Jana.Bl
30.03.10,21:47
Dobrý deň,

kde by som vedela nájsť nejakeho projektanta,ale lepšie živnostníka nie nejaku firmu.Mate nejake skusenosti?Pretože kde som zadal dopyt po nejakom žiadny sa neozval.A prosím Vás aky je pomer ceny projektu pre uzemné konanie a stavebné.Pretože stavebný projekt stoji cca 6000 eur.Tak koľko predpokladate že stoji projekt pre územné konanie?

Ďakujem Jana
ciners
30.03.10,20:08
Pokial ide o RD, tam je uzemne konanie spojene so stavebnym a podla cennika UNIKA je cena projektu cca nasledovna:
cena diela krat 0,08 krat 0,22. Pre dom za 100000eur je to cca 1760 eur.
Poprosim frflosov, nech sa toho enchytaju na prudku debatu, ci je to vela a ci malo, je to podla nejakeho zaujivaneho cennika a rozumnejsie odpovedat neviem. Najdu sa aj ludia, co kreslia takmer zadarmo. Mam moznost s jednym takym spolupracovat. Na rozpisku napise nizkoenergeticky dom a balkon trciaci zo stropu nezatepli, lebo sa mu to nechce za 5 eur kreslit. Fajn chalan, ale na takych pozor, to potom stravite celu vystavbu pri internete.
Laco-monter
30.03.10,20:12
Pokial ide o RD, tam je uzemne konanie spojene so stavebnym a podla cennika UNIKA je cena projektu cca nasledovna:
cena diela krat 0,08 krat 0,22. Pre dom za 100000eur je to cca 1760 eur.
Poprosim frflosov, nech sa toho enchytaju na prudku debatu, ci je to vela a ci malo, je to podla nejakeho zaujivaneho cennika a rozumnejsie odpovedat neviem. Najdu sa aj ludia, co kreslia takmer zadarmo. Mam moznost s jednym takym spolupracovat. Na rozpisku napise nizkoenergeticky dom a balkon trciaci zo stropu nezatepli, lebo sa mu to nechce za 5 eur kreslit. Fajn chalan, ale na takych pozor, to potom stravite celu vystavbu pri internete.

každý si vyberie projekt aj projektanta podĺa hrúbky svojej peńaženky.

Ja osobne by som nedal za projekt 1800 eur už z princípu.

Max.tak 1/3 , t.j. 600 eur.
ciners
30.03.10,20:40
Vidis, to je presne to, co pisem. Niekto sa pyta na cenu, napisem nieco ako to funguje a uz je zle. Ale mne je to jedno, nech si kazdy kupi, co chce, len sa snazim dat realnu odpoved. Za 600 eur ti to aj tak nikto nespravi. Ja neprojektujem, mne je to jedno, len sa kukam na veci realne. Ked nieco stoji napr. 1200eur, tak sa nebudem hrdit, ze ja by som dal max.600, ked mi to za tu cenu nikto nepreda.
Laco-monter
30.03.10,20:46
Vidis, to je presne to, co pisem. Niekto sa pyta na cenu, napisem nieco ako to funguje a uz je zle. Ale mne je to jedno, nech si kazdy kupi, co chce, len sa snazim dat realnu odpoved. Za 600 eur ti to aj tak nikto nespravi. Ja neprojektujem, mne je to jedno, len sa kukam na veci realne. Ked nieco stoji napr. 1200eur, tak sa nebudem hrdit, ze ja by som dal max.600, ked mi to za tu cenu nikto nepreda.

Ja by som tiež chcel zarábať za každú jednú odpracovanú hodinu tak asi 30 eur.
TomasHC
30.03.10,20:48
Ja by som tiež chcel zarábať za každú jednú odpracovanú hodinu tak asi 30 eur.

zlezaradil Mal si sa lepsie ucit ;)
Laco-monter
30.03.10,20:53
zlezaradil Mal si sa lepsie ucit ;)

To je čo za odpoveď ?
ciners
30.03.10,21:08
Ja by som tiež chcel zarábať za každú jednú odpracovanú hodinu tak asi 30 eur.

