dracul
23.03.10,19:08
mam problem so sudedovym drevom pred mojim domom. pred 2 rokmi som zacas stavat rodinny domcek. oproti mojej stavbe, sused ktory tu uz bybva 20 rokov skladuje palivove drevo asi 10m3. slusne som ho poprosil aby si dal drevo pred svoj dom ale on ma poslal do.... nemal by som na to dovod ale sused byva odo mna asi 50 ale drevo skladuje 6m od mojho domu a on ho ma asi 35m od domu. zda sa mi to nefer pretoze pred domom parkujem auto a v tom dreve su rozne hlodavce takze mam strach. pozemok na ktorom sa drevo nachadza nieje jeho ale ani moj.
serie ma to ze sa pozriem v kuchyni do okna a vidim velke ho.. dreva.
je nejaka moznost ako s tym pohnut???
dakujem
220870
23.03.10,18:12
Včera tu ivka 70 vložila link
http://www.vop.gov.sk/plech-pred-oknomxx
Xanti
23.03.10,18:19
mimotemy A je vôbec to drevo susedovo?
Ja by som si myslela, kedže neni na jeho pozemku, že ho nechal predošlý majiteľ pozemku a pomohla by som s jeho likvidáciou .
;)
val007
23.03.10,18:26
Neviem koľko je to tých 10 m3, ale ak by ma fakt nas... tak zorganizujem brigádu a preložím to osobne. Síce sa narobím, ale aspoň bude naštvaný aj on. No vzťahy sú nadobro v kely.
arizona
23.03.10,19:03
Vymením tvoj výhľad z okna za môj!:D:---
Nám 2r po nasťahovaní sa do vytúženého domčeku otvorili oproti oknám krčmu a potraviny, takže si môžeš predstaviť , že sú aj oveľa horšie výhľady...

No, ale vážne.
Veď kopa dreva ani nezapácha, ani ťa nebudí v noci, ani..ani...
Myslím, že nemáš šancu uspieť, ak sused drevo neodstráni sám, z vlastnej vôle.
Prinútiť by ho mohol jedine majiteľ daného pozemku.

Pozri aj tu :
Susedské vzťahy - otázky a odpovede (http://www.vop.gov.sk/susedske-vztahy-otazky-a-odpovedexx)
220870
23.03.10,19:14
Si myslím že ak už máte s tým susedom pondené vzťahy tak by som tým drevom sem tam podkúril u seba doma.
dracul
23.03.10,19:31
asi skusim majitela pozemku. uvidim ci to pomoze a potom sa obratim na obec.
sice ma drevo nebudi a nesmrdi ale pozerat sa na kopu stareho dreva pred novym domom a sused si veselo robi upravy okolo domu lebo mu tam nic nezavadzia tak to ma rozculuje. a este ma napadlo kam si ulozim drevo ja pretoze mam krb? to bude vyzerat ako na skladke ved kazdy si skladuje material na svojom pozemku alebo v jeho tesnej blizkosti ale toto je cisty umysel.
no ale som nasr...
buchač
23.03.10,19:39
asi skusim majitela pozemku. uvidim ci to pomoze a potom sa obratim na obec.
sice ma drevo nebudi a nesmrdi ale pozerat sa na kopu stareho dreva pred novym domom a sused si veselo robi upravy okolo domu lebo mu tam nic nezavadzia tak to ma rozculuje. a este ma napadlo kam si ulozim drevo ja pretoze mam krb? to bude vyzerat ako na skladke ved kazdy si skladuje material na svojom pozemku alebo v jeho tesnej blizkosti ale toto je cisty umysel.
no ale som nasr...

...a o akom dreve sa bavíš ?

