lenkss
22.03.10,11:18
Dobrý deň, chcela by som vedieť či je možné predať nepoužitý nový stavebný katalógový projekt, alebo len nejakú jeho časť. ďakujem
deli.
22.03.10,11:51
autorske prava... projekt moze predavat, rozmnozovat a pod. jedine jeho autor. cize ten, kto je podpisany na nom. vy ako buduci stavebnik nie, jedine so suhlasom autora.
ciners
22.03.10,13:01
Na projekte v rozpiske je uvedeny investor a miesto stavby, takze aj keby Vas nahodou nenahanali za autorske prava, tak toto proste prepisat nemozete.
lenkss
22.03.10,16:47
Ďakujem za odpovede, aj som si to myslela...takže mi je na nič :)
ciners
22.03.10,16:52
Ďakujem za odpovede, aj som si to myslela...takže mi je na nič :)

Preco nanic? Na nejakej opekacke sa este zide :)
pepa78
22.03.10,17:09
Sorry, ale čo keď si kúpim projekt, chcem stavať ale z nejakého dôvodu nemôžem...Autorský zákon sa týka toho, kebyže ten projekt prefotím a predám, vtedy nepoviem ani slovo...ale predať projekt určite môžem...je mojim majetkom, nerobím v ňom žiadne zmeny nič...to akoby som si kúpil nové DVD s filmom, pozrem ho a nemôžem ho predať??? Tohto sa autorský zákon podľa mňa netýka...
ciners
22.03.10,19:09
Ako ho chces predat, ked na rozpiske je:
investor: Jozko Mrkvicka s manzelkou
Miesto stavby: Mrkvickova 23, c.p. XXXX/XXXX
Vo vsetkych spravach je uvedeny konkretny stavebnik, detto vo vsezkych vykresoch, projekt sa robi konkretnej osobe (nemusi byt fyzicka), na konkretne miesto. Nemozes ho predat, lebo autorizacna peciatka nie je tvoja a ta sa zavazuje, ze vsetko bude fungovat, ak bude budova stat tam, kde je navrhnuta.
pepa78
22.03.10,19:19
Kontaktoval by som autora projektu a požiadal ho zmenu, aj za prípadnú úhradu...myslím, že by to nemal byť problém
ciners
22.03.10,19:41
Kontaktoval by som autora projektu a požiadal ho zmenu, aj za prípadnú úhradu...myslím, že by to nemal byť problém

Tu ej istá chyba ponímania toho projektu. Vnímate tie hmotné papiere, ktoré si akože kupujete. Ale vy si pritom kupujete ludsku prácu a osvedčenia, ktoré zákonne úrady žiadajú. A tie vám nemôze predať niekto, kto má len fyzicky tie papiere. To by Vám žiadny architekt takto nepodpísal, je to jeho dielo, jeho osvedčenia, to nie je ako to spomínané DVD.
ciners
22.03.10,19:43
Aby sme sa lepsie pochopili, tu tie samotne papiere-projekt su bez tej peciatky vydanej k vasmu menu nic, nic neznamenaju, mozete s nimi zakurovat, nie je to o nic hodnotnejsie ako vcerajsi novy cas.
chandler
23.03.10,14:27
kvalifikovanu odpoved by vedel dat skor pravnik.
moj nazor je taky ze mozes predat projekt ktory si si dal vypracovat, ale ta stavba by musela byt na tom mieste ako je naprojektovana. takze mozes predat pozemok s projektom, alebo rozostavanym domom. nemozes ale predat projekt na svoj RD v Hornej Suci niekomu do Dolnej :)
ciners
23.03.10,15:57
kvalifikovanu odpoved by vedel dat skor pravnik.
moj nazor je taky ze mozes predat projekt ktory si si dal vypracovat, ale ta stavba by musela byt na tom mieste ako je naprojektovana. takze mozes predat pozemok s projektom, alebo rozostavanym domom. nemozes ale predat projekt na svoj RD v Hornej Suci niekomu do Dolnej :)

Presne tak, ten projekt, cize cela dokumentacia je akysi doklad k tomu domu. Ku konkretnemu domu, tak ako ma konkretne auto technicak.