa od smiechu rozsype ).
radek666
25.02.10,07:11
Skús ho štekliť :D (čo keď sa od smiechu rozsype ).

mimotemy alebo nech to skúsi poprosit možno sa to zbúra samo. ešte má niekto nejaký dobrý nápad ako poradiť Snoophymu. Neviem či zbierate len príspevky ale v poslednej dobe tu pár ludí píše rady nad zlato. Niesu všetci svetaznalý. Keď nemám čo poradiť tak nepíšem lebo keď hladáš nejaké info tak sa musíš preklikať tak 10 príspevkami o kravinách než niečo nájdeš na čítanie. Neplodné veci sa dajú písať na iných portáloch porada nieje vhodné miesto.
Alebo si píšme o ničom a tých pár ludí čo sem chodí a snažia sa radiť (CIMOM. CINERS, 220870 atď) sa na celú poradu vykašlú a potom sa možeme pýtať a radiť s ludmi ktorý to určite budú robiť zadarmo.

Toď vsjo.
drajver
25.02.10,07:52
mimotemy alebo nech to skúsi poprosit možno sa to zbúra samo. ešte má niekto nejaký dobrý nápad ako poradiť Snoophymu. Neviem či zbierate len príspevky ale v poslednej dobe tu pár ludí píše rady nad zlato. Niesu všetci svetaznalý. Keď nemám čo poradiť tak nepíšem lebo keď hladáš nejaké info tak sa musíš preklikať tak 10 príspevkami o kravinách než niečo nájdeš na čítanie. Neplodné veci sa dajú písať na iných portáloch porada nieje vhodné miesto.
Alebo si píšme o ničom a tých pár ludí čo sem chodí a snažia sa radiť (CIMOM. CINERS, 220870 atď) sa na celú poradu vykašlú a potom sa možeme pýtať a radiť s ludmi ktorý to určite budú robiť zadarmo.

Toď vsjo.

Určite za 26 hodín zistil, že potrebuje búracie povolenie (a k tomu nejaké podklady)
PS
Nevšimol som si či je stavba zapísaná v LV
(a či by sa nedala urobiť "multirekonštrukcia" ).
radek666
25.02.10,08:32
Určite za 26 hodín zistil, že potrebuje búracie povolenie (a k tomu nejaké podklady)
PS
Nevšimol som si či je stavba zapísaná v LV
(a či by sa nedala urobiť "multirekonštrukcia" ).

Určite za 26 hodín zistil, že potrebuje búracie povolenie (a k tomu nejaké podklady) - 26 hodín to bude dnes o 21:15 takže takže od včera večera do dnes rána zistil len to čo si tu asi prečítal. ale asi si len prehliadol

(a či by sa nedala urobiť "multirekonštrukcia" ) - pravdepodobne tým myslíš prestavba lebo tento výraz sa bežne nepoužíva. Zlúčené územné a stavebné konanie je zväčša pri prestavbách. Pri prestavbe je podmienka aby zostali časti obvodových stien aspoň. pokial nevie napasovať nový dom na staré základy a múry tak musí najprv zbúrať (búracie povolenie) a potom územné konanie a potom stavebné. Pokial chce ale začať búrať čo najskorej tak treba vybaviť búracie povolenie lebo ak by to chcel všetko v jednom musel by ísť cestou prestavby a to ho zase zdrží lebo už by musel mať všetky podklady (projekty k stavebnému konaniu urobené) inak nemôže ani búrať.
Ak neni v LV zapísané može na vlastné riziko búrať a tváriť sa že nevidí susedov a oni jeho. Je to ale "zásmažka" na problém. Susedia sú bez problémov než sa tam začne niečo robiť.
drajver
25.02.10,09:15
Určite za 26 hodín zistil, že potrebuje búracie povolenie (a k tomu nejaké podklady) - 26 hodín to bude dnes o 21:15 takže takže od včera večera do dnes rána zistil len to čo si tu asi prečítal. ale asi si len prehliadol

(a či by sa nedala urobiť "multirekonštrukcia" ) - pravdepodobne tým myslíš prestavba lebo tento výraz sa bežne nepoužíva. Zlúčené územné a stavebné konanie je zväčša pri prestavbách. Pri prestavbe je podmienka aby zostali časti obvodových stien aspoň. pokial nevie napasovať nový dom na staré základy a múry tak musí najprv zbúrať (búracie povolenie) a potom územné konanie a potom stavebné. Pokial chce ale začať búrať čo najskorej tak treba vybaviť búracie povolenie lebo ak by to chcel všetko v jednom musel by ísť cestou prestavby a to ho zase zdrží lebo už by musel mať všetky podklady (projekty k stavebnému konaniu urobené) inak nemôže ani búrať.
Ak neni v LV zapísané može na vlastné riziko búrať a tváriť sa že nevidí susedov a oni jeho. Je to ale "zásmažka" na problém. Susedia sú bez problémov než sa tam začne niečo robiť.

