Janyke
23.03.10,10:09
Zdravim Vas poradaci, v buducnosti by sme si radi postavili domcek a tak uz teraz studujeme rozne materialy v knihach a na internete. Chceli by sme stavat svojpomocne, kvoli setreniu nakladov. Preto by som sa Vas chcel opytat aky stavebny material by ste volili vy pri vystavbe domu ak ste priemerne sikovny clovek, mate k dispozicii 1-2 murarov tak na vikendy. Rozhodujem sa medzi klasikou tehlou a YTONGom. Zaujal ma tento clanok http://www.istavebnictvo.sk/clanky/svojpomocne-k-dokonalosti/ a preto by som rad pocul Vase nazory.
TomasHC
23.03.10,09:45
Ak chcete stavat svojpomocne (hlavne teda mury, vodu, odpad a elektriku), tak potom je jednoduchsie stavat z Ytongu.

Netreba miesacku na maltu (kleber zarobis v kybli), drazky na vodu, odpad a elektriku urobis rucne bez drazkovacky (staci taky ten skrabak).

Ak maju horeuvedene veci stavat robosi, tak Ti to moze byt jedno ;) Jedine teda ze by si inak uctovali za pracu s tehlou a porobetonom.

PS: Ja som staval z Ytongu
chandler
23.03.10,15:15
osobne som vzdy radsej za tehlu, ale suhlasim, ze ak chces stavat sam tak ma Ytong velke plus.