Ľubka87103
07.03.10,21:30
Dobrý večer,
zo zákona by som mala mať nárok na hranicu od domu 2m. Lenže mám problém so susedom, a po vzájomnej dohode sme to ukončili tak, že ta hranica od domu bude 1,5m. Teraz to potrebujeme zakresliť do geometrického plánu. Chcem sa opýtať či bude možné zakresliť ten 1,5m, keď zo zákona by to mali byť 2 m.
Ďakujem
Laco-monter
07.03.10,21:20
Trochu budem mimotemy, no mňa by veĺmi zaujímalo kto niečo získal, či stratil na spomínaných 0,5 m a prečo je to také podstatné a doležité ?
Ľubka87103
08.03.10,06:42
joj, to je na dlhe vysvetľovanie, vysporadúvame pozemky po babke a ja chcem mať za domom viac ako je napisane na mňa - ten zvyšok je na babku. chcem tam stavať. no a podpíšu mi to len vtedy ak si necháme okolo domu 1,5m a nie 2 m. len chcem vedieť či mi to môžu zakresliť do geometrického aj keď zo zákona by to malo byť 2m
czert11
17.09.10,18:57
joj, to je na dlhe vysvetľovanie, vysporadúvame pozemky po babke a ja chcem mať za domom viac ako je napisane na mňa - ten zvyšok je na babku. chcem tam stavať. no a podpíšu mi to len vtedy ak si necháme okolo domu 1,5m a nie 2 m. len chcem vedieť či mi to môžu zakresliť do geometrického aj keď zo zákona by to malo byť 2m
mozu aj menej ako dva metre- v stiesnenych pomeroch
zalezi to na stavebnom urade
hlavne je to pri uzkych pozemkoch
len troska nechapem,ako si to myslela,ze od suseda??
to mate pozemok siroky priklad 14 metrov a stavat ides 11metrovy dom???tz.zostane ti len 1,5m na kazdu stranu????
v takom pripade by zmensenie vzdialenosti od kraja pozemku nemal byt na urade problem