Na projekcii RD zarobis menej ako murar, ak ta to potesi. Na projekcii velkych stavieb trosku lepsie. Za statiku narodnej banky by si chcel byt zodpovedny, ci len ten plat by si chcel?
Kamarati zivnostnici v projekcii maju cca 8 EUR na hodinu. Este stale chces radsej kreslit?
vratnik
31.03.10,05:29
No a cenu domu projektanti rataju podla kubikov domu. Takze kludne mozete postavit dom za 50% ceny domu podla ktorej pocita cenu projektu projektant. Projektanti sa v mestach zdruzuju - poznaju sa / vytvaraju miestne cechy a ceny su si tak velmi, velmi blizke. Kriza / nekriza ak sa ti nepaci neber, cena nizsia nebude, a dalsi miestny projektant, ked sa dozvie, ze druhy projektant cenu odhadol pomerne vysoko, tak vam povie, ze by vam z ceny vyrazne spustil, ale kedze by sa to casom druhy projektant dozvedel, tak cenu nakoniec nespusti, aby sa neroznieslo, ze podlieza ceny.
TomasHC
31.03.10,05:56
To je čo za odpoveď ?

Mohol si byt Laco-projektant a nie Laco-monter, potom by si lepsie zarabal (asi) :D
ciners
31.03.10,06:08
Totalne vymysli a sprostosti, akoby to pisali zastupcovia komunistickej strany. My, co sme sa ucili si vzdy mame vazit robotu robotnika, tak preco si ku... vy nemozete vazit tu nasu? To este aj tych max.10eur eur na hodinu vam vadi? Kladiete obkladacky snad niekto lacnejsie?
Ake cechy si vytvaraju projektanti? Ved je zakon o autorizovanych inzinieroch a je oficialna SKSI,kde su zgrupeni.
Ten vas domek robi asi 5 profesii, tak za 600 eur sa nato vyprdnu. Bezny pracujucu clovek= zdierajuce hovado, asi tolko Lacko a Vratnik.
vratnik
31.03.10,06:48
Mate pravdu, najlepsi zakaznik je asi ten zbohatlik. V Ruzomberku si vytvorili vlastny cech a toto zdruzenie uspesne vylobovalo v meste to, ze ked vznika urcita oblast na zastavanie IBV, tak si uz buduci stavebnik bude musiet vybrat jeden z niekolkych projektov pripravenych clenmi cechu (za ich cenu). A nie tak, ze si stavebnik vyberie vlastny individualny projekt. Pracu inych si vazim, 600 eur je podla mna malo, ale trojnasobna ciastka ked pridem s hotvou studiou na maly domcek a chcem podla nej urobit projekt je moc. Co som mal u seba remeselnicke profesie, tak to vychadzalo zhruba 1000 korun na den a boli to zasluzene peniaze. 2000 tisic/den a viac bolo uz prilis vela. Komunistom som nikdy nebol a to co hovorim je o volnej sutazi, o volnom trhu a nie o nejakych zakulisnych dohodach / pravidlach / spolkoch na stanovenie ceny. U nas je to tak, ze ked niekdo ide stavat, tak ho treba od pociatku poriadne oholit.
alltracboy
31.03.10,06:49
musim sa ozvat, ze tie lacne projekty stoja za HOVNO. Prepacte za vyraz ale je to presne tak. Vela chyb, sem tam nezmysel atd.. clovek potom iba spekuluje ako to spravit. Pritom by si niekto myslel,ze katalogovy projekt je prepracovany, lebo sa ich predalo vela. Videl som projekt z euroline za cca 1000eur a projekt od wranders za cca 700 eur, a wranders projekt je presne ako mi povedali pri predaji.. je to projekt ktory je "projekt pre stavebne povolenie v realizacnom prevedeni". euroline je drahsi, ale mate tam vykaz-vymer, a dokonca ked sa zmenila normna na bleskozvod , tak poslali kolegovy prepracovanu elektriku.
IPB
31.03.10,07:28
dom.pl
extradom.pl
ciners
31.03.10,08:22
Mate pravdu, najlepsi zakaznik je asi ten zbohatlik. V Ruzomberku si vytvorili vlastny cech a toto zdruzenie uspesne vylobovalo v meste to, ze ked vznika urcita oblast na zastavanie IBV, tak si uz buduci stavebnik bude musiet vybrat jeden z niekolkych projektov pripravenych clenmi cechu (za ich cenu). A nie tak, ze si stavebnik vyberie vlastny individualny projekt. Pracu inych si vazim, 600 eur je podla mna malo, ale trojnasobna ciastka ked pridem s hotvou studiou na maly domcek a chcem podla nej urobit projekt je moc. Co som mal u seba remeselnicke profesie, tak to vychadzalo zhruba 1000 korun na den a boli to zasluzene peniaze. 2000 tisic/den a viac bolo uz prilis vela. Komunistom som nikdy nebol a to co hovorim je o volnej sutazi, o volnom trhu a nie o nejakych zakulisnych dohodach / pravidlach / spolkoch na stanovenie ceny. U nas je to tak, ze ked niekdo ide stavat, tak ho treba od pociatku poriadne oholit.

