palci81
15.03.10,09:53
Dobry den,

prosim nema niekto podobnu skusenost, s tym, ze na ackovej streche pri silnejsom vetre vrzgocu snad CD, UD profily alebo nieco. Neviem to presne urcit co to je, ale je to taky plechovy zvuk. V izbe(je tam jeden vykier) kde to vrzga nie su na sadrokartonoch ziadne praskliny, nic, cize k pohybu profilom asi nedochadza lebo by mi to asi zacalo praskat. Aspon si myslim.
Dik za rady a vase skusenosti.
pepa78
15.03.10,10:50
posúvam ti to hore palci
palci81
15.03.10,11:39
skus podrobnejsie, neviem co mas na mysli. dik
chandler
15.03.10,13:32
robili ste krov podla projektu? alebo ste mali "majstrov" strecharov?
220870
15.03.10,16:08
Môže to byť oplechovanie strechy,najmä okolo vikiera.Ale to by ste už určite zistili pri otvorenom okne.Silný vietor dokáže strechu riadne rozhýbať.Teoreticky by to mohli robiť aj konštrukcie SDK Po stavbách sa nám pohybuje veľa kadejakých exotov, ktorý dokážu aj nemožné.
palci81
15.03.10,16:35
Strecha je robena presne podla projektu, boli dodrzane pocty krokiev, mam 2x kliestiny. Robila to oficialne strechary a dobra firma aspon podla referencii.
S tym oplechovanim vvkierov, tak na to kuknem pocas vetra, ale mam pocit, ze to asi nebude ono.
Len nechapem ako sa mozu tie SDK konstrukcie, takto prejavovat, a bez prasklin na sadrok. doskach.
220870
15.03.10,19:11
Videl som toho už veľa aj nemožné a neskutočné ale nieje možné aby to boli SDK konštrukcie.V SDK môže byť počuť plechový zvuk niečo ako pukanie(bývajú to riadne "šupy"rany,ale nie niečo ako plechový zvuk).Som si takmer istý že to bude plechovanie strechy ,rýny,antény,alebo nejaké vývody inštalácií na streche,hromozvod...atd.Najlepšie to zistíte tak že s konkrétnou vecou niekto na streche potrasie a vy budete vo vnútri počúvať či je to "ono".
chandler
16.03.10,13:34
tiez sa mi zda najpravdepodobnejsie to co hovori 220870
pica
04.04.10,13:01
to je to anglické štrašidlo,vraj sa sem hufne sťahujú,dostanu vraj podporu v nezamestnanosti,sadarmo všetko dobre nie,...!
val007
04.04.10,19:22
No my máme SDK podhľady v dome, nad nami nevyužité podkrovie a strecha nezateplená a nám to tiež vydáva také zvuky. Neviem, ako to tam máte vy, ale ja som to pripísala tomu, že pri tej SDK konštrukcii sú v spálni aj kúpelni blízko bodové svetlá a tie konštrukciu zohrejú a tá sa roztiahne a ak je urobená až po steny potom to puká. Ďalej si to zdôvodňujem tým, že sa to teda zohreje a keď zhasnem svetlá, asi sa to zvrchu rýchlo ochladzuje a preto to puká. Tiež je to teda taký kovový zvuk, ale skôr ako nejaké cinknutie, zvonenie. Riadne hlasné.
brano8
13.04.10,18:47
Nam nieco podobne bucha tiez pod sadrokartonom. Ja si myslím ze to bucha hydroizolacia pod skridlou. ze je zle uchytená.