trisestri
15.03.10,13:56
Minule jedna slečna na jednom fore sa pýtalo či ma vyhodit zdedené dečky,tak ma napadlo či v dnešnej dobe ešte niekto ma čas na ručné prace ako pletenie,štrikovanie,vyšívanie a aký je vztah k týmto produktom šikovných rúk,pravdebodobne časom ich budeme obdivovat iba ak na vystavách,muzeach .http://prakticka-zena.blogspot.com/2010/03/vysivka-z-okolia-myjavy.html
ivonk
15.03.10,18:28
aj ja mam doma este po mojej babke nejake vysivky - obrusy. Nikam ich nedavam, nepaci sa mi to uz. Lepsie povedane, nemam k tomu taky vztah, aby som ich vystavovala. Su schovane v skrini. Niekedy davno som vysivala aj ja, aj mam nejake odlozene, no uz nie. Ak by ich niekto zbieral, nejake rada podarujem.
Rozalka
15.03.10,18:34
Len si ich tam pekne uschovaj, z času na čas preper, ešte príde ich čas .......
Timka1
15.03.10,18:36
Len si ich tam pekne uschovaj, z času na čas preper, ešte príde ich čas .......

Rozalka, to robím aj ja, periem, žehlím, odložím do skrine a nikdy nepoužívam, už som vravela, že ich vytrepem na povalu, lebo mi zaberajú pol skrine a len zavadzajú a nič z nich :D:D:D ale vždy si poviem škoda vyhodiť na povalu, takže ostávajú ladom skladom v skrini :D:D:D
Rozalka
15.03.10,18:39
Baby, keď sú naši najmilší už len spomienkou na fotke, z času na čas aj babičkine dečky vytiahnem, uháčkovala mi na obrovský stôl, taký veľký stôl nemám, ale nech! keď aj visí, ale aspoň si pospomínam.
A vtedy sa mi to zdalo ako zbytočnosť ....
Timka1
15.03.10,18:42
Baby, keď sú naši najmilší už len spomienkou na fotke, z času na čas aj babičkine dečky vytiahnem, uháčkovala mi na obrovský stôl, taký veľký stôl nemám, ale nech! keď aj visí, ale aspoň si pospomínam.
A vtedy sa mi to zdalo ako zbytočnosť ....

no veď práve preto ich škodujem vyhodiť, lebo sú od blízkych a vždy si pomyslím, toľko sa na tom narobili, aby mi dali, aby ma potešili a ja nevďačnica vyhodím???
lujza.j
15.03.10,20:20
Minule jedna slečna na jednom fore sa pýtalo či ma vyhodit zdedené dečky,tak ma napadlo či v dnešnej dobe ešte niekto ma čas na ručné prace ako pletenie,štrikovanie,vyšívanie a aký je vztah k týmto produktom šikovných rúk,pravdebodobne časom ich budeme obdivovat iba ak na vystavách,muzeach .http://prakticka-zena.blogspot.com/2010/03/vysivka-z-okolia-myjavy.html

ja som v minulosti štrikovala resp. ked bola dcéra malá takmer všetko. teraz tak maximálne šál, čas by som si aj našla, ale vlna je tak strašne drahá:(, že sa to vôbec neoplatí. len škoda je tá že teraz vlny ktoré predávajú sú neuveriteľne krásne. :D
JarkaL
15.03.10,20:36
Ja som tiež veľa vyšívala, háčkovala, šila, štrikovala... Veľmi ma to bavilo. Je pravda, že teraz je napr. vlna taká drahá, že sa to neoplatí a aj šiť pre deti je zbytočne drahé, u Číňana kúpim za pár € aj pekné veci. Ale aj tak moju dcéru chcem naučiť všetko - má 6 rokov a už spolu vyšívame. Nie je to na škodu, chcem využiť, že má k tomu vzťah. Ja sa na staré kolená učím paličkovať - je to krásne, aj keď mne do bytu to nepristane, ale čo raz vieš, nikto Ti nevezme.
lujza.j
15.03.10,20:50
Ja som tiež veľa vyšívala, háčkovala, šila, štrikovala... Veľmi ma to bavilo. Je pravda, že teraz je napr. vlna taká drahá, že sa to neoplatí a aj šiť pre deti je zbytočne drahé, u Číňana kúpim za pár € aj pekné veci. Ale aj tak moju dcéru chcem naučiť všetko - má 6 rokov a už spolu vyšívame. Nie je to na škodu, chcem využiť, že má k tomu vzťah. Ja sa na staré kolená učím paličkovať - je to krásne, aj keď mne do bytu to nepristane, ale čo raz vieš, nikto Ti nevezme.

