Lukáš 142
01.04.10,09:10
Prosim poradte ktory je najlepsi free antivirus, ci Avast Home edition, Avira free antivirus alebo Microsoft Security Essentials, neviem sa rozhodnut. Cital som aj tento clanok http://www.dsl.sk/article.php?id=8895&hot=4 a niekde som cital, ze Avira free antivirus ma pomale skenovanie a podla tohto clanku aj vysoke percento falosnych pozitivnych detekcii, ale vela ludi hovori, ze najde aj to co NOD nenajde, takze neviem. Zvazoval som aj Avast a microsoft ale neviem ktory s tychto troch AV je najlepsi, poradte
Laco-monter
01.04.10,07:14
NOD v pohode, momentálne mám avast,

AVG sa mi neosvedčil /fungovala mi len Opera ako prehliadač/

AVIRA bude moj ďalší antivirák, ak odinštalujem avast.

Avast som mal v angl.verzii, ale musel som znovu nainštalovať slovensku verziu a tá je len na 3 mesiace...
Lukáš 142
01.04.10,07:24
NOD v pohode, momentálne mám avast,

AVG sa mi neosvedčil /fungovala mi len Opera ako prehliadač/

AVIRA bude moj ďalší antivirák, ak odinštalujem avast.

Avast som mal v angl.verzii, ale musel som znovu nainštalovať slovensku verziu a tá je len na 3 mesiace...

No dik, ale potreboval by som trochu podrobnejsie rozobrat preco ten a ten AV by som si mal nainstalovat, trochu mi nejdu do hlavy viacere veci, ak mas avast tak preco si opat presiel na sk verziu ked v cz mutacii je verzia 5.0 takze ten prechod bol zbytocny, este nechapem preco pouzivas avast home edition ked avira je tez v free verzii, preto by som potreboval lepsie rozobrat a odovodnit tvoju odpoved :)
Laco-monter
01.04.10,07:33
Ja som bežný užívateľ, nerozumiem čo prečo a ako funguje.

Niekedy robím vo svojom PC uplne nelogické veci,ale funguje.

Ešte šťastie,že trochu rozumiem angličtine , inak by som bol v PC stratený...
misoft
01.04.10,09:32
Laco-monter
Musíť ťa poopraviť. Avast 4.8 Home Edition je FREE a má aj slovenskú lokalizáciu - je to (skoro) plnohodnotný antivír. (To skoro - týka sa to plánovania). Databáza (po registrácii Avastu - bezplatnej a po zaslaní licenčného kľúča - bezplatné!) je DENNE dopĺňaná a obnovovaná!

Avast som mal v angl.verzii, ale musel som znovu nainštalovať slovensku verziu a tá je len na 3 mesiace...
To preto, lebo si si nezažiadal o licenčný kľúč - platný 1 rok. Potom stačí zažiadať znova a je zaslaný nový.

Avast mám od začiatku a doteraz mi nepustil žiadne svinstvo do PC (pri náznaku hrozby - podla nastavenia - ma od stránky odpojí).

Ešte doplním: Začínal som ver. 4.0, postupne mi upgradovali na 4.7 a potom na 4.8. Stačilo len potvrdzovať. Žiadne poplatky, žiadne požiadavky z ich strany.
Tomuto vravím prístup!!!
magnum
01.04.10,10:00
podla skusenosti avira najmenej zahlcuje pocitac a avast s nortonom najviac...

co sa tyka detekcie tak s avirou aj s ms essential som spokojny... ale ms je pomalsie ako avira
Lukáš 142
01.04.10,10:19
podla skusenosti avira najmenej zahlcuje pocitac a avast s nortonom najviac...

