helper
08.03.10,19:39
Dobry vecer,

uvazovali sme sice nad svojpomocou, nakoniec sme ale realizaciu sadrovych stierok zverili firme a vyzera to tak, ze sme spravili obrovsku chybu.
Pri dnesnej obhliadke( niektore steny su uz aj hladke, prebrusene, cize 2. vrstva) som si vsimol:
-pri prechode dlanou po stene je citit zvlneny povrch( napr. na miestach kde boli povodne omietniky...)- povodne som predpokladal , ze taketo "drobne" chyby omietky vyriesia stierky( mozno je to naivne, ale ocakaval som, ze sa povrch bude takmer podobat SDK)
- vnutorne rohy su taktiez zvlnene, vyzera to, ako keby tam sadru nanasali prstom, nie rohovym hladikom
- pri prilozeni 1m vodovahy je odchylka miestami 1-2mm

1. Potreboval by som vediet aka je tolerancia "krivosti" stierky
2. "majstri" pouzivaju Rimano Prima a Rimano Final, hrubka po finalnom prebruseni predstavujstavuje vrstvu do 1mm, pred prebrusenim max. 2mm. Nie je to malo? Povodne som pocital, ze to bude okolo 0,5cm...

Podotykam, ze cementove omietky, na ktore sa nanasalo, mali odchylku max. 2mm od roviny, majstri vlastne perfektne okopiroval takmer vsetky plosne nerovnosti a zatial iba vyhladili povrch.

Zatial sa zdrzim ostatnych pripomienok ktore mam, mozno mi poradite ako dalej.

Zajtra predpokladaju koniec prac a ja predpokladam, ze sa vela k lepsiemu nezmeni, takze potrebujem SURNE vediet, ci je to len moj chorobny perfekcionizmus, alebo je to odflaknuta robota.

Dakujem
220870
08.03.10,18:46
Neviem či si to presne pamätám.Rovinnatosť omietok sa meria 2m latou.Jednotka trieda omietok pripúšťa na 2m dĺžky odchýlku 3mm.Cena takej omietky sa pohybuje niekde oklo 40-50 €/m2.
1-2 mm na 1m vodováhe nieje moc ,ale vzhľadom ,že na stierkach vidieť úplne všetko mohlo by to byť aj rovnejšie.
0,5 cm hrúbka na stierku je moc.Prakticky pri použitých materiáloch veľmi ťažko dosiahnuteľná ,musely by dávať niekoľko vrstiev.
helper
08.03.10,18:54
Neviem či si to presne pamätám.Rovinnatosť omietok sa meria 2m latou.Jednotka trieda omietok pripúšťa na 2m dĺžky odchýlku 3mm.Cena takej omietky sa pohybuje niekde oklo 40-50 €/m2.
1-2 mm na 1m vodováhe nieje moc ,ale vzhľadom ,že na stierkach vidieť úplne všetko mohlo by to byť aj rovnejšie.
0,5 cm hrúbka na stierku je moc.Prakticky pri použitých materiáloch veľmi ťažko dosiahnuteľná ,musely by dávať niekoľko vrstiev.
220870- dakujem za promptnu odpoved
Cize ak prilozim 2m vodovahu( aj to som skusal) a na celej dlzke sa najde preliacina/hrbol cca 2mm je mozne to povazovat za tolerovatelne?
220870
08.03.10,18:58
Neviem ako ste sa s nimi dohodli .Rovinnatosť (kvalita)omietok sa dohaduje dopredu.Ak sú to len tieto milimetre tak si myslím ,že je to v pohode.
helper
08.03.10,21:12
Neviem ako ste sa s nimi dohodli .Rovinnatosť (kvalita)omietok sa dohaduje dopredu.Ak sú to len tieto milimetre tak si myslím ,že je to v pohode.
V zasade dohoda bola taka, ze kvalita bude rovnaka ako realizacia, na ktorej v case uzatvarania dohody pracovali. Tam bola kvalita OK, vyzera to vsak, ze ku mne prisla ina partia:-(
Laco-monter
08.03.10,21:24
Ak nebudete nasvecovať stenu krížom cez uhlopriečku, tak nerovnosti nebudú vidieť.

Ja by som použil práve ten postup nasvietenia a tak by som nerovnosti opravil.

Označil by som priehlbeniny, anasledne zatiahol stierkou a prebrusil,potom ešte raz jemne dostierkovať do stratena.
Laco-monter
08.03.10,21:33
Tiež by som strop ohraničil polystyrenovými vzorovanými rohovými lištami.

