jando83
11.03.10,12:11
Dobrý deň.

chcem meniť staré okná za nové plastové zn. Salamander 3D luxus. Mám obavi, ktorej firme dať urobiť výrobu a montáž okien. Jedná sa o firmu MP plast-Trenčianske stankovce alebo Alusolid-Trenčín. Alusolid má vyrobu v Handlovej. Ak mi može niekto poradiť a má skúsenosti ohľadom firiem alebo navrhnuť nejaku svoju skúsenosť, tak ma poteší. Už mám s toho hlavu smútku:(. Obidve firmy majú skoro rovnaké ceny a počul som aj dobre názory na ne. Bojím sa hlavne, aby bol ozaj nemecký profil, kvalitná práca výroby a hlavne super montáž. Prosím o promtné rady. ďakujem.:)
220870
11.03.10,11:37
MP plast nepoznám, alusolid radšej oblúkom obísť.
Lenka1979
11.03.10,11:46
Dobrý deň.

chcem meniť staré okná za nové plastové zn. Salamander 3D luxus. Mám obavi, ktorej firme dať urobiť výrobu a montáž okien. Jedná sa o firmu MP plast-Trenčianske stankovce alebo Alusolid-Trenčín. Alusolid má vyrobu v Handlovej. Ak mi može niekto poradiť a má skúsenosti ohľadom firiem alebo navrhnuť nejaku svoju skúsenosť, tak ma poteší. Už mám s toho hlavu smútku:(. Obidve firmy majú skoro rovnaké ceny a počul som aj dobre názory na ne. Bojím sa hlavne, aby bol ozaj nemecký profil, kvalitná práca výroby a hlavne super montáž. Prosím o promtné rady. ďakujem.:)

Čo Ti môžem z vlastnej skúsenosti odobriť je profil - SALAMANDER 3D Luxus - vybral si si ozaj veľmi vysoko kvalitný profil, je vyššej triedy od Streamline (to je tiež Salamander), budeš mať ozaj kvalitné okná.
Ohľadom firiem,ktoré uvádzaš sa vyjadrovať nebudem,lebo ich nepoznám.. ale skús osloviť aj iných výrobcov profilov Salamander,ktorí realizujú montáže po celej SR.
jando83
11.03.10,12:13
pre 220870: možeš mi prosim ťa povedať aj dôvody prečo nie? trošku viac o tom napísať. ďakujem.
jando83
11.03.10,12:23
Čo Ti môžem z vlastnej skúsenosti odobriť je profil - SALAMANDER 3D Luxus - vybral si si ozaj veľmi vysoko kvalitný profil, je vyššej triedy od Streamline (to je tiež Salamander), budeš mať ozaj kvalitné okná.
Ohľadom firiem,ktoré uvádzaš sa vyjadrovať nebudem,lebo ich nepoznám.. ale skús osloviť aj iných výrobcov profilov Salamander,ktorí realizujú montáže po celej SR.

Lenka ďakujem. Mám v tom prehľad, čo sa týka profilov a kvality výrobcov. Už dlhšiu dobu to sledujem až ma hlava boli. Mne ide kvalitu a pravdivosť nemeckého profilu, výrobu, montáž. To je prvoradé, tzv. okná na celý život. Ak máš nejaké dobre skúsenosti z firmami, tak mi poraď. Tie firmy, čo som uviedol sú v Trenčianskom kraji a vyrábajú salamander profil. Iné som zatiaľ nenašiel. Rád sa podelím z inými informáciami s porady. Vďaka.
220870
11.03.10,13:06
Na oknách treba posúdiť .
1.)Plastový profil(vybrali ste si dobre)porovnateľne kvalitný je aj od Rehau ,geneo.
2.)Zasklenie.Treba sa predajcov pýtať odkoho berú sklo kto im ho vyrába a montuje(výrobcovia okrem alusolid ,sklo nevyrábajú a nemontujú)oni ho len vkladajú do svojich okien.Najlepší slovenský výrobcovia sa volajú nitrasklo.sk a Trenglav budete mať sklo od jednej z menovaných firiem tak máte záruku a o starosť menej.
3.)Kovanie.najlepšie značky v poradí Aubi,Winkhaus,Maco.Všetko ostatné je o dve triedy vzadu
4.) Treba pýtať energetický štítok od okien.(ak majú:mee:)
jando83
11.03.10,14:41
Na oknách treba posúdiť .
1.)Plastový profil(vybrali ste si dobre)porovnateľne kvalitný je aj od Rehau ,geneo.
2.)Zasklenie.Treba sa predajcov pýtať odkoho berú sklo kto im ho vyrába a montuje(výrobcovia okrem alusolid ,sklo nevyrábajú a nemontujú)oni ho len vkladajú do svojich okien.Najlepší slovenský výrobcovia sa volajú nitrasklo.sk a Trenglav budete mať sklo od jednej z menovaných firiem tak máte záruku a o starosť menej.
3.)Kovanie.najlepšie značky v poradí Aubi,Winkhaus,Maco.Všetko ostatné je o dve triedy vzadu
4.) Treba pýtať energetický štítok od okien.(ak majú:mee:)


1. súhlasím, známy čo pracuje v tej firme mi hovoril, že profil vozia z nemecka.
2. sklá som si nevšimil aké používajú, to ma nenapadlo.
3. kovanie majú od aubi.
4. enrgetický štítok je na slovenergookno.sk , skús pozrieť.
Tieto štyri body som napísal a týkajú sa firmy MPplast.sk.
jando83
11.03.10,14:46
ludkovia skúste mi prosím nieco napísať, svoje skúsenost alebo odporučiť nejake firmy v trencianskom okrese.
Lenka1979
11.03.10,17:17
1. súhlasím, známy čo pracuje v tej firme mi hovoril, že profil vozia z nemecka.
2. sklá som si nevšimil aké používajú, to ma nenapadlo.
3. kovanie majú od aubi.
4. enrgetický štítok je na slovenergookno.sk , skús pozrieť.
Tieto štyri body som napísal a týkajú sa firmy MPplast.sk.

Slovenergookno je združenie presadzujúce kvalitu okien. Fyzicky robia testy na oknách, testujú sklá, tesnenia, skrátka všetko...Treba si všimnúť na štítku kvality aká trieda je uvedená na okne (A,B,alebo C)..., viď. www.slovenergookno.sk (nájdi si aj firmy, ktoré tu patria)
Čo sa týka firiem, konkrétnu Ti neporadím. Som z východu.
GaJa12345
11.03.10,19:10
Skus oslovit firmu Akpol-Plast.
Mne urobili najlepsiu cenovu ponuku na Salamander 3D.
Ale ujasni si to s nimi ohladom miesta vyroby, lebo profil sice maju z Nemecka, ale okna sa vyrabaju v Polsku.
Lenka1979
11.03.10,19:15
Skus oslovit firmu Akpol-Plast.
Mne urobili najlepsiu cenovu ponuku na Salamander 3D.
Ale ujasni si to s nimi ohladom miesta vyroby, lebo profil sice maju z Nemecka, ale okna sa vyrabaju v Polsku.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes: dvakrát by som popremýšľala,či ten profil je vôbec SALAMANDER...
220870
12.03.10,05:40
Dlho som si nemohol spomenúť na názov firmy .Bola to jediná montáž okien kde som nenašiel chybu..Aj podľa rozhovoru s tými montérmi usudzujem ,že to boli chlapi čo sa svojej práci rozumeli. Salamander síce nemajú v ponuke, ale ponúkajú Geneo.
http://www.doner.sk/
jando83
12.03.10,06:44
Slovenergookno je združenie presadzujúce kvalitu okien. Fyzicky robia testy na oknách, testujú sklá, tesnenia, skrátka všetko...Treba si všimnúť na štítku kvality aká trieda je uvedená na okne (A,B,alebo C)..., viď. slovenergookno.sk (nájdi si aj firmy, ktoré tu patria)
Čo sa týka firiem, konkrétnu Ti neporadím. Som z východu.

Lenka, všetko mám preverené. O tej firme čo som v tých bodoch písal viď hore, som napísal že sa tam nachádza na slovenergookno.sk a majú aj štítok o kvalite. Majú energetickú triedu A. Smutné, že je veľmi veľa firiem a tam ich je tak málo. Len vieš ako to na Slovensku chodí, každý chce rýchlo zbohatnúť a korupcia tu vládne najlepšie. Možu mať aj desať štítkov, ale keď nie sú poctivý tak je to v prdeli. Inak vďaka za upozornenie.:)
jando83
12.03.10,06:52
Skus oslovit firmu Akpol-Plast.
Mne urobili najlepsiu cenovu ponuku na Salamander 3D.
Ale ujasni si to s nimi ohladom miesta vyroby, lebo profil sice maju z Nemecka, ale okna sa vyrabaju v Polsku.

Dík za radu. Uf, firma je veľmi ďaleko. Ja som z okr. Trenčín. Cenové ponuky od (sú uvedené na začiatku témy) firiem dostal celkom dobré a sú v rovnakej cenovej ponuke. v jednej je zľava 48% a v druhej 50%, vieš kríza robí svoje, ideálna šanca meniť okná. Tri okná aj zo stavebnými prácami a doplnkami ma vzjdú na 1100 eur. Alusolid ponúka záruku na okná 6 rokov, doplnky 2 roky. MP plast na okná 5 rokov, doplnky 2 roky. Keď tu čítam tie témy o oknách a názory ľudí, tak ani jedna firma nie je dobrá. Je to tu v tej našej republike poriadny bordel. Nikomu človek nemože veriť, lebo každý chce rýchlo naplniť vačky a ľudia sa možu aj posrať.
jando83
12.03.10,07:01
Dlho som si nemohol spomenúť na názov firmy .Bola to jediná montáž okien kde som nenašiel chybu..Aj podľa rozhovoru s tými montérmi usudzujem ,že to boli chlapi čo sa svojej práci rozumeli. Salamander síce nemajú v ponuke, ale ponúkajú Geneo.
doner.sk/

Dík poraďák, idem hodiť na to oko. Ak ťa ešte niečo napadne, naíš. Každá rada je dobrá.
jando83
12.03.10,07:05
:rolleyes::rolleyes::rolleyes: dvakrát by som popremýšľala,či ten profil je vôbec SALAMANDER...

Lenka, plne s tebou súhlasím. V PL nie je nič dobré a ak náhodou áno, tak len dočasne. Chodil som kedysi v Pl po firmách nakladať tovar a mal som dosť. Bolo to tam ako sto rokov za opicami. Videl som veľa firiem ako robia, no hnus. Je to lacná pracovná sila a všetko len rychlo, aby zarábali peniaze.
220870
12.03.10,07:30
zľava 48% a v druhej 50%,.....to sú fiktívne čísla,o ničom nevypovedajú.Nevšímajte si to,je to len chyták ako pritiahnuť spotrebitela.Dôležitá je konečná cena.
jando83
12.03.10,08:06
zľava 48% a v druhej 50%,.....to sú fiktívne čísla,o ničom nevypovedajú.Nevšímajte si to,je to len chyták ako pritiahnuť spotrebitela.Dôležitá je konečná cena.

