Ajven
23.03.10,12:44
Dobry den,

chcel by som a opytat, ci existuje nejaka moznost odkupit predzahradku do osobneho vlastnictva.

Situacia je taka, ze aktualne prebieha odkup pozemkov pod bytovym domom a v suvislosti s tym sa realizuje aj odkup vsetkych predzahradiek bezprostredne susediacich s bytovym domom do uzivania vsetkym majitelom bytov v bytovom dome. To znamena, ze kazdy majitel bytu ma podiel na pozemku pod bytovym domom a na kazdej predzahradke v okoli bytoveho domu. Ja ako majitel bytu z ktoreho sa da priamo z logie dostat do predzahradky si chcem uvedenu predzahradku odkupit do osobneho vlastnictva (aktualne podla uvedeneho vlastnim cast vlastnej predzahradky a rovnako cast kazdej cudzej predzahradky susediacej s bytovym domom).
Podla ziskanych informacii jediny sposob ktorym sa dala predzahradka odkupit spocival v ziskani suhlasu od kazdeho majitela bytu v uvedenom bytovom dome, co je nerealne, kedze vacsina bytov je v najme a niektori majitelia su trvalo odstahovani do zahranicia.

Moja otazka:
1. Existuje nejaka moznost, ako ziskat predzahradku do osobneho vlastnictva aj teraz, ked kazdy majitel bytu v bytovom dome bude vlastnit cast predzahradky ?
2. Ako stanovit kupnu cenu za takuto cast pozemku?
3. Ako kupit podiel na predzahradke od tych majitelov bytov, ktori odmietli odkupenie pozemku pod bytovym domom a teda aktualne nevlastnia ani cast predzahradky, kedze podla zakona, nikto iny ich podiel na pozemku a predzahradke nemoze kupit ?
4. Existuje moznost odkupenia predzahradky napriklad cez bytove druzstvo, kde by mohol stacit povedzme suhlas nadpolovicnej vacsiny majitelov?

Za akukolvek radu vopred dakujem a zelam pekny den