Vyzerá to veĺmi efektne .
kyblik
09.03.10,09:29
Súhlasím s nasvietením... Lišty sú vecou vkusu, čo na jedného môže pôsobiť efektne, u iného môže vyvolať dojem gýču... S majstrami by som skúsil dohodnúť nech sa s tým ešte trochu vyhrajú. Ťažko to bude po nich niekto opravovať...
helper
09.03.10,09:54
Súhlasím s nasvietením... Lišty sú vecou vkusu, čo na jedného môže pôsobiť efektne, u iného môže vyvolať dojem gýču... S majstrami by som skúsil dohodnúť nech sa s tým ešte trochu vyhrajú. Ťažko to bude po nich niekto opravovať...
Dakujem,
budem sa drzat vasich odporucani, takze dnes vecer idem so znamym, ktory je stavbar, na miesto cinu, premeriame steny, oznacime extremne odchylky a vyskusam sa dohodnut s majstrami na vyspravkach.
Listy pod strop urcite davat nebudem, stropy som totiz daval sadrokartonove, takze tie su OK, navyse mi to pride trosku "out"
Urcite sa nevyhnem tomu, ze pred malovkou bude treba niekde sem-tam zabrusit, nemienim vsak opravovat sam velke plochy.
220870
09.03.10,16:46
Nič v zlom páni ale po vás by som poslal niekoho presvecovať steny.Neviem ako by sa vám to páčilo.Svetlo ukáže aj milimeter.Ak ste niekedy robili panelák tak dobre viete ,že niekedy sa tie panely dajú vyrovnať jedine prímurovkou.Nevideli ste to a odporpúčate niečo čo by sa vám určite nepáčilo.
Laco-monter
09.03.10,16:54
Nič v zlom páni ale po vás by som poslal niekoho presvecovať steny.Neviem ako by sa vám to páčilo.Svetlo ukáže aj milimeter.Ak ste niekedy robili panelák tak dobre viete ,že niekedy sa tie panely dajú vyrovnať jedine prímurovkou.Nevideli ste to a odporpúčate niečo čo by sa vám určite nepáčilo.

Ja som takto stierkoval vlastnú kuchyńu a aj všade kde som maľoval,takže viem dobre o čom hovorím.
Aj škáry medzi panelmi som vyspravoval.

Pozri sa 220870,
dotyčný chcel poradiť , poradil som najlepší sposob.
Ako si to on zariadi a s čím bude spokojný, to je len a len jeho problém.
helper
09.03.10,17:49
Zdravim vsetkych zucastnenych.
V prvom rade dakujem vsetkym za cenne rady, urcite by som vsak nechcel aby kvoli tomuto vzniklo akekolvek napatie.

Rad by som sa zaroven podelil o moje dojmy z "inspekcneho dna".
Majstri odisli, , zostal po nich poriadok, ale tam by pozitiva skoncili.
Najhorsie dopadli vnutorne rohy- vsetky kuty maju neuveritelny radius, cca 1cm, miestami aj viac, podla neskutocnej krivosti usudzujem, ze material nanasali a zarovnavali prstami, urcite nie vsak rohovou spachtlou!
Co sa tyka plosnej rovinnosti, to co tvrdil 220870(este raz vdaka) mi dnes potvrdili aj dalsi ludia od fachu, cize tam kde boli odchylky do 3mm som ani nic neriesil, , vacsinou boli roznesene " do stratena", cize OK.
Avsak ked som na pilieri sirky 120 cm nameral vyskovy rozdiel 1cm?! Steny boli pritom rovne, proste si zle osadili listy..
Takychto nepodarkov bolo este zopar, hlavne okolo okien kde sa mali stretavat vodorovna a zvisla lista, no proste sa nestretli a rozdiel bol od 5 do 10 mm.
Suma sumarum- pokreslili sme miesta ktore som prave vymenoval, zavolal majitelovi firmy, ktory nemal (zatial) ziadny problem s tym, ze rano tam posle ludi, ktori si pridu nedostatky odstranit.

Kazdopadne po dnesku som rozhodnuty nechat tam posielat ludi na vyspravky dovtedy, pokial nebude kvalita zodpovedat dohode.
kyblik
09.03.10,17:52
Nič v zlom páni ale po vás by som poslal niekoho presvecovať steny.Neviem ako by sa vám to páčilo.Svetlo ukáže aj milimeter.Ak ste niekedy robili panelák tak dobre viete ,že niekedy sa tie panely dajú vyrovnať jedine prímurovkou.Nevideli ste to a odporpúčate niečo čo by sa vám určite nepáčilo.

Nechcem sa tu hádať. Zadavateľ predsa sám povedal, že keď sa s tou firmou - partiou dohadoval, stierky vyzerali úplne inak. A na druhej strane ja sám som dosť veľký perfekcionista. Som ochotný zaplatiť ale prečo mám platiť fušerom..? Ďalej helper napísal, že tam zoberie známeho murára a sústredí sa na extrémne odchýlky...

PS: Ak idem do nejakého bytu robiť stierky, prvé čo urobím je, že zmeriam 2m vodováhou či to bude možné zrovnať. Dostali sme sa v dnešnej dobe totiž do štádia, že každý kto si kúpi vodováhu, kelňu a varechu je zrazu majster.

Doplnené: Ešte stále su v poriadku tie červené prsty???
iv@n
10.03.10,12:11
Tiež by som strop ohraničil polystyrenovými vzorovanými rohovými lištami.

Vyzerá to veĺmi efektne .
ak bývaš na zámku, tak celkom určite.