katarina 8
28.02.10,18:49
Rada by som dala rekonštruovať prístavbu, ktorá leží na našom pozemku vedľa rodinného domu. Jej momentálna funkcia je niečo ako hospodárska budova, bez prívodu vodu a kanalizácie. Chcem to upraviť tak, aby som tam mohla vykonávať podnikateľskú činnosť-masážny salón. Čiže dať zaviesť prívod vody, kanalizáciu, menšie murárske úpravy, výmena okien. Čo je nutné vybaviť než začnem so zmenami? Treba na to nejaké povolenia od úradov? Ďakujem za odpoveď.
ciners
01.03.10,08:30
Najprv odporcam oslovit architekta. Pri tychto priestoroch, ako su masazne salony a podobne platia urcite hygienicke a samozrejma aj ine normy a nemusite sami nahanat, co vsetko treba do prerabky zahrnut.
Kedze sa meni funkcia budovy, povolenia budu pravdepodobne potrebne, to skor popise cimon
Laco-monter
01.03.10,08:50
Treba dopredu zistiť akým normám musia priestory vyhovovať,

aby sa nestalo,to čo sa stalo jednej mojej kolegyni,že prišli z hygieny (títo sú najhorší a aj najarogantnejší a žiaĺ aj najblbší)

a povedali: No milá pani podnikateľka, dvere musíte mať tuna a nie tuto, omietka nevyhovuje, musíte nanovo omietnuť a tuto nevyhovuje výška keramického obkladu musíte dať dva rady obkladačiek doložiť.

A podnikateĺka bola hneď "v smútku" a neviem či sa z toho šoku pozbierala dodnes.
ciners
01.03.10,09:09
To je tak... povie sa blbi hygienici, ale zase je to o tom... koho tie predpisy chrania? Zakaznik, zamestnanec, to su ludia, ktorych treba chranit hygienicky, poziarne atd atd. Platia urcite zakony, normy, vyhlasky atd a to uz je chyba tej dotycnej podnikatelky, ze to odignorovala. Ja nesuhlasim s byrokratickymi hlupymi papierovackami, ale zase co plati, to musim dodrziavat.
220870
01.03.10,09:44
Arogancia úradníkov vrátane hygienikov sa prejavuje ich príchodom na určené miesto najčastejšie posledný deň ,ktorý im určuje zákon.Určite vždy niečo nájdu aj keby si mali kus hovna donieť zo sebou a hodiť ho na podlahu.Potom majú ďaľšie mesiace na to aby znova a znova prišli na miesto a niečo našli.len preto aby im dotyčná osoba bola nútená "prispieť" na ich ochotu a zhovievavosť.z 99% je to skorumpovaná ............. úradícka organizácia.
erzet
01.03.10,10:46
Rada by som dala rekonštruovať prístavbu, ktorá leží na našom pozemku vedľa rodinného domu. Jej momentálna funkcia je niečo ako hospodárska budova, bez prívodu vodu a kanalizácie. Chcem to upraviť tak, aby som tam mohla vykonávať podnikateľskú činnosť-masážny salón. Čiže dať zaviesť prívod vody, kanalizáciu, menšie murárske úpravy, výmena okien. Čo je nutné vybaviť než začnem so zmenami? Treba na to nejaké povolenia od úradov? Ďakujem za odpoveď.
Treba si najprv pozrieť priložený zákona a jeho odvolávky.
katarina 8
01.03.10,11:35
Vďaka, avšak celé sa mi to skomplikovalo tým, že tá stavba nie je zaregistrovaná na katastri.Je možné s tým ešte niečo robiť aby z toho nevznikli nejaké sankcie?
ciners
02.03.10,08:13
Kopa ludi zdedi kadejake hospodarske budovy, co su spolu na dvore s RD a legalizuju ich. Kedy bola ta budova postavena?
Bolo by dost divne trestat vas za to, ze chcete cosi zlegalizovat, ked za "ilegalnost" nemozete predpokladam.
katarina 8
02.03.10,12:26
RD zdedili moji rodičia okolo 1990, a tá budova tam už bola postavená, avšak zaujímavé je, že doteraz nikto neskúmal či je zapísaná v katastri. Ani počas dedičského konania to vôbec nikde nefigurovalo.