tondzino
26.02.10,21:56
Dobry den,

samozrejme, pred tym nez som sem napisal som prehladal google a poradu, ale odpoved som nenasiel.

Mam cerstvo kupeny notebook s OS Windows 7

Na to aby som IE8 mohol odinstalovat, potrebujem odinstalovat Service Pack 3, lenze on tu bol predinstalovany a ja ho nemozem najst.

Potrebujem odinstalovat IE8 pretoze vyplnam cey internet studiu o pacientoch a ta podporuje len IE7, cize tym padom nemozem vyplnovat studiu a znemoznuje mi to pracu.

Cize ktokolvek, kto vie vyriesit aj tento problem, prosim, piste :)

Dakujem
salvosko
26.02.10,21:03
Windows 7 nema Service Pack 3 takze je toto matuce.

Steps for Windows 7
To uninstall Internet Explorer 8, follow these steps:

1. Close all programs.
2. Click Start and then click Control Panel.
3. Under Programs, click Uninstall a program.
4. In the tasks pane, click Turn Windows features on or off.
5. In the list of windows features, clear the check box next to Internet Explorer 8.
6. You receive a warning message in a pop-up window. Click Yes.
Vlado40
26.02.10,21:06
Ináč povedané , daj si pri odinštalovaní zobraziť zoznam nainštalovaných aktualizácií.
TomasHC
27.02.10,15:34
mecky
27.02.10,16:29
Alebo pouzi IE7 vo Windows 7 XP mode - http://www.zive.sk/spravy/test-xp-modu-vo-windows-7-jednoducho-ucinny/sc-30-a-285010/default.aspx

ale len u verzii profesional alebo vyssej
michalxnet
01.03.10,00:20
Skus:
1. stalc Win+R napis optionalfeatures
2. zobrazi sa ponuka Windows Features kde zrus chackbox na Internet explorer 8


Obrazok v prilohe
Soňula
04.03.10,07:51
Ja by som potrebovala tiež poradit, ale trošku opačne. Nainštalovala som si Explorer 8, /mala som verziu 6/, lebo napr. pri kontrole mýta na stranke emyto.sk, mi to funguje len od verzie Explorer 7. Mám taký pocit, že mi ide pri tej verzii 8 všetko pomalšie. Možno mám zle nadstavené niake hodnoty, no niak som s tým neni spokojná. Aké máte vy skúsenosti?
salvosko
04.03.10,09:12
Na pomalsom pocitaci to moze byt pomalsie.
V zasade vzdy novsia verzia moze vyzadovat vykonnejsi pocitac.
Ale mozno mas v IE8 zapnute tie vselikaje rozsirenia lebo on pokial viem tak mierne modifikuje stranku aby sa ti zobrazila "pekne" ... mozno by to bolo vypnut. Myslim ze sa to vola rezim kompatibilneho zobrazenia.
Soňula
04.03.10,09:17
Na pomalsom pocitaci to moze byt pomalsie.
V zasade vzdy novsia verzia moze vyzadovat vykonnejsi pocitac.
Ale mozno mas v IE8 zapnute tie vselikaje rozsirenia lebo on pokial viem tak mierne modifikuje stranku aby sa ti zobrazila "pekne" ... mozno by to bolo vypnut. Myslim ze sa to vola rezim kompatibilneho zobrazenia.


Tak v tomto maš pravdu. Stránky sú "pekne", ale čo z toho, keď je to všetko akési pomale. Prosím ťa, ako by som si to mohla vypnúť?
Vlado40
04.03.10,09:33
V pravo hore nástroje - nastavenie režimu kompatibilného zobrazenia - zruš tu fajku
Soňula
04.03.10,09:50
No dík, "fajku som zrušila", čo som prebehla pár stránok, je to rýchlejšie. Dík za pomoc.
tondzino
06.03.10,18:17
Dakujem za rady, ale aj tak su my konieckoncov nanic :) IE8 som podla vasich rad odskrtol a ked som stiahol IE7 a dal som ho instalovat, zistil som, ze Win7 nepodporuje IE7 :D

Aj tak dakujem za radu.
bikam
05.08.10,19:12
Možno pre niekoho blbá otázka, ale ako zistím, akú verziu prehliadača mám momentálne nainštalovanú? Napr. IE ? Ďakujem
zk24
05.08.10,19:17
Možno pre niekoho blbá otázka, ale ako zistím, akú verziu prehliadača mám momentálne nainštalovanú? Napr. IE ? Ďakujem

V Opere je to "Pomoc - O prehliadaci Opera". V Mozille je to "Pomocnik - o prehliadaci Mozilla".

V IE Bude tiez nejake "Help - About IE"

Nasla som obrazok...
bikam
05.08.10,19:22
Ďakujem za rýchlu odpoveď.;)
Braňo
05.08.10,19:38
Alebo si nainštaluj Perfect Uninstal a cez special to ide odinštalovať.
Stefan2005
06.08.10,08:09
K pôvodnému zadaniu:

pretože som nepostrehol uspokojivé riešenie problému, pripájam jedno možné, docela elegantné riešenie - viac IE na tom istom PC:

http://www.peteroravec.sk/multiple-ie-vsetky-prehliadace-internet-explorer-na-jednom-pc