b_branik
17.03.10,18:12
Dobrý deň.

Potrebujem poradiť. Idem si robiť odbornú spôsobilosť na stavbyvedúceho a po 10 rokoch práce v danom odbore neviem do ktorej kategórie patrí moj obor(za toto sa patrične hanbím). Naša firma sa venuje budovaniu verejných vodovodov a kanalizácii a neviem či tieto stavby patria medzi
- vodohospodárske stavby alebo
- potrubné, energetické a iné líniové stavby.

Vie ma niekto kopnúť spravnym smerom?

braňo
zdeno1976
28.03.10,18:17
cav.bracho su to potrubne,energeticke a ine liniove stavby.ja som tam bol teraz v marci.hned si daj aj pozemne stavby.vypracuj si pekny katalog prac.test urobis,pani odbieha necha vas opisovat(vytlac si odpovede a nechaj si ich v aktovke pri nohach).nastuduj si okruhy otazok aby si mal prehlad,ak mas 10 rokov praxe predpokladam ze nieco vies.hodnotia test,katalog,ustnu odpoved a dokonca este pozeraju aj na maturitne vysvedcenie,ale da sa tam s nimi vlastne komunikujes.musis zacat sam a oni ta bud zastavia aleboti kladu otazky.ale da sa ,len musis mat zo vsetkeho prehlad a nesmies sa bat pouzit veci z praxe a hlavne odborne terminy.urobis to len nesmies byt vlčí,daj si pozemne a inzinierske-potrubne...ak by chcel nieco este vediet napis rad poradim
b_branik
29.03.10,06:19
Ahoj, pozemné stavby si ja moc dať nemôžem lebo by som zhorel ako fakľa. Som síce klasický pozemák ale od školy som klasickú stavbárinu nerobil. Vodovody, kanalizácie robím cez 10 rokov. idem sa ťa opýtať, zohnal si nejaké materiály na tému vodný režim v zemine? priznám sa že ja moc nie. ostatné veci dáko doštudujem. Ten katalóg prác si ako spravil? ja som začal písať o rekonštrukciách vody a kanálu čo som robil. No neviem ako by to malo vyzerať. čo všetko tam napísať. Ten ústny pohovor ako prebieha? ťaháš otázky a na ne odpovedáš? alebo sa ťa pýtaju na niečo z toho katalógu?
zdeno1976
29.03.10,17:18
tusim si v strese:)).upokoj sa a dobre pocuvaj:das si tam aj pozemne, nebud trubka a ver mi!prestan byt poctivec a zaciarkni to pozemne,nic za to nedas.platis rovnako ci len za kanalizacie alebo pozemne aj kanalizacie.raz mi budes dakovat a do buducna sa ti to zide.sak kto ti zabezpeci ze budes robit liniove stavby do konca zivota?a teraz preco aj pozemne:skuska prebieha tak ze si vytiahnes z obalky pre pozemne jeden listok.su tam 3 otazky.ked sa naucis okruh otazok (to je tych 33)tak tam budu z toho dve a jedna co je ako doplnujuca(tych 7 pod nimi).to iste plati aj pri potrubnych...takze dve urcite budes vediet a stale si v pluse,neeee?na vodu sa vyser ked tak zacnes blabotat o spodnej vode a prejdes do geologickych vrstiev.ty musis vymrdat snimi nie opacne.sak na stavbe a hlavne vdebate s investorom musis byt tiez sikovny nie?tak to pouzi.katalog?zober si technicku spravu a opis ju posvojom.daj si velkost pisma 16 a mas z nej aj 5 stran:))nehraj sa s nim.dobre nafot chlapov (hlavne v prilbach a v pažení vo vykope,naaranzuj si ich a fot)daj tie fotky do katalogu ,daj ich viac lebo text necitaju len pozeraju obrazky :).z katalogu sa ta nepytaju nic ked tak len na tie obrazky o co tam islo .na katalog z pozemneho si zozen tri technicke spravy napr.nejake haly alebo bytovky.ak budes mat haly a budes posluchat mozem ti poslat nejake fotky.nikto nebude skumat ci tu halu robila vasa firma ani ci tie fotky patria akurat k tej hale.jednoducho oklames.igen? a najdolezitejsia vec:ked vas tam bude moc nikto sa stebu nebude dlho bavit.z tych troch otazok si mozno vyberies len jednu.ale prehlad musi byt.takze to neni take strasne ako to vyzera.mas dva mesiace tak ich tam musis zozrat ked sa ta nieco opytaju:))ked chces pytaj sa dalej
zdeno1976
29.03.10,17:22
odkial si a pre koho robis?
b_branik
30.03.10,03:17
som z LM a robím tu na vodárňach na stredisku čo buduje nové vodovody a kanalizácie. V strese jemnom som. Ja som bol vždy trémista na takéto skúšky. No nič idem sa učiť.
b_branik
02.05.10,15:46
ahoj. Mám ešte jeden dotaz. Ako hlboko do danej témy si sa musel zahĺbiť.Inými slovami koľko trvala tá ustna časť? či požadovali veľa rozprávať k danej téme alebo len okrajovo a keď zistili že nejaký prehľad je, tak to zastavili a poslali preč?
kocan86
09.10.12,10:59
Zdravím Vás vedel by mi niekto poslat okruh otázok na skúšku??
expeeert
09.10.12,11:30