uno81
28.02.10,22:21
Ahojte...chcela by som si sama dať do poriadku kuchyňu---strhnem tapety ,objavím panel-nie moc pekný a stierkovať neviem:rolleyes:Dá sa panel niečim"vylepšiť",aby sa nemusel stierkovať,ani tapetovať znova?Existuje niečo ,čo začistí tie dierky a iné chybičky??Najradšej by som to potom len olíčila a " A JE TO":---
jedna čerstvo rozvedená suseda panel len olíčila a je to otrasné:eek:
Ak viete,poradte prosím-dakujem:)
Laco-monter
28.02.10,21:43
Čo nevieš , stierkovať ???

Je to to isté ako keď natieraš chlieb maslom.:D

Akurát miesto nožíka držíš v ruke špachtľu a miesto masla ,je šparovacia hmota na sadrokarton.

Ja som používal PROFIMIX , je to hotová hmota pracuje sa z ňou fantasticky!:)

Pozatieraj všetky dierky a počkaj kým nevyschne,ak sú ešte priehlbeniny znova zatiahni špachtľou max v hrúbke 2 mm !

Na druhý deň prebrúsiš tzv.diamantovou mriežkou, to už nejde tak fantasticky a veľa sa pri tom praši, ale dá sa .:(

Večer nasvieť stenu krížom cez uhlopriečku:rolleyes: a uvidíš nové priehlbeniny,znova zatiahni šparovacou hmotou nanesenou na špachtli do stratena a opakuj celý postup.

Potom zotri alebo povysávaj zo steny prach a možeš maĺovať.:cool:
uno81
01.03.10,06:28
Čo nevieš , stierkovať ???

Je to to isté ako keď natieraš chlieb maslom.:D

Akurát miesto nožíka držíš v ruke špachtľu a miesto masla ,je šparovacia hmota na sadrokarton.

Ja som používal PROFIMIX , je to hotová hmota pracuje sa z ňou fantasticky!:)

Pozatieraj všetky dierky a počkaj kým nevyschne,ak sú ešte priehlbeniny znova zatiahni špachtľou max v hrúbke 2 mm !

Na druhý deň prebrúsiš tzv.diamantovou mriežkou, to už nejde tak fantasticky a veľa sa pri tom praši, ale dá sa .:(

Večer nasvieť stenu krížom cez uhlopriečku:rolleyes: a uvidíš nové priehlbeniny,znova zatiahni šparovacou hmotou nanesenou na špachtli do stratena a opakuj celý postup.

Potom zotri alebo povysávaj zo steny prach a možeš maĺovať.:cool:

Jaj..si ma rozosmial:---:---:---čo ma chceš "doraziť"??
Mna skôr napadlo,či sa toto všetko nedá nejako obísť:rolleyes: či neexistuje nejaký náter,možno hustejší,ktorým by sa to ako-tak vyrovnalo a potom rovno malovalo:---to by ma viac bavilo:):):)
Alebo na ten panel rovno natiahnuť niečo zrnité--bolo by to zaujímavé i splnilo účel snád:rolleyes:
Laco-monter
01.03.10,06:44
Jaj..si ma rozosmial:---:---:---čo ma chceš "doraziť"??
Mna skôr napadlo,či sa toto všetko nedá nejako obísť:rolleyes: či neexistuje nejaký náter,možno hustejší,ktorým by sa to ako-tak vyrovnalo a potom rovno malovalo:---to by ma viac bavilo:):):)
Alebo na ten panel rovno natiahnuť niečo zrnité--bolo by to zaujímavé i splnilo účel snád:rolleyes:

Sú sposoby, ktoré TREBA použiť aby sa dosiahol určitý výsledok .:)

Zvislá stena sa dá vyrovnať len omietkov a stierkovaním.

To že sa ti nepáči stierkovanie,lebo pri ňom vzniká prach, je tvoj problém.

Mne je to jedno, nalep si na panel trebars korok, TY na to budeš musieť

SA POZERAŤ každý deń.:mee:
vratnik
01.03.10,06:52
Praskliny a drobne diery je mozne opravit renovacnym tmelom. Dostat vo farboch lakoch, sypka zmes podobna sadre vo fialovej skatule (Henkel). Zamiesa sa s vodou a najlepsie sa nanasa na kusku molitanu. Ja som s nou vystierkoval vsetky popraskane povaly.
uno81
01.03.10,07:32
Sú sposoby, ktoré TREBA použiť aby sa dosiahol určitý výsledok .:)

Zvislá stena sa dá vyrovnať len omietkov a stierkovaním.

To že sa ti nepáči stierkovanie,lebo pri ňom vzniká prach, je tvoj problém.

