MartinCV
24.03.10,08:00
Zdravím všetkých poraďákov,
Kúpili sme od developera pozemok aj s inžinierskymi sieťami včítane elektrickej prípojky. Elektrická prípojka bola realizovaná len ako kábel vyvedený na pozemku. Tento kábel nevieme nájsť. Na náš pozemok prišiel technik z elektrární a prehlásil že je na náš kábel asi pripojený sused. Podľa plánov od developera mal byť sused pripojený na inú rozpojovaciu skriňu (privedenú z opačnej strany). Sused prehlasuje, že on sa napojil na kábel ktorý mal na pozemku, čo môže a nemusí byť pravda. Developer si umýva ruky, že on zadal robenie elektrických rozvodov inej firme (Energomont). Energomont sa vyhovára, že to robili pred 4 rokmi a polohu kábla aj tak nemajú nikde zaznačenú, lebo na to sa nerobila žiadna revízna správa, kedže sa nerobili aj elektromerové skrine, len káble a rozpojovacie skrine rozvetvujúce káble vždy pre 3-4 pozemky.

Takže nikto nie je za nič zodpovedný, len ja som ostal na pozemku bez elektrickej prípojky. Podľa technika z elektrární je ich vlastníctvo po rozpojovaciu skriňu. Netušíte niekto ako by som mal tento problém riešiť?
Mám žiadať od elektrární aby odpojili suseda? Samozrejme ho nechcem odpojiť, ale použiť ako páku na suseda, ktorý sa tiež tvári, že to nie je jeho problém. O riešení potiahnuť vlastný kábel z rozpojovaciej skrine viem, ale na našej ulici sú už chodníky, takže nechcem ani pomyslieť na to koľko by ma to vyšlo a tiež neviem prečo by som mal platiť za niečo za čo som už zaplatil developerovi.

Ďakujem veľmi pekne za akékoľvek odpovede.
andiablo
24.03.10,07:31
S developerom máte určite zmluvu v tej sa píše za čo včetko ste si zaplatili. A kedže to nemáte a mali by ste mať je to dôvod na reklamáciu alebo zníženie ceny. Ale najhoršie je to súdnou cestou. Veľmi zdĺhavé. Ale máte zmluvné podmienky tak tlačiť na developera.