Veď Ty drevo máš pred barákom , tak načo ideš kupovať ďalšie ...10 metrov vydržííííííííí ....;)
Benyx
23.03.10,20:09
Pomaly by som z tým drevom kúril a on si ho odprace aj sám ak nie nemusíš aspoň kupovať drevo. :D
wegamizi
23.03.10,20:19
asi skusim majitela pozemku. uvidim ci to pomoze a potom sa obratim na obec.
sice ma drevo nebudi a nesmrdi ale pozerat sa na kopu stareho dreva pred novym domom a sused si veselo robi upravy okolo domu lebo mu tam nic nezavadzia tak to ma rozculuje. a este ma napadlo kam si ulozim drevo ja pretoze mam krb? to bude vyzerat ako na skladke ved kazdy si skladuje material na svojom pozemku alebo v jeho tesnej blizkosti ale toto je cisty umysel.
no ale som nasr...
U nas vo VZN sa hovori, ze taketo skladky pred domom su povolene len na nevyhnutny cas, ktory potrebujete od dovozu do ulozenia materialu doma na dvore. Alebo vynimka pri stavbach a rekonstrukciach domu ( potrebne stavebne povolenie ). Mozno aj vase VZN-ko riesi tieto zalezitosti.
pavol54
23.03.10,20:40
Je to jeho drevo, má nájomnú zmluvu s majiteľom pozemku? každý m2 pôdy niekomu patrí, minimálne obec má z hľadiska výberu daní prehľad. Kto to drevo v noci stráži?
pepsikova
23.03.10,21:11
..a je to vôbec jeho drevo?..lebo povedať môže hocičo..ak nie je na jeho pozemku, ani na tvojom pozemku, môže patriť hocikomu a pokiaľ sa o to drevo nikto nezaujíma a len si tam tak stojí, tak by som si občas denne zobrala jedno-dve polienka a šup do krba..no a ak by to sused zbadal a mal námietky v zmysle ""kradnete mi drevo",môžeš sa brániť jednak tým, že na tom dreve nie je napísané, komu patrí, nie je na jeho pozemku a aj tým, že ako dobrý gazda by mal mať drevká opatrené pri svojom dome a nie porozhadzované po ""celej dedine""..vzťahy sa tým nevylepšia ale sused si možno uvedomí cenu dobrého hospodárenia,lebo ty si ten lepší príklad, ktorý ho na upratanie dreva upozornil..ak by mal sused za susedov našich rómskych spoluobčanov, ani by nestihol mrknúť a bolo by po drievkach, a určite by sa nikto nenamáhal ho upozorňovať na upratanie..no..
ski555
24.03.10,07:43
ešte by som hodil pokus na odpratanie dreva,pretože dobré susedské vzťahy sú na nezaplatenie,ale nie jednostranné.Ak je to tak,ako píšete,potom je po vzťahu a skúsil by som to ako už tuná píšu,odprataním dreva na jeho pozemok,prípadne aj nejakým strojom,ak bude na stavbe príležitostne a nech sused pení
chandler
24.03.10,07:46
a na koho pozemku je to drevo?
sarasara
24.03.10,07:55
V prvom rade zistiť, čí je pozemok, na ktorom je drevo uložené. Ak je majiteľ súkromná osoba, snažila by som sa tento pozemok prenajať si. Ak majiteľ zistí, že pôda má pre niekoho cenu, nenechá ju ležať bez úžitku. Možno bude pýtať nájom aj majiteľa dreva.
dracul
24.03.10,18:07
som celkom rad ze so monou suhlasite. drevo je naozaj suseda, pretoze ho minuly rok doplnal aj po tom ako som mu povedal ze sa budem do novostavby stahovat a ze mi to jeho drevo pred mojim domom prekaza. uz som myslel na to ze mu to drevo pomaly zuzitkujem alo to by bolo asi silne kafe. skusim sa spytat na meste na VZN ako to vyzera a potom vyhladam majitela pozemku a ponuknem mu peniaze len za to aby zasiel za tym blbcom a nariadil mu drevo odpratat. dufam ze to pomoze lebo niekedy ma fakt vytaca ze by som mu jednu ...
ale co uz aj taky musia existovat

to ze mam postaveny dom v kopci a ze sused odklana vsetku vodu z topiace sa snehu na moj dom aby ho netopilo ale mna moze radsej ani neriesim
laurin
26.03.10,08:49
som celkom rad ze so monou suhlasite. drevo je naozaj suseda, pretoze ho minuly rok doplnal aj po tom ako som mu povedal ze sa budem do novostavby stahovat a ze mi to jeho drevo pred mojim domom prekaza. uz som myslel na to ze mu to drevo pomaly zuzitkujem alo to by bolo asi silne kafe. skusim sa spytat na meste na VZN ako to vyzera a potom vyhladam majitela pozemku a ponuknem mu peniaze len za to aby zasiel za tym blbcom a nariadil mu drevo odpratat. dufam ze to pomoze lebo niekedy ma fakt vytaca ze by som mu jednu ...
ale co uz aj taky musia existovat

to ze mam postaveny dom v kopci a ze sused odklana vsetku vodu z topiace sa snehu na moj dom aby ho netopilo ale mna moze radsej ani neriesim

To ako odklana tu vodu? To je uz sila :confused:
bupi
26.03.10,11:45
PS
Odkloň aj ty.