ak ju to baví tak to je super :) paličkovanie je krásne, ale dosť piplavé:Dmimotemyja som začal chodiť na keramický krúžok, je to super relax :) doporučujem!
JarkaL
15.03.10,20:59
Veď aj účtovníctvo je piplačka. Ale pri paličkovaní aspoň vidno nejaký hmotný výsledok.
lenkak
15.03.10,21:04
Ja som vyšívala, štrikovala, aj makramé vedela. Dokonca som chodila na krúžok paličkovania. Moja mamina má moje paličkovanie odložené na poličke. Dokonca som vyšila vlnou aj vankúš, dodnes sa používa.
Ja mám zase odložené obrusy, čo vyšívala ona, občas si aj ho vyložím, ale šanujem si ich, aby som nepoškodila. Sú to pre mňa tie najkrajšie obrusy na svete. A vždy budú u mňa na čestnom mieste.
JarkaL
15.03.10,21:08
Vidíš, na makrame som zabudla. Koľko opaskov a nákupných tašiek som naplietla...
kukučka
15.03.10,21:39
ja som v minulosti štrikovala resp. ked bola dcéra malá takmer všetko. teraz tak maximálne šál, čas by som si aj našla, ale vlna je tak strašne drahá:(, že sa to vôbec neoplatí. len škoda je tá že teraz vlny ktoré predávajú sú neuveriteľne krásne. :D

ja sa už dlho chystám zo starých svetrov vyrobiť patchwork prikrývku, už som začala párať na diely,
moje kamarátky kupujú za babku svetre v bazároch a štrikujú z nich ponožky
monika74
16.03.10,07:30
moja mama raz našla po mojej babke krásne háčkované dečky z veľmi tenkej a jemnej priadze...jediná chybička krásy bola, že bola na nich škvrna od hrdze...dečky pochádzali ešte z čias 2. svetovej vojny a boli uložené a zakopané s porcelánom a inými vzácnosťami v debnách s kovovým kovaním v stodole...mama podľa nich uháčkovala nové a sú krásne...každá ručná práca je určitý prejav umenia...a keď už v tom nevidíme umelecké diela, snáď v tom niekto uvidí aj uložené peniaze...tak ako staré obrazy alebo sochy majú svoju hodnotu aj starožitné textílie sú vzácne...ak sa aj tak chce niekto zbaviť starých háčkovaných dečiek, obrusov a pod. ja si ich rada pozriem ak máte foto a ak sa mi budú páčiť rada si ich vezmem ak chcete podarovať...
Lenka*1
16.03.10,07:40
ja mam strikovanie vytiahnute stale, par krat do tyzdna po nom siahnem a prehodim zopar riadkov :) je to fajn relax.
a decky a obrusy od starkej si neskutocne cenim. nechce sa mi ich ani davat na stol, len sa kocham a nostalgicky spominam :)
ajuschka
17.03.10,11:22
joooj damy, mam 23 rokov a pri telke ine nerobim len strikujem, vysivam, a prplem sa s kadejakymi hovadinami ako svetriky pre psika, pre frajera, saliky, ciapky, nedavno sa narodil synovec tak sa chystam na taky mini svetrik :)
Antea
17.03.10,12:23
Minule som videla módnu prehliadku kde predvádzali Dolce & Gabana na zimu pletené veci s nórskym vzorom, samé hviezdičky a soby. Štrikujte a budete in. Všetko sa vracia.
osky
17.03.10,14:36
tak ja,hoci nas dom zariadujem moderne,musim mat vsade aj kus umenia a nostalgie.
nechapem tie,,ktore povazuju obrusy a pod.za zbytocnost .

