andiablo
18.03.10,15:38
Chcel by som sa opýtať či náhodou nemáte výkresy sedlovej strechy v elektronickej podobe. Zároveň by som túto tému založil i kôli tipom a trikom pri stavbe sedlovej strechy. Ďakujem
220870
18.03.10,18:13
Mám ,načo vám to je?
ciners
18.03.10,19:58
Existuje niekolko nosnych konstrukcii krovu. To, ze je strecha sedlova vyjadruje len jej tvar, ten krov,co ju drzi moze byt rozny. Treba skor popisat rozpon, ako chcete vyuzivat priestor povaly, aky je podorys pod strechou, konstrukciu stropu a vencov. Potom sa da hovorit o konstrukcii krovu, ktora bude vhodna pre vasu sedlovu strechu.
ciners
18.03.10,20:45
Pripajam nieco k vylepseniu predstavy o krovoch
220870
19.03.10,05:25
Na nete sa to dá nájsť neúrekom treba sa pýtať konkrétne.
http://www.stresni-vazniky.cz/
andiablo
19.03.10,08:34
Plánujem sedlovú alebo polovalbovú konštrukciu strechy a chcem si ju robiť svojpomocne tak by som si chcel naštudovať čo a ako podľa výkresov
ciners
19.03.10,09:48
A vykres nemas? Ze by sme ti podla neho popisali,co s tym
chandler
19.03.10,11:11
Plánujem sedlovú alebo polovalbovú konštrukciu strechy a chcem si ju robiť svojpomocne tak by som si chcel naštudovať čo a ako podľa výkresov


akoze neviem o strechach nic, nemam projekt, ale ja uz to nejako zbucham pomocou internetu :eek:
andiablo
19.03.10,11:16
A vykres nemas? Ze by sme ti podla neho popisali,co s tym
no je to zatiaľ len v mojej hlave a výkres zatiaľ nemám žiadny. Preto by som si krov prispôsobil podľa seba. Pomúrnice mi nerobia až taký problém. Skôr osadenie krokiev, klieštiny väznice a pod. a rozmery.
ciners
19.03.10,12:45
krov treba prisposobit konstrukcii domu a vykres aj s navrhom nech vide 150eur...je to lepsie ako urobit cosi zle. Hod podorys domu, kukneme co by sa hodilo.
220870
19.03.10,16:37
"Zbúchať na kolene" jednoduchú strechu nieje až taký nemožný nadľudský výkon.
ciners
19.03.10,17:04
"Zbúchať na kolene" jednoduchú strechu nieje až taký nemožný nadľudský výkon.

Pre teba je to asi ok, my sme v rodine 3 stavari, ale krov sme aj tak nechali tesarom. Keby sa inak nedalo, spravili by sme ten krov aj sami, ale zase si uvedomujeme, ze ti tesari uz maju svoje finty, maju v ruke vycihane spoje a skusenosti. Dokonca pri navrhovani krovu som mal raz moznost priamo komunikovat s tymi tesarmi, co to robili a velmi mi to pomohlo a svojimi fintami ma ti chlapi velmi poucili a upozornili na take veci, co by ma normalne nenapadli.
220870
19.03.10,17:24
mimotemy
Na stvbách v posledných rokoch brutálne ubudlo remeselníkov ktorý majú "fortiel",skúsenosti.Všeto sa robí automaticky ,jednotlivé profesie sa automatizujú špecifikujú prispôsobujú sa neschopnostiam vykonávajúcich remeselníkov.Pred pár rokmi murár dokázal bez problémov postaviť celý dom ovládal takmer všetky stavebné činnosti,práce,väčšinou aj riadil celú stavbu a organizoval pomocnú stavebnú výrobu.Dnes príde na stavbu "odborník" ktorý vie len murovať Ytong,potom príde druhý ktorý vie len zateplovať,ale nemá kto zosúladiť tieto činnosti a potom je to hotová katastrifa.:eek:Títo "odborníci" nevedia čo sa stane ,nevedia ako to urobiť tak aby to vyhovovalo aj profesii ktorá nastúpi po nich,oni nevedia čo obsahujú ostatné činnosti na stavbe,a toto je ten problém celého stavebníctva.Je to efekt snehovej gule.Nabaluje sa to .Všetko to speje a vyústi do stavu ktorý je na západ od nás.Kde je profesia omiekár, obkladač,dlaždič,a ešte ten čo to po nich zašpáruje.mimotemy
ciners
19.03.10,21:45
mimotemy
Na stvbách v posledných rokoch brutálne ubudlo remeselníkov ktorý majú "fortiel",skúsenosti.Všeto sa robí automaticky ,jednotlivé profesie sa automatizujú špecifikujú prispôsobujú sa neschopnostiam vykonávajúcich remeselníkov.Pred pár rokmi murár dokázal bez problémov postaviť celý dom ovládal takmer všetky stavebné činnosti,práce,väčšinou aj riadil celú stavbu a organizoval pomocnú stavebnú výrobu.Dnes príde na stavbu "odborník" ktorý vie len murovať Ytong,potom príde druhý ktorý vie len zateplovať,ale nemá kto zosúladiť tieto činnosti a potom je to hotová katastrifa.:eek:Títo "odborníci" nevedia čo sa stane ,nevedia ako to urobiť tak aby to vyhovovalo aj profesii ktorá nastúpi po nich,oni nevedia čo obsahujú ostatné činnosti na stavbe,a toto je ten problém celého stavebníctva.Je to efekt snehovej gule.Nabaluje sa to .Všetko to speje a vyústi do stavu ktorý je na západ od nás.Kde je profesia omiekár, obkladač,dlaždič,a ešte ten čo to po nich zašpáruje.mimotemy
To nie len robotnici a murari. To vidim aj u nas na fakulte, ked mi student zadrie, ze on sa statiku ucite nebude, lebo on bude architekt. Potom si jednotlive profesie nerozumeju a len ukazuju prstom, kto je vacsi blbec. Potom takyto typek ide do praxe navrhuje idiotiny a asi caka kym novelizuju gravitacny zakon a konstrukcie bude levitovat miesto padania na zem :eek:
zde
27.03.10,20:06
aj ja idem robit strechu v stite ma vysku 175cm ,chcel som to cez ohlasovacku na obecnom urade ,ale to zamietli a to tam nebudem mat ani miesto na podkrovie :mad:,teraz cakam na vydanie stavebneho povolenia /podaval som vsetky podklady 3.3.2010/ a este sa nic nedeje .Neviete niekto ako to potom je s kolaudaciou ?ci treba nejake revizne spravy na kominy ,bleskozvod a neviem este naco ???a do kolkych dni sa ma vyjadrit stavebny urad ??? dakujem
ciners
27.03.10,20:25
Tieto vyjadrovacky by teoretocky mali byt do 90 dni, ale.....
Na uradoch sedia ludia, co vam zhnusia tieto papierovacky tak, ze sa potom neda cudovat, ze cely projekt a veci s tym spojene, ludia beru ako strasnu byrokraciu.
Na kominy, bleskozvod a pod. treba spravy.