pivko
13.03.10,11:44
Neviem či som sa správne vyjadril,ale bolo mi doporučené umiestniť na spodok komina Schiedel odpadovú rúru na odvod vody do kanalizácie ,alebo niekam mimo domu /aby voda ktorá do neho naprší pri silnej búrke , mala ako odtiesť/stretol sa s tým niekto:confused::confused::confused:
TomasHC
13.03.10,11:13
Ono tam az tak vela nenaprsi, ide skor o kondenz, ktory vznika pri zakurovani. Vtedy su steny komina studene a horuce spaliny sa prudko ochladuzju a vlkost kondezuje a steka na spodok komina.

Ja som to uz nestihol, takze tam mam teraz nevkusnu misku :( Ber ale do uvahy, ze potom moze zapach z kanalizacie ist do komina, resp. cez zle utesnene kominove dvierka do domu.
pivko
13.03.10,15:57
Ono tam az tak vela nenaprsi, ide skor o kondenz, ktory vznika pri zakurovani. Vtedy su steny komina studene a horuce spaliny sa prudko ochladuzju a vlkost kondezuje a steka na spodok komina.

Ja som to uz nestihol, takze tam mam teraz nevkusnu misku :( Ber ale do uvahy, ze potom moze zapach z kanalizacie ist do komina, resp. cez zle utesnene kominove dvierka do domu.
Bol som teraz pozrieť v hornbachu a zo spodu komína tam trčala taká medená trubka. Tak to máš aj ty? a pod trubkov kastról:eek::eek::D:D
TomasHC
13.03.10,16:52
Bol som teraz pozrieť v hornbachu a zo spodu komína tam trčala taká medená trubka. Tak to máš aj ty? a pod trubkov kastról:eek::eek::D:D

Nie, ja tam mam plastovu... Ale zrejme to vyvediem niekam do krbovej obstavby a tam dam "kastrol" :)
alltracboy
13.03.10,17:01
vraj sa dava rura na prisavanie vzduchu k spalovaniu, mozno by sa do nej dal odvadzat ten kondenz ktory by vytekal mimo dom
TomasHC
13.03.10,17:05
vraj sa dava rura na prisavanie vzduchu k spalovaniu, mozno by sa do nej dal odvadzat ten kondenz ktory by vytekal mimo dom

Vies aky to je cierny maglajz? A hlavne privod vzduchu je pod krbovu vlozku a kondenz ide z komina ;)
p.mac
14.03.10,07:12
nemalo by sa to spajat s kanalizcnym potrubim, pretoze kondenz obsahuje siru. staci tam dat aj tu nevskusnu misku, na ktoru dost ludi zabuda a aj tak sa to odpari, pretoze je to minimalne mnozstvo kondenzu.
220870
14.03.10,07:43
Bežne sa s tým stretávam .90%projektantov na to v projektoch zabudne.Kondenz treba odviesť do kanalizácie.Ak si myslíte ,že vám bude stačiť miska môžete sa kruto pomýliť.
pivko
14.03.10,17:23
Bežne sa s tým stretávam .90%projektantov na to v projektoch zabudne.Kondenz treba odviesť do kanalizácie.Ak si myslíte ,že vám bude stačiť miska môžete sa kruto pomýliť.
A ako je to potom s tou sírou čo spomínal p.mac ? ako to vyriešiť ak mám komín v strede domu a najbližší odpad cca 6m?jednoduchšie by mi asi bolo vyviesť odpad von cez múr.
220870
14.03.10,17:28
Môže sa aj cez múr.
pivko
14.03.10,18:45
Môže sa aj cez múr.
A ešte posledná otázka-aký priemer rúry použiť a akú?/medenú plastovu?/
TomasHC
14.03.10,19:36
A ešte posledná otázka-aký priemer rúry použiť a akú?/medenú plastovu?/

Klasicke sede plastove HT-cka na odpad. Staci aj 40mm.
TomasHC
14.03.10,19:37
nemalo by sa to spajat s kanalizcnym potrubim, pretoze kondenz obsahuje siru. staci tam dat aj tu nevskusnu misku, na ktoru dost ludi zabuda a aj tak sa to odpari, pretoze je to minimalne mnozstvo kondenzu.

