hucar
18.03.10,20:21
Dobry vecer. Chcel by som zistit cenu kachlovej keramickej pece. Rok vyroby je cca 1930. vyska 2,5m. pekne a zachovale kachle. Kupil som ich aj zo starym domom. A neviem ci ich mam predat,alebo radsej rozobrat a postavit do noveho domu. Mam 3kusy kazde v inej farbe.
arizona
18.03.10,20:08
Neviem, kto by to vedel oceniť, možno nejaký kachliar, alebo skôr starožitník.

Ja keby som mala taký skvost, určite by som ho zúžitkovala pre seba a nepredávala !!! Radšej rozobrať a zakomponovať do nového domu. (Len si to nedávaj rozoberať nejakému "odborníkovi" za pol litra, ale radšej nejakému skúsenému kachliarovi.
Dnes si ľudia dávajú stavať takéto pece a najdrahšou položkou sú asi kvalitné keramické kachlice.
Kvalitnú a peknú pec určite oceníš a nikdy neoľutuješ. Sálavé teplo z pece ti s malou spotrebou dreva vykúri aj veľký priestor.Podľa mňa to jeden z najúčinnejších zdrojov vykurovania.
hucar
18.03.10,20:19
Neviem, kto by to vedel oceniť, možno nejaký kachliar, alebo skôr starožitník.

Ja keby som mala taký skvost, určite by som ho zúžitkovala pre seba a nepredávala !!! Radšej rozobrať a zakomponovať do nového domu. (Len si to nedávaj rozoberať nejakému "odborníkovi" za pol litra, ale radšej nejakému skúsenému kachliarovi.
Dnes si ľudia dávajú stavať takéto pece a najdrahšou položkou sú asi kvalitné keramické kachlice.
Kvalitnú a peknú pec určite oceníš a nikdy neoľutuješ. Sálavé teplo z pece ti s malou spotrebou dreva vykúri aj veľký priestor.Podľa mňa to jeden z najúčinnejších zdrojov vykurovania.

1 urcite, 2 mozno, ale 3 asi potrebovat nebudem. Preto som sa pytal. Myslel som ze by som pece odfotil do detaiov a tak pekne rozobral ,kachle pobalil do novin a zatial uskladnil. Vdaka za radu
220870
18.03.10,20:32
Jednu takúto pec som rozoberal,nádhera,cca rok 1800-1900.fotiť ,fotiť a foťiť každý detailík.Škoda že som ju nemohol znova postaviť dodnes ju nosím pofotenú v halve.Mám slabosť na takéto veci.
arizona
18.03.10,21:16
Skús sa spýtať TU (http://www.cechkachliarov.sk/) , asi budú vedieť poradiť, kto by vedel oceniť.
kyblik
18.03.10,21:19
V tom dome ich nechces nechať? Taketo niečo by som asi nerozoberal sam...
hucar
18.03.10,21:55
Dom idem zburat a chcem postavit novy. pokusim sa to rozobrat ,uvidim ako to pojde a potom sa zariadim.Zajtra sa spytam na tej adrese co dal arizona. Uvidim...
terezka12
06.03.11,09:13
dobry den.
rozoberanie kachlovej pece by som zveril odbornikovi pretoze kachlice sa brusia aby pasovali k sebe.rozobrate stare kachlice pri opatovnom zabrusovani uz zmensia svoj rozmer a nemusia pasovat dokopy. preto je potrebne si pri rozoberani kazdy diel precizne oznacit aby sa dali poskladat presne do toho isteho stavu ako predtym.(myslim ze fotenie moc nepomoze) co sa tyka ceny je to velmi individualne.treba to posudit osobne a individualne ci sa jedna o nejkaky historicky kusok s umeleckou hodnotou alebo len tuctove kachle akych bolo mnoho , hoci maju svoj vek.stare kachle sa daju predat na roznych kachliarskych forach.