pucifalek
19.03.10,07:05
Ahojte poraďáci, stojíme pred rozhodnutim či spraviť vnútorné omietky strojové alebo dať sieťku sklebrom. strojových omietok sa trocha bojíme kvôli postupnému praskaniu. je to pravda? aké máte skúsenosti? veríme viac tej sieťke a klebru, aj keď to trvá podstatne dlhšie a vo finale je to nerovnejšie ako strojove...poraďte prosím. ešte mám otázku koľko zhruba stojí m2 strojovej a koľko sieťka s klebrom. ďakujem Vám
mendo933
19.03.10,06:11
Z akeho materialu su steny, co ides omietat?
TomasHC
19.03.10,06:17
Praca cenovo porovnatelne, material je pri strojovych drahsi, lebo ide hrubsia vrstva.

Ja som si dal na Ytong sietka+kleber na vsetko + tenkovrstva omietka. Vzhladovo sa to da prezit, po vymalovani je to o triedu lepsie :) Keby som to riesil este raz, riesil by som asi strojove sadrove.
pucifalek
19.03.10,06:40
ideme omietať porfix
jojkoz
19.03.10,10:52
Ja davam vapenno-cementove tenkovrstve urcene priamo na porobeton. (sadrove som nechcel)

Takmer kazdy vyrobca ma taku v ponuke
KREMIX K14
CEMIX 073
KVK 0330 U
BAUMIT KalkDunnputz

A ja konkretne davam SALITH MHF P-II (neviem ci je k dostaniu na Slovensku - ja byvam blizko hranic takze nieje problem z Moravy).

Inac existuje aj SALITH MHF P-III - ktory obsahyje vlakna, ktore vytvoria este spevnujucu arnovaciu vrstvu.
220870
19.03.10,16:42
ideme omietať porfix
Na porfix je nevdodná tenkovrstvá omietka.Porfix sa omieta min 12mm hrubou omietkou.Čo sa týka rovinnatosti nezáleží či je to strojná,ručná tekovrstvá.Vždy záleží od remeselníka a jeho zručnosti.
Palusko.sk
19.03.10,19:09
Kleber na porobeton je nevhodny, uz to tu bolo 1000x popisane, zalepi to pory a porobeton straca svoje vlastnosti. Sietka sa da dat aj do vapennocementovej alebo sadrovej aj ked jasne ze s kleberom sa pracuje lahsie, co murarom vyhovuje ale vy mozete banovat ked zacnu plesniet steny. No ked je stavba dobre vymurovana, sadnuta a pouzijete kvalitne omietkove zmesy, tak mala sanca pukania, staci armovat prechody medzi materialmi (porobeton-beton/tehla, preklady atd.)
jojkoz
21.03.10,20:45
Na porfix je nevdodná tenkovrstvá omietka.Porfix sa omieta min 12mm hrubou omietkou.Čo sa týka rovinnatosti nezáleží či je to strojná,ručná tekovrstvá.Vždy záleží od remeselníka a jeho zručnosti.

No neviem ci je az taky velky rozdiel medzi porobetonmi ( YTONG, PORFIX, ...)
Ale napr. SALITH MHF PIII ( pouziva sa vo vrstve okolo 5 mm) je v CR priamo doporucovany firmou XELLA - vyrobcom YTONGu.