Mne je to jedno, nalep si na panel trebars korok, TY na to budeš musieť

SA POZERAŤ každý deń.:mee:
Tak toto bola trošku drsná odpoved a pravdu povediac,takú som si nepýtala:D
uno81
01.03.10,07:35
Praskliny a drobne diery je mozne opravit renovacnym tmelom. Dostat vo farboch lakoch, sypka zmes podobna sadre vo fialovej skatule (Henkel). Zamiesa sa s vodou a najlepsie sa nanasa na kusku molitanu. Ja som s nou vystierkoval vsetky popraskane povaly.

Toto už znie lepšie:)
Mám len malú kuchynku a väčšina stien aj tak bude niečim "zahádzaná",takže chcem si to let tak polepiť zatiaľ:rolleyes:

Takže sa to len podla návodu zamieša s vodou a môžem to naniesť na celú stenu?? V jednej vrstve a potom nič,len malovať?
radek666
01.03.10,07:42
Toto už znie lepšie:)
Mám len malú kuchynku a väčšina stien aj tak bude niečim "zahádzaná",takže chcem si to let tak polepiť zatiaľ:rolleyes:

Takže sa to len podla návodu zamieša s vodou a môžem to naniesť na celú stenu?? V jednej vrstve a potom nič,len malovať?

treba ak sa to bude prebrusovať povysávať steny od prachu a pred malovaním napenetrovať.
uno81
01.03.10,07:46
treba ak sa to bude prebrusovať povysávať steny od prachu a pred malovaním napenetrovať.

Jaj chlapci--ja budem múdra:rolleyes:
Nie,že "ak sa to bude prebrusovať":rolleyes:...Ako a čím najlepšie to mám potom prebrúsiť? A penetrovať?


začínam mať pocit,že ked si niekoho zavolám a vystierkuje mi to,ešte aj ušetrím..:---:---
Ale času mám dosť a rada sa zas niečomu naučím..ked už si viem vdaka porade počíťač dať celý do poriadku,tak aj toto zvládnem:):):)
radek666
01.03.10,08:10
Jaj chlapci--ja budem múdra:rolleyes:
Nie,že "ak sa to bude prebrusovať":rolleyes:...Ako a čím najlepšie to mám potom prebrúsiť? A penetrovať?


začínam mať pocit,že ked si niekoho zavolám a vystierkuje mi to,ešte aj ušetrím..:---:---
Ale času mám dosť a rada sa zas niečomu naučím..ked už si viem vdaka porade počíťač dať celý do poriadku,tak aj toto zvládnem:):):)

Prebrúsiť sa to dá buď takou brusnou hubkou (niečo ako hubka na riad len je na nej nanesená brusná vrstva) alebo brusnou sieťkou ktorá sa pripevňuje na taký držiak neviem ako ho nazvať. Penetrovať bezfarebným penetrákom. Všetko sa dá dostať vo farby-laky.
vratnik
01.03.10,08:36
Penetracny nater sa zvycajne riedi 1:1 mozno by vam postacilo litrove balenie, stoji okolo 3 eura. Ja som stenu predtym nepenetroval, ale penetraciou sa nic nepokazi. Poobede vam napisem presny nazov stierky.
Laco-monter
01.03.10,08:41
Tak toto bola trošku drsná odpoved a pravdu povediac,takú som si nepýtala:D

To bola ARGUMENTÁCIA.
uno81
01.03.10,10:39
Prebrúsiť sa to dá buď takou brusnou hubkou (niečo ako hubka na riad len je na nej nanesená brusná vrstva) alebo brusnou sieťkou ktorá sa pripevňuje na taký držiak neviem ako ho nazvať. Penetrovať bezfarebným penetrákom. Všetko sa dá dostať vo farby-laky.

Toto sú super rady pre mna--fakt som moc vdačná:):)
uno81
01.03.10,10:40
Penetracny nater sa zvycajne riedi 1:1 mozno by vam postacilo litrove balenie, stoji okolo 3 eura. Ja som stenu predtym nepenetroval, ale penetraciou sa nic nepokazi. Poobede vam napisem presny nazov stierky.

Super- vďaka za každú radu:):):)
Laco-monter
01.03.10,14:35
Toto sú super rady pre mna--fakt som moc vdačná:):)
Hlavne ,že ja som Ti radil to isté ....

A mňa si zatratila.

Keď niekto premýšľa nie tým,čo má v hlave, potom je celý svet skreslený, však ?
uno81
01.03.10,18:32
Hlavne ,že ja som Ti radil to isté ....

A mňa si zatratila.

Keď niekto premýšľa nie tým,čo má v hlave, potom je celý svet skreslený, však ?

