MAGO
28.03.10,13:48
Ahojte poradaci ,chcem sa vas spytat na vas nazor na sysem Isotec?
http://www.isotec.sk/PT/html/isotecr.html (http://www.isotec.sk/PT/html/isotecr.html)
Rady ,skusenosti,porovnanie/cena,kvalita/ oproti beznej zateplenej streche.
Dakujem
220870
28.03.10,16:42
Výhody neviem tie vám povie dealer alebo predajca.Nevýhody:nutnosť 100%vyrovnanej strechy,nesmie sadnúť ani sa pokrútiť (s mokrým drevom takmer nemožné), problematické osádzanie okien(okná budú musieť prispôsobiť krokvám a navyše panelom)
Myslím si že tento systém je vhodný skôr na nosníkovú betónovú liatu strechu ,ako kladenie na drevenné krokvy(drevo pracuje celý čas).A viac na sedlovú strechu ,na valbovej, alebo stanovej môže byť veľa odpadu.(nikdy som s tým nerobil ani som sa s tým nestretol)
mirok14
02.11.12,07:20
To co pises nie je pravda. 99% ISOTECu sa predava na dreveny krov. Panel ma tiez svoju pruznost, takze drobne nerovnosti absolutne nevadia. Ulozenie okien je rovnake ako u inych izolacii, co sa tyka vodotesnosti a tepelnej izolacie, osadenie je o hodne dokonalejsie ako u beznych medzikrokvovych izolacii.
Len sa cudujem, ze clovek, ktory absolutne nepozna problematiku a navyse aj pise, ze nikdy s tym nerobil tu hadze odborne rady ako by bol najvacsi odbornik ... bolo by dobre si fakty najprv overit a potom pisat ....
marleau
02.11.12,07:45
To co pises nie je pravda. 99% ISOTECu sa predava na dreveny krov. Panel ma tiez svoju pruznost, takze drobne nerovnosti absolutne nevadia. Ulozenie okien je rovnake ako u inych izolacii, co sa tyka vodotesnosti a tepelnej izolacie, osadenie je o hodne dokonalejsie ako u beznych medzikrokvovych izolacii.
Len sa cudujem, ze clovek, ktory absolutne nepozna problematiku a navyse aj pise, ze nikdy s tym nerobil tu hadze odborne rady ako by bol najvacsi odbornik ... bolo by dobre si fakty najprv overit a potom pisat ....

Lenže to,že sa to predáva na drevené krovy ešte neznamená,že to je aj dobre zaizolované.Mokrá krokva,čo je bežné u svojpomoci ale aj pri firmách,sa zmrští či vykrúti aj o 3 cm.Má ten panel takú pružnosť,aby vytesnil takúto špáru?Vytesní ju,aj keď bude špára nerovnomerná?Len sa pýtam.
mirok14
02.11.12,08:00
ISOTEC je nadkrokvová izolácia, nedáva sa medzi krokvy ale nad krokvy. Teda po pokládke vznikne celistvý izolačný plášť - akási škrupina nad celým krovom, ktorá je pomerne pevne prichytená o krov a teda mu značne zabraňuje skrútiť sa, ak je to už zmontované. Ak aj predsa dôjde k skrúteniu, nevadí to, lebo celý krov je pod izoláciou a teda prípadná špára medzi krokvou a panelom je zvnútra a izoláciu to nijak nenaruší...