ja mam tiez krasne rucne vysivane obrusy az z Ciny-nie od Cinana!!!!!,su stare,nadherne.kvalitou sa k nim dnesne cinske vyrobky anilen nepriblizuju.
rovnako porcelan-ten pravy cinsky,stary.vseljake misticky a vazicky,naberacky ....som si nakupila vo Viedni v jednom starozitnictve.pravidelne tam chodim.veci ktore dnes uz nikde nezozeniete su tam pomerne lacne,niektore i drahe.ale nielen cinske veci,aj nas porcelan,pozlateny,ktory sice uz mnohi zavrhli,lebo nesmie ist do mikrovlnky ,je vsak hodnotny a krasny.
okrem toho vysivky ako richelieu,ci krizikove alebo hackovane obrusky. od babicky a mojej mamy...
vsetko vsak pouzivam,neschovavam nic v skrini.ani porcelan ani obrusky ani vysivane podusky.ved obrus je pod sklom,mensie obrusky na polickach nikto neobchytkava,podusky sa vyperu a porcelan pouzivame s opatrnostou,takze neposkodi sa to.
mnohi z nas uz zabudli na stolovanie a posedenie pri rodinnom stole.konzumny zivot nas uplne pohltil a stres a nedostatok casu nam to znemoznuje.preto su pre nas tieto vecicky zbytocne.
ja som sa vsak vzpriecila osudu a aj ked som viac v praci ako doma,doma vychutnavam vsetky tieto nadherne vecicky a nedovolim klesnut tak daleko,aby sme si nemohli ich krasu vychutnat.mam straodavne obrazky malovane na skle a vselico stare a mile co nam doma robi radost.
takze jednoznacne su pre mna tieto veci uzitocne a nie zbytocne.:)
daria29
17.03.10,18:09
dobrý večer ,tak tiež sa pripájam ku vám, že obrusy ,dečky mi pripomíňaju mamu,občas ich vytiahnem.od mamy mám domaodloženu babu, na ktorej sa paličkuje.niečo som už robila, ale treba sa tomu viacej venovať.
momentálne ma oslovilo,alebo očarilo pletenie s papiera,keď začnem ,tak neviem skončiť,a idem spať o 2-3 v noci.a druhe ručné práce -to je môj vnuk. želám vám veľa zdravia.
Rozalka
17.03.10,19:00
Aj ja mám odloženú paličkovaciu babu - čiže herduľu, dokonca je na nej aj rozpaličkový strom (asi 20 rokov :D) nie a nie dokončiť, mala to byť séria "Ročné obdobia" - mám hotovú len zimu, lebo tam bolo najmenej práce, na tých ostatných treba aj listy paličkovať .........
555555
18.03.10,06:33
Tiež háčkujem,pletiem a pritom je to niečo úplne iné ako to,čo robím v zamestnaní.A dečky po babkách ?Mám jednu doma,ktorá má asi 150 rokov,lebo je ešte od starej mamy mojej starkej.A myslím si,že niekedy je dobre spomínať,a obdivovať šikovnosť našich predkov.Takže dečky nevyhadzuj,sú ľudia,ktorým sa páčia a dekorujú si nimi domy,pretože je to ručná práca,a vlastne starožitnosť.
JarkaL
18.03.10,06:36
dobrý večer ,tak tiež sa pripájam ku vám, že obrusy ,dečky mi pripomíňaju mamu,občas ich vytiahnem.od mamy mám domaodloženu babu, na ktorej sa paličkuje.niečo som už robila, ale treba sa tomu viacej venovať.
momentálne ma oslovilo,alebo očarilo pletenie s papiera,keď začnem ,tak neviem skončiť,a idem spať o 2-3 v noci.a druhe ručné práce -to je môj vnuk. želám vám veľa zdravia.

To pletenie z papiera sa mi veľmi páči, ale potrebovala by som ukázať také základné veci - začiatok, ukončenie a pod., lebo som to skúšala a nejak mi to neide. Nevie to niekto z BA, kto by ma to naučil ? Na nete som pozerala návody, ale predsa naživo je to lepšie.
ajuschka
18.03.10,09:28
tak ja,hoci nas dom zariadujem moderne,musim mat vsade aj kus umenia a nostalgie.
nechapem tie,,ktore povazuju obrusy a pod.za zbytocnost .

