anicka8030
24.03.10,13:30
Pekný deň.:)
Nemá niekto skúsenosti s kúpou bicykla v Poľsku ? Vďaka za všetky odpovede !
emipov
24.03.10,19:08
Kedysi to bolo vyhodne, este tak pred rokom, ked sa kurz EUR VS. PLN pohyboval okolo 4.6. Dnes je tak 3.8 az 3.9, takze rozdiel okolo 20%. To znamena ze vseko akoby od minuleho roku pre nas v Polsku zdrazelo o toto percento. Teda cenovo uz ta kupa v PL nie je o nic vyhodnejsia.

Ak ti mozem odporucat, zvaz radsej kupu bicykla na Slovensku. Mnoho predajcov ponuka dobry servis po kupe bicykla, ktory robia gratis, ak si u nich bicykel kupila. To pri kupe v PL casto neprichadza do uvahy pre tu vzdialenost.
Laco-monter
25.03.10,22:10
Na Slovensku sa ťažko dá kúpiť kvalitný bicykel, kvoli sposobu predaja slov.obchodníkov/nízka marža-nie je v ponuke/

Kvalitné bicykle su tie,ktoré sa používajú v NL, sú veĺké , masívne , no vyrobené z ľahkých zliatín a prehadzovanie rýchlosti majú zabudované v náboji zadného kolesa.
vierockak
25.03.10,22:30
pokiaľ viem, aj na predaj bicyklov sa vzťahuje "cenová sezóna" ... lacnejšie v akciách sa u nás dajú kúpiť myslím v auguste - septembri
vierockak
25.03.10,22:45
ešte pre info dopĺňam ... mnohé slovenské firmy dovážajú v kontajneroch "bicyklové diely" hlavne z ázijských krajín a potom to kompletizujú do hotového bicykla a predávajú na našom trhu
AlaNR
26.03.10,07:16
Vieročka dovolím si Ťa trošku poopraviť, 95% svetových značiek si dáva vyrábať bicykle v Číne, takže žiaden strach...
anicka8030
26.03.10,08:15
Vďaka za odpovede. Ešte som sa chcela opýtať, čí má niekto skúsenosti so značkou OLPRAN. J e to pre malého syna. Vďaka!
dalid
26.03.10,08:23
Na Slovensku sa ťažko dá kúpiť kvalitný bicykel, kvoli sposobu predaja slov.obchodníkov/nízka marža-nie je v ponuke/

Kvalitné bicykle su tie,ktoré sa používajú v NL, sú veĺké , masívne , no vyrobené z ľahkých zliatín a prehadzovanie rýchlosti majú zabudované v náboji zadného kolesa.

Laco - toto je blud!!!
Ano zabudovane prehadzovanie v zadnom naboji sa pouziva v kategorii citybikov, u horskych a cestnych je to nezmysel.. V pripade poruchy sa meni cely naboj ktory stoji od 300 Eur vyssie!!! Masivne sa nerovna kvalitne... teda nie vzdy.

vierockak - v celej EU su asi realne iba 3 firmy (ak to uz niektor z nich nezabalila), ktore si vyrabaju ramy. Trubky (nie lesenarske :) )na ich konstrukciu sa vyraba na svete zo 5 hlavnych vyrobcov, ostatni ich viac-menej uspesne kopiruju.. V cine su montovane spickove technologie na zvaranie AL zlianim v ochrannej atmosfere, spekanie carbonovych ramov a pod!!

Anicka 8030 - nepises o aky bicykel mas zaujem! Hosky, cestny, crossovy, detsky, mestsky...???
Vyuzitie - asfalt, lesne cesty, aktivne vylety do prirody, zjazd???
Cenovy llimit?

Najlahsie sa budes asi orientovat podla nazvu vyrobcu, Seriozne znacky su napr.: Kellys, (lacnejsia varianta CTM -ale neber najlacnejsie modely), Merida, Author, Trek, Scott, Leader Fox, Ravo, Dema, Superior..
Vo vseobecnosti pati - nebrat najnizsie komponenty... Idealny pomer cena a zivotnost komponentov je uz od rady Alivio vyssie.

