majkaaa
08.03.10,16:39
prosim vas mate niekto skusenosti, ci sa moze z balkonu spravit izba?
ciners
08.03.10,15:42
To mate ako velky balkon, ked chcete z neho urobit izbu?
majkaaa
08.03.10,15:47
mame velky balkon. Asi tak 2x3m. Uvazujeme ze by sme zrusili okna co su teraz na balkon. Je to mozne?
ciners
08.03.10,15:50
Je to konzolovity balkon ? To znamena len doska trciaca z budovy...
majkaaa
08.03.10,15:57
jeminecko to neviem, ale myslim si ze nie, lebo tam kde my mame balkon tak susedia vedla nam maju izbu. A je to podstatne?
ciners
08.03.10,16:05
To meni celu staticku schemu, to pozrite a napiste.
Laco-monter
08.03.10,16:06
Väčšina vlastníkov bytu majú loggiu, to je taký balkon, ktorý je vsadený dovnútra, teda bočné steny balkona sú nosné panely .

Balkon , je balkon bez strechy a beton má iba na podlahe.
arizona
08.03.10,16:09
Asi aj záleží aký je to činžiak.Aby ste dostali na to povolenie.
Bola som v takom byte, kde mali z balkónu izbu. Ale bola to stará bytovka s balkómny do dvora.
Domáci si to chválili, mali z toho detskú pre deti.Ale v zime tam bolo dosť chladno-nedali sa tam doriešiť nejaké technické veci.
majkaaa
08.03.10,16:09
ciners a podla coho to pozriem.
No podla toho co napisal Laco tak mame loggiu, to by co pre nas znamenalo?
majkaaa
08.03.10,16:10
Arizona a nedalo sa tam dat radiator?
Xanti
08.03.10,16:15
Arizona a nedalo sa tam dat radiator?
Radiator moc nepomôže.
Lebo od susedov to nebudeš mať izolované. Teda minimálne od spodu bude ťahať chlad.

Vždy to bude chladnejšie. Známa ma takto zrušený balkon a zväčšenú izbu a je chladnejšia ako iné.
majkaaa
08.03.10,16:22
no presne to chceme, ze zvacsit izbu. Da sa ta priecka zrusit ako su teraz okna? Ja viem, ze to treba vidiet, ale len tak teoreticky ci je to mozne.
Xanti
08.03.10,16:29
no presne to chceme, ze zvacsit izbu. Da sa ta priecka zrusit ako su teraz okna? Ja viem, ze to treba vidiet, ale len tak teoreticky ci je to mozne.
Ano teoreticky je to možné , treba zavolať statika on posúdi či sa to dá. Treba požiadať o stavebné povolenie.
A potom hurá do toho. :D
majkaaa
08.03.10,16:34
a neviete ci niekde na nete existuju nejake fotky z takychto balkonov izieb?
ciners
08.03.10,17:46
ciners a podla coho to pozriem.
No podla toho co napisal Laco tak mame loggiu, to by co pre nas znamenalo?

To by znamelnalo, ze sa to da prerobit na izbu
220870
08.03.10,19:26
a neviete ci niekde na nete existuju nejake fotky z takychto balkonov izieb?
http://images.google.sk/images?hl=cs&source=hp&q=zasklievanie%20balkonov&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi
Vindex
09.03.10,21:15
Ak máte lodžiu tak je pravdepodobnejšie že nebudú problémy so statikou (pravdepodobnejšie, nie isté), šlo by to aj s obyčajným balkónom. V každom prípade bude táto izba zospodu, zvrchu a z 3 strán (!) vystavéná vonkajšej teplote takže teplota tam bude o dosť nižšia ako by si človek v bežnej obytnej izbe želal. Na druhej strane to pekne rozšíri obytnú plochu a ak z toho bude nejaká "podradnejšia" miestnosť nebude to veľký problém.
kyblik
09.03.10,21:50
V každom prípade bude táto izba zospodu, zvrchu a z 3 strán (!) vystavéná vonkajšej teplote takže teplota tam bude o dosť nižšia ako by si človek v bežnej obytnej izbe želal.

Ak by som uvažoval nad niečím takýmto, tie tri strany by som zateplil zvnútra (steny 5cm pps, podlahu hydroizolácia - nobasil - poter). Priestorovo by som to trošku zmenšil ale tepelne by to efekt určite malo. V prípade, že by potom bolo treba zaskliť iba jednu príp. polovicu jednej strany (do polovice by sa to možno dalo vymurovať) , zvolil by som drahšiu kvalitu. Dnes sú zasklievacie systémy na dosť dobrej úrovni. Nie všetko vyrába Čína...;)
Mária27
09.03.10,22:07
Poznám taký byt, vôbec tam nemajú zimu. Záleží asi aj na polohe bytu. Je to juhovýchod, dom chránený aj brehom. Ja mám rožný byt severovýchod a oveľa chladnejší.

V tom byte je takmer celá stena zbúraná a posunutá na kraj lódžie. Na krajoch zostalo cca po 30 cm steny, naznačuje to akoby výklenok, neviem prečo. Do tej balkónovej časti sa zmestila väčšia časť postiel, ktoré sú z miestnosti obyvačky zakryté gaučom. Stavebné veci vysvetliť neviem.
majkaaa
16.03.10,17:42
aky je postup pri vybavovani takejto stavby v byte? Co mame urobit ako prve? Aky urad vybavit?
220870
16.03.10,17:44
Projekt.
majkaaa
23.03.10,20:24
vie mi niekto povedat ake povolenie budem potrebovat pri prerabke balkonu na izbu ked je byt v osobnom vlasnictve kde mam zacat