ja mam tiez krasne rucne vysivane obrusy az z Ciny-nie od Cinana!!!!!,su stare,nadherne.kvalitou sa k nim dnesne cinske vyrobky anilen nepriblizuju.
rovnako porcelan-ten pravy cinsky,stary.vseljake misticky a vazicky,naberacky ....som si nakupila vo Viedni v jednom starozitnictve.pravidelne tam chodim.veci ktore dnes uz nikde nezozeniete su tam pomerne lacne,niektore i drahe.ale nielen cinske veci,aj nas porcelan,pozlateny,ktory sice uz mnohi zavrhli,lebo nesmie ist do mikrovlnky ,je vsak hodnotny a krasny.
okrem toho vysivky ako richelieu,ci krizikove alebo hackovane obrusky. od babicky a mojej mamy...
vsetko vsak pouzivam,neschovavam nic v skrini.ani porcelan ani obrusky ani vysivane podusky.ved obrus je pod sklom,mensie obrusky na polickach nikto neobchytkava,podusky sa vyperu a porcelan pouzivame s opatrnostou,takze neposkodi sa to.
mnohi z nas uz zabudli na stolovanie a posedenie pri rodinnom stole.konzumny zivot nas uplne pohltil a stres a nedostatok casu nam to znemoznuje.preto su pre nas tieto vecicky zbytocne.
ja som sa vsak vzpriecila osudu a aj ked som viac v praci ako doma,doma vychutnavam vsetky tieto nadherne vecicky a nedovolim klesnut tak daleko,aby sme si nemohli ich krasu vychutnat.mam straodavne obrazky malovane na skle a vselico stare a mile co nam doma robi radost.
takze jednoznacne su pre mna tieto veci uzitocne a nie zbytocne.:)


Nechcem byt hnusna, ale zila som v cine 4 roky a presne viem ktory ten porcelan bude naozaj stary - starozitny a ktory tak je novo vyrobeny.... za 4 roky si zvyknes :---. niekolko krat sa mi stalo ze trhovnicka povedala ze takyto isty mame este v sklade, len este nie je na nich ZASCHNUTA PATINA :D :eek:
Lenka*1
19.03.10,14:17
To pletenie z papiera sa mi veľmi páči, ale potrebovala by som ukázať také základné veci - začiatok, ukončenie a pod., lebo som to skúšala a nejak mi to neide. Nevie to niekto z BA, kto by ma to naučil ? Na nete som pozerala návody, ale predsa naživo je to lepšie.

Pokial by sa niekto nasiel, ja by som si to tiez rada pozrela nazivo... urcite je to lahsie na pochopenie, nez z fotiek na strankach :)
Dáša_
19.03.10,14:39
Inak, by ste sa čudovali, dosť veľa žien sa stále ručným prácam venuje. Aktívne. Na nete sa dá nájsť kopec fór.
Medzi slovenské patrí napríklad www.artmama.sk
Nájdete tam plejádu od nejakých 13 rokov po dôchodkyne, občas sa pridajú aj muži.
Robí sa všeličo, dajú sa tam nájsť aj návody, kopec inšpirácie.
osky
19.03.10,18:56
Nechcem byt hnusna, ale zila som v cine 4 roky a presne viem ktory ten porcelan bude naozaj stary - starozitny a ktory tak je novo vyrobeny.... za 4 roky si zvyknes :---. niekolko krat sa mi stalo ze trhovnicka povedala ze takyto isty mame este v sklade, len este nie je na nich ZASCHNUTA PATINA :D :eek:

je to mozne.i ked ma to prekvapilo,dnes je mozne vyrobit aj starozitnosti...