No mne to veru za par dni urobi aj deci kondenzu. Hlavne teda ked sa rozkuruje = stihne vychladnut kominova vlozka.
Palusko.sk
15.03.10,09:23
No mne to tam "majstri" murari zabudli dat tu misku ked stavali komin pritom mne hned bolo jasne na co sluzi ten kus plechu co bol pribaleny k systemu komina... zatial mi tam len parkrat nalialo asi 5cm vody ked bola burka ale budem tam musiate asi frknut betonu a na to nasilikonovat nejaku misku vnutri a nejako ten kondenz odviest, snad to bude drzat.
alltracboy
18.03.10,20:38
to sa ten kondez neodpari?
TomasHC
19.03.10,06:18
to sa ten kondez neodpari?

Tekuta zlozka sa casom urcite odpari, ale zostane tam potom zrejme nejaka hnedo-cierna dechtova gebuzina...
alltracboy
19.03.10,08:23
nechcem vam brat iluzie, ale aj komin sa musi cistit.. cize nieje jednoduchsie raz do roka vycistit komin ako vymyslat odvod kondenzu ktory sa aj tak odpari?
TomasHC
19.03.10,08:55
nechcem vam brat iluzie, ale aj komin sa musi cistit.. cize nieje jednoduchsie raz do roka vycistit komin ako vymyslat odvod kondenzu ktory sa aj tak odpari?

Preco sa potom pytas? :D
220870
19.03.10,16:52
nechcem vam brat iluzie, ale aj komin sa musi cistit.. cize nieje jednoduchsie raz do roka vycistit komin ako vymyslat odvod kondenzu ktory sa aj tak odpari?
Neodparí sa to v "hĺbke komínu " je nulový pohyb vzduchu a relatíny chlad .
kyblik
19.03.10,18:00
Pred časom sme z jedneho "skolského" komína odvádzali kondenzat. Bolo to urobené ale zle. Takže v spodnej časti pod vložku bola umiestnená taka antirorova nadrzka. Upchalo sa to lebo bol tenky odvadzač. My sme to ošetrili sitkom. V spodnej casti bol vypust a odtial sme napojili 3/4 hadicu. Tá šla do odpadu. V mieste kde prechádzala stenou, bola osadená v plastovej trubke - tato ma funkciu chráničky.

Kedže to bolo upchaté, neverili by ste kolko tam bolo vody - kondenzátu...
lapejko
21.03.10,14:28
V blízkosti komína do steny za dvierka osádzame podomietkový pračkový sifón, na neho sa dá pripojiť hadica. Na hlavu komína používame nerezové ukončenie od Qutra so šikmou strieškou kvôli dažďu, nie je to drahšie ako Schiedel bez striešky. Máme to vyskúšané a odobrené revíznym kominárom aj technikom Schiedelu.
jenny1
10.05.10,06:12
My riesime rpave podobny problem. Pred omietkami chceme doriesit kade vyvyiest nejaku rurku na odtok kondenzu z komina. Mame komin Prespor.

Viete prosim poradit aku rurku tam mame dat, lebo potrebujeme ju zohnut: z komina najprv dole a potom v pravom uhle v poteri vyviest von. Aka by bola vhodna rura, co by sa dala ohybat ale aby vydrzala dlhe roky.
:confused:
pivko
10.05.10,17:54
My riesime rpave podobny problem. Pred omietkami chceme doriesit kade vyvyiest nejaku rurku na odtok kondenzu z komina. Mame komin Prespor.

Viete prosim poradit aku rurku tam mame dat, lebo potrebujeme ju zohnut: z komina najprv dole a potom v pravom uhle v poteri vyviest von. Aka by bola vhodna rura, co by sa dala ohybat ale aby vydrzala dlhe roky.
:confused:
Že by klasika priemer 40mm siva ako na odpad:confused:;):eek:Mne to tak poradili:confused:
Cerv17
14.07.11,08:07
takze sa moze ten kondenzat odviest do kanalizacie?