fia555
09.03.10,12:50
Ahojte,

potrebovala by som poradit. Idem prerabat kupelku v malom byte a rozhodla som sa pre kachlicky s vysokym stupnom lesku. Su vhodnejsie ako matne?

Mam obavu, ze na nich bude vsetko vidiet a hlavne vodny kamen....


Ake mate skusenosti vy?

dakujem
TomasHC
09.03.10,12:27
Vodny kamen je posledne stadium :) Ale je tam vidiet napr. flaky po vyschnutej vode. Na matnom sa to skor "strati".

Muzi maju tu vyhodu, ze tieto skvrnky az tak intenzivne neprezivaju ;)
andiablo
09.03.10,14:16
100% odpoveď. Domam máme lesklé a po každej sprche sú tam pekné fľaky. Matná síce horšie odráža svetlo ale za tú cenu "nevidietľných šmúch" to stojí
marika137
09.03.10,15:26
my mame leskly obklad v kupelni, aj ked nie najvyssieho stupna,a je to v pohode, aspon zatial nelutujeme, a co sa tyka podlahy v kupelni tak mame lesklo-matnu a tiez je velmi dobra, my sme spokojni
Oliwa
09.03.10,18:34
Ahojte,

potrebovala by som poradit. Idem prerabat kupelku v malom byte a rozhodla som sa pre kachlicky s vysokym stupnom lesku. Su vhodnejsie ako matne?

Mam obavu, ze na nich bude vsetko vidiet a hlavne vodny kamen....


Ake mate skusenosti vy?

dakujem

V zadaní témy máš dlažbu, v texte kachličky :). To je rozdiel, lebo po dlažbe budeš chodiť a po kachličkách nie. :D
Ak sa pýtaš na dlažbu - hlavne nech je protišmyková.
Ak na kachličky /obklad/ - mokré budú tak či tak /od pary/. Keďže ide o malú kúpeľňu, viac ako na lesk by som sa skôr zamerala na veľkosť obkladačiek a farbu, aby sa Ti priestor opticky zväčšil. A tých pár kvapiek navyše... Keď chceš mať zrkadlovú sieň, musíš niečo obetovať :).
ubka
12.03.10,23:36
Ja mám veľmi pozitívny názor na lesklé dlažby aj kachličky. Vodný kameň je vidieť na všetkom, ak sa neodstraňuje, ale zasa lesklé sú "vždy čisté." Vôbec nieje náročná údržba, naopak, ľahšie sa utierajú. To je moja skúsenosť./ Mala som už aj matné/
marleau
27.02.12,14:20
Ani kachličky nie sú odborne,sú to obkladačky,ak to nie sú dlaždice.
lapejko
27.02.12,18:36
lesklý obklad aj lesklé chrómované batérie stačí pretrieť, na matných povrchoch na prvý pohľad nič nevidno, po druhom už začnete drhnúť a to pekne dlho...