co sa tyka detekcie tak s avirou aj s ms essential som spokojny... ale ms je pomalsie ako avira

myslel si aviru free antivirus alebo platenu verziu? a co hovoris na množstvo pozitivnych falosnych detekcii v avire? microsoft je oproti avire dost v tomto lepsi, neviem sa rozhodnut, viem ze avira v platenej verzii je dobra ale neviem ako vo free verzii oproti avastu a microsoftu
salvosko
01.04.10,10:23
Avira, nedavno vysla verzia 10.
Stefan2005
01.04.10,11:17
...žiadne svinstvo do PC (pri náznaku hrozby - podla nastavenia - ma od stránky odpojí)...

aj toto je veľmi dôležité - ako viem daný produkt nastaviť, resp. ako reagujem na jeho podnety. Totiž aj sebelepší program pri zlom nastavení, resp. nesprávnom používaní môže byť deravý a naopak - aj slabší, ale dobre nastavený s plným využitím jeho možností vie poskytnúť docela dobré výsledky...
salvosko
01.04.10,11:36
Pouzivam Aviru uz roky, plus ju ma sestra, svokor a doporucujem ju aj zakaznikom ako free riesenie. Zatial mi vychadza lepsie hlavne vykonovo ako Avast hlavne na starsich strojoch. Co sa tyka detekcie tak si na tom rovnako aspon co mam skusenosti.
NOD nechcem odkedy mi menil XML subory pocas tahania cez internet takze bohvie co urobi s inymi ...
zamestnankyna
01.04.10,13:05
Používam aviru a je mi dobre.
axbx
01.04.10,14:01
Pouzivam AVAST, predtym som mal AVG.AVAST ma pre domacich pouzivatelov verziu zadarmo, tak ze sa zaviazes ze nepodnikas, zaregistrujes sa, poslu ti kod, ten si zadas a plati na 1 rok, po roku ta vyzvu na obnovenie kodu, obnovis kod a zase zadarmo, je to v slovecnine alebo v cestine, nepamatam. A ide, mozes si nastavit vsetko, to znamena, co ma kontrolovat a ako a kedy aktualizacia svojho antiviroveho suboru, to potrebuje ako info o poslednych virusoch, ale aj tak niekdy pride aktualizacia aj pocas prace, to si riadi sam a tebe posle o tom hlasku, ze mas najnovsie info o viroch v PC. Je OK.
Lukáš 142
01.04.10,15:37
Pouzivam Aviru uz roky, plus ju ma sestra, svokor a doporucujem ju aj zakaznikom ako free riesenie. Zatial mi vychadza lepsie hlavne vykonovo ako Avast hlavne na starsich strojoch. Co sa tyka detekcie tak si na tom rovnako aspon co mam skusenosti.
NOD nechcem odkedy mi menil XML subory pocas tahania cez internet takze bohvie co urobi s inymi ...

no asi si dam tu Aviru, ale este by som sa chcel spytat, ze co este pouzivas kedze avira free neobsahuje Anti-Spyware, AntiAdware, AntiPhishing, proaktivnu ochranu, WebGuard, a MailGuard.
marko182
01.04.10,16:19
Avast mám od začiatku a doteraz mi nepustil žiadne svinstvo do PC (pri náznaku hrozby - podla nastavenia - ma od stránky odpojí).


Tiez pouzivam Avast uz asi 2 roky a zatial som nemal ani najmensi problem. Ziadne virusy, trojske kone, ani nic podobne. Pri podozreni na skodlivy kod na stranke, prerusi spojenie a opyta sa, ci chces napriek tomu pokracovat.