Ked je niekto nie moc príjemný-podobne ako Ty a nerozmýšla pri tom vôbec,ťažko je za niečo dakovať:mad:

Nechaj tak Lacko,nemám náladu sa s Tebou hádať-príjemnejšie mi je diskutovať s ľudmi,čo sú ústretoví a zbytočne nemudrujú---vid tí ľudia vyššie;)
lapejko
01.03.10,19:56
Skúsim poradiť na tú náhradu stierky. Ak si nalepíš na panel sklovláknité tapety, ktoré majú plastický vzor, stena bude dýchať cez póry tapety, namaľuješ si ako chceš a vytmelíš len veľké diery.
uno81
02.03.10,13:55
Skúsim poradiť na tú náhradu stierky. Ak si nalepíš na panel sklovláknité tapety, ktoré majú plastický vzor, stena bude dýchať cez póry tapety, namaľuješ si ako chceš a vytmelíš len veľké diery.


hmm--a to sú aké??lebo ak tam mám dať tapetu,tak to ani nič tmeliť nemusím:rolleyes:..skúsim si to vyhľadať niekde na nete...
Tapetovať sa mi moc nechce a ja tak už musím tieto staré postrhať..je ich tam hoodne:) samozrejme dakujem za námet:):)
uno81
02.03.10,13:58
toto som o nich našla:

Sklotextilné tapety sú dekoračné tkaniny. S nenáročnou prípravou môžu byť aplikované na každý savý povrch steny, omietky, drevotriesky, dvere, nábytok a na iné interiérové plochy.
Tapeta je hygienicky nezávadná, odolná proti pôsobeniu vody a dezinfekčným prostriedkom, teda je použiteľná aj na sanitárne účely (napr. nemocnice, kúpeľne). Okrem dekoratívného efektu, sklotextilná tapeta ponúka aj zlepšenie mechanickej ochrany stien. Obzvlásť vhodné sú pre silne namáhané vnútorné plochy, ochraňujú povrch stien svojou štruktúrou, prekrývajú a fixujú praskliny (v štruktúre) stien. Podľa použitej povrchovej úpravy sú oteruvzdorné, umývateľné, umožnujú Vašim stenám dýchať, sú vysoko priedušné. Oproti tradičným umelohmotným a papierovým tapetám zamedzujú tvoreniu pliesni a húb, výrázne zlepšujú protipožiarnu odolnosť celého systému. Tapety i v západnej Európe doporučované pre hotely, nemocnice a spoločenské budovy a pre svoju veľmi peknú textúru vyniknú aj v obytných priestoroch domácnosti. Tapety sú vhodné do prostredia pre astmatikov, pretože použitý materiál neumožňuje vytvoriť živnú pôdu pre pliesne, roztoče a baktérie.
Súvisiaci sortiment:
Podkladové tapety
Sklovláknité tapety
Samolepiace bordúry
Sklovláknité tapety:
sa netrhajú
sú antibakteriálne
sú umyvateľné
sú ekologické
sú recyklovateľné
sú odolné voči roztočom
sú odolné proti pliesni
sú nehorlavé
a predávajú sa na celom svete
:)
Laco-monter
02.03.10,14:05
hmm--a to sú aké??lebo ak tam mám dať tapetu,tak to ani nič tmeliť nemusím:rolleyes:..skúsim si to vyhľadať niekde na nete...
Tapetovať sa mi moc nechce a ja tak už musím tieto staré postrhať..je ich tam hoodne:) samozrejme dakujem za námet:):)


NIE, tebe sa nechce NIČ, :mad:

len sedieť a ČAKAŤ, kým to za teba spraví niekto INÝ .:mee:
uno81
02.03.10,14:23
NIE, tebe sa nechce NIČ, :mad:

len sedieť a ČAKAŤ, kým to za teba spraví niekto INÝ .:mee:
A Ty si čo za pacienta????nepomýlil si si to tu..ved si skoč na "buzerovať.sk"

Budem ti vdačná,ak si svoje depresie budeš odbúravať v inej téme--ak nemáš čo poradiť,tak stále nekomentuj a neurážaj--už si trapný mimotemy:D:D
tiger111
02.03.10,18:44
Sú sposoby, ktoré TREBA použiť aby sa dosiahol určitý výsledok .:)

Zvislá stena sa dá vyrovnať len omietkov a stierkovaním.

To že sa ti nepáči stierkovanie,lebo pri ňom vzniká prach, je tvoj problém.

Mne je to jedno, nalep si na panel trebars korok, TY na to budeš musieť

SA POZERAŤ každý deń.:mee:
len omietkou a stierkovanim?....ale snad nie.......a co tak sadrokarton namiesto omietky?co ty na to?
uno81
03.03.10,10:59
len omietkou a stierkovanim?....ale snad nie.......a co tak sadrokarton namiesto omietky?co ty na to?



Tiež som si myslela,že je aj daľšie riešenie--a ako vidím,radiť sa dá aj bez ironie a nadradenosti:):):)dakujem tiger!
Halli
03.03.10,11:21
Tiež som si myslela,že je aj daľšie riešenie--........