Tak v tom Ruzomberku, to uz su totalne hovada, ktovie, ci je to aj v sulade so zakonmi.
ciners
31.03.10,08:25
Inak keby to bolo na mne, na RD by som nechal robit len situacny vykres t.j.osadenie+pripojky a pohlady+cisto architektonicke podorysy bez kot a materialov. To by bolo na stavebko, ako take doklady k domu. A dalej by si ludia prikupovali podla toho,co potrebuju. Ak nepotrebuje nic, nekupil by si nic, ak komplet projekt do posledneho sroubika, tak by si to kupil.
jar88
31.03.10,10:06
Tak v tom Ruzomberku, to uz su totalne hovada, ktovie, ci je to aj v sulade so zakonmi.

No tak teda tu si to zaklincoval a poriadne.

Kdesi tu píšeš, že za 10 € na hodinu je dobrá cena, asi je dobrá lebo tebe pasuje. Tí čo pýtajú menej sú fušeri a neschopáci. Tí čo pýtajú a zariadia si že budú brať trojnásobok tvojej gáže sú u teba zlodeji.

Čo by si im odkázal, keby ťa osočili z fušerstva a nekvality tvojej roboty, lebo kvalitne sa robí za 30 € na hodinu, lebo, lebo, lebo......fušer
ciners
31.03.10,11:16
Jar88 ty sa proste nezmenis, uz si tu o tomto dost popisal. Precitaj si prvy prispevok: podla cennika UNIKA je cena tak a tak. Zadavatel ceny sa pyta na cenu, neda sa mu presne odpovedat, napisal som jednu z moznosti, ako sa na to pripravit. Dalej pisem, ze nechcem dalej debatu,ci je to vela ci malo. Napriek tomu sa Laci musi ozvat, ze 30eur na hodinu chce aj on. Pisem, ze ludia, co to robia maju cca 10 eur na hodinu. Spominam tam niekde seba? Ja ucim na SvF a venujem sa vyskumu ohladom dynamiky a materialovej nelinearity, obcas cosi naprojektujem, ked niekto pride a cosi chce, sam projekty nezhanam. Kolko ludi mi tu pise SS, nech im cosi spocitam a nikomu som nepovedal nie, od mnohych som ani nic nechcel.
V tom Ruzomberku vobec nejde o kvalitu pracu, ktoru podla tvojich dedukcii akoze ja zhadzujem. Ide o to, ze zakaznik nema slobodnu volbu si vybrat projektanta, ale uz je projekca firma zajednana, ak chce stavat na nejakom vybranom pozemku.
Kolko krat sem prispejes, tolko krat na urovni primitiva, fakt sa neuraz, ale domyslas si nenormalne veci.
chandler
31.03.10,12:55
spat k otazke :)
janka UR je asi tak polovica zo stavebneho (a menej), potom je este realizacny a ten je asi tolko co stavebko (a viac)
Candi
31.03.10,15:08
Mohol by si to prosim Ta konkretizovat, Potrebujem aj realizacny projekt ? K comu je dobry...? Ked chcem stavat svojpomocne, oplati sa mi zan priplatit ? Nestaci mi stavebny dozor ? A co je to jednostupnovy projekt ? Dik
ciners
31.03.10,15:23
Realizacny projekt potrebujes, ak v projekte pre SP chyba nieco, co prave potrebujes a nevies ako. Napriklad v projekte pre SP nebyva castokrat vykres vystuze. Tak ked chces zelezobetonovy strop a potrebujes vystuz, tak treba vystuz dorobit, to uz je realizacny projekt, resp. jeho cast.
Jednostupnovy projekt je taky, kde je vsetko dokopy, cize je pre SP a aj sa da podla neho realizovat. Je o cosi drahsi, ako len projekt pre SP. Ak idete stavat rodinny dom, tak opakujem, tam je uzemne a stavebne konanie spojene, nie je zvlast projekt pre uzemne a zvlast pre stavebne konanie, ale je len jeden projekt pre stavebne povolenie.
Ci sa oplati priplatit za projekt je velmi tazko povedat. Niekto povie ano, niekto nie. Skor je dobre byt s danym projektantom v kontakte, kedy je hocikedy pristupny vasim otazkam, ak ste si v niecom neisti.
alltracboy
31.03.10,15:34
hlavne si daj bacha aby tam bol presny vykaz -vymer.. lebo pootm ked sa bude nieco kupovat tak budes preratavat. Aj cenove ponuky sa podla toho lepsie robia.
chandler
31.03.10,15:55
Mohol by si to prosim Ta konkretizovat, Potrebujem aj realizacny projekt ? K comu je dobry...? Ked chcem stavat svojpomocne, oplati sa mi zan priplatit ? Nestaci mi stavebny dozor ? A co je to jednostupnovy projekt ? Dik