Takze u mna maximalna spokojnost.
Flinstone
01.04.10,16:47
antivirovým riešením je aj nepustiť windows na internet... Urobiť dualboot. Win na nevyhnutné veci ktoré nejdú pod linuxom a na net linux, ktorý vírusom odoláva veľmi slušne aj bez antivirového programu...
pupinos
01.04.10,18:15
já jsem používal nod32...ten mi ale po nějaké době přestal fungovat....tak jsem si zaplatil eset smart security 4 na dva roky a už jen prodlužuji smlouvu...už bych nebral nic jinýho..a pokud jde o avast a nebo avg(a ještě k tomu free..:D..)...to bych nebral ve full verzi ani zadarmo...nikdy mi to nic nevyléčilo/nesmazalo či ani nenašlo...
buchač
01.04.10,18:36
Celkom som spokojný aj s týmto ...;)


Spyware Terminator je freewarová (GNU GPL) aplikácia chrániaca Váš počítač pred spywarem, adwarem a podobnou obtiažnou háveďou. Jeho súčasťou je i rezidentný štít, ktorý podľa jednoduchého nastavenia chráni pred "podozrivými operáciami", ako napríklad zápis do registrov, spustenie aplikácie inou aplikáciou, a podobne. Sám sa automaticky aktualizuje a nedávno sa stal jeho súčasťou antivírový modul Clam rovnakej licencie.

Jeho pôvod z Brna napovedá, že jeho súčasťou je i česká lokalizácia. Inštalácia i ovládanie je veľmi jednoduché a nevyžaduje žiadne vyššie znalosti.

http://www.softmania.sk/Spyware-Terminator.html
sfinks
01.04.10,18:41
Avast si nedavaj .. to ako keby si nic nemal ... len dobry pocit ... ja by som nemal ani ten pocit dobry ... celkom fajn a spokojny by som bol jedine pri spywareterminator ... ale pravdaze pre neskuseneho uzivatela je tam torksa problem ... lebo on fungueje aj ak firewall teda kontorluje komunikaciu kazdy program co piustits takze vies ked sa cheniekto alebo nieco do tvojho PC naburat .a. aty sa sam rozhgodnes ci povolis komunikaciu alebo nie ... a mnohokrat sa stalo ludom vo firme ze proste nevedeli co to je bac dali to zakazat a potom sa cudovali preco im nejde otot a preco nejde toto .a. bolproblem to zas povolit ... ale urcite spywareterminator... Aviru nepoznam ... takze to nehodnotim
Lukáš 142
01.04.10,19:20
Celkom som spokojný aj s týmto ...;)



http://www.softmania.sk/Spyware-Terminator.html

a ak by som si dal aviru a este ten spyware terminator? Ale zas neviem ci by tie dva programy neboli v konflikte, takze neviem. A este ako mam vyriesit AntiPhishing, WebGuard, a MailGuard porad.
sfinks
01.04.10,19:24
a ak by som si dal aviru a este ten spyware terminator? Ale zas neviem ci by tie dva programy neboli v konflikte, takze neviem. A este ako mam vyriesit AntiPhishing, WebGuard, a MailGuard porad.

Neboli by v konflikte ... lebo ty si zapinas a vypinas co sa moze a nemoze byt :) takze ked povolis v spywareterminatorovi akcie co robi nejaku druhy soft tak to ho encha robit svoju cinost a nestara sa : ) aj ked osobne by som odporucal len jedno alebo druhe a naprikald ten spyware terminator raz za cas zapnut nechat si preskenovat disk a potom vypnut .. neskuseny uzivatel si moze neopatrenim zakat to co by nekedy v buducnosti potreboval :)
Lukáš 142
01.04.10,19:37
Neboli by v konflikte ... lebo ty si zapinas a vypinas co sa moze a nemoze byt :) takze ked povolis v spywareterminatorovi akcie co robi nejaku druhy soft tak to ho encha robit svoju cinost a nestara sa : ) aj ked osobne by som odporucal len jedno alebo druhe a naprikald ten spyware terminator raz za cas zapnut nechat si preskenovat disk a potom vypnut .. neskuseny uzivatel si moze neopatrenim zakat to co by nekedy v buducnosti potreboval :)