Však určite to je chyták, tzv. ekonomický ťah pre zákaznikov. ohúria ľudí a napriek tomu majú pekný zisk s predaného produktu. Už som tu aj uviedol cenu, skús pozrieť. Čo som mal viaceré ponuky na rôzne profily, tak cena sa veľmi pohybovala v rovnakom rozmedzí. Cena ma nezáujíma, dôležitá je kvalita od profilu až po samotnú montáž. Výrobcovia a predajcovia roznych značiek si nemožu dovoliť mať medzi sebou veľké cenové rozdieli, lebo jeden by si zákazníkov naľakal a druhý o nich prichádzal. Však vieme ako to chodí v našej republike, ľudia prvorade pozerajú na lacné výrobky a popritom zabúdajú na kvalitu a potom sa čudujú čo to vlastne kúpili. Za kvalitu a služby sa platí. Všetko je to o ľudoch a za všetko si sami môžu, lebo sa nechajú nachytať.
petmar
12.03.10,10:03
Pred 2 či 3 týždňami mi robili uz Alusolidu B.B. 3 okná, Salamander nemecký, zvárané v Handlovej. Sklá robia-lepia tiež sami. Na všetko majú atesty, sú vycapené aj na ich stránke. Všetko prebehlo podľa dohovoru, montážnici šikovní. Mal som pochybnosti, lebo z 30 ponúk mali jednu z najnižších cien, bola akcia, ktorú aj splnili. Je to krátko, ale spím zatiaľ dobre :) a v izbách je teplejšie
jando83
12.03.10,11:06
Pred 2 či 3 týždňami mi robili uz Alusolidu B.B. 3 okná, Salamander nemecký, zvárané v Handlovej. Sklá robia-lepia tiež sami. Na všetko majú atesty, sú vycapené aj na ich stránke. Všetko prebehlo podľa dohovoru, montážnici šikovní. Mal som pochybnosti, lebo z 30 ponúk mali jednu z najnižších cien, bola akcia, ktorú aj splnili. Je to krátko, ale spím zatiaľ dobre :) a v izbách je teplejšie

ďakujem za názor. videl som stránku aj certifikáty. pri navsteve kancelarie urobili na mna dobry dojem, len sa bojim toho skla co si robia sami. nevies mi povedat od koho(vyrobca) maju sklo podla tvojich okien?
petervi
12.03.10,11:51
Mate niekto okna kovanie Roto? Je spolahlive?Ponukaju mi Rehau s Roto ale vaham lebo je to z Polska od Eurocolor
jando83
12.03.10,12:13
Mate niekto okna kovanie Roto? Je spolahlive?Ponukaju mi Rehau s Roto ale vaham lebo je to z Polska od Eurocolor

mozem povedat ze patri medzi kvalitne kovania, urcite nemusis mat obavy. ak sa chces viac dozvediet pozri e-mail stranku ww.roto.sk. skor by som povazoval za problem tie profili z polska. to by som urcite nerobil. skus si precitat moju temu a prispevky v nej. ja prvorade hladim na nemecku kvalitu a vyhybam sa poliakom ako cert krizu. treba viac behat na nete a informovat a najdes co potrebujes. v akom okrese hladas firmu na okna, musia to byt okna rehau?
petervi
12.03.10,12:39
Ja som z dalekeho vychodu,Jedna ponuka je salamander,aubi, dvojsklo vsetko z ciech a druha je Rehau,roto a trojsklo z polska.Z celkovej ceny je Salamander o 190 Eur drahsie ale to by mi nevadilo,lakalo ma len to trojsklo.
petmar
12.03.10,14:13
ďakujem za názor. videl som stránku aj certifikáty. pri navsteve kancelarie urobili na mna dobry dojem, len sa bojim toho skla co si robia sami. nevies mi povedat od koho(vyrobca) maju sklo podla tvojich okien?
Na sklách nie je nič napísané (ako na aute), ale povedali, že sklo je z Nitry,dvojsklo montujú, lepia a napúšťajú argónom na vlastnej linke. Tiež mi vyhovovalo, že za 2 týždne boli okná hotové. Ale nenahováram, je to len môj dojem.
jando83
12.03.10,14:44
Ja som z dalekeho vychodu,Jedna ponuka je salamander,aubi, dvojsklo vsetko z ciech a druha je Rehau,roto a trojsklo z polska.Z celkovej ceny je Salamander o 190 Eur drahsie ale to by mi nevadilo,lakalo ma len to trojsklo.

vies na trojskle az tak moc nezalezi, podla toho kam ides davat okna. ja iden menit na RD-renovacia a tiez ma to lakalo, ale je to uplne zbytocne. nebyvam v horach. skor by som nad trojsklom uvazoval do novostavby, vies mysliet na buducnost. okna sa nemenia kazdy rok. ja som tiez spekuloval nad oknami a rozhodol som pre salamander 3D luxus, maju 5 komor, trojtesnenie, kovanie aubi. salamander streamline 76 ma iba dvojtesnenie. aubi je jednotka na trhu. na tvojom mieste by som dal salamander ale to je kazdeho nazor. sto ludi sto chuti. pri takychto veciach clovek nesmie az tak pozerat na ceny, ale hlavne na kvalitu. je to investicia na cely zivot, treba sa rozhodnut spravne. tu na zapade, mal som viac ponuk od vyrobcov, ale cena bola priblizne rovnaka. tazko radit, ale polsko by som nechal polskom. skus si podrobnejsie preverit kvalitu, certifikaty, referencie co sa tyka firiem.
jando83
12.03.10,15:08
Na sklách nie je nič napísané (ako na aute), ale povedali, že sklo je z Nitry,dvojsklo montujú, lepia a napúšťajú argónom na vlastnej linke. Tiež mi vyhovovalo, že za 2 týždne boli okná hotové. Ale nenahováram, je to len môj dojem.

chcem sa este spytat, ako sa to pozdavala kvalita vyrobenych okien? profili boli vystuzene? pozeral som ich firemne video o vyrobe, vyzera to tam ozaj dobre, automatika ale nikde som si nevsimol v profiloch vystuhu na spevnenie okna. da sa povedat ze vystuzene okno je raz tak tazsie ako bez vystuhy. uz som drzal okno salamander z vystuhou a poviem, ze je ozaj tazke. cital som ze niektory vyrobcovia nedavaju, ale neviem aky maju dovod. neviem si ani okno bez vystuhy predstavit, vsak ten plast by sa casom poddal. vdaka.
petmar
12.03.10,15:57
Okná Salamander majú výstuhu. Okná bez výstuhy, čo poznám sú tieto
http://www.rehau.sk/podnik/o.nas/fokus/fenstersystem.geneo.shtml

bola tu o nich v diskusiách chvála, no neviem to 3-sklo ani mňa neoslovilo na starší barák, navyše je to ťarcha na pánty aj na ten profil. Dáva sa do určitého rozmeru okenného krídla, na nete nájdeš akého. Naviac za cenu 2 geneo mám 3 salamandre.
Lenka1979
12.03.10,17:29
Prv ako by som sa rozhodla objednávať okná, požiadala by som výrobcu (nie predajcu) , aby mi ukázal prierez okna a hrúbku výstuže,ktorá je v ráme...potom zvažujem cenu (tzv."akcie" ma nemôžu ohúriť...papier znesie veľa:rolleyes:), až tak by som rozmýšľala o záväznej objednávke...
petervi
12.03.10,17:54
Co ja som navstivil predajcov,kazdy mal vzorky u seba,cize vyrobcu je asi zbytocne oslovovat,kazdy bol velmi ochotny a aj vedeli odpovedat na moje otazky.
jando83
13.03.10,10:06
Co ja som navstivil predajcov,kazdy mal vzorky u seba,cize vyrobcu je asi zbytocne oslovovat,kazdy bol velmi ochotny a aj vedeli odpovedat na moje otazky.

to som videl, tiez boli vsetci ochotny len ci su ozaj uprimny. pre peniaze si nechaju aj koleno prestrelit. vcera som volal do alusolid, priamo veducemu vyroby. bol mily, pekne sa ropzpraval, vsetko mi vysvetlil, ba ma aj pozval ze mozem navstivit vyrobu a pozriet si priebeh, ked som si neni taky isty. porozpraval aj vysvetlil ohladne skiel preco a ako vyrabaju. zatial ma dost oslovili. dakujem za vsetko, dufam ze budes dlho spokojny z oknami. ak by si este nieco chcel dodat, kludne.
jando83
13.03.10,10:11
Okná Salamander majú výstuhu. Okná bez výstuhy, čo poznám sú tieto
http://www.rehau.sk/podnik/o.nas/fokus/fenstersystem.geneo.shtml

bola tu o nich v diskusiách chvála, no neviem to 3-sklo ani mňa neoslovilo na starší barák, navyše je to ťarcha na pánty aj na ten profil. Dáva sa do určitého rozmeru okenného krídla, na nete nájdeš akého. Naviac za cenu 2 geneo mám 3 salamandre.

poviem ti pravdu, niekde na nete som cital, ze nejaka uz neviem si spomenut firma robi aluplasti a nedava tam vystuhu, ze preto aby boli okna lahsie. to je totalna blbost. praveze plastove okna musia mat poriadnu vahu, vybornu stabilitu, vsak je to na cely zivot.
jando83
13.03.10,10:43
Prv ako by som sa rozhodla objednávať okná, požiadala by som výrobcu (nie predajcu) , aby mi ukázal prierez okna a hrúbku výstuže,ktorá je v ráme...potom zvažujem cenu (tzv."akcie" ma nemôžu ohúriť...papier znesie veľa:rolleyes:), až tak by som rozmýšľala o záväznej objednávke...

presne tak, akcia je len chytak na ludi hlavne pre laikov. nepozeraju na kvalitu ale na peniaze a pri takychto investiciach treba dbat na kvalitu. ja osobne ked nieco kupujem, tak to musim vidiet, vediet parametre, kto to vyraba, atd... som detailista, preto sa mi tazko rozhoduje. pri oknach je najlepsie vidiet od predajcu a vyrobcu nejake to okno, prezriet si jeho dizajn, pozriet sa ako je profil zvareny, ako je osadene sklo, odkial alebo ako sa sklo vyraba, najlepsie si vyziadat pre istotu dodaci list skla a profilu, viete moze povedat ze je z odtial a pri tom ani sam nevie odkial, to su take male tahaky, certifika o kontrole, vsimnut si ako je kovanie osadene a jeho funkcnost. velmi dolezita je montaz okna. aj kvalitne okno ked zle osadia tak to bude horsie ako nekvalitne okno dobre osadene. treba si vsetko preverit, potom dohodnut cenu a nakoniec objednat. hmmm, je toho spusta. :)

PRE Lenka1979: akymas nazor na to, ze vyrobca si vyraba sklo do okien profilov sam a pri tom ma na to certifikaty a robi to podla noriem?skus si pozret toto video http://www.alusolid.sk/podklady/alusolid.avi
jando83
13.03.10,12:32
Co ja som navstivil predajcov,kazdy mal vzorky u seba,cize vyrobcu je asi zbytocne oslovovat,kazdy bol velmi ochotny a aj vedeli odpovedat na moje otazky.

