Gunka
02.03.10,08:43
Ahojte poradáci!
Mám takýto problém účtujem v JU. Klient si kúpil starý autožeriav na súčiastky v hodnote 7 169,00 Eur. Mám dilemu kde ho mám zaúčtovať do PR alebo do matriálu. On má totiž tri autožeriavy, ktoré normálne používa len tento si obstaral na súčiastky. Ďakujem za radu
ecompka
02.03.10,07:59
No do prevadzkovej rezie isto nie. Potom radsej do materialu. Ale ta obstaravacia cena? Ako investicny majetok. Budete musiet preukazat,ze ste to pouzili na opravu a dali priamo do nakladov ako material.
Gunka
02.03.10,08:45
prosím odpovie mi ešte niekto na túto tému chcela bysom vedieť viac názorov ďakujem
137Cs
02.03.10,12:54
Klient si kúpil starý autožeriav na súčiastky v hodnote 7 169,00 Eur. Mám dilemu kde ho mám zaúčtovať do PR alebo do matriálu. ..tento si obstaral na súčiastky.
Ako nákup materiálu. Ale zároveň zaevidovať aj do zásob (skladová karta, kniha zásob...) - § 11/2/c PJÚ. A potom zo zásob (hodnoty vraku na karte) postupne odúčtovávať hodnotu súčiastok použitých na opravy a údržbu ostatných žeriavov. (Spôsob ocenenia súčiastok vychádzajúci z § 25/1/b/1 ZÚ by mal byť stanovený v internej smernici).
Gunka
02.03.10,13:39
ďakujem veľmi pekne aj ja som si to tak predstavovala, ale neviem ako to v tej smernici oceniť jednotlivé súčiastky. Voĺáko to doriešim. Nemám s tým skúsenosť.