Ja som si takto vykrašlila WC, môžeš skúsiť aj to, je to ľahučké riešenie a nemusíš nič oškrabovať,brusiť, penetrovať...len za vrecko cca 4x4m /už neviem presne/ dáš tak 23 euráčov ;)

robila som to na také isté, len po 10tich rokoch...viď obr.č.3;)

vzorkovník napr. tu:http://www.colortap.cz/vzory-colortapu.php
uno81
03.03.10,16:55
Ja som si takto vykrašlila WC, môžeš skúsiť aj to, je to ľahučké riešenie a nemusíš nič oškrabovať,brusiť, penetrovať...len za vrecko cca 4x4m /už neviem presne/ dáš tak 23 euráčov ;)

robila som to na také isté, len po 10tich rokoch...viď obr.č.3;)

vzorkovník napr. tu:http://www.colortap.cz/vzory-colortapu.php


Slávka,tak toto je SUPER!!! Fakt si ma potešila:):):)vôbec som o tom nepočula vyzerá to úžasne!
Aj si to objednávala cez ich stránku?píšu tam síce,že posielajú zdarma na dobierku,ale neviem či aj do SR....kde si to Ty kupovala??
Je to super spôsob nanášania a prípadná oprava by bola "malina"--a hlavne žiadne brúsenie;)to my najviac vadilo pri iných spôsoboch,pretože tu nechcem prášiť pri dieťati:) A klasicky tapetovať sa mi fakt nechce-vždy sme tu mali tapety a mám ich už dosť:---A hlavne vylepšiť takto menšie priestory ako kuchynka,kúpelka atd bude supééér:):):)Len to zohnať..:rolleyes:
Halli
04.03.10,07:22
Slávka,tak toto je SUPER!!! Fakt si ma potešila:):):)vôbec som o tom nepočula vyzerá to úžasne!
Aj si to objednávala cez ich stránku?píšu tam síce,že posielajú zdarma na dobierku,ale neviem či aj do SR....kde si to Ty kupovala??
Je to super spôsob nanášania a prípadná oprava by bola "malina"--a hlavne žiadne brúsenie;)to my najviac vadilo pri iných spôsoboch,pretože tu nechcem prášiť pri dieťati:) A klasicky tapetovať sa mi fakt nechce-vždy sme tu mali tapety a mám ich už dosť:---A hlavne vylepšiť takto menšie priestory ako kuchynka,kúpelka atd bude supééér:):):)Len to zohnať..:rolleyes:


Uno, žiadny problém, kúpiš to v Hornbachu, Baumaxe, Merkury v TN -len tam je to na objednávku, ak vydržíš 4 týždne...ale lepšie vo väčších mestách. Ja som to kupila v Blave hneď, ale bol dosť slabý výber, ale mne sa trafili ;), a vlastne som sa ani nepýtala preto na iné...
Uvidíš, že sa to nanáša perfektne, nezabudni si kúpiť k tomu valček...ja som to robila pred rokmi so stierkou na koláče:D, vtedy neboli také špeci valčeky, teraz je to malina . Zamiešaš s teplou vodou, necháš postáť cca 40 min a môžeš rozotierať /ako ozaj koláč:D/. Ja mám s tým veľmi dobré skúsenosti, mám to tam kde nemám obkladačky a pár zrkadielok v tvare obkladu/ešte musím začistiť okraje:)/, je to príjemné, zvukovo izolačné, keď sa nechtiac zničí stačí postriekať s vodou zoškrabať a naniesť novú vrstvu...mne to prvé ale vydržalo viac ako 10 rokov...keď to zaschne je to pevné ...takže môžeš bežať do Hornbachu a miesiť cesto :D....potom odfoť a daj sem nech vidíme ;)

Dávaj to ale tam, kde to nepríde priamo do kontaktu s vodou, lebo sa to na napučí a opadá. Ja to chcem dať ešte na jednu stenu v predsieni.
uno81
04.03.10,07:43
Uno, žiadny problém, kúpiš to v Hornbachu, Baumaxe, Merkury v TN -len tam je to na objednávku, ak vydržíš 4 týždne...ale lepšie vo väčších mestách. Ja som to kupila v Blave hneď, ale bol dosť slabý výber, ale mne sa trafili ;), a vlastne som sa ani nepýtala preto na iné...
Uvidíš, že sa to nanáša perfektne, nezabudni si kúpiť k tomu valček...ja som to robila pred rokmi so stierkou na koláče:D, vtedy neboli také špeci valčeky, teraz je to malina . Zamiešaš s teplou vodou, necháš postáť cca 40 min a môžeš rozotierať /ako ozaj koláč:D/. Ja mám s tým veľmi dobré skúsenosti, mám to tam kde nemám obkladačky a pár zrkadielok v tvare obkladu/ešte musím začistiť okraje:)/, je to príjemné, zvukovo izolačné, keď sa nechtiac zničí stačí postriekať s vodou zoškrabať a naniesť novú vrstvu...mne to prvé ale vydržalo viac ako 10 rokov...keď to zaschne je to pevné ...takže môžeš bežať do Hornbachu a miesiť cesto :D....potom odfoť a daj sem nech vidíme ;)