PRE PETERVI: napisal som ti odkaz, treba si ho precitat.
Lenka1979
13.03.10,13:06
presne tak, akcia je len chytak na ludi hlavne pre laikov. nepozeraju na kvalitu ale na peniaze a pri takychto investiciach treba dbat na kvalitu. ja osobne ked nieco kupujem, tak to musim vidiet, vediet parametre, kto to vyraba, atd... som detailista, preto sa mi tazko rozhoduje. pri oknach je najlepsie vidiet od predajcu a vyrobcu nejake to okno, prezriet si jeho dizajn, pozriet sa ako je profil zvareny, ako je osadene sklo, odkial alebo ako sa sklo vyraba, najlepsie si vyziadat pre istotu dodaci list skla a profilu, viete moze povedat ze je z odtial a pri tom ani sam nevie odkial, to su take male tahaky, certifika o kontrole, vsimnut si ako je kovanie osadene a jeho funkcnost. velmi dolezita je montaz okna. aj kvalitne okno ked zle osadia tak to bude horsie ako nekvalitne okno dobre osadene. treba si vsetko preverit, potom dohodnut cenu a nakoniec objednat. hmmm, je toho spusta. :)

PRE Lenka1979: akymas nazor na to, ze vyrobca si vyraba sklo do okien profilov sam a pri tom ma na to certifikaty a robi to podla noriem?skus si pozret toto video http://www.alusolid.sk/podklady/alusolid.avi

Ak má firma výrobnú linku aj na výrobu skla, je to chvályhodné a plus pre každého výrobcu... nie každá výrobná firma si môže okrem výroby okien dovoliť aj vlastnú výrobnú linku na sklo... alusolid nepoznám-ťažko komentovať... osobne som výrobu skiel nikdy nevidela..ale môže to byť zaujímavé...;)
paloo
23.10.10,07:15
Čo vravíte na okná tejto fy.http://www.ekoprofil.sk/
Jozef2304
23.10.10,09:21
Možem Vám posunúť niekoľko zásadných informácií o detailoch, ktoré môžu rozhodnúť o tom, či bude okno dobré alebo nie (a je jedno, či je to okno plastové alebo drevené):
1. Hľadajte firmu, ktorá používa pri montáži pásky okolo okien (sú vonkajšie, vnútorné alebo tzv. inteligentné) - tie jednak ochránia penu, ktorou je utesnené okno, pred zvetrávaním a jednak prepúšťajú paru smerom von z miestnosti a nie do nej - len veľmi málo montážnych firiem o takomto niečom vie a ešte menej ich zákazníkovi ponúkne.
2. rámik medzi oknami - kvôli rosnému bodu je lepšie použiť iný ako nerezový (sú na trhu k dispozícii)
3. šírka medzery medzi sklami by mala byť 16 mm, lepšie až 18 mm (štandardne sa používa 14 mm)
4. Aj keď trojsklo je už dosť ťažké, pri dvojskle sa dá len veľmi ťažko zabrániť roseniu okien v zime.

Je pravda, že toto všetko zvyšuje cenu okna, ale na druhej strane sa to vráti pri užívaní si pohody s oknami. Tieto informácie vyplynuli z mojich vlastných skúseností, keď sme doma v priebehu 5 rokov sme už druhý krát vyberali okná. V tom prvom prípade sme sa zamerali v prvom rade na cenu, ale teraz, keď sme vyberali okná do nášho nového domu, tak sme strávili kopu času študovaním kadejakých detailov o oknách a pri konzultáciách s výrobcom okien sme strávili niekoľko dní.
Na upresnenie : pasky nechrania penu pred zvetranim, ale pred vniknutim vlhkosti zo strany interieru (vnutorna páska) a neprepustaju paru von smerom z miestnosti vobec-vnutorna paska je totiz parotesna... pasky maju 3 funkcie: chrania montaznu skaru-izolacnu PU Penu pred vlhkostou, vytvaraju vzduchotesne napojenie detailu napojenia okennej konstukcie a zaroven znizuju zvukovu priepustnost z eterieru. Pokial ide o ramik, je lepsie pouzit iny ako Hlinikovy-ten je najproblematickejsi, nerezovy s molekulovym sitom je lepsi o ostatnych uz nehovoriac.... Sirka priestoru medzi sklami je vzhladom na moznosti hlavne plastovych profilov limitujuca, ale zaroven nie az tak velmi podstatna pokial hovorime napr o roezdiele 14 a 16 mm. Dolezitý je hlavne plyn (Krypton o dost lepsi ako Argon).... jeho naplnenie ci uz na 90 alebo 100% nerobi az taky velky rozdiel.... Al eco chcem povedat je to, ze kvalita montaze je z mojho pohladu dolezitejsia, ako takmer rovnake parametre plastovych profilov...
220870
25.10.10,06:11
Symona nechcem vás uraziť ,ale vy ste práve ten typ zákazníka ktorý zhltne všetko nové neodskúšané bezmedzne verí v účinnosť pásiek,len preto ,že je to nové a vychválené do neba.A v poslednom čase je takýchto nachytaných zákazníkov neúrekom.Presvedčovacie metódy firiem o výnimočnosti ich výrobku sú naozaj sofistikované a účinné .Pokúsim sa vám vysvetliť tie pásky .Tak ako písal jozef nie sú určené na to aby chránili penu pred zvetraním.Firmy na tomto buď cielene alebo nevedomky klamú zákazníka.Celý podvod tkvie v tom, že ak sa použijú pásky tak tam nemá pena čo hľadať.Miesto peny sa používa tzv. komprimačná pásaka,ale tá je za prvé drahá a preto ju pro montáži nepoužívajú,za druhé vyžaduje veľmi presne ,rovno vymurované ostenie čo je vzhľadom na dielatantizmus v slovenskom stavebníctve sience fiction.
Ďalšia vec, celý systém tých pások a ich profesionálnej montáže vznikol preto ,že montážna pena je schopná nasať cca 5% vody čo znižuje jej teplotechnické vlastnosti o 50%.Teda odstránenie vlhkosti z peny ,ako tepelného mostu je zásadná vec.Správnou montážou tých pásiek sa tento problém vyriešil.Ale stále je tu stále ten momment, že s krycie pásky sa nepoužívajú v kombinácii s montážnou penou, ale v kombinácii s komprimačnou páskou, preto ,že ani tieto pásky nie sú schopné zabrániť prieniku vody do pásky.Pena si v pohode nasaje vodu z muriva.Nepoznám murivo ,ktoré by v reále obsahovalo menej vody ako 5%,jedine oceľovo sklenné konštrukcie.
Čo sa týka tých rámikov máte viacmenej pravdu,aj keď nieje pravda ,že sklo rosí preto ,že je tam menej kvalitný rámik.Sklá rosia hlavne vtedy ak sú horšie naplnené plynom,poprípade ten plyn unikol.Tie plyny(Argón a Kryptón) sú ľahšie a vystúpajú v zasklení hore ťažší atmosferický vzduch ktorý je hustejší má menší tepelný odpor klesne dolu a tam potom robí galibu v podobe rosenia.Tiež nieje celkom pravda o tých 14mm rozostupoch skiel.Celý kumšt tých okien tkvie v tom že vzduch v škáre menšej ako 16 mm ,prestáva prúdiť jednotlivé molekuly a atómy si nedovzdávajú svoju kinetickú energiu.Takže ,ak by sme nechali škáru širšiu trebárs 25 mm ,efekt toho dvojitého ,alebo trojitého zasklenia by sa skoro úplne vytratil .Tak nejak to funguje ;).Zbytok je marketing a reklama.:mee:
220870
25.10.10,10:19
Niekedy sa nedá poradiť.
pivko
25.10.10,14:32
Niekedy sa nedá poradiť.
Alebo ,niektorým ľuďom sa nedá poradiť:mee: je ich tu na porade dosť.
alltracboy
25.10.10,19:02
tak poradte konkretnu firmu a okno.. zatial poznam len fenestru a geneo.. ale ked je to tak drahe, tak asi budem musiet kupit nieco ine. chcem trosklo a plastove okno. vraj eurokna su drahsie ako plastove..
220870
26.10.10,03:45
pivko
26.10.10,05:42
tak poradte konkretnu firmu a okno.. zatial poznam len fenestru a geneo.. ale ked je to tak drahe, tak asi budem musiet kupit nieco ine. chcem trosklo a plastove okno. vraj eurokna su drahsie ako plastove..
INCON , dobra cena + kvalita.
Wlady
26.10.10,06:54
INCON , dobra cena + kvalita.

Incon na uzky profil na strojsklo. Vsimnite si tu mini zasklievaciu listu.
pivko
26.10.10,09:18
Incon na uzky profil na strojsklo. Vsimnite si tu mini zasklievaciu listu.
Žiadny problém , tá lišta drži sklo rovnako ako keby mala aj 5 cm. Mám ich a som spokojný.
A hlavne ,cenu majú super.
Wlady
26.10.10,09:26
Žiadny problém , tá lišta drži sklo rovnako ako keby mala aj 5 cm. Mám ich a som spokojný.
A hlavne ,cenu majú super.

Mas na nich namontovane aj zaluzie?
alltracboy
26.10.10,09:30
ta energeticka bilancia by teda mala byt podla vsetkeho v pluse pokial dobre chapem :D
pivko
26.10.10,10:09
Mas na nich namontovane aj zaluzie?
Ja zatiaľ nemám ,ale sused má a žiadny problém;)
alltracboy
26.10.10,11:47
podla tej stranky slovenergookno by malo byt najuspornejsie okno od MFservis Superlux.
Lenka1979
26.10.10,12:07
mimotemy... chlapci, vyžiadajte si , nech vám ukážu prierez okna a budete mať vsjo jasno...:)
Wlady
26.10.10,12:26
mimotemy... chlapci, vyžiadajte si , nech vám ukážu prierez okna a budete mať vsjo jasno...:)

ja mam :-))))
mendo933
26.10.10,16:12
tak poradte konkretnu firmu a okno.. zatial poznam len fenestru a geneo.. ale ked je to tak drahe, tak asi budem musiet kupit nieco ine. chcem trosklo a plastove okno. vraj eurokna su drahsie ako plastove..
aj mas nacenene geneo?
Ked chces 3-sklo tak hladaj profily sirky nad 80mm , do ktorych bez problemov dostanes 44mm skla (4-16-4-16-4)

trocal 88+
kommerling 88+ (na SK jeden vyrobca, tazka komunikacia)
geneo- to uz poznas:)
Veka alphaline
Salamander bluEvolution
internova 6000/thermo
schuco corona 82 /82+