1) Dobre pozri ake su brzdy. Ak su celuste plastove (ramena brdza na kolese) - neber - nebudes vediet bezpecne zabrzdit! Ak budu kotucove - vyhni sa im v tom pripade ak su ovladane lankom (je sice aj par kvalitnych lankovych modelov, ale tie najdes na drahsom bicykli a nie za biku za do cca 500 Eur).

2) v akej rade su prehadzovacka a presmykovac? Kvoli cene vyrobcovia casto miesaju rady tychto suciastok, tolerovany je posun o 1 triedy, pricom plati ze prehadzovacka (radi v zadu) ma byt vzdy kvalitnejsia ako presmykovac (radi vpredu).

3) naboje kolies - tu tazko radit, ale je vzdy lepsie ked su z nejakej rady, aj ked nizsej, ako ked su tam naboje NO NAME..


Ak ta nieco napadne, daj sem otazku..

Olpran je tiez spolahliva znacka
dalid
26.03.10,08:59
Prikladam jeden link o vybere bicykla. Verim ze pomoze ;)

http://hnonline.sk/podniky/c1-41841380-lacny-bicykel-moze-neprijemne-prekvapit
vierockak
29.03.10,18:38
Vieročka dovolím si Ťa trošku poopraviť, 95% svetových značiek si dáva vyrábať bicykle v Číne, takže žiaden strach...


Ale veď ja žiaden strach nemám .... áno, súhlasím, aj tie poľské majú väčšinou zrejme pôvod v Ázii :)
Laco-monter
29.03.10,18:49
To dalid:

Bicykle SCOTT som už dávno nevidel predávať na Slovensku.

prečo asi ?

Čo sa týka nábojov na svojom bike mám náboje s valivými ložiskami, ktoré vyrábala Zbrojovka.
Perfektné,
sú bezúdržbové, majú vysokú unosnosť a aj bicykel ide oveĺa ľahšie.
mpca
30.03.10,06:46
Laco svojho SCOTTa som kúpil cez net od jednej bardejovskej firmy...
dalid
30.03.10,06:58
Laco, napr.:
http://www.bicykle-scott.sk/
http://www.najnakup.sk/horske-bicykle_scott
http://www.extreme-bike.sk/?page=shop&cat_id=1&subcat_id=6

a spuustu inych stranok... To ze napr. u predajcu aut neuvidim na salone napr. Ferrari (pozor netvrdim ze Scott=Ferari), neznamena ze ho na Slovensku oficialne neviem kupit!
anicka8030
05.04.10,14:24
Dobrý deň. Prosím vás, nevie niekto, čo je to hi-ten rám na bicykli ? Aký je to materiál ? Vďaka.
dalid
05.04.10,14:48
Hi-ten - sa oznacuje druh materialu ocelovych ramov, skratka znaeana High Tensile. V podstaje je to este lacnejsia ocel ako je chrom molybdenova. HiTen sa pouziva napr pri detskych bicykloch, lacne MTB, citybike a podobne. Pokial som zachytil spravne, bicykel ma byt pre dieta, len si nikde nenapisala ake je stare.. V podstate ani takyto ram nema dieta sancu znicit pri jazdeni, pokial na biku nebude robit pravidelne skoky na nejakej U rampe aj Jumpy z 1,5m rampy.. To ale nepredpokladam :)
anicka8030
05.04.10,14:56
Vďaka dalid za rýchlu odpoveď ! Syn mal včera 8 rokov. Stále nie som rozhodnutá, aký bike. Pozerali sme na DEMU, Leader fox a CTM. ...
dalid
06.04.10,05:28
anicka8030 - vsetko su to dobre znacky, vies vybrat bicykel aj za rozumnu cenu.. Ak mas nieco konkretne vybrane, skus sem dat zopar linkov na konkretne bicykle ;) 8 rocne diete rychlo rastie, aky je teraz cca vysoky? Ratajte, ze ak ho vytiahne do vysky o nejake 2-3 roky budete musiet kupit vacsi bicykel, preto by som nesiel este do drahsich modelov.. Pre tak stare dieta uplne staci 7, pripadne 8 kolecko vzadu.