Palusko.sk
30.03.10,11:23
V strede kliestin mam nosnu priecku z ytongu 250mm. Na nej su zoprete kliestiny (len niekde,niektore visia tak 1-2cm vo vzduchu). Nebude ten ytong praskat ked to nan sadne? aj ked 250mm je uz dost, s tym sa robia aj obvodove mury... Mam ten ytong podpilit? alebo to podlozit nejakou tenkou preglejkou nech je tam vecsia plocha? kliestiny su myslim ze 80mm siroke a su vzdy po dve.
andiablo
30.03.10,10:27
no pri zaťažení každá jedna strecha "sadne" a aj v tvojom prípade to bude. Statik by ti mal prepočítať koľko to je a pri akej váhe. Ale nechal by som aspoň 5 cm voľného
ciners
30.03.10,11:00
Na nosnej stene to nie je problem, pripadne ju ukoncite vencom, resp. nie pripadne, ale ukoncite ju vencom. Nenosna priecka uz musi byt oddelena pruzne alebo medzerou, ale to nie je vas pripad.
220870
30.03.10,13:18
Ciners to malo byť užitočné nie zábavné.
Ytong samozrejme drevo neunesie.V momene ako drevo naň sadne alebo sa začne krútiť tak ytongové tvárnice začnú praskať alebo sa odlupovať.Ytong je v takýchto prípadoch dobré ukončiť min 5 cm hrubou vrstvou betónu.
Palusko.sk
30.03.10,14:41
Nad tym vencom som aj ja uvazoval, lenze to uz je postavene :( ta strecha bola stavana uz vlani, asi pred rokom, mozno uz aj preschla a sadla, ale asi aj tak pre istotu pod tymi kliestinami ten ytong tak na 2cm podpilim ked vravite ze to bude praskat.