Poradite?
03.03.10,11:22
Som zacinajuci zivnostnik tak je pravdepodobne ze mi bude treba este velmi vela casu aby som sa do toho dostala potrebovala by som poradit spotrebne dane z tabaku a tabakovych vyrobkov sa uctuju v jednoduchom uctovnictve ako co? dakujem za odpoved
Zoltán Kovács
03.03.10,10:22
Si výrobca?
Poradite?
03.03.10,10:25
Nie som uctovnicka daneho podnikatela ktory s tym pracuje
Zoltán Kovács
03.03.10,10:25
Nie som uctovnicka daneho podnikatela ktory s tym pracuje

Teda kupuje a predáva?

P.S.: Presunul som tému do JÚ (pôvodne zadané v PÚ), a upravil som aj názov, nakoľko "Dobrý deň" nie je najšťastnejší.
Poradite?
03.03.10,10:27
No po pravde ano
Zoltán Kovács
03.03.10,10:32
Tak potom pre neho spotrebná daň je súčasťou nákupnej ceny.
kimart
22.02.11,12:36
by som si rada upresnila, či správne účtujem zaplatenú spotrebnú daň, ako VOZD v členení nákup tovaru?
Preplatok za nákup tovaru za vrátené obaly mínusom v členení nákup tovaru? ďakujem
Excise Duty
22.02.11,12:43
by som si rada upresnila, či správne účtujem zaplatenú spotrebnú daň, ako VOZD v členení nákup tovaru?
Preplatok za nákup tovaru za vrátené obaly mínusom v členení nákup tovaru? ďakujem
V prípade pohonných látok tiež účtuješ o spotrebnej dani z minerálneho oleja?
kimart
22.02.11,12:49
V prípade pohonných látok tiež účtuješ o spotrebnej dani z minerálneho oleja?:( nie, takže VNZD?:(mi to dnes nemyslí
veronikasad
22.02.11,14:38
by som si rada upresnila, či správne účtujem zaplatenú spotrebnú daň, ako VOZD v členení nákup tovaru?
Preplatok za nákup tovaru za vrátené obaly mínusom v členení nákup tovaru? ďakujem
Môžeš prosím upresniť, čo je predmetom tvojej spotrebnej dane ?
kimart
23.02.11,05:15
jedná sa o postinstvo a o spotrebnú daň z piva
veronikasad
23.02.11,06:59
jedná sa o postinstvo a o spotrebnú daň z piva
dúfam, že ide o pohostinstvo a účtovníctvo si nerobí majitel sám ...
kimart
23.02.11,07:52
ide o pohostinstvo a čiastočne si účto robí sám majiteľ, ja len nahadzujem doklady, spotrebnú daň som dala, ako VNOZD, vypočítal si ju sám... mám to dobre?
kimart
24.02.11,05:32
prosím môže mi to niekto potvrdiť?
kimart
24.02.11,06:37
Nik nevie? či som zle zadala otázku?
veronikasad
24.02.11,06:40
Nik nevie? či som zle zadala otázku?
Odpoveď máš v tomto príspevku
http://www.porada.sk/1664430-post8.html

o spotrebnej dani z piva neúčtuješ, je súčasťou obstarávacej ceny tovaru.
kimart
24.02.11,07:51
No nemám vtom jasno,keď zaplatím vypočítanú spotrebnú daň DÚ, mám otom VPD - ten neúčtujem? som ztoho vedľa
veronikasad
24.02.11,10:46
No nemám vtom jasno,keď zaplatím vypočítanú spotrebnú daň DÚ, mám otom VPD - ten neúčtujem? som ztoho vedľa
aký doklad o zaplatení na DU máš ? V hotovosti sa na DU platiť nedá, preto nerozumiem skratke VPD, ani tomu, čo vlastne platíš.
Excise Duty
24.02.11,11:15
No nemám vtom jasno,keď zaplatím vypočítanú spotrebnú daň DÚ, mám otom VPD - ten neúčtujem? som ztoho vedľa
Daňové úrady nemajú vôbec nič, ale vôbec nič spoločné so spotrebnými daňami, spotrebné dane spravujú colné úrady. Ty nakupuješ a ďalej predávaš pivo, v ktorého cene je už spotrebná daň obsiahnutá a ktorú už zaplatil niekto dávno pred tebou, spotrebná daň je teda súčasťou ceny piva a ty už o nej neúčtuješ. Alebo si snáď výrobca piva alebo inak nadobúdaš pivo v pozastavení dane a pivo následne uvádzaš do daňového voľného obehu?
kimart
28.02.11,09:58
ďakujem za odpovede. Uviedla som nesprávne namiesto DÚ, samozrejme že spotrebku platíme colnému úradu, a to z dôvodu, že nakupujeme pivo z iného čl. štátu. Tak ak som tomu správne porozumela aj túto spotrebnú daň dávam do kolónky ako nákup tovaru
Excise Duty
28.02.11,10:16
ďakujem za odpovede. Uviedla som nesprávne namiesto DÚ, samozrejme že spotrebku platíme colnému úradu, a to z dôvodu, že nakupujeme pivo z iného čl. štátu. Tak ak som tomu správne porozumela aj túto spotrebnú daň dávam do kolónky ako nákup tovaru
Tak to si mala uviesť hneď úvodom, teraz je to jasné. Takže účtuješ aj o spotrebnej dani z piva, kedže vzniká daňová povinnosť.