masutka
11.03.10,16:08
ahojte, mohli by ste mi prosim Vas niekto poradit? potrebujem ku stavebnemu povoleniu vyjadrenie z plynarni a ti mi povedali, ze musim vylnit ziadost o pripojenie do distribucnej siete a za to mam zaplatit 287 euro. Je to tak? Ved ja nechcem ziadost o pripojku, len vyjadrenie ku stavebnemu povoleniu mi treba. Dakujem Marianna
Snoophy
11.03.10,15:15
No pripájam sa.... tiež ma to čaká len čakám na list vlastníctva.

Ja som sa pýtal čo budú potrebovať aby som dostal od nich vyjadrenie k buraciemu povoleniu (aj ked v dome co sa bude burat nieje plyn) , a k stavebnému povoleniu.
Napísala:
1. K žiadosti o búracie povolenie je nutné predložiť list vlastníctva alebo doklad o vlastníctve objektu, a kópiu katastrálnej mapy s označeným objektom.

2. V prípade plynofikácie objektu a odberu plynu je nutné predložiť žiadosť o pripojenie odberného plynového zariadenia - domácnosť

na ktoromkoľvek zákazníckom centre alebo poštou do SPP, Nové Mesto nad Váhom. (Pokyny a predpísané formuláre nájdete na internete www.spp.sk,

alebo na ktoromkoľvek zákazníckom centre SPP).



Prajem pekný deň

Takže asi tak. Cenu nespomenula....pre nich je to asi zanedbatelna vec a pre investora nieje podstatna..... to asi aby si nerozmyslel či si vôbec plyn dá :)

A tkeď som sa šiel popýtať viacej vecí na ktorékoľvek zákaznícke centrum ma poslal "doprdele" už vrátnik že už u nich nerobia starý zamestnanci a že mladý su "vymletý" a nič nevedia. Dal mi tel. č. na ktoré sa nedalo dovolať a tak neviem nič :)

Asi budem musieť byť hajzel ako všetci ostatný, lebo nič na uradoch nevybavím...asi už neplatí ten svet: stačí pekne poprosiť a byť príjemný.
Laco-monter
11.03.10,15:17
Asi si niečo zle pochopila , alebo teba niekto zle pochopil.

Alebo nejaký príliš iniciatívny uradník požaduje niečo, čo síce požadovať nemusí, ALE !

Pre istotu nech ten papier bude v tej zložke.
alltracboy
11.03.10,16:30
ked mas v projekte plyn, tak im musis pekne zaplatit dopredu zalohu ktora sa ti odpocita potom od pripojky. a to iste vodarne tusim
acho
11.03.10,18:38
Pletu sa nam tu dve rozdielne veci. Jednou je vyjadrenie k existencii podzemnych vedeni na pozemku alebo v jeho blizkosti (ochranne pasma plynovodov). To chcu na stavebnom urade vzdy, teda snad okrem neplynofikovanych obci. Druhou je zmluva o pripojeni, ktora je vsak potrebna len pri stavbe objektu, ktory bude napojeny na plynarensku siet. Tu sa plati aj poplatok za zriadenie pripojky (na dva krat, najprv zaloha, potom ostatok).
masutka
11.03.10,18:57
Pletu sa nam tu dve rozdielne veci. Jednou je vyjadrenie k existencii podzemnych vedeni na pozemku alebo v jeho blizkosti (ochranne pasma plynovodov). To chcu na stavebnom urade vzdy, teda snad okrem neplynofikovanych obci. Druhou je zmluva o pripojeni, ktora je vsak potrebna len pri stavbe objektu, ktory bude napojeny na plynarensku siet. Tu sa plati aj poplatok za zriadenie pripojky (na dva krat, najprv zaloha, potom ostatok).

presne, mne islo o vyjadrenie k existencii podzemnych vedeni na pozemku a oni mi povedali, ze iba tamto mi mozu dat a ze mam zaplatit.
sucan
11.03.10,19:24
Presne tento istý problém som mal aj ja, prišiel som na zákaznícke centrum do TN, slečinka mi dala papier na pripojenie a tiež chcela tie isté peniaze, pričom plyn k pozemku nie je je dotiahnutý a argumentovala s tým, že raz bude. Trval som na tom, že nechcem nič iné, len vyjadrenie či cez pozemok nejdú ich siete. Tak to poslala do NMnV na centrálu, tam zas chlapík išiel na dovolenku, štyri !!! týždne mi odtiaľ nič nechodilo. Nabehol som tam, trošku zvýšeným hlasom som chcel vidieť moju žiadosť, chlapík prešiel k vedľajšiemu stolu a hovorí: Mám to tu, môžem vám to podpísať aj hneď.