ale myslim,ze to,co som kupila vo Viedni je prave,lebo to nebolo najlacnejsie a uz z principu-Rakusaci by smejdy nebrali do starozitnictiev,ti su na take veci opatrni....chodia tam zberaatelia a ti sa vo veciach vyznaju.
a salocky,ktore mam,su ozaj stare,i ked este nie starozitne.kupil ich kedysi este za" totaca"oco mojej mame este ked som bola velmi mala,pamätam sa ako sa leskli.pochybujem,ze to je daka napodobenina.
dnes maju zlaty pasik trosicku osuchany od pouzivania,ale stale su krasne.
mam aj cinske salky od cinana-rovnaky tvar,podobny vzor len väcsie,tie sme dostali ako svadobny dar.samozrejme,ze nikto nepovedal kolko stali a odkial su,ale je na nich proste vidno,ze su od cinana.
rozdiel tych povodnych, pravych a tych svadobnych-strojovych je ocividny.takze umenie este odhadnut viem.hoci aj tie strojove su pekne,je to yvroba na tisice kusov,nepresne a detailne nedotiahnute....kto je na take veci zatazeny,iste si to vsimne.;)
Marína
19.03.10,21:18
Ja som tiež veľa vyšívala, háčkovala, šila, štrikovala... Veľmi ma to bavilo. Je pravda, že teraz je napr. vlna taká drahá, že sa to neoplatí a aj šiť pre deti je zbytočne drahé, u Číňana kúpim za pár € aj pekné veci. Ale aj tak moju dcéru chcem naučiť všetko - má 6 rokov a už spolu vyšívame. Nie je to na škodu, chcem využiť, že má k tomu vzťah. Ja sa na staré kolená učím paličkovať - je to krásne, aj keď mne do bytu to nepristane, ale čo raz vieš, nikto Ti nevezme.
Jarka, moja mamka bola veľmi zručná v ručných prácach, len paličkovať nevedela. Keď odchádzala do dôchodku, kúpili sme je pod stromček súpravu na paličkovanie a neskôr k narodeninám zaplatili kurz paličkovania. Veľmi sa jej tam páčilo, mala pocit skoro ako v škole a ocitla sa medzi mladými.:) Mám od nej zopár krásnych vecí. Možno najviac sa mi páčia vianočné ozdoby, odvtedy zdobíme stromček len nimi, jabĺčkami, orieškami a vizovickým pečivom. To som s chlapcami, keď ešte boli malí, robila ja. Aj by sa patrilo upiecť nové, ale stále si spomeniem, aká vtedy bola v kuchyni hrejivá atmosféra, tú figúrku robil ten, tú zas onen.:) Krásne spomienky.


Aj ja mám odloženú paličkovaciu babu - čiže herduľu, dokonca je na nej aj rozpaličkový strom (asi 20 rokov :D) nie a nie dokončiť, mala to byť séria "Ročné obdobia" - mám hotovú len zimu, lebo tam bolo najmenej práce, na tých ostatných treba aj listy paličkovať .........
Rozalka, presne tie štyri ročné obdobia aj mne mamka upaličkovala.:)
JarkaL
19.03.10,21:27
Aj ja som sa prihlásila na kurz paličkovania - chodili sme tam 3 - ja so susedou a ešte jedna pani, ktorá má okolo 80 rokov, v mladosti to skúšala, ale už zabudla a teraz si to chcela zopakovať. Je zlatá.
Silvia626
30.04.10,11:06
Ahoj,
ja som nedávno začala s ručnými prácami. Dala som sa na pletenie z papiera. Keď som s tym začala, tak ma to tak chytilo, ze kedy si najdem volnu chvilu vtedy pletiem :). Je to fakt zabava a celkom aj relax.
Uz si pomaly tvorim aj svoju stranku, len este mam na nej co robit.
Pekny dnik :)
lujza.j
30.04.10,11:34
Ahoj,
ja som nedávno začala s ručnými prácami. Dala som sa na pletenie z papiera. Keď som s tym začala, tak ma to tak chytilo, ze kedy si najdem volnu chvilu vtedy pletiem :). Je to fakt zabava a celkom aj relax.
Uz si pomaly tvorim aj svoju stranku, len este mam na nej co robit.
Pekny dnik :)
tiež sa pohrávam s myšlienkou, že by som skúsila pletenie s papiera. veľmi sa mi to páči:)
osky
01.05.10,19:30
dnes je taka moda,ze sa nikde nic nevyklada a obyvackove steny su miniaturne......moja kamoska nema doma ani zaclony,len zaluzie....:eek:
vlastne ,zda sa mi,ze vsetko co je krasne,je nemoderne-moderne je vsetko,co je take strohe,abstraktne.......neviem tomu prist na chut,je to ako slahacka z prasku:(:mad:take technicke-roboticke.
lenze jedna sa o to,ze aj nase citove vnimanie sa takto vlastne odraza-na nasom zariadeni,obleceni.......zijeme stroho a rychlo.konzumne.na umenie a nostalgiu casto nezostava cas.nad niecim sa hlbsie zamysliet tusim ani nestoji zato.....skoda:mad:

ale ja som si pri kupe nasej obyvacky vynutila,aby mi zo skrine,ktora povodne mala drevene dvierka,spravili presklenu vytrinu-pretoze v povodnej zostave bola len jedna taka mensia.tak miesto tych drevenych mi urobili sklenne dvierka a je to super.
neviem,kde by som si inak povykladala vsetku tu nadheru-brusene pohariky,zlate salocky......ja som romanticka.
neznasam,ked je nieco prehnane a preplnene ,ale par peknych kuskov lahodi oku.mam kutik s porcelanovymi babikami a vejarmi,a vsetkym sa to u nas zatial pacilo,nikomu nepripada nic nemoderne.
od vianoc som uz 4 razy menila v dome obrusy a decky,mame to tu vzdy ine.mne to robi radost.:)
ked sa mi to okuka,dam ine.
daria29
01.05.10,20:40
ja tiež pletiemz papiera,zastavím sa veľa krát aj o 2 v noci, dnes som urobila labuť,len ju nafarbiť.len mi nema kto ruličky motať. veľa zdaru.
chemicka
06.05.10,17:35
Dobrý večer, dámy, šikovnice! Som veľmi že je na Slovensku ešte stále veľa žien, ktorým sa páčia ručné práce. Aj ja mám doma nádherné veci uháčkované od maminky, od sestry krásne výšivky, je to pamiatka. Ja som bola v rodine odborník na šitie a štrikovanie. Ale už mám nato málo času a aj zle vidím, horšie sa mi pracuje. Teraz sa chystám učiť maľovať, vždy som rada kreslila, tak si chcem namaľovať do bytu vlastné obrázky. Držte mi palce!:-)
chemicka
06.05.10,17:36
Chcela som napísať, že som veľmi rada:-) No, to ta moja slepota:-)
lavanda
06.05.10,19:10
Aj ja mám doma veľa vyšívaných kuchynských obrusov a dečiek na stolík v obývačke, vyšívala som hlavne krížikovou a prelamovanou technikou, nie je to nič staromódne alebo gýčové a používam to dodnes. Keď bola dcéra malá a na deti nebolo dostať pekné vecičky, skoro všetko som jej šila a plietla. Tie najlepšie veci mám ešte odložené na chalupe na povale, dcéra mi zakázala ich povyhadzovať, že to budú nosiť jej deti:). Teraz už nešijem, nepletiem ani nevyšívam, lebo jednak je materiál drahý, jednak nemám čas (chodím na Poradu:D) a jednak už poriadne nevidím navliekať niť do ihly ani s okuliarami:eek:. Vyšívať som naučila aj dcéru, ktorá teraz vyšíva obrázky (na chalupu mi urobila sériu obrázkov Ročné obdobia a všetky naše návštevy ich obdivujú) a aj syn vyšíval, keď bol malý, všetci traja sme za zimných večerov sedeli pri pukotajúcej peci, každý si vyšíval svoje a rozprávali sme sa. A vyšíva aj môj manžel (ale by mi dal, keby vedel, že to naňho prezrádzam:D). A môj švagor sa na staré kolená pustil do pletenia košíkov z vŕbového prútia. Ja by som ešte chcela zvládnuť paličkovanie, len nemám parťáčku a samej sa mi ...hm...nechce:o...
babca
07.05.10,05:31
aj ja mam doma este po mojej babke nejake vysivky - obrusy. Nikam ich nedavam, nepaci sa mi to uz. Lepsie povedane, nemam k tomu taky vztah, aby som ich vystavovala. Su schovane v skrini. Niekedy davno som vysivala aj ja, aj mam nejake odlozene, no uz nie. Ak by ich niekto zbieral, nejake rada podarujem.
Ahoj! Je pravda ,že mnohí mladí ľudia nemajú vzťah k " starožitnostiam ", pretože vyrastali v inej dobe plnej moderných výrobkov. My postarší si to ceníme a pozeráme sa na to inými očami.Pri pohľade na obrus či dečku vidím moju starkú ako sedi s okuliarmi spustenými až na špičku nosa a s láskou sa venuje svojej záľube. Hovorí : Uč sa budeš to potrebovať, keď sa vydáš! Vtedy som sa len pousmiala a pohladila ju po vráskavom čele.
Vieš, spomienky sú to čo ti nikto nevezme.
PS.Preto nič nevyhadzuj. Ale keby si sa predsa len rozhodla, daj vedieť. S pozdravom pekného dňa Babca.
babca
07.05.10,06:03
Aj ja mám odloženú paličkovaciu babu - čiže herduľu, dokonca je na nej aj rozpaličkový strom (asi 20 rokov :D) nie a nie dokončiť, mala to byť séria "Ročné obdobia" - mám hotovú len zimu, lebo tam bolo najmenej práce, na tých ostatných treba aj listy paličkovať .........
:)Ahoj Rozalka. Len daj pozor, aby si na porade nezapustila korene ako ten tvoj nedokončený stromček:).Aj ja vysedávam na porade, ale možeme za to, že je tam veľa zaujímavého a poučného. Nič to za to, že nemáš dokončený obrázok. Našlo by sa nás mnoho čo sme na tom podobne. Aj ja medzi ne patrím. Tak sa nad tým len pousmej. Pekný a usmiaty dník. Babca:)
Marta V
14.09.10,16:43
Dobrý večer, nevedel by mi niekto poradiť postup na pletenú detskú čiapočku na zimu asi tak na polročné dievčatko. Niečo jednoduché.
Ajenka
26.10.10,16:39
Ahoj! Je pravda ,že mnohí mladí ľudia nemajú vzťah k " starožitnostiam ", pretože vyrastali v inej dobe plnej moderných výrobkov. My postarší si to ceníme a pozeráme sa na to inými očami.Pri pohľade na obrus či dečku vidím moju starkú ako sedi s okuliarmi spustenými až na špičku nosa a s láskou sa venuje svojej záľube. Hovorí : Uč sa budeš to potrebovať, keď sa vydáš! Vtedy som sa len pousmiala a pohladila ju po vráskavom čele.
Vieš, spomienky sú to čo ti nikto nevezme.
PS.Preto nič nevyhadzuj. Ale keby si sa predsa len rozhodla, daj vedieť. S pozdravom pekného dňa Babca.