treba ponuky pozbierat od viac vyrobcov, ja som mal odchylky aj 1500€ a to je trocha moc kedze sa jednalo o ten isty profil.
U Al dveri to bolo este zaujimavejsie
alltracboy
26.10.10,16:40
nemam ponuku lebo vo fenestre sa im asi nechcu robit ponuky
mendo933
27.10.10,06:27
nemam ponuku lebo vo fenestre sa im asi nechcu robit ponuky
hehe, na rodicovsky dom prisla ponuka bleskovo, spatna komunikacia tiez perfekna- Brezniansky zastupca
Ja som si daval nacenovat v TN a to sa uz o rychlosti neda povedat. Tak som upustil od genea a zobral Trocal. Lebo uz som nemal chut cakat. Ak si zadal dopyt na stranke Fenestry tak skus vyhladat obchodneho zastupcu pre tvoj region a oslov priamo jeho.
alltracboy
27.10.10,07:14
no pekne.. pozeral som trocal, ale ten profil na trojsko 88+ neumoznuje pouzitie tych hlinnikovych klipov. Neviem co tie klipy stoja, ale to je asi najlepsia povrchova uprava, nakolko to nepusti UV na plast a ten by nemal tak starnut.
mendo933
27.10.10,08:04
klipy len k 70mm profilom. Cenu neviem, ani som nezistoval. Jedine internorm mam naceneny stym klipom (ktory zevraj je v oktobri zadara) len ta cena...to radsej ani nezistuj:)
Klipy dodava tusim aj schuco, ale asi len tiez 70mm profil
alltracboy
27.10.10,13:30
tak mi dosla ponuka na geneo a je to 6184 eur s paskami, parapetami a vsetkym moznym :D
mendo933
27.10.10,18:39
tak mi dosla ponuka na geneo a je to 6184 eur s paskami, parapetami a vsetkym moznym :D
aaaaa? Daj si nacenit aj ine profily a od viacerych vyrobcov.Len davaj pozor ake skla su v ponuke, ramceky swisspacer, TGI,nerez, Al.
pivko
28.10.10,03:57
tak mi dosla ponuka na geneo a je to 6184 eur s paskami, parapetami a vsetkym moznym :D
Neviem koľko máš okien a aké veľké ,ale ja som dal za moje 9 + dvere /viď.album / Incon + 3 sklo 4.300 EUR a len dverná výplň samostatne stála 500 EUR
alltracboy
28.10.10,04:49
ja mam 7 okien, 1000x1500, 2 okna 500x1500, 4 okna 900x1250, jedno okno 1000x1250, balkonove dvere 1000x2200, vchodove dvere 1000x2200, a velke pevne presklenie 3700x2200. To rozdelili na dve casti a je to pevne, ostatne su otvaravosklopne s obojstrannou foliou.
alltracboy
28.10.10,17:13
Ďalšia vec, celý systém tých pások a ich profesionálnej montáže vznikol preto ,že montážna pena je schopná nasať cca 5% vody čo znižuje jej teplotechnické vlastnosti o 50%.Teda odstránenie vlhkosti z peny ,ako tepelného mostu je zásadná vec.Správnou montážou tých pásiek sa tento problém vyriešil.Ale stále je tu stále ten momment, že s krycie pásky sa nepoužívajú v kombinácii s montážnou penou, ale v kombinácii s komprimačnou páskou, preto ,že ani tieto pásky nie sú schopné zabrániť prieniku vody do pásky.Pena si v pohode nasaje vodu z muriva.Nepoznám murivo ,ktoré by v reále obsahovalo menej vody ako 5%,jedine oceľovo sklenné konštrukcie.
cize davat pasky je zbytocnost ak je pena prilepena priamo na stenu? Co ak je cele ostenie oblozene xps? Ma paska zmysel aj sa cela ta strbina s pur penou prekryje izolantom?
lutec
28.10.10,19:54
pred rokom som sa dosť zapodieval touto témou, takže:
1.rada: Keď je kvalitný profil, neznamená to automaticky, že bude kvalitné aj okno.
Funguje to takto: Nejaká chemická fabrika vyrába profil, nejaká firma vyrába z dovezeného profilu okná a potom je tu predajca okien, firma, s ktorou ste v kontakte. Mali by ste zmeniť filozófiu. Treba sa pýtať, kto tie okná vyrába a zistiť si o tej fabrike referencie, a pozor na garážové výrobne.
Skúste si dať vypracovať ponuku v Luna.1 Trenčín...okná vyrába závod HESTA v Prešove....profil je Deceunik ...kovanie Maco
220870
29.10.10,04:06
pred rokom som sa dosť zapodieval touto témou, takže:
1.rada: Keď je kvalitný profil, neznamená to automaticky, že bude kvalitné aj okno.
Funguje to takto: Nejaká chemická fabrika vyrába profil, nejaká firma vyrába z dovezeného profilu okná a potom je tu predajca okien, firma, s ktorou ste v kontakte. Mali by ste zmeniť filozófiu. Treba sa pýtať, kto tie okná vyrába a zistiť si o tej fabrike referencie, a pozor na garážové výrobne.
Skúste si dať vypracovať ponuku v Luna.1 Trenčín...okná vyrába závod HESTA v Prešove....profil je Deceunik ...kovanie Maco
Profil nieje deceunick ale zendov.Deceunick je koncern firma ktorá sa zaoberá mimo iné všetkým možným vrátane výroby platových profilov pre okná a dvere.Nechcem odhovárať, na okná nemôžem nadávať aj keď profil zendov je skôr pre nenáročných zákazníkov.Ale dvere si od Hesty radšej neobjednávajte.:mee:
lutec
29.10.10,18:15
Pokiaľ ide o ten profil od Deceunincku, je to Inoutic Prestige 76mm určený pre náročných zákazníkov, mne síce moc nepasovalo Maco, ktoré som poznal od Slovaktuálu, ale pokiaľ to nie je Aubi, je to dobrý štandard.
Ešte jedna rada: ak si vyberáte farebné okno, zvolte radšej biely profil, t.j., fólia iba zvonku.
lienocka001
29.10.10,18:52
prosim poradte ...

rozhodujem sa pre plastaky...
a vaham medzi profilmi bud Salamander Streamline alebo AluPlast... /je to trojsklo, u je rovnake /

kovanie Maco, Siegenia Aubi alebo Winkhaus...

poradte... co este si vsimat.. ktory profil uprednostnit.. atd..
220870
30.10.10,03:27
prosim poradte ...

rozhodujem sa pre plastaky...
a vaham medzi profilmi bud Salamander Streamline alebo AluPlast... /je to trojsklo, u je rovnake /

kovanie Maco, Siegenia Aubi alebo Winkhaus...

poradte... co este si vsimat.. ktory profil uprednostnit.. atd..
Salamander je niečo ako špička aluplast je niečo ako 3-ka trieda,podpriemer.
220870
30.10.10,03:29
Pokiaľ ide o ten profil od Deceunincku, je to Inoutic Prestige 76mm určený pre náročných zákazníkov, mne síce moc nepasovalo Maco, ktoré som poznal od Slovaktuálu, ale pokiaľ to nie je Aubi, je to dobrý štandard.
Ešte jedna rada: ak si vyberáte farebné okno, zvolte radšej biely profil, t.j., fólia iba zvonku.
S týmto absolútne nesúhlasím.:mee:Presne naopak toho sa vyvarujte.lutec Zrejme sa v tom vyznáte.S takýmto názorom som sa ešte nestretol.Môžete mi odpovedať prečo to odporúčate?
lienocka001
30.10.10,05:12
Salamander je niečo ako špička aluplast je niečo ako 3-ka trieda,podpriemer.

dakujem
day
30.10.10,06:18
Salamander je niečo ako špička aluplast je niečo ako 3-ka trieda,podpriemer.

salamander ma profil blue evolution ma niekto osobne skusenosti? :)
alltracboy
30.10.10,11:06
na efilip blueevolution strasne vychvalovali, vraj to je lepsie ako rehau geneo. ma vacsiu sirku a vraj aj s ocelovou vystuhou ma lepsi tepelny odpor ako geneo
mendo933
30.10.10,17:13
take parametre s vystuzou ma aj trocal/kommerling 88+,a je o 4mm uzsi.Na trhuje su uz neaky ten piatok. Salamander len dotahuje zameskane. Ktovie kolko za ten ich blu zazrak chcu
220870
30.10.10,17:23
Nič v zlom.Ale ešte pred pár rokmi nedokázali vyrobiť profil hrubšií ako 80mm .Dôvod bol jednoduchý profili boli nestabilné a vplyvom poveternostných podmienok a rozdielom vnútornej a vonkajšej teploty môže byť aj 50 °C dochádzalo k krúteniu a rôznym tvarovým deformáciam plastových profilov.V poslednom období sa to začalo hemžiť neuveriteľnými rozmermi.
Nič v zlom,LEN ABY!!!
alltracboy
30.10.10,18:00
take parametre s vystuzou ma aj trocal/kommerling 88+,a je o 4mm uzsi.Na trhuje su uz neaky ten piatok. Salamander len dotahuje zameskane. Ktovie kolko za ten ich blu zazrak chcu
ten blu zazrak mam naceneny asi o 800-1000 eur viac ako geneo
mendo933
31.10.10,09:58
ten blu zazrak mam naceneny asi o 800-1000 eur viac ako geneo
odkial si? Ak v okoli Ba, daj si nacenit trocal 88+ do Stupavy http://www.trocal.cz/sk/vyrobcovia-okien.html robia ich aj v Ivanke len ta cena.
Mna vysiel vsade 88+ 3sklo+ winkhaus+sietky na okna lacnejsie ako geneo + 3sklo+G.U + 3 polozky boli z briland MD.
Vyberal som si asi tak ze vybral som 2 profily , ktore by som chcel a ponuky rozosielal po vyrobcoch. Pri viacerych profiloch vznikne uz mys mas.
Zaujimave je ze pri Al dverach (rovnaky profil, sklo) som mal cenove rozdiely od viacerych vyrobcov 1260-2000€ pritom ten najlacnejsi je z vybranych ponuk najlepsi takze..... a to len pri jednych vchodovkach a take rozdiely
lutec
31.10.10,17:18
[/B] S týmto absolútne nesúhlasím.:mee:Presne naopak toho sa vyvarujte.lutec Zrejme sa v tom vyznáte.S takýmto názorom som sa ešte nestretol.Môžete mi odpovedať prečo to odporúčate?
Dobre, hnedé pigmenty pridávané do plastov znižujú technické vlastnosti profilu. Kompenzuje sa to silnejšími výstuhami.
Už to ale nikdy nie sú parametre profilu A.
lutec
31.10.10,17:42
K tým 3-sklám len jedna poznámka.
Ug je na úrovni 0,6-0,7 oproti 2-sklám 1,0-1,1.
Dať 3-sklá a nevyriešiť tepelný most Vášho ostenia sú len zbytočne vyhodené peniaze, navyše 3-sklo v ráme 76-80mm nepôsobí zvnútra nijak esteticky, znižuje svetelný tok, znižuje tepelný príkon zvonku v jarnom období...
3-sklo áno, ale po prekonzultovaní všetkých za a proti s odborníkom, určite napr. nie, ak máte klasické ostenia z Porothermu a okno chce mať niekde uprostred...
day
31.10.10,19:50
K tým 3-sklám len jedna poznámka.
Ug je na úrovni 0,6-0,7 oproti 2-sklám 1,0-1,1.
Dať 3-sklá a nevyriešiť tepelný most Vášho ostenia sú len zbytočne vyhodené peniaze, navyše 3-sklo v ráme 76-80mm nepôsobí zvnútra nijak esteticky, znižuje svetelný tok, znižuje tepelný príkon zvonku v jarnom období...
3-sklo áno, ale po prekonzultovaní všetkých za a proti s odborníkom, určite napr. nie, ak máte klasické ostenia z Porothermu a okno chce mať niekde uprostred...

