rradoslavv
08.03.10,16:37
Chcel by som Vás požiadať o radu. Potrebujem vyrovnať betónovú platňu, na ktorú pôjde dlažba. Jedná sa o dlažbu von, pričom tento podklad potrebujem vyspádovať, takže niečo hutnejšie, čo by nepraskalo pri tenkej vrstve. Čo by bolo najlepšie použiť? Ďakujem
Laco-monter
08.03.10,15:41
To isté mrazuvzdorné lepidlo,ktorým budeš lepiť dlažbu , možeš doňho zapracovať sieťku.
Tak budeš mať istotu,že dlažba bude držať.
rradoslavv
08.03.10,15:50
Som ešte neskúšal lepidlo ťahať latou ako betón, ale nie je to zlý nápad, aj to by šlo... Ďakujem.
Laco-monter
08.03.10,15:55
Som ešte neskúšal lepidlo ťahať latou ako betón, ale nie je to zlý nápad, aj to by šlo... Ďakujem.

Len ten podklad by mal byť bezprašny aby to lepidlo dobre chytilo.
rradoslavv
08.03.10,15:58
to je jasné, aspoň mne...
220870
08.03.10,16:27
Akú veľkú plochu idete dlaždiť a aké sú rozmery dlažby hrúbka a obvod?Koľko mm treba zrovnávať,respektíve aká bude najvyššia hrúbka a zrovnávacej vrstvy?
rradoslavv
08.03.10,17:15
Akú veľkú plochu idete dlaždiť a aké sú rozmery dlažby hrúbka a obvod?Koľko mm treba zrovnávať,respektíve aká bude najvyššia hrúbka a zrovnávacej vrstvy?
Pplocha bude cca 3x4,5 m...je to hrboľaté - ale chcem to vyrovnať do spádu, aby tam nestála voda a výška bude na jednej strane cca 3 cm a na druhej strane najmenej ako vyjde...takže výška poteru by bola rôzna, najviac však 3 cm a najmenej 0,3 cm...a lepiť tam budem mramor, žulu /neviem presne čo je to/ o hrúbke 3 cm...
220870
08.03.10,18:15
Môžete flexový lep pomiešať s trochou čistého prepraného (bez hliny)riečneho piesku 0-4 mm cca lep- piesok v pomere 3:1.Na perfektne očistený a napenetrovaný betónový povrch.Nanášať podobne ako poter.
Druhá možnosť je podlepovať do požadovanéj hrúbky kúsky starej dlažby.Terasy považujem osobne za jednu z najzložitejších obkladačských prác. Je to veľmi náročné na šikovnosť a oborné znalosti , skúsenosti.Na terasy na ktoré dopadá priame slnečné svetlo nieje vhodná tmavá dlažba.Na slnku sa rozpáli na 70-80°C.S tým majú problém aj najkvalitnejšie lepidlá.