vemak
25.02.10,23:22
ešte že sme nad tými Nórmi vyhrali- pozerám tak sám hokej a zrazu že kšŕr a prasklo vnútorné sklo, na pred rokom namontovanom eurookne (trojsklo), fakt bez zavinenia nejakou osobou. Výrobca ktorý okná aj montoval tomu neverí, že to nieje možné, a že firma čo mu dodáva sklá uznáva reklamáciu na prasknutie 24hod. Stretli ste sa z niečim takým? Ako to riešiť?
Ale ak by sme vyhrali nad Kanadou, dobijem ho nadobro zátkou od šampusu.
Stanislav 1975
25.02.10,22:27
ešte že sme nad tými Nórmi vyhrali- pozerám tak sám hokej a zrazu že kšŕr a prasklo vnútorné sklo, na pred rokom namontovanom eurookne (trojsklo), fakt bez zavinenia nejakou osobou. Výrobca ktorý okná aj montoval tomu neverí, že to nieje možné, a že firma čo mu dodáva sklá uznáva reklamáciu na prasknutie 24hod. Stretli ste sa z niečim takým? Ako to riešiť?
Ale ak by sme vyhrali nad Kanadou, dobijem ho nadobro zátkou od šampusu.

u teba sa asi zjavilo zjavenie,že vyhrajeme olympiádu-znamenie svatých...:D
doktor01
25.02.10,22:59
Niečo podobné sa stalo aj mňe (dvojsklo prasklo z vnútornej strany). Bohužiaľ s reklamáciou u dodávateľa okna som neuspel, ale vzniknutú škodu mi uhradila poistovňa.
220870
26.02.10,04:56
Sklo môže puknúť ak je nesprávne osadené v ráme.Skúste pozrieť v ktorých miestach sú vymedzovacie podložky zasklenia.Ak je to v mieste pukliny možno uspejte.
vemak
02.03.10,09:55
žiaľ aj na mňa sa výrobca vykašlal, a to keď ma na výstave nalamovali tak mi tvrdili že ich záruka je prakticky doživotná, ale poisťovňa mi to preplatí, išlo mi skôr o prístup. Našiel som na inom fóre že pri plastových oknách to seriózne firmy vyreklamujú bez problémov.
val007
03.03.10,20:08
Chcela by som sa spýtať, či je normálne, keď okná alebo rám platových okien praská, puká, myslím nie fyzicky, ale zvuk. V paneláku sme mali 5 komorové 2 sklo a v dome máme 8 komorové 3 sklo a stále to puká, malú dcérku to aj zobudí. Tak, že či aj nám sa nestane niečo podobné ako Tebe.
220870
03.03.10,20:30
Môže sa stať všeličo.Dajte si to skontrolovať a opraviť.Zrejme bude stačiť vycentrovanie krídla ,alebo vypodloženie skla .
val007
03.03.10,21:30
Ďakujem.
Publicum
04.03.10,09:39
žiaľ aj na mňa sa výrobca vykašlal, a to keď ma na výstave nalamovali tak mi tvrdili že ich záruka je prakticky doživotná, ale poisťovňa mi to preplatí, išlo mi skôr o prístup. Našiel som na inom fóre že pri plastových oknách to seriózne firmy vyreklamujú bez problémov.

Mozem len potvrdit, ze to zalezi od firmy - na nasom dome mame dokopy nejakych 22 okien. Po zhruba 2 mesiacoch sme museli zreklamovat 9 okien - presnejsie sklenenych vyplni. Jedna vypln nam praskla, na 7 sa vytvorili take duhove flaky (len opticka vada) a na jednom sa nam pocas tuhych mrazov spravili vnutri trojskla ''vlocky''.

Na vsetky skla nam firma uznala reklamaciu, v priebehu 3 tyzdnov to vybavila so svojim dodavatelom a stihla komplet vymenit.

Suma sumarum, zalezi to od firmy a jej pristupu.
Evita 123
23.04.13,16:00
Ahojte poradťe mi prosím kúpili sme asi pred mesiacom plastové 6 kmorové okná a neviem ako je možné ale na vrchu okna nám sklo prasko ale z vonkajšej strany a prasklina je vo vnútri okna a nechcú nam uznať reklamačku ževraj nám niekto hodil do okna kameň poradte mi je to možné vôbec a bývam dosť vysoko ďakujem
erik555
23.04.13,16:08
To je ako vysoko?
Ake su to okna a aka firma to robila?
Evita 123
23.04.13,16:15
Na druhom a sú to Aluplast ideal 7000 6 komovove izolacne dvojsklo a dvojite tesnenie
misoft
23.04.13,16:40
Nie som fachman - ale pokiaľ prasklo sko - svedčí to o nekvalitnom výrobku, alebo nekvalitnej montáži - muselo tam byť silné pnutie. A pochybujem, aby niekto hodil tak vysoko kameň so silou aby takto poškodil okno (najmä tesne pri ráme). Trvaj ďalej na reklamácii a operuj aj tým, že asi sa jedná i o nekvalitnú motnáž okna.
A ešte niečo - http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9 - oni nemajú čo vyjednávať - pokiaľ je to do 6 mesiacov - je to jasná výrobná vada. Pokiaľ na to nereflektujú - SOI im to vysvetlí (i s pokutou). A na takéto zamietnutie potrebujú odborný posudok - teda porušili reklamačný poriadok.
Evita 123
23.04.13,17:45
Ďakujem veľmi pekne za radu lebo som z toho neštastná ved oná nemám pomaly ani mesiac.
erik555
24.04.13,10:16
Na druhom a sú to Aluplast ideal 7000 6 komovove izolacne dvojsklo a dvojite tesnenie
Naozaj, ked sme uz pri tychto konkretnych oknach, tak mam otazocku. Ked Aluplast, tak ste neuvazovali o Aluplast 5000 SV? Nie je sice ram 6 komorovy, ale ma 3 tesnenia. Alebo vam ho vyhovorili, resp. ho ani nemali v ponuke?
- prikladam obrazok toho Aluplast 5000 SV (kridlo 6 komorove s vlepenym sklom...spodny druhy obrazok)
http://www.oknoland.cz/stranka/slovaktual-standard-ol-5_komorovy-profil-2_sklo/#prettyPhoto[1]/2/
Evita 123
24.04.13,18:07
o tých sme sa ani nebavili chcela som aby deti mali dobré okná v deckej aby tam mali teplo
erik555
24.04.13,19:59
o tých sme sa ani nebavili chcela som aby deti mali dobré okná v deckej aby tam mali teplo
A to su dobre okna s 2 tesneniami? :) ja si myslim, ze skor s 3 tesneniami a ci ma ram 5, alebo 6 komor hadam ani nezalezi, pretoze to nic neznamena a navyse je to mensia plocha ako skla! Ked uz malo ist o vyrazne teplo, tak ste sa mali bavit o oknach s trojsklom ;)