Dávaj to ale tam, kde to nepríde priamo do kontaktu s vodou, lebo sa to na napučí a opadá. Ja to chcem dať ešte na jednu stenu v predsieni.
Slávka..včera som to študovala snád všade:---takže ma napadlo,že do kúpeľky okolo vane zjavne nie:---:---:---:--- Našla som tu na nete aj iné značky::FibreDecor".."Ledecor" a "Symlitex"..ten vychádzal nejakých 19€ za kg..mrknem ešte teda priamo v obchodoch...:)ale to až po Veľkej noci,nech malému narodky a šibačku nekazím:rolleyes: A hlavne mienim ešte vyhodiť jednu zárubňu a vymurovať to do polovičky,takže až potom by som tam šupla túto"tekutinku":--- A do kúpeľky by si teda čo radila,poprípade ostatní?niečo podobne pekné a nenáročné,čo si spravím aj sama?dakujéém J.
Halli
04.03.10,07:50
Slávka..včera som to študovala snád všade:---takže ma napadlo,že do kúpeľky okolo vane zjavne nie:---:---:---:--- Našla som tu na nete aj iné značky::FibreDecor".."Ledecor" a "Symlitex"..ten vychádzal nejakých 19€ za kg..mrknem ešte teda priamo v obchodoch...:)ale to až po Veľkej noci,nech malému narodky a šibačku nekazím:rolleyes: A hlavne mienim ešte vyhodiť jednu zárubňu a vymurovať to do polovičky,takže až potom by som tam šupla túto"tekutinku":--- A do kúpeľky by si teda čo radila,poprípade ostatní?niečo podobne pekné a nenáročné,čo si spravím aj sama?dakujéém J.


No s kúpelňou je to horšie, lebo tam sú ozaj najpraktickejšie obklady. Už len z dôvodu čistenia ale teraz stačí kuknuť do Pardónu a máš tam kopec zručných chlapcov /ak nemáš takého doma :D/ a tí ti to urobia v pohode, obklady sú pomerne lacné a pekné. Neviem či máš murované jadro, alebo chceš len oblepiť umakart...;) Na to by šli ešte nejaké umývateľné tapety, ale to je len dočasné riešenie :)
inajana
04.03.10,08:08
Uno81
- vynovenie kúpelne - vytvor tému (alebo OŽIV MŔTVU ...).

- náhrada stierky - aj ja sa strojím prerobiť jednu stenu, ale predstavujem si to ako napodobneninu obkladu (akože nepravidelného pieskovca, alebo tehly)
uno81
04.03.10,10:18
No s kúpelňou je to horšie, lebo tam sú ozaj najpraktickejšie obklady. Už len z dôvodu čistenia ale teraz stačí kuknuť do Pardónu a máš tam kopec zručných chlapcov /ak nemáš takého doma :D/ a tí ti to urobia v pohode, obklady sú pomerne lacné a pekné. Neviem či máš murované jadro, alebo chceš len oblepiť umakart...;) Na to by šli ešte nejaké umývateľné tapety, ale to je len dočasné riešenie :)

Slávka,nemám to ešte murované,preto to chcem len tak "polepiť" zatiaľ,takže ak by mal obklad stáť viac,ako niečo iné:),je tam potom zbytočný nateraz;) Ale spravím najprv tú kuchynu a potom skočím do témy kúpelňa:):):),aby som ozaj nebola ako "a je to!":---:---:---
uno81
04.03.10,10:20
Uno81
- vynovenie kúpelne - vytvor tému (alebo OŽIV MŔTVU ...).

- náhrada stierky - aj ja sa strojím prerobiť jednu stenu, ale predstavujem si to ako napodobneninu obkladu (akože nepravidelného pieskovca, alebo tehly)

To neznie zle:) a čo s tým ideš robiť??daj inšpiráciu;)
inajana
05.03.10,19:34
- stenu som natrela riedkym klébrom + duvilax na penetráciu
- do KVK stierky som zamiešala žltú vodou ried. farbu
- vodováhou som si naznačila približne rady
- pomocou hladkého hobla a kelni - som *odvrchu* tvarovala "obklad"
- keď trochu stierka vyschla - upravila rukou a zahladila (nie 100%-ne!!!) hoblom - hlavne hrany
- nakoniec som dotieňovala bielou farbou na hubke najvypuklejšie miesta
- spotreba 12 kg stierky na 1,5mx2,5m