projekt pre stavebne povolenie je taky ze na zaklade neho dostanes stavebne povolenie. vsetko navyse riesi realizacny.

s cinersom v zasade nesuhlasim ohladom jednostupnoveho projektu :) cena za neho je o nieco nizsia ako za stavebko a realizacny dokopy. a nie ako za stavebko plus nieco malo navyse :)
ciners
31.03.10,15:59
Aky rozdiel,ked je drahsi ako projekt pre SP a podla teba lacnejsi ako projekt pre SP a realizacny dokopy? To je to iste nie? Neviem, nechapem ta asi dobre.
CodeLee
31.03.10,17:36
Totalne vymysli a sprostosti, akoby to pisali zastupcovia komunistickej strany. My, co sme sa ucili si vzdy mame vazit robotu robotnika, tak preco si ku... vy nemozete vazit tu nasu? To este aj tych max.10eur eur na hodinu vam vadi? Kladiete obkladacky snad niekto lacnejsie?
Ake cechy si vytvaraju projektanti? Ved je zakon o autorizovanych inzinieroch a je oficialna SKSI,kde su zgrupeni.
Ten vas domek robi asi 5 profesii, tak za 600 eur sa nato vyprdnu. Bezny pracujucu clovek= zdierajuce hovado, asi tolko Lacko a Vratnik.

necakal som v diskusii o stavbe taketo vyrazy (skoro ako z parlamentu)

je to tvrde ale "bezny pracujuci clovek" = socka, preto setri kde sa da, nema kde byvat, dom treba postavit aj keby "na chleba nebolo", a preto setri napr. aj na projekte, a namiesto 2500 euro da za projekt 500 euro. Je to dosledok stavu nasej spolocnosti. Emocie musia ist bokom, lebo zachvilu sa budeme vrazdit.

Mimochodom, neexistuje nejaky program ktoremu zadam typ domu, rozmery, materialy a on rovno vytlaci projektovu dokumentaciu ? To by sa dalo ist s cenou aj na 300 euro :D
220870
31.03.10,18:02
necakal som v diskusii o stavbe taketo vyrazy (skoro ako z parlamentu)

je to tvrde ale "bezny pracujuci clovek" = socka, preto setri kde sa da, nema kde byvat, dom treba postavit aj keby "na chleba nebolo", a preto setri napr. aj na projekte, a namiesto 2500 euro da za projekt 500 euro. Je to dosledok stavu nasej spolocnosti. Emocie musia ist bokom, lebo zachvilu sa budeme vrazdit.