Odkloň sa :D ???
petmar
26.03.10,13:07
U nás by to určite riešil starosta, pokiaľ je to na obecnom pozemku. Buď by mu prikázal dať to na svoj alebo pýtal prachy za prenájom alebo pohrozil pokutou za neoprávnené užívanie. My keď nám príde dáke drevo, piesok, snažíme sa to ponosiť do dvorov obratom.
judita1971
26.03.10,17:39
asi skusim majitela pozemku. uvidim ci to pomoze a potom sa obratim na obec.
sice ma drevo nebudi a nesmrdi ale pozerat sa na kopu stareho dreva pred novym domom a sused si veselo robi upravy okolo domu lebo mu tam nic nezavadzia tak to ma rozculuje. a este ma napadlo kam si ulozim drevo ja pretoze mam krb? to bude vyzerat ako na skladke ved kazdy si skladuje material na svojom pozemku alebo v jeho tesnej blizkosti ale toto je cisty umysel.
no ale som nasr...

čo ma napadlo, keď si sa pýtal, kam si uložíš drevo - pretože máš krb ? no predsa pred suseda, keď on môže pred tvojim pozemkom, ty môžeš pred jeho . Fakt je, že je to len nápad, kto vie ako by to dopadlo. :rolleyes:
ski555
27.03.10,16:25
čo ma napadlo, keď si sa pýtal, kam si uložíš drevo - pretože máš krb ? no predsa pred suseda, keď on môže pred tvojim pozemkom, ty môžeš pred jeho . Fakt je, že je to len nápad, kto vie ako by to dopadlo. :rolleyes:
asi nie dobre,ale ľahšie by bolo už páliť tam uložené drevo,veď asi sused je veľký dobrák,tak mu hneď nachystal na pozemok.:)
Kazu
27.03.10,18:01
mam problem so sudedovym drevom pred mojim domom. pred 2 rokmi som zacas stavat rodinny domcek. oproti mojej stavbe, sused ktory tu uz bybva 20 rokov skladuje palivove drevo asi 10m3. slusne som ho poprosil aby si dal drevo pred svoj dom ale on ma poslal do.... nemal by som na to dovod ale sused byva odo mna asi 50 ale drevo skladuje 6m od mojho domu a on ho ma asi 35m od domu. zda sa mi to nefer pretoze pred domom parkujem auto a v tom dreve su rozne hlodavce takze mam strach. pozemok na ktorom sa drevo nachadza nieje jeho ale ani moj.
serie ma to ze sa pozriem v kuchyni do okna a vidim velke ho.. dreva.
je nejaka moznost ako s tym pohnut???
dakujem

To drevo by tam mal iba jednu noc. Zo 3-2 m3 by som naložila, odviezla a nahádzala niekam do jarku a ručím ti za to, že ten zvyšok by si urýchlene odviezol sused sám ešte v ten deň. A aby nepovedal, že som zlá suseda pomáhala by som mu nadávať na neskutočnú drzosť zlodejov. :)
martinadib
27.03.10,18:31
Ja by to asi ťala rad radom:-)...tvrdá palica asi ten "sused". My sme mali jeden podobný problém, ale s cudzím traktorom...v našom "humne". Nepomáhalo ani kedˇ som im slušne oznámila, že pozemok je už môj a bola by som rada, keby tam bol poriadok...Pomohla až jemná vyhrážka, že ak do týždňa nezmizne ten traktor, dám ho niekam odtiahnuť, a nech si potom hľadá kde ho asi má:-)
220870
27.03.10,18:41
Len to je krádež.Ak mám niečo uložené u "suseda" s jeho súhlasom tak si to nikto nemôže len tak zobrať.