- žiadanú farbu som neuhádla - po vyschnutí je namiesto žltej taká slabo-olivová (asi to bude tým, že KVK je trošku tmavšia)
- stierka je nanesená cca v 1cm hrúbke ... reálnejší vzhľad by si žiadal hrubšiu vrstvu
mareko
05.03.10,19:58
Jaj chlapci--ja budem múdra:rolleyes:
Nie,že "ak sa to bude prebrusovať":rolleyes:...Ako a čím najlepšie to mám potom prebrúsiť? A penetrovať?


začínam mať pocit,že ked si niekoho zavolám a vystierkuje mi to,ešte aj ušetrím..:---:---
Ale času mám dosť a rada sa zas niečomu naučím..ked už si viem vdaka porade počíťač dať celý do poriadku,tak aj toto zvládnem:):):)
uno 81, niekoho si zavolať, tak to je dobrý nápad. Ja som mala podobné steny a tiež som si zavolala "obyčajného murára", a natiahol mi úplne tenučkú drsnú (nebrúsenú) stierku (žiaden prach) a bolo, na to som hodila maľovku a bolo......mala som iba jedinú požiadavku, aby sa tá stierka nemusela brúsiť, okrem toho sa mi tá drsná páči viac. Drž sa :cool::cool::cool:
Halli
05.03.10,21:55
- stenu som natrela riedkym klébrom + duvilax na penetráciu
- do KVK stierky som zamiešala žltú vodou ried. farbu
- vodováhou som si naznačila približne rady
- pomocou hladkého hobla a kelni - som *odvrchu* tvarovala "obklad"
- keď trochu stierka vyschla - upravila rukou a zahladila (nie 100%-ne!!!) hoblom - hlavne hrany
- nakoniec som dotieňovala bielou farbou na hubke najvypuklejšie miesta
- spotreba 12 kg stierky na 1,5mx2,5m

- žiadanú farbu som neuhádla - po vyschnutí je namiesto žltej taká slabo-olivová (asi to bude tým, že KVK je trošku tmavšia)
- stierka je nanesená cca v 1cm hrúbke ... reálnejší vzhľad by si žiadal hrubšiu vrstvu



nóóó, si si mákla, pekné dielo ...a to kde je v akej miestnosti? :)
uno81
06.03.10,14:45
- stenu som natrela riedkym klébrom + duvilax na penetráciu
- do KVK stierky som zamiešala žltú vodou ried. farbu
- vodováhou som si naznačila približne rady
- pomocou hladkého hobla a kelni - som *odvrchu* tvarovala "obklad"
- keď trochu stierka vyschla - upravila rukou a zahladila (nie 100%-ne!!!) hoblom - hlavne hrany
- nakoniec som dotieňovala bielou farbou na hubke najvypuklejšie miesta
- spotreba 12 kg stierky na 1,5mx2,5m

- žiadanú farbu som neuhádla - po vyschnutí je namiesto žltej taká slabo-olivová (asi to bude tým, že KVK je trošku tmavšia)
- stierka je nanesená cca v 1cm hrúbke ... reálnejší vzhľad by si žiadal hrubšiu vrstvu
Tak suhlasím so Slávkou..si si ale riadne mákla:):rolleyes::)
klubúk dolu,ale toto by ma už asi zabilo:---:---
uno81
06.03.10,15:00
uno 81, niekoho si zavolať, tak to je dobrý nápad. Ja som mala podobné steny a tiež som si zavolala "obyčajného murára", a natiahol mi úplne tenučkú drsnú (nebrúsenú) stierku (žiaden prach) a bolo, na to som hodila maľovku a bolo......mala som iba jedinú požiadavku, aby sa tá stierka nemusela brúsiť, okrem toho sa mi tá drsná páči viac. Drž sa :cool::cool::cool:

mareko,tak toto mi prečo ešte nik neporadil,že sa robí stierka aj bez brúsenia??:confused:Tie drsnejšie povrchy sa aj mne viac páčia..akurát susede prerába niekto byt,tak sa behnem spýtať,kedy môžu prísť:)..tapety si stiahnem aj sama,aj olíčim-stačí ked prídu a natiahnu to:rolleyes::)
Len je otázne,kolko pýtajú za matroš a robotu:confused:Pretože ak ma to má stáť tolko ,ako tekutá tapeta,ktorá sa mi viac páči,tak to si radšej máknem sama:)
220870
06.03.10,16:50
Rozlišujeme stierku a štukovú omietku.Vyjde to cca rovnako práca+ material 2+1€.Ale platí to len v prípade že nieje nutné steny vyrovnávať.Hlavne u stierky je to problém.
uno81
06.03.10,19:01
Rozlišujeme stierku a štukovú omietku.Vyjde to cca rovnako práca+ material 2+1€.Ale platí to len v prípade že nieje nutné steny vyrovnávať.Hlavne u stierky je to problém.