Mimochodom, neexistuje nejaky program ktoremu zadam typ domu, rozmery, materialy a on rovno vytlaci projektovu dokumentaciu ? To by sa dalo ist s cenou aj na 300 euro :D
V Letanovciach a podobných osadách je takých programov ...bez urážky ,ale skôr ako začnete uvažovať o stavbe domu popracujte na tom aby ste zarábali viac ako socka .Pri zárobkoch okolo 500€ mi to skôr pripadá že lietate v oblakoch.Nechcem vás uraziť ,ale vždy by sme mali vedieť odhadnúť to na čo máme ,kde sú hranice.Nikto nechodil do školy 20 rokov preto ,aby robil projekty zadara.V tom projekte nieje zahrnutý len čas ktorý projektant strávil pri kreslení ale aj hodnota jeho schopností a vedomostí.Ako by sme potom hodnotili Judr,Mudr,Ing, alebo profesorov na školách,alebo účtovníčky....;)
CodeLee
31.03.10,18:32
V Letanovciach a podobných osadách je takých programov ...bez urážky ,ale skôr ako začnete uvažovať o stavbe domu popracujte na tom aby ste zarábali viac ako socka .Pri zárobkoch okolo 500€ mi to skôr pripadá že lietate v oblakoch.Nechcem vás uraziť ,ale vždy by sme mali vedieť odhadnúť to na čo máme ,kde sú hranice.Nikto nechodil do školy 20 rokov preto ,aby robil projekty zadara.V tom projekte nieje zahrnutý len čas ktorý projektant strávil pri kreslení ale aj hodnota jeho schopností a vedomostí.Ako by sme potom hodnotili Judr,Mudr,Ing, alebo profesorov na školách,alebo účtovníčky....;)

Samozrejme ze sa neurazim. Pod dehonestujucim pojmom socka som chapal ludi co ziju "z ruky do huby", to znamena cisty prijem do 1000 euro. Namiesto socka si radsej dosadte "priemerny obcan" :)

Pokial ide o mna mam VS vzdelanie (a nie som na to hrdy) a zarabam o dost viac nez tych 1000 euro. Ale mam velku rodinu a vacsina penazi padne na stravu, oblecenie, dopravu, atd, atd. Takze sam seba povazujem za socku :)

A pokial sa teda bavime o cene ktoru som ochotny dat za detailne a kvalitne vypracovany projekt tak poviem 3000 euro bez mihnutia oka.
Candi
31.03.10,19:45
Realizacny projekt potrebujes, ak v projekte pre SP chyba nieco, co prave potrebujes a nevies ako. Napriklad v projekte pre SP nebyva castokrat vykres vystuze. Tak ked chces zelezobetonovy strop a potrebujes vystuz, tak treba vystuz dorobit, to uz je realizacny projekt, resp. jeho cast.
Jednostupnovy projekt je taky, kde je vsetko dokopy, cize je pre SP a aj sa da podla neho realizovat. Je o cosi drahsi, ako len projekt pre SP. Ak idete stavat rodinny dom, tak opakujem, tam je uzemne a stavebne konanie spojene, nie je zvlast projekt pre uzemne a zvlast pre stavebne konanie, ale je len jeden projekt pre stavebne povolenie.
Ci sa oplati priplatit za projekt je velmi tazko povedat. Niekto povie ano, niekto nie. Skor je dobre byt s danym projektantom v kontakte, kedy je hocikedy pristupny vasim otazkam, ak ste si v niecom neisti.