t.z. okna na kraj muru a z izolaciou prekryt kusok,kraj okna?
alltracboy
01.11.10,04:47
okno by nemalo byt na vonkajsom okraji muru
pivko
01.11.10,05:04
okno by nemalo byt na vonkajsom okraji muru
A to už prečo? Ja mám okná osadené zarovno s vonkajšou hranou a ostenie mám 120 Nobasil + lepidlo sieťka fasáda tak že cca 130mm.;)
Ideálne riešenie;)
220870
01.11.10,05:32
okno by nemalo byt na vonkajsom okraji muru
Ale len vtedy ak sa nezatepluje.Ak sa zatepluje je to prípustné.
alltracboy
01.11.10,07:00
myslim ze cim dalej bude okno od interieru, tym ma vacsi nabeh na rosenie nakolko sa k spodnej hrane nedostane stupajuci prud vzduchu. ale to je len moj teoreticky nazor. dalsi moj nazor je, ze ked sa spravi spaleta z XPS tak spravim lahsie krajsiu hranu, ako ked sa budem snazit zarezavat obvodovu izolaciu kolmo v dvoch rovinach a potom pripadne odskoky vyplnat nejakou omietkou. Ja dam okno osadit 5cm od vonkajsej hrany muru aj ked tam pojde este 10-15cm izolacie, ale mam na to aj ine dovody.
mendo933
01.11.10,10:39
tym 3-sklom eliminujes rosenie. ak to spravis tak ako pises budes tam mat TM a cim viac okno dnu tym menej svetla
lienocka001
02.11.10,17:38
uz sa musim definitivne rozhodnut medzi oknami...riesim uz len tieto ponuky

1. Salamander Streamline Elegant 7 komorovy profil, pozinkovana ocelova vystuz, kovanie Maco s mikroventilaciou, sklo Akuterm 4-14-4-14-4 + argon U 0.7 + teply nerezovy ramik cena 3600 EUR

2. Gealan8000 6 komorovy kovanie Maco sklo Planibel TOP 4-12-4-12-4 + argon cena 2560 EUR

3. Salamander Streamline 7 komorove kovanie Siegenia Aubi U 0.7 cena 3300 EUR
paloo
02.11.10,18:00
Od koho je ta ponuka č.2 ???
lienocka001
02.11.10,18:08
paloo preco nie je to dobry profil.. ?

ide o okna na novostavbu v pocte 12 ks.. z coho su 4 francuzske.. tzv. dvojo balkonove atd.. a v druhej ponuke su aj vchodove dvere
paloo
02.11.10,18:29
Nie pýtam sa lebo podobnú kombináciu ponúka Ekoprofil:)
paloo
02.11.10,18:54
Čo znamená LE pri označení skla 4LE/12/4/12/4LE+A ,sklo je od http://www.effector2.com.pl/announcements/index/lastest/mod/4
lienocka001
03.11.10,04:46
palooo my sa asi nakoniec rozhodneme pre tu prvu ponuku je to od RI okien predsa len su na trhu dlhsie..
atd...
lienocka001
04.11.10,16:30
no mne uz s prepacenim sibe... z tych okien...

tak nakoniec ideme do rehau geneo trojsklo.. U 0.6 kovanie GU 4-16-4-16-4
Sv ramik
Rehau GENEO, systém vystužený vláknovým kompozitným materiálom RAU-FIPRO
hlbka 86 mm

cena je o cca 250 Eur vyssia ako u tych RI okien..

tak poradte ktore vybrat.. nech uz mam pokoj.. potrebujem do zajtra sa rozhodnut..
220870
04.11.10,17:48
Rehau .Asi najstarší TOP výrobca plastových profilov značková firma ktorá si buduje svoj image celé generácie.Geneo nádherný halučký plastový profil dokonale stabilizovaný.Taká firma ako Rehau by si nedovolila dať na trh nejaký paškvil.Byť na ich mieste tak sa urazím len preto že ich vôbec porovnávate s nejaký okopírovaným hrbatým plastom z najakého RI čo čo to je .Rehau je firma ktorá vymýšla tvorí Ri je niečo ako kopírujúci číňan.Porovnávate Mercedes s Trabantom.
Lenka1979
04.11.10,17:57
Naozaj má to sklo U= 0,6?
lienocka001
04.11.10,18:06
Naozaj má to sklo U= 0,6?

ano mne to neprijde divne.. pri trojskle je to celkom normalne... bezne boli ponuky pri trojskle na 0.6 0.7 a tak..
ale realne si to overit neviem http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Wlady
05.11.10,05:32
Rehau .Asi najstarší TOP výrobca plastových profilov značková firma ktorá si buduje svoj image celé generácie.Geneo nádherný halučký plastový profil dokonale stabilizovaný.Taká firma ako Rehau by si nedovolila dať na trh nejaký paškvil.Byť na ich mieste tak sa urazím len preto že ich vôbec porovnávate s nejaký okopírovaným hrbatým plastom z najakého RI čo čo to je .Rehau je firma ktorá vymýšla tvorí Ri je niečo ako kopírujúci číňan.Porovnávate Mercedes s Trabantom.


S tymto az tak nesuhlasim. To ze REHAU je top vo viacerych oblastiach je pravda. RI OKNA su ale najvacsi cesky spracovatel nemeckeho profilu SALAMANDER takze o ziadny paskvil sa nejedna.... Takze porovnavame Mercedes s VW.
mendo933
05.11.10,09:40
S tymto az tak nesuhlasim. To ze REHAU je top vo viacerych oblastiach je pravda. RI OKNA su ale najvacsi cesky spracovatel nemeckeho profilu SALAMANDER takze o ziadny paskvil sa nejedna.... Takze porovnavame Mercedes s VW.
To ze RI okna je najvetsi vyrobca v CR musi zakonite znamenat ze vyraba s najlepsieho profilu? Na SK je fenestra robi z Rehau, tak je teda je kto najlepsi?:) Salamander je priemerny profil, ani spicka , ani podradny cinsky. Oni mi priadaju ako keby boli trocha pribrzdeny, spolu aj s inconom. Pomaly 2 roky su na trhu profily sirsie ako 86mm , ktore umoznuju bez problemov zasklit 40mm a sirsie skala, pritom salamander az teraz dotiahol ten blu profil, kde sa evolucia nekona. Najvysiu kvalitu plastov prisudzuju Kommerlingu, ktory uviedol prvy plastovy profil pre okna a bolo to dost davno.
PS: K autam by som to velmi neprirovnaval, hlavne u mna mercedes nieje zaruka kvality. Na kvalitu a spolahlivost su ine znacky
Wlady
05.11.10,11:34
To ze RI okna je najvetsi vyrobca v CR musi zakonite znamenat ze vyraba s najlepsieho profilu? Na SK je fenestra robi z Rehau, tak je teda je kto najlepsi?:) Salamander je priemerny profil, ani spicka , ani podradny cinsky. Oni mi priadaju ako keby boli trocha pribrzdeny, spolu aj s inconom. Pomaly 2 roky su na trhu profily sirsie ako 86mm , ktore umoznuju bez problemov zasklit 40mm a sirsie skala, pritom salamander az teraz dotiahol ten blu profil, kde sa evolucia nekona. Najvysiu kvalitu plastov prisudzuju Kommerlingu, ktory uviedol prvy plastovy profil pre okna a bolo to dost davno.
PS: K autam by som to velmi neprirovnaval, hlavne u mna mercedes nieje zaruka kvality. Na kvalitu a spolahlivost su ine znacky

To som nenapisal, ze vyrabaju z najlepsieho profilu. Chcel som iba vyjadrit, ze Salamander nie je podradny profil, ako aj firma RI OKNA.
alltracboy
05.11.10,18:20
Takze ja mam doteraz nasledovne ponuky (tie moc drahe som rovno vyhodil) vsetky su obojstranne foliovane a otvaravo sklopne vratane vchodovych dvery z plastu a jednych balkonovych.

Kalypso s profilom "aktiv", vratane parapiet vonk, aj vnut, pasky sklo 4-14-4-14-4 , cena 6163eur

Fenestra s profilom geneo, vratane parapiet vonk, aj vnut, pasky, sklo 4-16-4-16-4, kovanie GU, cena 6184 eur

Incon s profilom luxury, vratane parapiet vonk, aj vnut, pasky, sklo 4-15-4-15-4, kovanie winkhaus aktivpilot, siete, zaluzie, cena 6794 eur

Unitem s profilom trocal88+, bez parapetov a pasok, sklo 4-16-4-16-4, kovanie GU, cena 6172 eur
mylim ze do dalsieho vyberu by mala ist fenestra vs incon. Co vy na to?
paloo
05.11.10,18:59
mendo933
07.11.10,07:28
Takze ja mam doteraz nasledovne ponuky (tie moc drahe som rovno vyhodil) vsetky su obojstranne foliovane a otvaravo sklopne vratane vchodovych dvery z plastu a jednych balkonovych.

Unitem s profilom trocal88+, bez parapetov a pasok, sklo 4-16-4-16-4, kovanie GU, cena 6172 eur

Trafil si asi tych najdrahsich. Mne to robilo rozdiel do 1500€ od ponuky pre ktoru som sa rozhodol.
220870
07.11.10,10:43
ano mne to neprijde divne.. pri trojskle je to celkom normalne... bezne boli ponuky pri trojskle na 0.6 0.7 a tak..
ale realne si to overit neviem http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Niečo k tomu 0,6-0,7.Túto hodnotu zasklenie doshuje len v jednom bode a to je v starede zasklenia,inak:ak máte okno 1x1m tak je to ten bod v strede.Ak by ste merali podľa odporúčacích noriem EU to jest po celom obvode niekoľko bodov (tuším 12 sa ich má rátať)a spriemerovali namerané hodnoty tak sa nedostanete pod 0,9.Aj to len v laboratóriu a u Kryptónu.:)
alltracboy
07.11.10,12:08
Trafil si asi tych najdrahsich. Mne to robilo rozdiel do 1500€ od ponuky pre ktoru som sa rozhodol.
najdrahsich.. no urcite som oslovil iba velke firmy.. nenecham si robit okna od nejakeho Jozka z garaze ktory na druhy rok skrachuje.
alltracboy
08.11.10,10:22
mendo, ved odporuc rovno tu najlacnejsiu firmu co si mal ponuku a ja im spravit ponuku. Ja nemam moc velke rozdiely v cenach.. skor by ma zaujimalo ci dat ten geneo profil, alebo luxury od inconu. Na trocal som mal cenu bez parapetov.. Mozno v januari sa cenovy pomer zmeni.
mendo933
08.11.10,10:34
mendo, ved odporuc rovno tu najlacnejsiu firmu co si mal ponuku a ja im spravit ponuku. Ja nemam moc velke rozdiely v cenach.. skor by ma zaujimalo ci dat ten geneo profil, alebo luxury od inconu. Na trocal som mal cenu bez parapetov.. Mozno v januari sa cenovy pomer zmeni.
Na stranke trocalu kukni vyrobcu pri NMV, neviem odkial si ale ak dalej od Trencianskeho kraja tak neviem ako pochodis, ale skus. Ja som od neho dostal lepsiu cenu ako na geneo a to geneo som mal kombinovane s briland MD, kde sli 2skla ( garazove okna 2, dvere do garaze, velke zasuvacky) a tu mam vsetko v 88+ a ku kazdemu sklopnemu kridlu mam aj sietky v cene(dava to automaticky) , kovanie dava winkhaus , u skiel ramceky TGI. U inych som mal cenu za montaz bez pasiek, tu uz s paskami. Priplatok za montaz pasiek si neuctuje ako poniektori +100%. Nerobi vo velkom, vetsinou lokalne ale mam dobre referencie + jednanie ochota na vysokej urovni, tak nebolo co riesit. Na trencianskeho zastupcu fenestry som cakal 2-3 tyzdne na ponuku. Parapety som neobjednaval lebo ani srnky netusia ake budu sirky, to si doobjednam potom na mieru.
Ja som mal vcelku dost rozdiely v cenach, najlepsie to bolo u vchodovych Al dveri, kde 3- firmy boli o 700€ drahsie ako ta, pre ktoru som sa rozhodol. Na jednu polozku je to uz brutal, pritom sa jednalo o identicke dvere.