Vies ked ta avira vo free verzii nema Anti-Spyware, AntiAdware, AntiPhishing, proaktivnu ochranu, WebGuard, a MailGuard tak preto by som radsej oba nechal zapnute naraz, pretoze ak bude nieco vypnute a potom raz za cas zapnem spywareterminator a mi tam nieco najde tak uz moze byt neskoro, len neviem ci spywareterminator ma proaktivnu ochranu, a ci neni treba ked naistalujem spywareterminator vypnut firewall na windowse a zda sa mi ze ho ma aj router zapnuty. A co mam spravit s AntiPhishing, WebGuard, a MailGuard porad
sfinks
01.04.10,19:49
Vsak az si precitas co povolujes alebo zakazujes tak potom si mzoes nechat aj oba naraz ...a z sa nebudes chovat ako pasivny uzivatel ze ale nech neotravuje zakazem alebo povolim tka oki schvaluje moba ;)
sfinks
01.04.10,19:51
FW s v systeme nemusis vypinat ... No ja mam len Nod32 a uplne mi staci ... a zatail ziadne problem : ) z casu na cas si kukne mregistri co sa mi pridalo a co je tam zbvytocne to zmazem :) alebo co sa spusta kuknema co to je a potom uz poriesim .. ale tak ako navrhujes kludne si to mozes dat :)
Lukáš 142
01.04.10,20:04
FW s v systeme nemusis vypinat ... No ja mam len Nod32 a uplne mi staci ... a zatail ziadne problem : ) z casu na cas si kukne mregistri co sa mi pridalo a co je tam zbvytocne to zmazem :) alebo co sa spusta kuknema co to je a potom uz poriesim .. ale tak ako navrhujes kludne si to mozes dat :)

Este mi porad ci spravim dobre ak v spyware terminatorovi vypnem ClamAV a rezidentnu ochranu a necham len ostatne, kedze FW v systeme mam takze az taky potrebny neni (aspon myslim)
buchač
01.04.10,20:20
Este mi porad ci spravim dobre ak v spyware terminatorovi vypnem ClamAV a rezidentnu ochranu a necham len ostatne, kedze FW v systeme mam takze az taky potrebny neni (aspon myslim)

...ak chceš vypnúť , tak ani neinštaluj ...;)

Potom ten termináááátor bude na dve veci ....:---
Lukáš 142
01.04.10,20:30
...ak chceš vypnúť , tak ani neinštaluj ...;)

Potom ten termináááátor bude na dve veci ....:---

no ale ja chcem sucasne pouzivat Aviru tak preto chcem vypnut ClamAV, pri tej rezidentnej ochrane si az tak isty nie som ci to mam vypnut ten FW nebude v konflikte s avirou tak to necham zapnute, co ty na to?
sfinks
01.04.10,20:42
Ked vypnem rezistetnu ochranu v Terminatorovi ta.. tak to nemusis ani istalovat ... ked naistalujes terminator .. tovj win fw sa opyta ci chces aplikaciu spustit ty das je jo .. teda spravi sa vynimka windows aplikacia ... aby ti spustalo ..
ked naistalujes aviru tak terminator sa zase opyta ci ma povolit komunikaciu avire a veci okol otoho ty das ze jo a mas :) ale neboj sa ... nikto ta nebude napadat ... takychto malych smrtelnoikov .. si malo kto vsimne a chce ich data : )
buchač
01.04.10,20:47
no ale ja chcem sucasne pouzivat Aviru tak preto chcem vypnut ClamAV, pri tej rezidentnej ochrane si az tak isty nie som ci to mam vypnut ten FW nebude v konflikte s avirou tak to necham zapnute, co ty na to?