VDdka za info, zacinam mat jasno :-) Este by som si dovolil jednu otazocku. V pripade rozsiahlejsej stavby (penzion a pod.) je "potrebny" aj ten realizacny projekt, resp. staci len pre UR a SP. Alebo lepsia volba by bola jednostupnovy ? Kompletna PD sa totizot moze vysplhat aj na 30 tis. €, takze by som to potreboval rozumne "okresat" ... ;)
ciners
31.03.10,20:06
V pripade rozsiahlejsej stavby je potrebny, lebo na zaklade vsemoznych vykazov vam stavebne firmy budu robit cenove ponuky a oni potrebuju mat riadny projekt a riesenia si nedomyslat. Pri RD si mozete veci domyslat sami, ked si ho sami realizujete, ale firma by sa takym riesenim stavala do rizika. Aj ked oni nejake zmeny vymyslia, na druhej strane, ten projekt ich kryje, maju podla coho robit a podla coho objednavat material a robit rozpocty. Na to ten projekt je, je pre robotnikov a inzinierov na stavbe, ludom na urade by som dal akurat nakresy, co sa ide stavat. Toto mne nejde do hlavy, ze na urady idu uplne veci, ktore sa zbytocne platia, co uradnika do toho, aky bude mat kto strop, to mi pridu zbytocne peniaze na projekt pre SP.
chandler
01.04.10,07:28
projekt pre stavebne povolenie je taky ze na zaklade neho dostanes stavebne povolenie. vsetko navyse riesi realizacny.

s cinersom v zasade nesuhlasim ohladom jednostupnoveho projektu :) cena za neho je o nieco nizsia ako za stavebko a realizacny dokopy. a nie ako za stavebko plus nieco malo navyse :)


no ze ked je stavebko napr. 10tis euro a realizacny 10tis euro, tak podla tvojho prispevku to vyzera ze jednostupnovy by mohol stat tak okolo 13-15tis e. a moj nazor je taky ze jednostupnovy by mal stat cca 18 tis e.

nic vazne len iny uhol pohladu. ten moj sa mi zda lepsi a vyhodnejsi :)

edit: pozeram ze som citoval sam seba ale ciners to urcite pochopi :)
chandler
01.04.10,07:37
VDdka za info, zacinam mat jasno :-) Este by som si dovolil jednu otazocku. V pripade rozsiahlejsej stavby (penzion a pod.) je "potrebny" aj ten realizacny projekt, resp. staci len pre UR a SP. Alebo lepsia volba by bola jednostupnovy ? Kompletna PD sa totizot moze vysplhat aj na 30 tis. €, takze by som to potreboval rozumne "okresat" ... ;)


presne ako hovori ciners. pri vacsich stavbach je ovela dolezitejsie mat presny projekt a dohodnut dobru cenu zo stavebnou firmou, cim viac je v projekte tym vedia dat presnejsiu cenu bez roznych rezerv.

jednostupnovy projekt by som neriskoval v tomto pripade, pocitam ze penzion bude v takej oblasti kde budu mat urcite urady pripomienky. takze ty budes mat komplet projekt a urad ti povie ze to musi byt cele o meter kratsie alebo nizsie a musis to dat cele prerabat. ak mas stavebko a realizacny tak tie pripomienky zapracujes do realizacneho.

ak je ten penzion v skutocnosti len vacsi RD tak by sa dal aj jednostupnovy, ale pri cene 30tis e. je to asi uz normalny penzion. v tom je aj inzinierska cinnost alebo cisto projekt?
aaajven
02.06.10,15:27
Dobry den .. ja by som sa chcel informovat ohladom projektu. rad by som požiadal o uver na vystavbu radovych domov. mam presne typ domov aky chcem ale potrebujem projektanta. No ako tak pozeram ceny su vysoke a ten projekt je určite drahy je možnost zaplatit projekt po schvaleni financii ? Ak by ste mi vedeli poradit tu je moj e-mail
(i.urdianyk@hotmail.com)
radek666
26.08.10,16:45
Nebudem zakladať novú tému a chcem sa spýtať hlavne projektantov aká je hodinová sadzba za práce na projektoch. Mám projekt pre stavebné povolenie. S projektantom som dohodnutý že teraz budeme robiť len to čo budem potrebovať a bude to účované hodinovkou. Jedná sa o práce : kladačský plán stropov, výstuže vencov, prekladov celého stropu a schodiska. Neskoršie to bude výkresy vrchných vencov, výkres strechy a konštrukcia s výpisom krovov.
radek666
27.08.10,05:54
posúvam . . .
ciners
27.08.10,07:08
V cenniku od UNIKA to zacina pri 15€ na hodinu, ale to je skor pekny sen :) Malokedy clovek nacenuje na hodinovku, takze ked sa zapletie do problemu, vide mu aj 4-5€ na hodinu. Ale oficialne pod tych 15€ asi tazko najdete,skor to potom nechajte nacenit podla velkosti baraku,vide to lacnejsie vacsinou.
radek666
27.08.10,07:40
V cenniku od UNIKA to zacina pri 15€ na hodinu, ale to je skor pekny sen :) Malokedy clovek nacenuje na hodinovku, takze ked sa zapletie do problemu, vide mu aj 4-5€ na hodinu. Ale oficialne pod tych 15€ asi tazko najdete,skor to potom nechajte nacenit podla velkosti baraku,vide to lacnejsie vacsinou.

