synator
16.03.10,19:51
Ahojte.
Potrebujem nové dvere do bytu. So ženou chceme drevené, pobehali sme pár stolárov, taktiež nejaké firmy, a najviac sa nám pozdáva momentálna akcia dverí zn. Sapeli. Dizajnovo sa nám páči komplet Nora, ale sú to papierové dvere. Tie kvalitnejšie komplety sa nám dizajnovo až tak nepáčia.

Nemáte tu niekto skúsenosti s dverami od tejto firmy, najlepšie by bolo aj s kompletom Nora. Prípadne aj skúsenosti s inými papierovými dvermi.

Nie som týmto nadšený, ale finančne nám to vyjde asi tak na tie papierové.

Ďakujem za odpovede.
katarina.j
16.03.10,20:18
ak su dvere pôvodne použiteľné tak odporučam ich dat zrenovovať a budu ako nové-treba hladať na nete "renovacia dveri" - aj to je jedna z moznosti. ak trvate na kupe novych dveri, tak spravne konate,ze si porovnavate ceny a dizajn vo viacerych dodavateloch.
220870
17.03.10,05:54
Papierom sa aspoň dobre zakuruje.Pred mesiacom som jeden taký papier videl (dovezené z PL) nedal by som za to ani cent.Cena ak majiteľ neklamal bola aj s obložkami 105 €.
dodo g
17.03.10,07:00
Akú cenu máš na mysli synator? Teda za tie papierové ...že na tie máte financie? Lebo som videl papierové aj za 400 eur...čo je blbosť. :-)
TomasHC
17.03.10,07:00
Ahojte.
Potrebujem nové dvere do bytu. So ženou chceme drevené, pobehali sme pár stolárov, taktiež nejaké firmy, a najviac sa nám pozdáva momentálna akcia dverí zn. Sapeli. Dizajnovo sa nám páči komplet Nora, ale sú to papierové dvere. Tie kvalitnejšie komplety sa nám dizajnovo až tak nepáčia.

Nemáte tu niekto skúsenosti s dverami od tejto firmy, najlepšie by bolo aj s kompletom Nora. Prípadne aj skúsenosti s inými papierovými dvermi.

Nie som týmto nadšený, ale finančne nám to vyjde asi tak na tie papierové.

Ďakujem za odpovede.

Vcera som ich v SAPELI objednaval - 6x NORA + zarubne, dekor orech. Takze uvidim az ked ich dovezu.

Na masiv nemam zbytocne prachy a smrekove lepene nechcem.

Reci o "polskych papierovych dverach" nepocuvaj, vsetko co nie je masiv je bud drevotrieska alebo papier. No a co... Mne to nevadi.
fedo78
17.03.10,07:43
My sme kúpili "papierové" Masonite a sme spokojní. Vyzerajú výborne, nie je s nimi žiaden problém. Tiež sme pôvodne chceli kvalitné drevené dvere, ale keď sme porovnávali ceny, tak jednoznačne vyhrali tie papierové kašírované. Naše dvere sú bez presklenia, jedny nás myslím vyšli na 102 € aj so zárubňami (po zľave). Máme ich 9 + jedna slepá obložka.
jankazb
17.03.10,10:42
Budeme objednávať od Sapeli typ Elegant. Je teraz v akcii, dyha. Videli sme ich v Nitre, spokojnosť.
synator
20.03.10,14:08
Akú cenu máš na mysli synator? Teda za tie papierové ...že na tie máte financie? Lebo som videl papierové aj za 400 eur...čo je blbosť. :-)

Tak to je jasné že toľko nie. Veď sa pozri aká je cena na stránke parkettplus.sk

Ináč čo som obchádzal stolárov, tak ako keby sa všetci dohodli na rovnakých cenách, pričom som ich mal v okruhu 50 km asi 10 navštívených. Všetci dávali cenu na jedny dvere 11.000 korún (materiál MDF) pričom niektorí do toho zarátali montáž aj dopravu, iný to chceli ešte zvlášť.
Rozalka
20.03.10,16:08
mimotemy
Jémine, ty máš ešte doma 11000 korún?
synator
20.03.10,19:58
mimotemy
Jémine, ty máš ešte doma 11000 korún?

Ja ešte stále prepočítavam všetko na koruny. Jednoducho mi to tak ide lepšie:)
Oliwa
21.03.10,20:24
mimotemy
Jémine, ty máš ešte doma 11000 korún?

Nemaj boj, Rozalka, keď kúpi tie dvere, nebude mať -
ani koruny, ani euráče. ;)

A čo Ťa vlastne zarazilo viac - tá suma, že má doma v dnešnej dobe niekto 11 000 alebo tá mena? :)
TomasHC
11.05.10,08:21
SAPELI dvere mam uz na dome, montoval som ich sam, je to brnkacka, dokonca aj bez specialnych rozpier na montaz (pouzil som drevenne kliny), len je to samorejme trochu casovo narocnejsie, podla videa to zvladne skoro kazdy :)

http://www.youtube.com/watch?v=8JPpOf-AMW8

Vyzeraju dobre, viac uvidim po nejakom case :)
Ferdosondo
11.05.10,13:07
Namontoval si najprv dvere a teraz ideš plávajúcu podlahu?
TomasHC
11.05.10,13:12
Namontoval si najprv dvere a teraz ideš plávajúcu podlahu?

Nie. Zarubne a dvere som daval zatial len na kupelnu, WC a komoru - tam kde vsade bola hotova keramicka dlazba (z oboch stran dveri) ;)
emental
06.07.10,11:47
Ja tiez potrebujem 6ks dveri, ale 4 ks potrebujem so zarubnami OKZ - nechce sa mi burat povodna zarubna lebo tie priecky su stare a nie su nad dverami preklady. 2 som uz vybural (wc a kupelna) pretoze to bolo 60-ky dvere a nechcel som ich OKZ-kom zuzovat na este uzsie. Ale musel som tam domurovavat preklady lebo sa mi na hlavu zosypali tehly :( Toto sa mi nechce riesit na dalsich 4 dverach - tak som sa rozhodol pre OKZ nech uz kto chce hovori co chce (videl som to u znamych a je to uplne v pohode, vobec nie je badat ze to je ina zarubna).

Len sa chcem spytat, existuje este nejaka firma, ktora robi zarubne OKZ okrem Sapeli? Nemozem akosi nic ine najst. Pacia sa mi dvere aj od inych firiem, sapeli su dost drahe v tych typoch co sa mne pacia. Otazka je - ked kupim OKZ zarubne od SAPELI, budu mi rozmerovo pasovat dvere od ineho vyrobcu alebo to je lepsie kupovat len spolu?