Zásadne vravím za seba , to aby k nedorozumeniu nedošlo ...;)

AVIRU som mal ...chvíľku ...po nejakom čase išla do koša ...
Aj iné , ale najviac som spokojný som fakt s týmto .
ClamAV mi vychytáva bordel a raz za čas využijem služby Spybotu a vymaľované .
Samozrejme je potrebná aj opatrnosť pri otváraní mailov a ostatných neoverených zdrojov ...
sfinks
02.04.10,07:30
asi tka ako pises : ) ale zas je lepsie mat jeden a dobry ako pchat tam soft a soft a nakoniec zistis ze ani jedne nefunguje lebo sa biju ... stalo sam i tto viac krat ... jeden chalan mal srandard firemny antivir ... a nezadal osamu neico a tak si tamdal aj Nod ... sva co budemat bezpecnejsi .a ked som ho dostal do ruky ..tak PC sami vir, spyware, trojan atd
zamestnankyna
02.04.10,08:04
Používam Ad-Aware, Spybot, Spyware Terminator, MWAV, ale nie stále, iba na občasné preskenovanie a hlavne rozum pri práci s i-netom.
sfinks
02.04.10,08:12
Ten rozum pri praci s internetom niekedy nestaci ...
Lukáš 142
02.04.10,08:40
asi tka ako pises : ) ale zas je lepsie mat jeden a dobry ako pchat tam soft a soft a nakoniec zistis ze ani jedne nefunguje lebo sa biju ... stalo sam i tto viac krat ... jeden chalan mal srandard firemny antivir ... a nezadal osamu neico a tak si tamdal aj Nod ... sva co budemat bezpecnejsi .a ked som ho dostal do ruky ..tak PC sami vir, spyware, trojan atd

Takze ak si plne zapnem Aviru a spyware terminator zapnem stale bez ClamAV tak by sa to nemalo byt, ze? Len neviem este ako vyriesim AntiPhishing a MailGuard, lebo aj to je velmi dolezite. A samozrejme, ze nechcem mat same softy aby sa jeden s druhym bili ale tieto veci ako AntiPhishing atd. treba vyriesit, pomoz este s tym, dik
MikiHalasko
12.04.10,14:20
Avast si nedavaj .. to ako keby si nic nemal ... len dobry pocit ... ja by som nemal ani ten pocit dobry ... celkom fajn a spokojny by som bol jedine pri spywareterminator ... ale pravdaze pre neskuseneho uzivatela je tam torksa problem ... lebo on fungueje aj ak firewall teda kontorluje komunikaciu kazdy program co piustits takze vies ked sa cheniekto alebo nieco do tvojho PC naburat .a. aty sa sam rozhgodnes ci povolis komunikaciu alebo nie ... a mnohokrat sa stalo ludom vo firme ze proste nevedeli co to je bac dali to zakazat a potom sa cudovali preco im nejde otot a preco nejde toto .a. bolproblem to zas povolit ... ale urcite spywareterminator... Aviru nepoznam ... takze to nehodnotim


na velku noc som instaloval bratrancovi avast. dal som prec symantec, lebo spomaloval aj tak pomalu vystu na 1G op. PO hodinke scanovania my nasiel vyrus.
mal som aj avg - tiez po symantecu. a tiez mi nasiel virus.
nod - ten si uz nepamatam
aviru - pocujem prvy krat
antivir od microsoftu - chalani v praci ho instaluju k win7, zevraj fajn.
pls. este radu: je lepsie davat zisteny vir do truhly,karanteny ci vymazat?
sfinks
12.04.10,15:33
avast cosi nasiel ? ja by so mavast ani neinstaloval .. vsak to je virus sam o sebe ... ja by som ten vir zmazal .. naco ho mas odkladat ... cosi sa t istane s antivirakom a pac .. truhal je otvorena aj karantena ..a bude robit skodu ..
misoft
12.04.10,16:45
to sfinks
Prečítaj si príspevok #5 - odo mňa! A stále tvrdím:
Avast mám od začiatku a doteraz mi nepustil žiadne svinstvo do PC (pri náznaku hrozby - podla nastavenia - ma od stránky odpojí).

