jurko33
02.03.10,16:07
Ahoj,
chem si na svojom pozemku postavit garaž 7x6m,potrebujem povolenie?alebo čakat na novy zakon do 1.7.2010?ďakujem
Laco-monter
02.03.10,15:18
Všetko sa to dos.alo , monitorovaním z družíc na obežnej dráhe.

Teraz sa už ani vys.ať nemožeš tak, aby to niekto nespozoroval ...
220870
02.03.10,16:32
Práve som dostaval garáž.Nazval som to "pasívna šopa".Celodrevenná plus škridla.Žiadne povolenie nepotrebujem lebo to nieje na betónových základoch( sem tam podklajlujem).Veľa slovače sa nebojí v takýchto šopách bývať,prečo by tam nemohlo bývať moje auto.:D:D:D
Laco-monter
02.03.10,17:21
Práve som dostaval garáž.Nazval som to "pasívna šopa".Celodrevenná plus škridla.Žiadne povolenie nepotrebujem lebo to nieje na betónových základoch( sem tam podklajlujem).Veľa slovače sa nebojí v takýchto šopách bývať,prečo by tam nemohlo bývať moje auto.:D:D:D

Taký garaž je #1 pre každé auto .:)

Pretože popod auto prúdi vzduch , a auto v tejto garáži SCHNE a tým pádom

nikdy NEZHNIJE .:D

Blahoželám k takémuto nápadu .:)
jurko33
02.03.10,19:45
Dakujem ale ja uvažujem o garaži na veky
wagner
02.03.10,20:29
Dakujem ale ja uvažujem o garaži na veky

Drobná stavba je len do 25m2. Na garáž takýchto rozmerov potrebuješ stavebné povolenie. Inak nový stavebný zákon ešte nie je ani schválený v parlamente,:rolleyes: tak si vybav stavebné povolenie. Pokiaľ zákon schvália, ešte pretečie veľa vody a Ty zatiaľ postavíš aj dve garáže.:---
ciners
02.03.10,20:41
Taký garaž je #1 pre každé auto .:)

Pretože popod auto prúdi vzduch , a auto v tejto garáži SCHNE a tým pádom

nikdy NEZHNIJE .:D

Blahoželám k takémuto nápadu .:)

Vdaka srotovnemu nam uz embecky hrdzaviet nebudu :D :D
Na mna sa neuslo, ale aj tak mam auto vonku :eek:
koumi
04.03.10,11:26
Drobná stavba je len do 25m2. Na garáž takýchto rozmerov potrebuješ stavebné povolenie. Inak nový stavebný zákon ešte nie je ani schválený v parlamente,:rolleyes: tak si vybav stavebné povolenie. Pokiaľ zákon schvália, ešte pretečie veľa vody a Ty zatiaľ postavíš aj dve garáže.:---

zdravim, chcem sa opytat, pisete ze do 25m2 je drobná stavba, ktorá asi nepotrebuje SP. Keby som chcel postavit radové garáže, každá by mala menej ako 25m2 tak sa to považuje za drobnú stavbu, alebo sa to berie ako celok? malo by ich byť asi 10 takže dokopy to bude cca 180m2
ďakujem
wagner
04.03.10,12:03
zdravim, chcem sa opytat, pisete ze do 25m2 je drobná stavba, ktorá asi nepotrebuje SP. Keby som chcel postavit radové garáže, každá by mala menej ako 25m2 tak sa to považuje za drobnú stavbu, alebo sa to berie ako celok? malo by ich byť asi 10 takže dokopy to bude cca 180m2
ďakujem

Na to bude potrebné stavebné povolenie. Stavebný zákon špecifikuje, čo je drobná stavba:
§ 55

(1) Stavebné povolenie sa vyžaduje, pokiaľ tento zákon a vykonávacie predpisy k nemu alebo osobitné predpisy neustanovujú inak, pri stavbách každého druhu bez zreteľa na ich stavebnotechnické vyhotovenie, účel a čas trvania; stavebné povolenie sa vyžaduje aj pri zmene stavieb, najmä pri prístavbe, nadstavbe a pri stavebných úpravách.

(2) Ohlásenie stavebnému úradu postačí

a) pri jednoduchej stavbe, jej prístavbe a nadstavbe, ak tak určil stavebný úrad v územnom rozhodnutí,
b) pri drobných stavbách, ktoré plnia doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie;
c) pri stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby, nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, nemení sa spôsob užívania stavby a neohrozujú sa záujmy spoločnosti;
d) pri udržiavacích prácach, ktoré by mohli ovplyvniť stabilitu stavby, požiarnu bezpečnosť stavby, jej vzhľad alebo životné prostredie a pri všetkých udržiavacích prácach na stavbe, ktorá je kultúrnou pamiatkou,
e) pri stavbách elektronických komunikačných sietí (nosiče telekomunikačných zariadení) umiestňovaných na existujúcich objektoch, ktoré nepresahujú výšku 6 m, šírku 2, 5 m a nezasahujú do nosných konštrukcií stavby,
f) pri prízemných stavbách elektronických komunikačných sietí, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 4, 5 m,
g) pri výmene alebo dopĺňaní telekomunikačných zariadení na existujúcich stavbieb elektronických komunikačných sietí, keď nedôjde k zmene stavby.

§ 139b
Pojmy stavebného poriadku

(6) Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to

a) prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,
b) podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy.

(7) Za drobné stavby sa považujú aj

a) stavby organizácií na lesnej pôde slúžiace na zabezpečovanie lesnej výroby a poľovníctva, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 30 m2 a výška 5 m, napríklad sklady krmiva, náradia alebo hnojiva,
b) oplotenie,
c) prípojky stavieb a pozemkov na verejné rozvodné siete a kanalizáciu všetkých stavieb a pozemkov a pripojenie drobných stavieb a pozemkov na rozvodné siete a kanalizáciu hlavnej stavby,
d) nástupné ostrovčeky hromadnej verejnej dopravy, priechody cez chodníky a na susedné pozemky, priepusty a pod.

(8) Za drobné stavby sa nepovažujú stavby skladov horľavín a výbušnín, stavby pre civilnú ochranu, stavby pre požiarnu ochranu, stavby uránového priemyslu a jadrových zariadení, vodné stavby, stavby čerpacích staníc kvapalných palív, skvapalnených plynov alebo stlačených plynov pre pohon motorových vozidiel, stavby prečerpávacích staníc horľavých kvapalín, horľavých plynov a stavby plniarní tlakových nádob horľavým plynom alebo horenie podporujúcim plynom.
Miloš Mičega - CIMOM TN
04.03.10,18:59
Len pre doplnenie tých 25 m 2 :

Najskôr musí byt splnené nasledovné (hrubým). Ak to nie je splnené, tak stavba môže mať aj napr. 10 m2 a nie je drobnou.


§ 139b
Pojmy stavebného poriadku

(6) Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to


CIMOM