Majky11
28.03.10,20:24
Ahojte poraďáci.

Iba jedna vec... Kondenzačný kotol má už svoj komín takú dvojplášťovu rúru... Je treba vyviesť komín nad strechu to je jasné, kedysi sa to dalo aj bokom cez múr. Ale ide mi o inú vec... Stačí ten dvojplašťový originál komín, alebo to treba strčit do normálneho murovaného komínu /Leier, Schiedel/ ?

Jedná sa mi potom o kolaudáciu, či nebudú problémy. Lebo akosi ma domotali murári. Tak teda ako to je ?
pivko
28.03.10,18:29
Ahojte poraďáci.

Iba jedna vec... Kondenzačný kotol má už svoj komín takú dvojplášťovu rúru... Je treba vyviesť komín nad strechu to je jasné, kedysi sa to dalo aj bokom cez múr. Ale ide mi o inú vec... Stačí ten dvojplašťový originál komín, alebo to treba strčit do normálneho murovaného komínu /Leier, Schiedel/ ?

Jedná sa mi potom o kolaudáciu, či nebudú problémy. Lebo akosi ma domotali murári. Tak teda ako to je ?
Pokial ja viem tak stačí tá rúra , netreba to strčiť do murovaného komína;)
val007
28.03.10,18:51
Stačí len tá rúra. Pri kolaudácii sme predložili k takémuto typu "komína" len prehlásenie či certifikát o zhode, ktoré bolo priložené ku kotlu.
TomasHC
29.03.10,04:08
Staci rura, napr. http://www.brilon.sk/sk/kominove-sady

Ale odporucam cez strechu, nie cez mur.
Luky89
29.03.10,06:42
Staci rura, napr. http://www.brilon.sk/sk/kominove-sady

Ale odporucam cez strechu, nie cez mur.

Pokiaľ viem vývod cez múr na fasádu je u novostavieb zakázaný zákonom.
TomasHC
29.03.10,07:07
Pokiaľ viem vývod cez múr na fasádu je u novostavieb zakázaný zákonom.

Je to mozne, ale hlavne to dost zle vyzera, a zvykne aj vlhnut stena hned vedla...
pivko
29.03.10,16:40
Aky priemer a názov ma ten komín-rúra /dnes mi to hovorili ,ale skleróza/ čo nasáva vzduch a vypúšťa spaliny? aby som vedel aký kastlik vynechať v deke. Vraj može mať max 8m.
TomasHC
29.03.10,17:19
Aky priemer a názov ma ten komín-rúra /dnes mi to hovorili ,ale skleróza/ čo nasáva vzduch a vypúšťa spaliny? aby som vedel aký kastlik vynechať v deke. Vraj može mať max 8m.

Turbo?
vladoziak
29.03.10,17:20
Je to suose potrubie priemer je 60/100 mm alebo 80/125 mm,podla typu kotla a dlzka je podla vyrobcu kotla,takze sa treba informovat podla typu a netreba zabudnut,ze kazde koleno skracuje maximalnu dlzku o nejaku cast ale vsetky informacie by mali byt sucastou balenia kotla a ten co ho bude zapajat by to mal vediet,ved bude na to davat razitko.A cez stenu je turbo vyvod zakazany pri novostavbach,musi ist nad strechu
day
30.04.13,20:23
Leo Nardo
25.06.13,13:07
A je predpisane kolko ta rura musi ist nad strechu?musi presahovat hreben strechy?