Je to len o nastavení ochrany.
Ale niekomu vyhovuje taký, inému onaký antivír, každý sa musí rozhodnúť sám, ktorý použije.
Ale prehlasovať, že tento alebo tento antivír je sám vírom - nehnevaj sa - je to trochu silná káva a (s prepáčením) - trepeš hlúposti!
A zároveň takto nepriamo znevažuješ prácu iných a urážaš tých, ktorí tento produkt používajú a sú s nim spokojní.
sfinks
12.04.10,16:54
Nuz pouzival som tento antivir a nezdal osami cosi .. odisltaloval som ho ..a naistaloval iny baf a zrazu 150 zavirenych suborov .,.. to svedcalo o tej ochrane ... pravdaze som so mal aktualizovany a napriek tomu som mal az az toho v PC >.. takze netrepem hluposti ale hovoril som z vlastnej skusenosti ..a este problem ho bolo odstranit z kompu ked som ho odinstalovat chcel ... ale tak to bolo davno co som ho mal ..takze sa mohol aj zlepsit ... netvrdim ze nie ...
misoft
12.04.10,17:05
Mal si smolu, alebo slabo nastavenú ochranu. Ja na Avast nedám dopustiť - ako som spomínal skôr - zatiaľ ma vždy ochránil (mám nastavené najsilnejšiu ochranu). Ale zato nikde nehlásam, že ten alebo onen antivírový program je vírusom!
A za týmto
...a urážaš tých, ktorí tento produkt používajú a sú s nim spokojní. stojím!
Nabudúce dobre zváž, čo tu napíšeš. Dvakrát meraj a raz rež!
sfinks
12.04.10,17:46
Jo to bolo prirovnanie ... tak isto ked mas problem dostat vir z PC tak ja som mal problem odstranit avast z PC ... tak som napsial ze to je sam o sebe vir ... ze sa tak sprava ... a predsa soft ide s dobou co oblo pred 7 rokmi uz je ine ako dnes...
Vlado40
12.04.10,22:06
Jo to bolo prirovnanie ... tak isto ked mas problem dostat vir z PC tak ja som mal problem odstranit avast z PC ...

V núdzovom režime je AVAST verzia 4.8 aj verzia 5 veľmi poslušný a nerobí problém pri odinštalovaní.
pepsikova
13.04.10,05:18
...mám Avast už dva roky a nikdy mi do pc nepustil ani blchu..som teda nadmieru spokojná...bola to Free verzia z internetu, myslela som, že to je nafurt,lebo funguje 100%.....ale dnes ráno mi naskočila červená tabuľka, ževraj moja verzia Avastu končí a mám si zakúpiť novú verziu..za 27.90€..tak mi prosím vás poraďte,či je nejaký dobrý free produkt voľný na stiahnutie, lebo fčuľ nemôžem investovať, aj keď by si to avast zaslúžil...
salvosko
13.04.10,06:56
Neskoncila ti, treba ju len preregistrovat alebo si zinstaluj novu verziu 5 ktora vysla nedavno. Zakupenie je len ponuka na vysiu verziu.
Stefan2005
13.04.10,07:10
Neskoncila ti, treba ju len preregistrovat alebo si zinstaluj novu verziu 5 ktora vysla nedavno. Zakupenie je len ponuka na vysiu verziu.

... odkiaľ vieš, že pepsikova potrebuje home verziu, a nie antivirus pre podnikateľské PC ?
arizona
13.04.10,07:12
...mám Avast už dva roky a nikdy mi do pc nepustil ani blchu..som teda nadmieru spokojná...bola to Free verzia z internetu, myslela som, že to je nafurt,lebo funguje 100%.....ale dnes ráno mi naskočila červená tabuľka, ževraj moja verzia Avastu končí a mám si zakúpiť novú verziu..za 27.90€..tak mi prosím vás poraďte,či je nejaký dobrý free produkt voľný na stiahnutie, lebo fčuľ nemôžem investovať, aj keď by si to avast zaslúžil...
Avast Ti "končí" preto , lebo skončila ročná registrácia. Js síce free, ale musíš sa registrovať na rok.
Tu máš na stiahnutie novú verziu http://downloads.zoznam.sk/program/avast-home_41 , po registrácii by si mala mať znovu na rok pokoj :)
pepsikova
13.04.10,08:46
... odkiaľ vieš, že pepsikova potrebuje home verziu, a nie antivirus pre podnikateľské PC ?..