Dohodli sme sa na 10EUR / hod. takže asi dobrá cena. Realizačné projekty nepotrebujem komplet robí mi len to čo potrebujem. projektant je ten istý čo mi robil projekt pre SP a rieši ten dom v podstate od začiatku. Občas zajde aj na stavbu ako autorský dozor a menšie konzultácie. mám ho na telefóne kedy potrebujem a má po ruke aj statika takže viem menšie veci poriešit bez problemov cez telefón. Takže tých 10 éčiek je optymum.
archkat
13.09.12,17:49
cena za projektovu cinnost sa stanovy na zaklade nakladov na stavbu, ktora sa musi zaradit do pasma narocnosti I-V.
z tejto sumy sa rata cena za projektovu a inziniersku cinnost.
pre rodinny dom za 100 000 je to od 9810-11500 €

Projektova priprava na uzemne konanie: 11% projekcna cinnost a 5% inzinierska cinnost z celkovej ceny prace (9810-11500 €)

Projektova priprava na stavebne povolenie :23% projekcna cinnost,2%inzinierska cinnost.

pytat si mzdu za odpracovany cas pri tejto profesii je nerealne.
ciners
14.09.12,12:09
cena za projektovu cinnost sa stanovy na zaklade nakladov na stavbu, ktora sa musi zaradit do pasma narocnosti I-V.
z tejto sumy sa rata cena za projektovu a inziniersku cinnost.
pre rodinny dom za 100 000 je to od 9810-11500 €

Projektova priprava na uzemne konanie: 11% projekcna cinnost a 5% inzinierska cinnost z celkovej ceny prace (9810-11500 €)

Projektova priprava na stavebne povolenie :23% projekcna cinnost,2%inzinierska cinnost.

pytat si mzdu za odpracovany cas pri tejto profesii je nerealne.

A ako nacenis vypocet na vyrezanie nosneho panela? Naklady na realizaciu dajme tomu 400€, tak za projekt a posudenie vezmes 10€? Pozri do UNIKA lepsie, je tam metodika aj cez odpracovane hodiny.
btw. co nerobis, to si neuctujes. Pri RD dokumentaciu pre uzemne konanie nerobis, cize 11 percent je neeticke niekam zahrnat.
archkat
14.09.12,12:22
Ja som si vedoma toho, ze existuje metodika cez odpracovane hodiny. Len sa mi to zda nefer, lebo nioe kazdy robi rychlo. a tak ak niekto spravi projekt za 50 hodin a niekto za 100, je ti nepomer.
Samozrejme sa to neda kalkulovat pri kazdom projekte percentualne...
marko182
14.09.12,12:56
cena za projektovu cinnost sa stanovy na zaklade nakladov na stavbu, ktora sa musi zaradit do pasma narocnosti I-V.
z tejto sumy sa rata cena za projektovu a inziniersku cinnost.
pre rodinny dom za 100 000 je to od 9810-11500 €

Rozumiem tomu spravne, ze ak si zadavatel objedna projekt na rodinny dom, tak bez ohladu na narocnost prace projektanta bude cena projektu zavisiet od odhadovanych nakladov na stavbu?

