killer88
07.03.10,11:10
Dobry deň potreboval by som poradiť chcem stavať garaž o rozlohe 30m2 a vyške 3m ake potrebujem povolenia.
Ďakujem.
TomasHC
07.03.10,10:29
Vid temu http://www.porada.sk/t133683-garaz.html

Citujem: Drobná stavba je len do 25m2. Na garáž takýchto rozmerov potrebuješ stavebné povolenie.
jaro3
20.03.10,21:30
niekde som cital,ze od leta bude platit pre drobnu stavbu 100m2, treba pohladat na nete,myslim,ze to uz schvalili /minuleho roku?/a platnost t.r. august?
Miloš Mičega - CIMOM TN
21.03.10,04:39
niekde som cital,ze od leta bude platit pre drobnu stavbu 100m2, treba pohladat na nete,myslim,ze to uz schvalili /minuleho roku?/a platnost t.r. august?
nič nie je schválené
nič neplatí

CIMOM
wagner
21.03.10,20:02
nič nie je schválené
nič neplatí

CIMOM

A ani tak skoro nebude schválený stavebný zákon, pretože s ním nesúhlasia samosprávy. Sú v ňom určité ustanovenia, ktoré by umožnili stavať kade-tade, bez stavebných povolení a také stavby, ktoré sú v rozpore s niektorými územnými plánmi obcí a miest. Takže nech sa chytráci priveľmi netešia. Nový stavebný zákon sa bude rodiť ťažko.
jankazb
22.03.10,06:16
Nám poradili stavať (a vybavovať na úradoch) garáž ako hospodársku budovu. Pri garáži vraj je viac nárokov na projekt a aj pri povolovaní. Rovnako odpadne aj projekt elektriky (cena) a s tým spojené vybavovačky(elektrikári). Nieje to asi úplne legálne :-), ale prečo nie?
wagner
22.03.10,17:16
Nám poradili stavať (a vybavovať na úradoch) garáž ako hospodársku budovu. Pri garáži vraj je viac nárokov na projekt a aj pri povolovaní. Rovnako odpadne aj projekt elektriky (cena) a s tým spojené vybavovačky(elektrikári). Nieje to asi úplne legálne :-), ale prečo nie?

Pokiaľ máš garáž do 25m2 - čo na normálnu garáž stačí, nepotrebuješ stavebné povolenie. Stačí oznamenie k drobnej stavbe. Ja mám garáž tiež ako drobnú stavbu. Má rozmery 5x 3,5m, vysoká je 2,5m.