kojtilka
22.03.10,05:53
Ahojte!!!
Prosím, poraďte.
Chceme stavať s manželom septik pri rodinnom dome, no netušíme aký musí mať objem. Je to niekde upravené? V nejakom zákone alebo vyhláške? Známy spomínal, že je to prene určené od počtu osôb, no tiež nevedel koľko. My sme zatiaľ dvaja a chceli by sme si časom zväčšiť rodinku.
Čo všetko potrebujeme k výstavbe septika ?- povolenie, .....
Viem, že tu už bola podobná téma, ale nič ohľadom objemu (veľkosti) septika som sa tam presne nedozvedela.
Ďakujem veľmi pekne.
Zoltán Kovács
22.03.10,04:57
Ja som v projekte k RD mal septik s objemom 30 m3. A to bolo projektované pre 4 člennú rodinu.
K samotnej realizácii potrebuješ projekt (možno postačí aj nejaký jednoduchší - nie som stavbár, tak neviem), a minimálne ohlásenie drobnej stavby na obecnom úrade.
kojtilka
22.03.10,06:41
Ďakujem krááásne.

Nevie nikto viac poradiť, lebo vážne netušíme ako to má byť.
pepa78
22.03.10,11:00
Treba kontaktovať obecný úrad v mieste stavby a hneď budete mať jasnejšie
inajana
22.03.10,15:43
KOJTILKA, zváž:

- koľko máte priemernú spotrebu vody
- koľko-kubičné auto zvyčajne zabezpečuje v obci vývoz
- intervaly, cena vývozu ...
wagner
22.03.10,18:16
Ahojte!!!
Prosím, poraďte.
Chceme stavať s manželom septik pri rodinnom dome, no netušíme aký musí mať objem. Je to niekde upravené? V nejakom zákone alebo vyhláške? Známy spomínal, že je to prene určené od počtu osôb, no tiež nevedel koľko. My sme zatiaľ dvaja a chceli by sme si časom zväčšiť rodinku.
Čo všetko potrebujeme k výstavbe septika ?- povolenie, .....
Viem, že tu už bola podobná téma, ale nič ohľadom objemu (veľkosti) septika som sa tam presne nedozvedela.
Ďakujem veľmi pekne.

Stavebný zákon § 139b hovorí, že žumpa je drobná stavba.
(6) Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to

a) prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,
b) podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy.

Pokiaľ si spravíte žumpu 5x5m a hlbky 3m tak to je objem 75m3 a to pre 4-člennú rodinu stačí.