Ked stych dvoch tak jednoznacne geneo, tam niet co riesit. Luxury je o jednu triedu a o par rokov pozadu a nedas tam 44m skla.

V januari sa cenovi rozdiel zmeni to mas pravdu ale smerom k vysej dph. Kym bude dopyt nebude dôvod k znizovaniu cien
alltracboy
08.11.10,19:58
co je vlastne ten tepelny ramik swisspacer a nerezovxy a pod? Uvazujem ci je vlastne potrebne davat trojsklo, ked aj tak vsade pisu ze treba vetrat pri dokoram otvorenom okne 8 minut. Naco je super okno ked aj tak naskreckovane teplo vyleti pri vetrani. A ci sa vlaste oplati pozerat na kus gumy ktory trci zo stredu profilu Geneo :D
day
09.11.10,07:11
alltracboy
10.11.10,16:57
ja mam tusim dvere nacenene na 513eur takze 700 eurovy rozdiel nehrozi.. ale su z profilu briliant ad design, vsetko ostatne vratane balkonovych su geneo. Dal som si robit ponuku aj inde na geneo, ale dostal som tu istu cenu ako u fenestra, ale bez pasok a parapetov.
mendo933
10.11.10,19:40
ja mam tusim dvere nacenene na 513eur takze 700 eurovy rozdiel nehrozi.. ale su z profilu briliant ad design, vsetko ostatne vratane balkonovych su geneo. Dal som si robit ponuku aj inde na geneo, ale dostal som tu istu cenu ako u fenestra, ale bez pasok a parapetov.
okolo 500€ mam aj ja ale plast do garaze( z genea a ani z 88+ ti dvere nespravia lebo este niesu take dverove profily), to co som pisal su Al dvere schuco+ pieskovane 3-sklo, tam boli take rozdiely. Brat geneo tak jedine od fenestry
alltracboy
11.11.10,04:35
ked nepozeram na tepelnu vodivost ramu, ale na pevnost, je to geneo porovnatelne s inym profilom vystuzenym ocelou?
mendo933
11.11.10,11:15
ked nepozeram na tepelnu vodivost ramu, ale na pevnost, je to geneo porovnatelne s inym profilom vystuzenym ocelou?
urcite je + ma stabilnejsie rohy. Ta tepelna vodivost ramu zas nieje tak prevratna. Je par profilov , ktore tie hodnoty dosahuju aj s vystuzou.
Ak je geneo v medziach tvojho rozpoctu tak chod do toho a nespekuluj uz tolko:)
Este si pozri v CP aky ti dali distacny ramcek pri oknach, vol TGI alebo swisspacer
alltracboy
12.11.10,04:46
v cenovej ponuke mam SV, ale ci ej to swisspacer to ani srnka netusi. Musel by som tam ist sa informovat. Z tych cenovych ponuk co mam doteraz vychadza geneo ako jedna z najlepsich ponuk. 20tis uz snad pri oknach nehra az tak rolu. ide o kvalitu, ale zasa vo februari-marci mozu byt tie ceny este zaujimavejsie. Aj tak tie okna nevyrobia za par dni, a ked bude za mesiac mrznut tak toho moc nenamontuju.
220870
12.11.10,05:04
Okná sa dajú montovať do -10.Technologicky je to možné.Len kto by v tom prievane vydržal.
pivko
12.11.10,05:11
ja mam tusim dvere nacenene na 513eur takze 700 eurovy rozdiel nehrozi.. ale su z profilu briliant ad design, vsetko ostatne vratane balkonovych su geneo. Dal som si robit ponuku aj inde na geneo, ale dostal som tu istu cenu ako u fenestra, ale bez pasok a parapetov.
Ja som obyčajné dvere nechcel , tak že len za dvernu výplň som zaplatil 500 Eur.
alltracboy
12.11.10,07:58
Okná sa dajú montovať do -10.Technologicky je to možné.Len kto by v tom prievane vydržal.
robosi ne?
alltracboy
12.11.10,08:00
Ja som obyčajné dvere nechcel , tak že len za dvernu výplň som zaplatil 500 Eur.
za 1000 eur si uz viem predstavit pekne drevenne dvere na zakazku a nie nejake plastove s***ky.
pivko
12.11.10,10:12
za 1000 eur si uz viem predstavit pekne drevenne dvere na zakazku a nie nejake plastove s***ky.
Práve o to tu ide že ak je tam kvalitná dverná výplň tak to niesu sračky ako tie tvoje:D A drevené som nechcel ani okna ani dvere nakoľko o drevené sa treba starať a ja som pohodlný človek;)
A za 1.000 EUR mám INTERIÉROVÉ drevené /masív/ v terajšom byte.
220870
12.11.10,10:19
Práve o to tu ide že ak je tam kvalitná dverná výplň tak to niesu sračky ako tie tvoje:D A drevené som nechcel ani okna ani dvere nakoľko o drevené sa treba starať a ja som pohodlný človek;)
Súhlasím.Málokto si dopredu uvedomí že drevo treba cca každých 5 rokov pretrieť.Plast ostriekate vapokou,o drevo sa treba starať.Inak drevenné za 1000 € musí byť šuvix.Ta cena je dobrá možno pre plastové.;)
alltracboy
12.11.10,11:15
no divne ze na rodicovskom dome mame drevenne dvere ktore stali na tu dobu 7tis a za celych dajme tomu 15rokov co tam su ich nebolo treba natriet a vyzeraju stale pekne. Terajsie druhe vchodove dvere zozadu domu robnene na zakazku vyzeraju tiez krasne a stali cca 20-25tis a ako suvix to nevyzera. Samozrejme ze su kryte pristreskami.
a ake firma teda robi dobre vchodove dvere za prijatelnu cenu? Ved si nemusim davat dvere z fenestry, ti nech robia okna.

Inak dobra hlaska ze o drevo sa treba starat.. kto sa nachce starat, nech si nestava dom, ale ostane v panelaku. Dom je cely o udrziavani a dobre drevenne dvere budu mat vzdy svoju cenu.
mendo933
12.11.10,12:00
ak sa okna montuju na pasky tak od +5st. vysie- kvoli tmelu

Dverna vypln 44mm HPL stoji 500€ ako uz pisal pivko a to som si dal nacenovat tu najjednoduchsiu. Ale co ztoho ked je vypln kvalitna ked samostatny ram moze stat za ....
V rodicovskom mame euro- drevene viac ako 8 rocne, vtej dobe stali menej ako plastaky, su do juhu a stale vizeraju ako nove.Neboli este nijak osetrovane.
Urcite by som radsej volil euro- drevene dvere ako plastove. Plastove su tazke a pri orienacii do juhu treba dost opatrne vyberat odtien aby sa nedokrutili jak luky. Co tak sledujem po okoli za 5 rokov su plastaky vyhrkane jak stara embecka.
Iny level je drevo-hlinik.
alltracboy
17.11.10,08:47
myslim ze moje orzhodovanie medzi incon a fenestra dopadne v prospech inconu, nakolko 65 percentna zlava je dost zaujimava a neviem ci ten rozdiel v kvalite v prospech geneo bude stat za ten doplatok. Ak tam ovsem nejaky rozdiel v kvalite je.
mendo933
17.11.10,12:07
a kolko tam to mas cenovy rozdiel? rozdiel tam je , porovnavas okna v odlisnych triedach
alltracboy
17.11.10,14:53
no niesu to az tak odlisne triedy. Podla slovenergokno ma geneo +12,5 a incon +2,3 kW/m2 za rok a co som pozeral tak len swisspacer kludne spravi +10 v celkovom hodnoteni. Ak som to teda dobre pochopil. incon ma o 10mm uzsi profil.
pivko
18.11.10,05:26
no niesu to az tak odlisne triedy. Podla slovenergokno ma geneo +12,5 a incon +2,3 kW/m2 za rok a co som pozeral tak len swisspacer kludne spravi +10 v celkovom hodnoteni. Ak som to teda dobre pochopil. incon ma o 10mm uzsi profil.
Tak veru ,mne robil rozdiel Geneo VS Incon 3sklo + swisspacer 2.000 EUR+ parapety + žalúzie + montáž , bez dvernej výplne ,ktorú som potom kúpil za 500;)
Zvíťazil INCON
lutec
18.11.10,19:22
Pri Incone si treba dať pozor na kvalitu vyrobených okien a samotnú montážnu firmu. Incon ide už dlhodobo s kvalitou dole len aby udržal konkurencieschopnosť. Mimochodom používa profil od Deceuninck a kovanie Maco rovnako ako ich priamy konkurent Hesta.
alltracboy
19.11.10,04:33
ja tam mam pisane kovanie winkhaus activpilot pri incone
pivko
19.11.10,04:52
Pri Incone si treba dať pozor na kvalitu vyrobených okien a samotnú montážnu firmu. Incon ide už dlhodobo s kvalitou dole len aby udržal konkurencieschopnosť. Mimochodom používa profil od Deceuninck a kovanie Maco rovnako ako ich priamy konkurent Hesta.
Kovanie používa winkhaus activpilot /mám ich čerstvo 3 mesiace namontované;)/ s kvalitou som spokojný.
220870
19.11.10,04:57
Pri Incone si treba dať pozor na kvalitu vyrobených okien a samotnú montážnu firmu. Incon ide už dlhodobo s kvalitou dole len aby udržal konkurencieschopnosť. Mimochodom používa profil od Deceuninck a kovanie Maco rovnako ako ich priamy konkurent Hesta.
S montážou súhlasím ale s kvlitou okien sú jedna z top firiem na slovensku.Ostatný sa môžu od nich učiť a nie ich okydávať po internete.Ja som ich okien namontoval tisícky reklamáciu na kvalitu okna som nemal ani jednu.
alltracboy
19.11.10,06:20
ved si dam este spravit finalnu ponuku od inconu aj fenestry a uvidim. Incon mam sice drahsi ako fenestra, ale v incone tam su zaratane aj zaluzie a sietky. myslim ze cenovo su v tych ponukach co mam narovnako. 220870, geneo je teda v pohode, aj napriek tomu GU kovaniu? ja tam nemam velke okna, 1400x1000 je max otvaravy rozmer pri okne a 1000x2200 dvere, ale to su rozmery stavebnych otvorov.
mendo933
19.11.10,07:54
ved si dam este spravit finalnu ponuku od inconu aj fenestry a uvidim. Incon mam sice drahsi ako fenestra, ale v incone tam su zaratane aj zaluzie a sietky. myslim ze cenovo su v tych ponukach co mam narovnako. 220870, geneo je teda v pohode, aj napriek tomu GU kovaniu? ja tam nemam velke okna, 1400x1000 je max otvaravy rozmer pri okne a 1000x2200 dvere, ale to su rozmery stavebnych otvorov.

