Meryenes
06.03.10,15:32
Ahojte poraďáci, poprosím vás o radu
Brat ukončil živnosť 30.9.2009, za toto obdobie nemal žiadne príjmy, so zdravotnou poisťovňou uzavrel zmluvu o dlhu, z ktorého 2 splátky zaplatil v 2009 a zvyšok spláca teraz v 2010. Musí uviesť tieto odvody v DP za 2009?

17 dní bol dobrovoľne nezamestnaný a potom nastúpil do zamestnania, t.j závislá činnosť.

Aké tlačivá a ako mám vyplniť RZZP, keď bol živnostík, samoplatca aj zamestnanec????


Poraďte prosím, ďakujem veľmi pekne
Xanti
06.03.10,20:15
Ahojte poraďáci, poprosím vás o radu
Brat ukončil živnosť 30.9.2009, za toto obdobie nemal žiadne príjmy, so zdravotnou poisťovňou uzavrel zmluvu o dlhu, z ktorého 2 splátky zaplatil v 2009 a zvyšok spláca teraz v 2010. Musí uviesť tieto odvody v DP za 2009? Ano.

17 dní bol dobrovoľne nezamestnaný a potom nastúpil do zamestnania, t.j závislá činnosť.

Aké tlačivá a ako mám vyplniť RZZP, keď bol živnostík, samoplatca aj zamestnanec???? Kedže nemal žiaden príjem zo SZČO tak by mal podávať RZZP typu X, a listy
XA ako zamestnanec
XB ako živnostník
XC ako dobrovolne nezamestnaný.


Poraďte prosím, ďakujem veľmi peknev texte.
Meryenes
07.03.10,14:57
ďakujem za odpoveď,
chcem sa len uistiť, odvody mám uviesť len tie čo stihol zaplatiť do konca roka 2009, alebo celý dlh?
Xanti
07.03.10,14:58
ďakujem za odpoveď,
chcem sa len uistiť, odvody mám uviesť len tie čo stihol zaplatiť do konca roka 2009, alebo celý dlh?
Do DP len to čo zaplatil.
Meryenes
07.03.10,16:13
Som si aj myslela :-) pani na daňovom mi povedala, že zvyšok dlhu, čo ešte nezaplatil v tom roku 2009 má dať na riadok 43 - položky znižujúce ZD, v poučení je však napísané, že to vypĺňajú len daňovníci účtujúci v podvojnom účtovníctve. A to brat nie je, on si minulý rok uplatnil len paušálne výdavky.
Takže to tam teda nebudem uvádzať len tie dve splátky, čo má zaplatené.
Xanti
07.03.10,16:18
Som si aj myslela :-) pani na daňovom mi povedala, že zvyšok dlhu, čo ešte nezaplatil v tom roku 2009 má dať na riadok 43 - položky znižujúce ZD, v poučení je však napísané, že to vypĺňajú len daňovníci účtujúci v podvojnom účtovníctve. A to brat nie je, on si minulý rok uplatnil len paušálne výdavky.
Takže to tam teda nebudem uvádzať len tie dve splátky, čo má zaplatené.
Hej hej treba to tam uviesť,
lebo ukončil živnosť tak potrebuje vysporiadať v tomto poslednom DP svoje pohľadávky a záväzky.