220870
01.03.10,13:43
Potrebujem kvalitnú farbu na drevo.Peknú "čokoládkovo hnedú".Zaujíma ma len 100% kvalita .Cena nerozhoduje.Ak niekto niečo poznáte máte vyskúšané poradte sa o dobrú skúsenosť.Do exteriéru na pergolu a prístrešok.
Ďakujem.
xclaymanx
01.03.10,16:11
Mam odskusany XYLADECOR orechovy odtien. Stoji trochu viac, ale s kvalitou som spokojny. Pouzity na altanok, pred 4 rokmi. Altanok doteraz ako novy. Nater bol aplikovany v troch vrstvach.
Laco-monter
01.03.10,16:20
Chemolux alebo Akrylux.
pivko
01.03.10,17:02
Ja som natieral pergolu aj drevený domček SADOLINOM , u nás je fest drahý ,ale v Polsku v Gastorame stojí o 40% menej.Pri množstve ktorá som potreboval sa mi oplatilo odskočiť na nákup a zároveň výlet Zakopane.
http://www.efarby.sk/kategoria/ochrana-dreva-a-muriva/ochrana-dreva/sadolin-sadolin-base-zakladny-nater-na-drevo/
ski555
01.03.10,17:34
Chemolux alebo Akrylux.
toto v žiadnom prípade nekupovať,trvácnosť náteru akurát tak v interiéri je dobrá:cool:
220870
01.03.10,19:06
Bondex.Mi odporučil známy stolár.Pozná to niekto?
lapejko
01.03.10,19:43
Xyladecor je slušný ale mám 10-ročné skúsenosti s lazúrami Bori a hoci sú lacnejšie, vydržia viac, každopádne však treba lakovú lazúru po pár rokoch obnoviť. Sadolin sa v transparentnom odtieni vôbec neosvedčil, drevo po piatich rokoch sčernalo, farebné odtiene nepoznám. Bori 1x tenkovrstvová, potom 2x laková lazúra a všetky tri vrstvy vo farbe ak chceš mať silný odtien.
truch
01.03.10,19:47
Pozri aj tu: sú to lazúrovacie laky na drevo
http://www.polytex.sk/produkty/8/emaily-a-laky/
vemak
02.03.10,08:47
Bori 1x tenkovrstvová, potom 2x laková lazúra a všetky tri vrstvy vo farbe ak chceš mať silný odtien.[/QUOTE]

Takto isto som natieral aj ja. Altán, vonkajšie drevené zábradlia, detské ihrisko, pieskovisko....zatiaľ -2 r je všetko ako prvý deň, len nevýhoda že to po nátere asi 1mesac smrdelo, ale neviem možno to je normálne.
dodo g
03.03.10,09:06
Ja som používal všetky uvedené farby ale nič moc.Teraz sa mi najviac osvedčil Balakryl dixol.Používam ho na exteriér už dobrých pár rokov a v pohode.Ploty.altánky, záhr.nábytok...Bondex sa mi snažili nanútiť aby som vyskúšal, ale keď som videl plot po dvoch rokoch...ee.
220870
03.03.10,10:58
Ja som používal všetky uvedené farby ale nič moc.Teraz sa mi najviac osvedčil Balakryl dixol.Používam ho na exteriér už dobrých pár rokov a v pohode.Ploty.altánky, záhr.nábytok...Bondex sa mi snažili nanútiť aby som vyskúšal, ale keď som videl plot po dvoch rokoch...ee.
Dik za dobrú reakciu.;)