pivko
04.03.10,17:16
Zdravím
Statik mi urobil projekt na žb deku/rodinný dom/ namiesto keramického stropu + vence.
Vypočítal že budem potrebovať /Výkaz výstuže/ cca 1.500 kg výstuže:(
Hrúbka výstuže sa pohybuje od priemeru 8 po priemer 20
Akáje orientačná cena za kg? na čo sa mám pripraviť, koľko stojí cca ohýbanie na mieru? cela deka + vence?
220870
04.03.10,16:28
Ohýbanie na mieru + viazanie a uloženie,aj s materiálom roxormi cca 1400€/t.Ale ak ste nedávno nadávali na veľký rozdiel v cenách u jednotlivých firiem tak v tomto budete nadávať ešte viac.;)
pivko
04.03.10,17:04
Ohýbanie na mieru + viazanie a uloženie,aj s materiálom roxormi cca 1400€/t.Ale ak ste nedávno nadávali na veľký rozdiel v cenách u jednotlivých firiem tak v tomto budete nadávať ešte viac.;)
Ďakujem,čakal som oveľa vyššiu sumu ,ale asi bude pravda že od akej firmy.
TomasHC
04.03.10,17:31
Skusil by som www.123dopyt.sk alebo nieco podobne. Da sa tam zohnat neskutocne dobra cena.
pivko
04.03.10,18:34
Skusil by som www.123dopyt.sk (http://www.123dopyt.sk) alebo nieco podobne. Da sa tam zohnat neskutocne dobra cena.
Za neskutočne dobrou cenou sa ale može skrývať neskutočná nekvalita ,alebo niekedy aj podvod:mad:
Luky89
05.03.10,10:03
Skús priamo od dovateľa lebo teraz majú dosť veľké zľavy myslím že Ferona teraz "vymetá sklady"
TomasHC
05.03.10,12:17
Za neskutočne dobrou cenou sa ale može skrývať neskutočná nekvalita ,alebo niekedy aj podvod:mad:

Ehm, okom uvidis ci je to dobre poviazane, a kvalitu ocele neviem ako chces posudzovat (neskutočná nekvalita ,alebo niekedy aj podvod). Ale su tam aj hodnotenia dodavatelov, da sa podla toho riadit.
mendo933
06.03.10,20:07
Aku mas plochu deky a aku ti vypocital hrubku? V septembri ked som kupovaly tak cenu bet. ocele s dovozom som mal 0,43€/ kg
pivko
07.03.10,05:33
Aku mas plochu deky a aku ti vypocital hrubku? V septembri ked som kupovaly tak cenu bet. ocele s dovozom som mal 0,43€/ kg
Už mám jednu firmu čo robili kamarátovi a bol spokojny. Majiteľ keď videl výkresy tak hneď skonštatoval že to robil odborník-stará škola/robil to naozaj dochodca statik/ lebo mi tam vraj ušetril dosť železa nakoľko tam naprojektoval nejake HUPY a dnes vraj mladí robia tak že kašlu na to a trepu tam rovného železa do bezvedomia:mad:
To ti ohýbali železo na stavbe? na kolene? neviem či sa to dá kvalitne a presne poohýbať na stavbe, mne ho dovezú poohýbane , poviazane vence a len to tam naukladajú;)
mendo933
07.03.10,06:43
ja si len idem davat prekreslovat strop tie "hupy" mi foter spominal ze tak viazali na rodicovskom dome deku, deka je hrubky 10cm druha deka 8cm. Mne staticka prvy nastrel hodila 18cm tak som zostal dost zaskoceny- a to heore mam len tenke priecky , preto som sa pital akej hrubky tebe naprojektoval.

Mne este nic neohybali, len sa na to chystam. Kupil som len zelezo , kym sla cena znova hore. Co sa tyka ohybania nechapem preco by si doma nemal presne poohybat.Strmienka sice zaberu casu, ale ked uz mas projekt mozes si zacat teraz robit ked je zima. a pruty do 14-ky v pohode ohnes ohybackou.- tu mam tiez vyrobenu.U nas jedna firma aj ohyba , ale u nej by len na zeleze by som odost viac prerobil + nato praca. Treba si to len prepocitat co sa ti oplati, ak mas peniaze naviac tak sa stym netrap:)
pivko
07.03.10,06:51
ja si len idem davat prekreslovat strop tie "hupy" mi foter spominal ze tak viazali na rodicovskom dome deku, deka je hrubky 10cm druha deka 8cm. Mne staticka prvy nastrel hodila 18cm tak som zostal dost zaskoceny- a to heore mam len tenke priecky , preto som sa pital akej hrubky tebe naprojektoval.

Mne este nic neohybali, len sa na to chystam. Kupil som len zelezo , kym sla cena znova hore. Co sa tyka ohybania nechapem preco by si doma nemal presne poohybat.Strmienka sice zaberu casu, ale ked uz mas projekt mozes si zacat teraz robit ked je zima. a pruty do 14-ky v pohode ohnes ohybackou.- tu mam tiez vyrobenu.U nas jedna firma aj ohyba , ale u nej by len na zeleze by som odost viac prerobil + nato praca. Treba si to len prepocitat co sa ti oplati, ak mas peniaze naviac tak sa stym netrap:)
Rozmery sú cca 8,6x11 ale mám tam jeden obrátený preklad rozteč 5,3m ktorý je na jednej strane uložený na múre a druhej strane v rohu je ž.b. stĺp.Hrúbka deky je 15cm.