Skoro ma roztrhlo od jedu.

Celé ich vyjadrenie znelo: Na parcele č.... nie sú vedené žiadne distribučné siete. Do budúcna treba brať ohľad na možné vedenie sietí.

A toto trvalo mesiac. Ohľadom peňazí som nič neplatil doteraz.
ski555
11.03.10,19:56
Presne tento istý problém som mal aj ja, prišiel som na zákaznícke centrum do TN, slečinka mi dala papier na pripojenie a tiež chcela tie isté peniaze, pričom plyn k pozemku nie je je dotiahnutý a argumentovala s tým, že raz bude. Trval som na tom, že nechcem nič iné, len vyjadrenie či cez pozemok nejdú ich siete. Tak to poslala do NMnV na centrálu, tam zas chlapík išiel na dovolenku, štyri !!! týždne mi odtiaľ nič nechodilo. Nabehol som tam, trošku zvýšeným hlasom som chcel vidieť moju žiadosť, chlapík prešiel k vedľajšiemu stolu a hovorí: Mám to tu, môžem vám to podpísať aj hneď.

Skoro ma roztrhlo od jedu.

Celé ich vyjadrenie znelo: Na parcele č.... nie sú vedené žiadne distribučné siete. Do budúcna treba brať ohľad na možné vedenie sietí.

A toto trvalo mesiac. Ohľadom peňazí som nič neplatil doteraz.
tomu verím,skúsenosti s plynármi,to by tu bola téma donekonečna,ale k príspevku,treba si upresniť s nimi niektoré veci,pokiaľ sa jedná aj o budovanie prípojky,tak by to malo byť v poriadku,ale v opačnom prípade im to asi ešte raz vysvetliť,je všeobecne známe,že oni sami nevedia čo a ako robiť.:)
mendo933
13.03.10,08:32
Presne tento istý problém som mal aj ja, prišiel som na zákaznícke centrum do TN, slečinka mi dala papier na pripojenie a tiež chcela tie isté peniaze, pričom plyn k pozemku nie je je dotiahnutý a argumentovala s tým, že raz bude. Trval som na tom, že nechcem nič iné, len vyjadrenie či cez pozemok nejdú ich siete. Tak to poslala do NMnV na centrálu, tam zas chlapík išiel na dovolenku, štyri !!! týždne mi odtiaľ nič nechodilo. Nabehol som tam, trošku zvýšeným hlasom som chcel vidieť moju žiadosť, chlapík prešiel k vedľajšiemu stolu a hovorí: Mám to tu, môžem vám to podpísať aj hneď.

Skoro ma roztrhlo od jedu.

Celé ich vyjadrenie znelo: Na parcele č.... nie sú vedené žiadne distribučné siete. Do budúcna treba brať ohľad na možné vedenie sietí.

A toto trvalo mesiac. Ohľadom peňazí som nič neplatil doteraz.

Ja som v TN rychlejsie pochodil, mal som to do 10dni. Ja plyn pri pozemku mam tak som to neako neriesil. Teraz by som uz asi pital len vyjadrenie a ziadnu ziadost o pripojku neriesil. To sa da, ked to bude aktualne
Majky11
13.03.10,08:43
Skuste to prehnat cez nejaku znamost budete to mat na druhy den :D

Co sa tyka platenia, plati sa prakticky az pri realizacii pripojky a tomu zasa predchadza - Ziadost o pripojenie... Tento poplatok pokryva naklady na realizaciu pripojky ako aj na vytvorenie projektu plynovej pripojky, nakolko projekt pripojky riesi projektant, s ktorym ma SPP zmluvu v danom regione.

Suma sumarum - Platit za vyjadrenie ku existencii sieti je vylucene !