Jo :
Včera
07:15 PM

nevšimol som si to "PM" - preto 26 hodín.
A "multirekonštrukcia" začína tak, že je spracovaný projekt na rekonštrukciu a ...
ďalej to nebudem verejne písať :D:D:D:D
Snoophy
25.02.10,16:09
Nič zaujimavé som sa nedozvedel. Ale neva.
1, ak mám všetky papiere pokope na buracie povolenie kolko trvá kým ho dostanem od podanie žiadosti??

2, budem potrebovať nejaké doklady o rokovaní s dotknutými orgánmi štátnej správy a správcami sietí technického vybavenia územia a s účastníkmi konania, pokial sa vopred uskutočnili-to je čo??? Napíšte to niekto laicky´a zrozumitelne.

3, prehlásenie oprávnenej osoby, ktorá sa zaviazala vykonávať odborné vedenie prác spojených s odstránením stavby.
Ako má vyzerať také prehlásenie a to ho môžem napísať aj ja??

a ešte ak by dom zhoral alebo by spadol sám tak aj potom treba buracie povolenie??
ĎAKUJEM :)
Prajem pekný deň.
ciners
25.02.10,17:55
Keby dom zhorel, tak hasici a sudny znalci urcia sposob zapalenia a podla toho by bolo jasne, co a ako :) Statika ma naucila jedno: musis premysliet vsetky mozne aj nemozne kombinacie, nie len tu prvu,co ta napadne, takze asi tak :)
radek666
25.02.10,19:13
Nič zaujimavé som sa nedozvedel. Ale neva.
1, ak mám všetky papiere pokope na buracie povolenie kolko trvá kým ho dostanem od podanie žiadosti?? - 30dní od podania žiadosti

2, budem potrebovať nejaké doklady o rokovaní s dotknutými orgánmi štátnej správy a správcami sietí technického vybavenia územia a s účastníkmi konania, pokial sa vopred uskutočnili-to je čo??? Napíšte to niekto laicky´a zrozumitelne. - vyjaderenia od energetikov, plynarov, telecom, vodari. treba si skočiť na stavebný úrad od koho presne budú chciet vyjadrovačky. Každý úradník iné podmienky.

3, prehlásenie oprávnenej osoby, ktorá sa zaviazala vykonávať odborné vedenie prác spojených s odstránením stavby.
Ako má vyzerať také prehlásenie a to ho môžem napísať aj ja?? napísať si ho možeš aj sám ale pečiatku si tam sám asi nedáš. niečo ako prehlásenie stavebného dozoru pri stavbe svojpomocou.


Odpovede vyššie v texte.
val007
25.02.10,20:05
To prehlásenie mávajú aj architekti (keď robia stavebný dozor). Ak by ti nejaký arch. robil projekt na nový dom, tak potom by si sa s ním mohol dohodnúť, aby si ho mohol použiť aj k tomuto.
Snoophy
26.02.10,05:57
no supiš....
Tak dnes vyzistím tých vodárov SPP telecom elektrikarov a aj životné prostredie.
Zavolám im tam a spýtam sa čo zasa budú oni potrebovať aby som od nich dostal vyjadrenie.
Budem musieť ich požiadať aj o odpojenie od vody a elektriky.

Budem podávať aj stavebné povolenie. Môžem to podať naraz? Bude to lacnejšie?

A ešte písal som si tech popis buracích prác a na škridlu som napísal že sa použije na inom dome (hospodárska budova), krovy že sa spalia v krbe a steny že sa odvezú na príslušnú skládku.
Nebolo by lepšie napísať že steny použijem na vyrovnanie pozemku do základov. Steny sú z kameňa hliny sem tam nejaká tehla a vápennocementové omietky.
Alebo je to zajedno čo tam napíšem??? Čo bude lepšie?