Takže to čo popisovala "kolegynka" vyššie je čo??:) A 2+1€ to je približne začo..m2?
inajana
06.03.10,19:46
SLAVICA - vynovila som jednu stenu v obývačke

uno81 - ... najhorší bol ZAČIATOK - vôbec sa na svoj KONIEC nepodobal ...

220870 - šťuková omietka je OMIETKA s "rustikálnou štruktúrou" ?
Rozalka
06.03.10,20:02
Uno81, podľa toho, čo som si tu prečítala, pre teba je teraz najlepší ten Slávkin systém.
Ja mám Fibredekor v 3 miestnostiach, je to skvelá vec, rýchlo sa nanesie, je to čistá práca, stačí strhúť tapety a natrieť panel na bielo - kvôli svetlejšiemu vzhľadu naneseného "cesta".
Okrem toho, že je si môžeš vybrať z viacerých druhov, táto tapeta má aj veľmi dobré tepelne-izolačné vlastnosti.
Tie tvarované obklady sú pekné, no po čase sa tam určite usadí prach, ktorý sa prácne odstraňuje.
220870
06.03.10,20:09
štuková omietka je väčšinou vápenno cementová( sú aj sádrove) povrchová úprava povrchu stien.Pred 1989 najčastešia povrchová úprava stien.Momentálne asi najpoužívanejšia FEIN PUTZ od fa Baumit.Jemne zdrsnený povrch asi ako "šmirgel ".
Stierky sú takmer všetky zo sádry a sú hladké na dotyk.
220870
06.03.10,20:22
- stenu som natrela riedkym klébrom + duvilax na penetráciu
- do KVK stierky som zamiešala žltú vodou ried. farbu
- vodováhou som si naznačila približne rady
- pomocou hladkého hobla a kelni - som *odvrchu* tvarovala "obklad"
- keď trochu stierka vyschla - upravila rukou a zahladila (nie 100%-ne!!!) hoblom - hlavne hrany
- nakoniec som dotieňovala bielou farbou na hubke najvypuklejšie miesta
- spotreba 12 kg stierky na 1,5mx2,5m

- žiadanú farbu som neuhádla - po vyschnutí je namiesto žltej taká slabo-olivová (asi to bude tým, že KVK je trošku tmavšia)
- stierka je nanesená cca v 1cm hrúbke ... reálnejší vzhľad by si žiadal hrubšiu vrstvu
V Francúzku sa stým pohrali profesionáli.http://www.decopierre.sk/uvod.html
Ale na cenu sa radšej nepozerajte
inajana
06.03.10,21:28
V Francúzku sa stým pohrali profesionáli.http://www.decopierre.sk/uvod.html

TEN ODKAZ je 100-bodový !!!
uno81
07.03.10,14:09
Uno81, podľa toho, čo som si tu prečítala, pre teba je teraz najlepší ten Slávkin systém.
Ja mám Fibredekor v 3 miestnostiach, je to skvelá vec, rýchlo sa nanesie, je to čistá práca, stačí strhúť tapety a natrieť panel na bielo - kvôli svetlejšiemu vzhľadu naneseného "cesta".
Okrem toho, že je si môžeš vybrať z viacerých druhov, táto tapeta má aj veľmi dobré tepelne-izolačné vlastnosti.
Tie tvarované obklady sú pekné, no po čase sa tam určite usadí prach, ktorý sa prácne odstraňuje.

Tiež si myslím;) Takže bud tekutá tapeta,alebo to odfláknuť s tým renovačným tmelom,ako sa písalo na začiatku:---:--- a možno ,ked to zhodím,bude ten panel tak pekný,že si ho nechám holýýý:---:rolleyes::---
uno81
07.03.10,14:16
štuková omietka je väčšinou vápenno cementová( sú aj sádrove) povrchová úprava povrchu stien.Pred 1989 najčastešia povrchová úprava stien.Momentálne asi najpoužívanejšia FEIN PUTZ od fa Baumit.Jemne zdrsnený povrch asi ako "šmirgel ".
Stierky sú takmer všetky zo sádry a sú hladké na dotyk.
Takže štuková omietka,kedže je ako šmirglík,sa nebrúsi??

Mám fakt pocit,že si to nakoniec aj omietnem sama...:--- Hold-Porada je porada:):):)
uno81
07.03.10,14:22
V Francúzku sa stým pohrali profesionáli.http://www.decopierre.sk/uvod.html
Ale na cenu sa radšej nepozerajte

Krása:):):)Na cenu som ani nemrkla,to by môj synátor asi suché rožky musel:---:---:---
220870
07.03.10,14:43
Takže štuková omietka,kedže je ako šmirglík,sa nebrúsi??

