Boggy
28.02.10,16:57
Dobry den,

chcel by som sa informovat... Planujem postavit budovu pre nasu firmu a zvazujeme material na stavbu. Zatial je to v stadiu zistovania cien materialov a vybavovania stavebneho povolenia... Chcel by som sa ale poradit s niekym kto tomu rozumie.

Zvazovali sme tieto moznosti: PORFIX, VELUX a ISORAST

Viete mi niekto poradit z coho by to bolo podla vas najrozumnejsie postavit??? Jedna sa o poschodovu budovu (prizemie, jedno poschodie + kolma strecha). Plocha jedneho podlazia je cca 400m2 (rozmer stavby: 11x38m).

Tieto techniky co som spominal PORFIX, VELUX a ISORAST su odlisne a zaujimalo by ma aj z tepelneho hladiska (isolacie - zateplenie), ktore je vhodnejsie... Ci treba alebo netreba zateplovat - aby sa to v buducnosti nepreplatilo na kureni...

Este by ma zaujimalo, ktore je vhodnejsie na dlzku trvania celej stavby a ci sa to oplati stavat z daneho materialu na ukor skratenej doby stavby...

MOCKRAT DAKUJEM ZA RADU a za cas straveny pri pisani odpovede...

pekny den
220870
28.02.10,16:26
Čo je to kolmá strecha?.Velux je výrobca strešných okien..Zrejme ste mysleli velox.Postaviť dom z polystyrénu to už radšej z papiera.Obidve technológie sa vyznačujú vysokou zabudovanou vlkosťou ktorá sa odparuje celé roky.Z ponúknutých možností u mňa jednoznačne porfix.
Boggy
01.03.10,05:38
Ano myslel som VELOX. Kolmou strechou som myslel jednu stranu vytiahnutu - vymurovanu a potom zospadovanu na druhu stranu (dufam, ze som to spravne vysvetlil)
220870
01.03.10,05:46
Boggy
01.03.10,07:31
Dakujem za spresnenie... hej je to taka strecha...
lapejko
01.03.10,20:07
Doporučujem Ytong lambdu bez dodatočného zateplenia, je síce drahší ako Porfix ale o niečo presnejší takže sa to vráti pri tenších a rýchlejších omietkach. S ohľadom na nižšiu nosnosť Lambdy treba zvoliť projektanta s praktickými skúsenosťami a vhodne skombinovať murivo s železobetónovými vencami a platňami, každý podcenený statický problém Ytong rýchlo ukáže...
lapejko
01.03.10,20:13
Pod pultovú strechu s krovom je výhodné použiť zavesený sdk podhľad s parozábranou na podkonštrukcii a v prípade, že je možný vstup do povalového priestoru, použiť fúkanú izoláciu.
chandler
03.03.10,07:55
aj tak musite mat projekt tak sa porad s projektantom. to sa neda povedat co je najlepsie a co najhorsie. zalezi od ceny za aku to mozes zohnat, kto to bude stavat, od ucelu budovy atd.
porfix vam mozno ani nevyjde zo statickeho hladiska - napr. ak budte mat na prizemi vela otvorov.
220870
03.03.10,11:08
aj tak musite mat projekt tak sa porad s projektantom. to sa neda povedat co je najlepsie a co najhorsie. zalezi od ceny za aku to mozes zohnat, kto to bude stavat, od ucelu budovy atd.
porfix vam mozno ani nevyjde zo statickeho hladiska - napr. ak budte mat na prizemi vela otvorov.
Staticky je na tom zo spomenutých materiálov najlepšie práve Porfix.