Almija
25.03.10,19:13
Dobrý večer,
prosím o radu,chcela by som vymalovať byt v bloku,je tam len panel na ktorom je niekoľko vrstiev farby,pri nanášaní ďalšej vrstvy sa to hrozne olupuje.Poradili mi urobiť stierku,ale ak by bolo možné chcela by som sa tomu vyhnúť.Dá sa to niečím natrieť,aby sa to neolupovalo a aby mohla ísť na steny rovno farba?
Ďakujem
Xanti
25.03.10,18:28
No tu pomôže len olúpať stenu, lebo každá vrstva farby čo dáš tak ti bude opadávať.

Takže pekne stenu
1. natrieť mazlavým mydlom ,
2. oškrabať starú farbu
3. napenetrovať
4. a šup ho ani nie tak omietku ako takú omietkovú farbu
volá sa to EASYPUTS nájdeš to tu http://www.knauf.sk/sk/produkty/suche_omietkove_zmesi/povrchove_upravy/easyputz.php a nanáša sa to valčekom ako normálna farba, ale robí to dojem omietky takže tú stenu ti pekne urovná čo ti opadáva farba.

Kamoška má s týmto celý byt vymalovaný a je to veľmi pekné.
220870
25.03.10,19:29
Starú farbu ktorá opadáva a nalepuje sa na valec treba odstrániť.Ak tú starú farbu natriete penetrákom tak sa to dá vymalovať štetkou ,ale skôr či neskôr s tým budete mať problém.
malyklaun
27.03.10,05:43
súhlasím easy putz je naozaj najjednoduchšie riešenie.
a doplním, že sádrové stierky a omietky sú veľmi dobré na steny v panelákoch (a nie len v panelákoch)
Lotarka
07.04.10,08:45
My by sme chceli vymaľovať vestibul v našom činžiaku. Poradíte nám dobrú olejovú farbu, s ktorom máte najlepšie skúsenosti.

Vďaka za radu!