Mám fakt pocit,že si to nakoniec aj omietnem sama...:--- Hold-Porada je porada:):):)
Nebrúsi sa .Zahladzuje sa vhodným hladítkom.Nie je to jednoduchá práca .Nepoznám prípad ,že by to amatér zvládol na prvý krát urobiť aspoň podpriemerne.:)
uno81
07.03.10,14:53
Nebrúsi sa .Zahladzuje sa vhodným hladítkom.Nie je to jednoduchá práca .Nepoznám prípad ,že by to amatér zvládol na prvý krát urobiť aspoň podpriemerne.:)

Tak hned si ma schladil;););) ale samozrejme sa nepustím do niečoho,na čo nemám:) V každom prípade dakujem za odborný výklad:):):)
Rozalka
07.03.10,16:29
Tiež si myslím;) Takže bud tekutá tapeta,alebo to odfláknuť s tým renovačným tmelom,ako sa písalo na začiatku:---:--- a možno ,ked to zhodím,bude ten panel tak pekný,že si ho nechám holýýý:---:rolleyes::---
..... tak to som zvedavá ...... ja som pri prvom strhnutí tapety mala záchvat smiechu, pretože môj syn spravil odbornú "prezentáciu" fresiek, ktoré sa zjavili ;) na paneloch pod tapetami
uno81
07.03.10,20:14
..... tak to som zvedavá ...... ja som pri prvom strhnutí tapety mala záchvat smiechu, pretože môj syn spravil odbornú "prezentáciu" fresiek, ktoré sa zjavili ;) na paneloch pod tapetami

Tak ja len srandujem,videla som to u daľšej susedy,čo to strhávala--och:---:---:--- ale možno mojej mame pekný panel namontovali v rokoch minulých:rolleyes:
inajana
09.03.10,18:38
220870 - podľa zverejneného zloženia na tej ich www DECOPIERRE:
vápno + mramor (ako prírodné farbivo?) + ČO? (sádra, či cement?)
Mne to KVK 0330 vyhovuje - je dobre priľnavé, tvrdé a dá sa nadstavovať. Ale ak existuje niečo lepšie - rada vyskúšam -
(ak som dobre porovnávala - podobný šťuk by mal byť BAUMIT MVR UNI)...
220870
09.03.10,18:46
Neviem.Zloženie materiálu bude asi tajné.Videl som to minulý rok na Conecu.V skutočnosti to vyzeralo ešte lepšie ako na tých fotografiách.Aj môjmu pozornému oku uniklo , že je to omietka a nie kamenný obklad.Jednoducho to bolo dokonalé.Na túto firmu som si spomenul hneď ako som videl vašu prácu.Paráda,fandím šikovným ľuďom ktorým sa chce .:);)Nemýlite sa MVR-UNi je niečo podobné.
Rozalka
02.07.13,17:17
Vraciam sa do starej témy.
Cez víkend sme naniesli textilnú omietku na 2 múry v predsieni, už sa nevolá FibreDecor, ale NomaDekor, a ani kvalita už nie je tá istá.
No potrebovala by som ošetriť aj staršie omietky, kde popraskal panel, žiaľ, vzorka, ktorá sa nachádza v jednej z miestností, sa už nevyrába.
Len tak pokúšam šťastie, či niekto nemá zvyšky z minulosti. Stačil by mi 1/2 sáčku vzorky Champagne Bubble ....
buchač
02.07.13,17:40
Vraciam sa do starej témy.
Cez víkend sme naniesli textilnú omietku na 2 múry v predsieni, už sa nevolá FibreDecor, ale NomaDekor, a ani kvalita už nie je tá istá.
No potrebovala by som ošetriť aj staršie omietky, kde popraskal panel, žiaľ, vzorka, ktorá sa nachádza v jednej z miestností, sa už nevyrába.
Len tak pokúšam šťastie, či niekto nemá zvyšky z minulosti. Stačil by mi 1/2 sáčku vzorky Champagne Bubble ....
Kúúúúrňa ....
Akurát sa realizujem s novými stierkami v izbách ...

Ale ako na potvoru práve tento druh nemám .......
Rozalka
02.07.13,17:49
a aké máš? keby ti chýbala Casablanca, tak tie mám 2 a na opravy mi stačí 1 ...
Pamätala som si, že mám, ale nie a nie ju nájsť. Samozrejme v deň dokúpenia sa našla aj tá hľadaná. :)
buchač
02.07.13,18:15
a aké máš? keby ti chýbala Casablanca, tak tie mám 2 a na opravy mi stačí 1 ...
Pamätala som si, že mám, ale nie a nie ju nájsť. Samozrejme v deň dokúpenia sa našla aj tá hľadaná. :)
Rozikám ...keby že som mal , šupom posielam ...

Kúpil som FeinPutz ...zatiaľ 15 vriec ...skoro polka šla na jednu izbu , zvyšok sa bude od pondelka ...
Nie je zlý , už som aj chodby s ním robil .
Podotýkam , že na chalupe a tu mám inú klímu - lesnú ...