tak co tu vlastne chces riesit? Ja som uz davno tvrdil ze tam velky cenovi rozdiel nieje.Zaluzie a sietky ti momentalne netreba a to nieje neaka velka financna polozka. Keby bol rozdiel 2000€ tak by som to pochopil. ale pri tomto to nechapem. Luxury je stary profil, ktory nieje urceny pre 44mm skla. je to profil o triedu nizsie. To ako keby si kupoval fobiu za cenu oktavie ked to mam uz takto napisat. Toho G.U kovania sa vsetci boja ako cert kriza:D
Keby bolo na figu tak by si to fenestra nedovolila pouzit do svojich okien, ja povazujem fenestru za top vyrobcu okien na SK. Ked ti to dobre zalozia a nastavia tak nerozoznas znacku kovania, je to len o predsudkoch.
Takze nad cim to vlastne este rozmyslas??? Da ti to vôbec kludne spavat?:)
alltracboy
19.11.10,10:21
este riesim strechu, hned na to sa idem venovat oknam s tym ze ich mozem objednat teraz a montaz kludne aj po novom roku. Skor mi robia starosti dvere. Tie plastove co sa hraju na drevenne vyzeraju tak divne plocho proste nechcel som na dome dvere ako na panelaku. Drevenne som videl krasne ale stali trochu viac. zasa neviem ake maju teploizolacne vlastnosti eurodvere.
Lilka 1
03.12.10,14:43
Aké máte skúsenosti s plastovými oknami Aluplast?
maruska 100
12.12.10,10:46
Dobry deň. Ideme dávať okná na novostavbu z ytongu Lambda chcem sa spýtat na váš nazor na tento profil a systém.

Plastovy profil GEALAN S8000 IQ System - nemecký šestkomorový
(stavebná hlbka profilu 74 mm)

Kovanie nemecké kovanie WINKHAUS autopilot

A skolo CLIMAPLUS ULTRA N + argón 4 - 16 - 4 , Ug = 1,1 W/m2 K, TGI -
TEPLÝ RÁMIK poistka proti chybnej manipulácii na OS okná
lutec
12.12.10,18:24
Mám dom z rovnakého materiálu, dúfam, že sa ho nechystáte zateplovať, a okná rovnakých parametrov. Kovanie, okná aj TGI rámik sú v poriadku.
Vyžiadajte si info o firme, ktorá ich vyrába, vyžiadajte si referencie a preverte si ich o firme, ktorá Vám ich bude montovať.
Ak spravíte ostenia spôsobom, aký uvidíte na priloženom foto, nemusíme si to dať robiť na pásky. Ušetríte aspoň 1000€.
maruska 100
12.12.10,19:36
Mám dom z rovnakého materiálu, dúfam, že sa ho nechystáte zateplovať, a okná rovnakých parametrov. Kovanie, okná aj TGI rámik sú v poriadku.
Vyžiadajte si info o firme, ktorá ich vyrába, vyžiadajte si referencie a preverte si ich o firme, ktorá Vám ich bude montovať.
Ak spravíte ostenia spôsobom, aký uvidíte na priloženom foto, nemusíme si to dať robiť na pásky. Ušetríte aspoň 1000€.


Je to len prvá ponuka ktorú som dostal ale je od firmy Realtec v TT dakujem za info. Zateplovať určite nebudem. Ešte sa spytam či sa okná nerosia ???
lutec
12.12.10,19:50
Ten profil na obrázkoch je 76mm 6-komorový Inautic Prestige od Deceunincku, výrobca okien Hesta Prešov, dílerské firmy si nájdete na internete...
Či sa nerosia? Ten detail zaručuje, že ste spravili maximum, aby sa tak stalo v tej najnepriaznivejšej situácii.
Stane sa tak vždy vtedy, keď klesne povrchová teplota na okennom ráme pod 13°C pri 50% vnútornej vlhkosti.
Ak murivo ešte nie je dostatočne vysušené, a to sú niekedy aj roky, a relatívna vlhkosť vzduchu v dome je viac ako 50%, zarosia sa aj pri vyššej teplote...atď. ale všetko tu už bolo povedané
maruska 100
13.12.10,14:46
Dobry deň. Ideme dávať okná na novostavbu z ytongu Lambda chcem sa spýtat na váš nazor na tento profil a systém.

Plastovy profil GEALAN S8000 IQ System - nemecký šestkomorový
(stavebná hlbka profilu 74 mm)

Kovanie nemecké kovanie WINKHAUS autopilot

A skolo CLIMAPLUS ULTRA N + argón 4 - 16 - 4 , Ug = 1,1 W/m2 K, TGI -
TEPLÝ RÁMIK poistka proti chybnej manipulácii na OS okná

Tak a mam aj ine ponuky skúste poradiť

Dalšia je
profilOkno Luxury 6 komorové, 3 tesnenia, L176 rám, Z184/6 krídlo otv.dnu, T276 priečnik, SFZ176 štulp

Kovanie to isté ako v prvej ponuke

A tretia je
Profil Pasiv-OL (aluplast ID 8000)
Kovanie MACO MULTI-MATIC

A teraz k cene najvyhodnejšia je prvá ponuka druhá je o niečo vyšia ale je to zanedbatelné a tretia je o dost vyšia ako prvé dve.

Budem vdačný za každú vašu radu a skúsenosť.:):)
lutec
13.12.10,19:58
ID8000 je profil určený predovšetkým pre 3-sklo, preto je drahší.
Ja som dal 3-sklo iba zo severu, mimochodom v cca 75mm ráme to nie je moc estetické, pri ostatných oknách som vsadil na tepelné zisky z 2-skla. Profil vždy len biely, resp. poplastovaný. Štastnú ruku pri výbere.
stanco007
14.12.10,10:49
Aka dlha je zaruka na montat okien? Mame pastove okna cca 3 roky stare a zacali sa nam robit trhliny popri oknach... Mozme to reklamovat ako zle osadenie okien? Aj rohy muriva su mokre a uz sa zacala objavovat aj plesen....
radek666
14.12.10,11:09
Aka dlha je zaruka na montat okien? Mame pastove okna cca 3 roky stare a zacali sa nam robit trhliny popri oknach... Mozme to reklamovat ako zle osadenie okien? Aj rohy muriva su mokre a uz sa zacala objavovat aj plesen....

Občiansky zákonník ustanovuje záručné doby, ktoré predávajúci nemôže za žiadnych okolností skrátiť:
všeobecná záručná doba v trvaní 24 mesiacov sa vzťahuje na predaj nového (nepoužitého) tovaru kúpeného v kamennom obchode, prostredníctvom prostriedkov komunikácie na diaľku (internet, katalóg, inzercia v tlači, telefón, elektronická pošta a pod.) alebo pri podomovom predaji (návšteva predávajúceho u kupujúceho doma alebo na rôznych predajných akciách mimo sídla prevádzkarne predávajúceho),
všeobecná záručná doba v trvaní 24 mesiacov platí aj pri zhotovení veci na zákazku (na základe zmluvy o dielo alebo objednávky na práce),
osobitná záručná doba v trvaní 3 roky platí pri zhotovení stavby; vykonávací predpis môže ustanoviť, že pri niektorých častiach stavieb môže byť záručná doba kratšia, najmenej však osemnásť mesiacov,
osobitná záručná doba v trvaní 3 mesiace platí na práce pri oprave a úprave veci (ak je pri oprave alebo úprave dodaná napr. nová súčiastka, tak potom sa na ňu vzťahuje 24-mesačná záručná doba; zhotoviteľ je povinný objednávateľovi vydať záručný list s označením záručnej doby),
osobitná záručná doba v trvaní 18 mesiacov platí pri stavebných prácach,
osobitná záručná doba v trvaní 12 mesiacov platí pri predaji použitých vecí (predávajúci je povinný ju spotrebiteľovi poskytnúť; v prípade kúpy veci od iného spotrebiteľa poskytnutie záruky závisí od dohody oboch spotrebiteľov),
osobitná záručná doba v trvaní 1 dňa platí pri veciach, ktoré sa rýchlo kazia, pretože v prípade takýchto vecí je potrebné uplatniť reklamáciu najneskôr v deň nasledujúci po kúpe, inak toto právo zanikne.

Ak je na predávanej veci, jej obale alebo návode k nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, neskončí sa záručná doba pred uplynutím tejto lehoty. Záručná doba sa vzťahuje aj na výrobky predávané vo výpredajoch či so zľavou. Ak je však poskytnutá zľava na výrobok kvôli určitej jeho vade, túto vadu potom nie je možné reklamovať.

Toto je minimum zo zákona. Každá firma si može upraviť reklamačný poriadok po svojom čiže záruku predĺžiť nie však skrátiť pod dobu danú zákonom. Treba pozrieť reklamačný poriadok firmy čo montovala okná ale pochybujem že by dali záruku na prácu dlhšiu ako 2 roky.
stanco007
14.12.10,11:17
Občiansky zákonník ustanovuje záručné doby, ktoré predávajúci nemôže za žiadnych okolností skrátiť:
všeobecná záručná doba v trvaní 24 mesiacov sa vzťahuje na predaj nového (nepoužitého) tovaru kúpeného v kamennom obchode, prostredníctvom prostriedkov komunikácie na diaľku (internet, katalóg, inzercia v tlači, telefón, elektronická pošta a pod.) alebo pri podomovom predaji (návšteva predávajúceho u kupujúceho doma alebo na rôznych predajných akciách mimo sídla prevádzkarne predávajúceho),
všeobecná záručná doba v trvaní 24 mesiacov platí aj pri zhotovení veci na zákazku (na základe zmluvy o dielo alebo objednávky na práce),
osobitná záručná doba v trvaní 3 roky platí pri zhotovení stavby; vykonávací predpis môže ustanoviť, že pri niektorých častiach stavieb môže byť záručná doba kratšia, najmenej však osemnásť mesiacov,
osobitná záručná doba v trvaní 3 mesiace platí na práce pri oprave a úprave veci (ak je pri oprave alebo úprave dodaná napr. nová súčiastka, tak potom sa na ňu vzťahuje 24-mesačná záručná doba; zhotoviteľ je povinný objednávateľovi vydať záručný list s označením záručnej doby),
osobitná záručná doba v trvaní 18 mesiacov platí pri stavebných prácach,
osobitná záručná doba v trvaní 12 mesiacov platí pri predaji použitých vecí (predávajúci je povinný ju spotrebiteľovi poskytnúť; v prípade kúpy veci od iného spotrebiteľa poskytnutie záruky závisí od dohody oboch spotrebiteľov),
osobitná záručná doba v trvaní 1 dňa platí pri veciach, ktoré sa rýchlo kazia, pretože v prípade takýchto vecí je potrebné uplatniť reklamáciu najneskôr v deň nasledujúci po kúpe, inak toto právo zanikne.

