jankazb
22.03.10,08:02
Mám takú otázku, prosím o pomoc. Známa stavia dom z tehly. Elektrinu má naťahanú, chcela robiť rozvody vody (neviem prečo postupovala opačne) a vodár jej povedal, aby najskôr urobila hrubé omietky a až potom bude sekať do stien. Argumentuje tým, že nevie ako hlboko dávať do steny, aké budú hrubé omietky...
Osobne teda neviem ako sa chce potom vyhnúť elektrike v stenách a čo to urobia s omietkou tie prípadné otrasy.... Ja jej radím poslať majstra vodára do .... preč. Mýlim sa? Ako má postupovať? Ďakujem za rady.
Palusko.sk
22.03.10,08:42
Jasne ze je to blbost, treba to pred omietkou. Elektrika pred vodou az taky problem nie je, da sa to pekne obist a typujem ze to na viac ako 2 miestach krizovane nebude.
TomasHC
22.03.10,10:45
Urcite pod omietku! Ako to bude pre boha potom vyzerat...? Nikdy sa to nepodari zapucovat aby to vyzeralo ako jednoliata stena.
jankazb
22.03.10,10:48
Ďakujem. Som rada že ma moja intuícia a sčasti aj vedomosti nesklamali. Už som jej písala, nech ho chytí za golier....
220870
22.03.10,18:11
Vyložená ujovina.Veď to nemá štipku logiky .Ideálny postup.voda ,elektrina,omietky kúrenie poter.
jojkoz
23.03.10,11:40
Urcite pod omietku! Ako to bude pre boha potom vyzerat...? Nikdy sa to nepodari zapucovat aby to vyzeralo ako jednoliata stena.

No pise sa o hrubych omietkach - takze to by az taky problem nebol.
Kazdopadne postup ako taky je jasna blbost.