Ja mám tiež doma plnú krabicu háčkovaných dečiek od mojej babky. Strážim si ju ako cenný poklad. Z času na čas ju vyberiem a všetky dečky si poprezerám. Niektoré ešte v seba majú vôňu mojej babky. Používam ich len na sviatky a potom ich zas naškrobím levanduľovým škrobom (len taký používala moja babka) a zase odložím do krabice, aby sa nezničili. Táto krabica je pre mňa krabicou tých najkrajších spomienok. :)
mzdarka renca
26.10.10,16:58
Ja mám tiež doma plnú krabicu háčkovaných dečiek od mojej babky. Strážim si ju ako cenný poklad. Z času na čas ju vyberiem a všetky dečky si poprezerám. Niektoré ešte v seba majú vôňu mojej babky. Používam ich len na sviatky a potom ich zas naškrobím levanduľovým škrobom (len taký používala moja babka) a zase odložím do krabice, aby sa nezničili. Táto krabica je pre mňa krabicou tých najkrajších spomienok. :)

ja mám nielen háčkované a vyšívané dečky po babke, ale aj po mame, aj po sebe:). Babka okrem dečiek šila postelné prádlo, vrátane plachiet, ktoré vyzdobila rôznymi háčkovanými motívmi. Raz za rok, počas vianočných sviatkov ho vytiahnem a navlečiem. Môj posledný vyšívaný výtvor - vianočný obrus 2 x 2 m bol dokončený pred 3 rokmi, odvtedy ani ťuk, len porada a iné na ntb:D

PS: aj štrikujem, naposledy som uštrikovala pulóvriky pre kámoškynho malinkého psíka Tea:) ....... fešák je to:D
trisestri
27.10.10,08:09
Dobrý večer, nevedel by mi niekto poradiť postup na pletenú detskú čiapočku na zimu asi tak na polročné dievčatko. Niečo jednoduché.

Síce oneskorene,ale zima ešte len pride http://prakticka-zena.blogspot.com/2010/03/pletena-ciapocka-papucky.html
daria29
30.11.10,17:18
Moja záľuba po večeroch
Zdenka 0705
30.11.10,18:06
No to je krááása... tie stromčeky nemajú chybu :)
veronikazm
19.01.13,20:26
wagner
20.01.13,13:39
Inzerat bol pozastavený adminom