Ak je na predávanej veci, jej obale alebo návode k nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, neskončí sa záručná doba pred uplynutím tejto lehoty. Záručná doba sa vzťahuje aj na výrobky predávané vo výpredajoch či so zľavou. Ak je však poskytnutá zľava na výrobok kvôli určitej jeho vade, túto vadu potom nie je možné reklamovať.

Toto je minimum zo zákona. Každá firma si može upraviť reklamačný poriadok po svojom čiže záruku predĺžiť nie však skrátiť pod dobu danú zákonom. Treba pozrieť reklamačný poriadok firmy čo montovala okná ale pochybujem že by dali záruku na prácu dlhšiu ako 2 roky.
Ok vdaka. Tak ako mame teraz postupovat? Dajme tomu, ze zaruka na montaz okien uz padla. My sme byt kupili v juni. Okolo okien sa nam teraz ked sa ochladilo urobili praskliny... Mame ist do firmy co montovala okna a ziadat opravu? A kto ta zacvaka? Byvaly majitel kedze zaruka na montaz je uz neplatna? Byt mame cca 6 mesiacov
maruska 100
14.12.10,19:45
Dobry chcem sa spýtat na vašu skúsenost s firmou Texo-partner z BA.
krokodil28
05.04.11,11:19
čo prosim znamená v popise plast. okna:päťkomorová stavba profilu so šesťkomorovým krídlom GL- System?
krokodil28
03.05.11,04:35
dobry, potrebovala by som poradit, do uzsieho vyberu sa dostali tieto 4 ponuky:
1/Salamander Streamline,70mm,5komor,2-sklo, kovanie Siegenia Aubi (predajca Prowintech)
2/Fenestra, Kommerling elegance ECO,5komor, 2-sklo, kovanie Roto
3/Trocal 70, 2-sklo, kovanie Winkhaus
4/Oknoplast, profil Veka

prosim, poradte...
alltracboy
03.05.11,06:27
čo prosim znamená v popise plast. okna:päťkomorová stavba profilu so šesťkomorovým krídlom GL- System?
ze ram bude 5 komorovy a kridlo 6.
krokodil28
04.05.11,09:49
dobry, potrebovala by som poradit, do uzsieho vyberu sa dostali tieto 4 ponuky:
1/Salamander Streamline,70mm,5komor,2-sklo, kovanie Siegenia Aubi (predajca Prowintech)
2/Fenestra, Kommerling elegance ECO,5komor, 2-sklo, kovanie Roto
3/Trocal 70, 2-sklo, kovanie Winkhaus
4/Oknoplast, profil Veka

prosim, poradte...

nikto nic?:o(
branislavp
13.09.11,13:23
Dobrý deň, aj ja potrebujem poradiť, už je najvyšší čas sa rozhodnúť, lebo príde tuhá zima.
Ktorý je najlepší profil, kovanie, sklo, ktorá firma má najkvalitnejších odborníkov, pre akú formu sa rozhodnúť-okolie Žiliny. Ďakujem za informácie.
branislavp
16.09.11,00:46
Dobrý deň, aj ja potrebujem poradiť, už je najvyšší čas sa rozhodnúť, lebo príde tuhá zima.
Ktorý je najlepší profil, kovanie, sklo, ktorá firma má najkvalitnejších odborníkov, pre akú formu sa rozhodnúť-okolie Žiliny. Ďakujem za informácie.
Nik nevie poradiť?
alltracboy
16.09.11,09:19
ja ti poviem len zo svojej skusenosti.. vyberal som si dobry profil a udajne aj dobru firmu. S oknami niesom nejak extra spokojny a este kopu veci pokaslala firma co to montovala. Firmy co robia okna to davaju montovat zivnostnikom takze tazko sa ohanat odbornostou na zaklade mena firmy co robi okna.
branislavp
24.09.11,01:46
Ďakujem.
hacker007
25.09.11,05:15
Skús si pozrieť moju tému. Tiež riešim podobný problém.
branislavp
25.09.11,20:14
Skús si pozrieť moju tému. Tiež riešim podobný problém. Ja som to zúžila na výber z 2 firiem a to Slovaktual alebo Incon z dúvodu, že tieto firmy sú najdlhšie na trhu. Ale ešte si pôjdem osobne do firiem zistiť podrobnosti. Neviem sa rozhodnúť.
Jarka Č.
25.09.11,22:26
Hlavne si pýtajte 3sklo s Ug=0,6. Incon môžem odporučiť.
hacker007
27.09.11,06:12
Incon som mal na predchádzajúcom byte aj ja.
Ale vtedy som ich kupoval priamo u výrobcu.
Teraz majú všade už len zastúpenia.
Ale keď porovnám cenu trebárs Incon vs. Inter Okno tak prídem pri čistých okná k rozdielu cca 700,-€.
A to je na zamyslenie.
branislavp
28.09.11,01:05
Incon som mal na predchádzajúcom byte aj ja.
Ale vtedy som ich kupoval priamo u výrobcu.
Teraz majú všade už len zastúpenia.
Ale keď porovnám cenu trebárs Incon vs. Inter Okno tak prídem pri čistých okná k rozdielu cca 700,-€.
A to je na zamyslenie.
Samozrejme, že je to veľký cenový rozdiel. Máš od nich okná, alebo niekto zo známych? Ď.
hacker007
28.09.11,05:04
Tak som práve zistil, že to nie je až tak ružové.
Oni majú ceny uvedené bez DPH!!! Je to pekný oje.!
Ceny sú stále zaujímavé, ale ...
Takže asi na to kašlem.
Poďalšie. Na porade som našiel príspevky na referencie tejto firmy. Ale po prezretí nickov daných prispievateľov som pochopil, že je to cielená reklama.

Teraz babo raď. :confused:
hacker007
28.09.11,05:06
Nepoznám nikoho kto ich má.
A ešte píšu, že dopravu zabezpečuje kuriér.
No neviem si predstaviť UPSku ako mi donesie okná.:D
alltracboy
28.09.11,05:24
daj radsej o 700 eur za incon viac a mas istotu ze ti tie okna pridu obcas aj nastavit. A to si pis ze ich budes nastavovat niekolko krat.
hacker007
28.09.11,06:08
Na predchádzajúcom byte som dával Incon.
Ale ani raz som ich nepotreboval dostavovať.
Hm, asi boli super osadené. :D Robil som to svojpomocne. :---
alltracboy
28.09.11,06:43
no asi si tam nemal 100 kilove trojsklo
adi11
11.10.11,08:34
Prepacte, nenasla som temu ohladne plastovych dveri a prosila by som poradit, ze co robit, ked sa dvere pri otvarani na spodnej casti zadrhavaju, zacali vrzgat a tazsie sa otvaraju. Dvere visia na dvoch mensich a dvoch vatsich pantoch a ze vraj imbusakom by sa mali dat zatiahnut, ale kde..:confused:

Prikladam ich foto :
andiablo
11.10.11,09:14
na tej prvej fotke je stelovaci podny pant. Tak bočná krytka sa da dat dole a potom imbusovým klucom z vrchu nastelujete okno bude ho dvihnete alebo spustite na tomto pante
adi11
11.10.11,09:50
na tej prvej fotke je stelovaci podny pant. Tak bočná krytka sa da dat dole a potom imbusovým klucom z vrchu nastelujete okno bude ho dvihnete alebo spustite na tomto pante
zatial dakujem..pride syn z prace a skusime to takto spravit
MiHa1
18.10.11,13:25
Kupovat okna v Slovaktual-e (najma v Trnave a asi ani nikde na Slovensku) neodporucam. Sice namontovali v pohode, no ked prislo na potrebu servisu, tak v jednej pobocke neodpovedali a v druhej nas odmietli, ze "to oni nemontovali".
Ked som volal na ich centralu, tak mi pani vysvetlila, ze u nich sa servis objednava zasadne pisomne. Ak sme si to objednali telefonicky a nebolo to zrealizovane, ze to je nasa chyba/smola.
marcuso
18.10.11,14:22
z mojho pohladu ide o malo zname firmy, ale ak uz chces mat kvalitne okna s kvalitnou montazou, tak sa ich opytat ako ti budu okna montovat. Budu ti davat tesniace pasky z vnutornej a vonkajsej strany? Alebo ti to namontuju okna len na pur penu a to je vsetko?
ak chces mat kvalitnu montaz daj si tesniace pasky, v eu je to uz davno standard a normy to prikazuju aj u nas, firmy sa vyhabaju tomu tak, ze davaju zakaznikovy podpisat suhlas ze montaz bude urobena klasickym sposobom na pur penu. Ak ti toto vysvetlili tak potom tomu trocha rozumeju. Ja som sa to snazil napisat len tak rychlo v skratke.
branislavp
26.10.11,01:21
z mojho pohladu ide o malo zname firmy, ale ak uz chces mat kvalitne okna s kvalitnou montazou, tak sa ich opytat ako ti budu okna montovat. Budu ti davat tesniace pasky z vnutornej a vonkajsej strany? Alebo ti to namontuju okna len na pur penu a to je vsetko?
ak chces mat kvalitnu montaz daj si tesniace pasky, v eu je to uz davno standard a normy to prikazuju aj u nas, firmy sa vyhabaju tomu tak, ze davaju zakaznikovy podpisat suhlas ze montaz bude urobena klasickym sposobom na pur penu. Ak ti toto vysvetlili tak potom tomu trocha rozumeju. Ja som sa to snazil napisat len tak rychlo v skratke.
Stretla som sa s takým prípadom, že v návrhu zmluvy bola veta, že zákazník súhlasí s klasickou montažou, t.j. tesnenie purpenou, nie tesniace pásky. Takže dohoda nebola.
alltracboy
26.10.11,08:06
ja som dal iba vonkajsie pasky, a nalepil som ich az teraz asi po 3/4 roku. pur pena bola uz dost prachniva, ale ked sa to zarezalo k oknu tak bola ok.. tie pasky su dobre ze aj ked casom ta pena zhnije tak nebude prefukovat cez spary. teraz dumam ako paronepriepustne zatriet vnutornu stranu.. ak by boli pasky tak to nemusim riesit.. je to urcite pohodlnejsie s paskami.
stano3b
27.10.11,12:45
poprosim o radu pri vybere...

chalupa je bungalov, stavany z nebrusenej tehly 44mm. S najvecsou pravdepodobnostou budem zateplovat.

1.Fenestra - REHAU GENEO 6kom. 86 mm profil - trojsklo 4-16-4-16-4, kovanie Roto NT, U 0,6-1,1 - 5700€
2.Fenestra - Kommerling k88+, 6kom 88mm profil - trojsklo 4-16-4-16-4, kovanie Roto NT, U 0,6-1,1 - 5450€
3.INCON - Exclusive EFORTE 6 kom 84mm profil - trojsklo 4-15-4-15-4 - 5220|
4. do uvahy pripada aj profil OVLO (http://www.udosk.sk/okna/plastove/ovlo/) 6kom 80mm profil, kovanie SIEGENIA- AUBI, vraj Uw celého okna 0,93 W/m2K....ale vobec to nepoznam - ma niekto skusenosti?

+par otazok
Montaz bude svojpomocna, tak by som rad vedel, ci staci na purpenu, investovat aj do izol. pasok minimalne z vonku, alebo len na expanzne pasky?
Taktiez, ma to tretie, "prehybacie" tesnenie nejaky vyznam? napr. ako na GENEO.


Vdaka