Cize presne ten isty dom, rovnake rozmery, rovnake riesenie krovu atd.
Ale v jednom pripade sa nacenia najlacnejsie materialy na stavbu (lacna tehla, stresna krytina,...) a v druhom pripade sa pouziju drahe materialy, tak cena projektu moze byt v druhom pripade aj dvojnasobna, pricom rozsah prac projektanta bude presne taky isty?
Bud tomu zle rozumiem (co dufam), alebo je tu nieco postavene na hlavu.

A chcel by som vidiet toho stavebnika, co zaplati 10k za projekt na rodinny dom, co ho bude stat 100k.
ciners
14.09.12,13:15
Rozumiem tomu spravne, ze ak si zadavatel objedna projekt na rodinny dom, tak bez ohladu na narocnost prace projektanta bude cena projektu zavisiet od odhadovanych nakladov na stavbu?

Cize presne ten isty dom, rovnake rozmery, rovnake riesenie krovu atd.
Ale v jednom pripade sa nacenia najlacnejsie materialy na stavbu (lacna tehla, stresna krytina,...) a v druhom pripade sa pouziju drahe materialy, tak cena projektu moze byt v druhom pripade aj dvojnasobna, pricom rozsah prac projektanta bude presne taky isty?
Bud tomu zle rozumiem (co dufam), alebo je tu nieco postavene na hlavu.

A chcel by som vidiet toho stavebnika, co zaplati 10k za projekt na rodinny dom, co ho bude stat 100k.

Nie, tak to nefunguje. Jednak je to metodicke odporucanie, cenu si mozes vymysliet aj uplne stylom chytim sa za brucho. Za dalsie, pred projektom nevies, ake tam budu drahe materialy. Cenu stanovujes na zklade obostavaneho priestoru, ktora je nejak statisticky dana.
Ale stale to treba brat, ze mame volny trh. Moze clovek pouzit tuto metodiku, metodiku odhadu hodin, chytit sa za brucho alebo hocico ine.
marko182
14.09.12,13:32
Nie, tak to nefunguje. Jednak je to metodicke odporucanie, cenu si mozes vymysliet aj uplne stylom chytim sa za brucho. Za dalsie, pred projektom nevies, ake tam budu drahe materialy. Cenu stanovujes na zklade obostavaneho priestoru, ktora je nejak statisticky dana.
Ale stale to treba brat, ze mame volny trh. Moze clovek pouzit tuto metodiku, metodiku odhadu hodin, chytit sa za brucho alebo hocico ine.

Vdaka :) Tak potom som rad, ze som to len zle pochopil.
Je mi jasne, ze toto je len usmernenie a ze cena je na dohode, ale aj tak som chcel vediet, ci tomu dobre rozumiem.
archkat
14.09.12,15:02
Samozrejme zalezi na narocnosti stavby. Preto su definovane pasma narocnosti vykonnov od I-V.
Tiez sa cena upravuje podla jednotlivych vykonnych faz.
Cena, ktoru som uviedla je pre architektov, a je v nej obsiahuta cela koordinacia vystavby.

Ak sa jedna o stavebnu firmu, odpadaju fazy ako napriklad vyber zhotovitela...

cize cena je len zakladna, orientacna a z tejto podla vykonov sa da urcit honorar za vykonanu cinnost.
ciners
15.09.12,14:44
Ja som si vedoma toho, ze existuje metodika cez odpracovane hodiny. Len sa mi to zda nefer, lebo nioe kazdy robi rychlo. a tak ak niekto spravi projekt za 50 hodin a niekto za 100, je ti nepomer.
Samozrejme sa to neda kalkulovat pri kazdom projekte percentualne...
O tom je ale trhovy mechanizmus. Ked sa najde niekto, kto zaplati za projekt RD 10 000€ a inde ho moze mat za 3000€, tak je to jeho vyber. Nakoniec vsak ten, co to robi 100hodin a nie 50, tak toho konkurencia zozerie. O tom to je, tam nic fer a nefer netreba hladat. To je ale len moj pohlad, nevnucujem samozrejma.