...števík, ďakujem..ale stačí mi home verzia..nepodnikám..pekný deň ti..
pepsikova
13.04.10,08:48
Avast Ti "končí" preto , lebo skončila ročná registrácia. Js síce free, ale musíš sa registrovať na rok.
Tu máš na stiahnutie novú verziu http://downloads.zoznam.sk/program/avast-home_41 , po registrácii by si mala mať znovu na rok pokoj :)..

oki, mojuš, idem na to..ďakujem ti...

aj "salvoškovi ďakujem...
wagner
13.04.10,09:10
...mám Avast už dva roky a nikdy mi do pc nepustil ani blchu..som teda nadmieru spokojná...bola to Free verzia z internetu, myslela som, že to je nafurt,lebo funguje 100%.....ale dnes ráno mi naskočila červená tabuľka, ževraj moja verzia Avastu končí a mám si zakúpiť novú verziu..za 27.90€..tak mi prosím vás poraďte,či je nejaký dobrý free produkt voľný na stiahnutie, lebo fčuľ nemôžem investovať, aj keď by si to avast zaslúžil...

Ja teda avastu neverím. Tiež som mala problém ho odinštalovať z PC, až sa to skončilo tým, že som musela dať preinšatovať celý PC. Tiež som s ním nebola spokojná, pustil všelijaké blbosti a nevedel to ani zachytiť a nie ešte odstrániť. To už radšej AVG - je tiež zadarmo. Ja mám ESSET, podotýkam že kúpený so zľavou na dva roky. Nemám žiadny problém. Pepsi radšej investuj do antivíru a budeš mať pokoj.
Vlado40
13.04.10,09:20
Ja teda avastu neverím. Tiež som mala problém ho odinštalovať z PC, až sa to skončilo tým, že som musela dať preinšatovať celý PC.

Sám používam , aj inštalujem na iné PC AVAST a je v pohode.Ak ho chcem odinštalovať , tak ako som spomínal v núdzovom režime počúva na slovo , netreba preinštalovať Windows.

Okrem Avastu mám aj malého psíka , tiež som ho musel naučiť, ako sa má správať čo môže robiť a čo nie.Jednoduchšie je nastaviť AVAST , ako naučiť malého psíka poriadku.
MikiHalasko
13.04.10,09:22
Mal si smolu, alebo slabo nastavenú ochranu. Ja na Avast nedám dopustiť - ako som spomínal skôr - zatiaľ ma vždy ochránil (mám nastavené najsilnejšiu ochranu). Ale zato nikde nehlásam, že ten alebo onen antivírový program je vírusom!
A za týmto stojím!
Nabudúce dobre zváž, čo tu napíšeš. Dvakrát meraj a raz rež!


avast poznam slabo. pls. ako sa nastavuje najsilnejsia ochrana? je k tomu v avaste popis, cize help?
dik za info
Vlado40
13.04.10,09:33
Free verzia ponúka iba zapnutie a vypnutie služieb základne + nastavenie napr.tichý režim ,spustenie Avast až po spustení systémových služieb,čo má kontrolovať pri štarte ...Samozrejme je najlepšie mať zapnuté všetky služby Avast.
salvosko
13.04.10,09:41
Najlepsi antivirus je zdravy rozum a neklikat na blbosti a netahat blbosti. Vtedy ti staci aj Avast v zakladnych nastaveniach.
Ak zinstalujes zavireny "free player" a potvrdis vynimku tak ti nepomoze ani 15cm pancier.
Aj z tohoto pohladu sa na to treba pozerat. Ziaden antivirus neni 100%.
Suhlasim s Vlado40, nainstaloval som desiatky Avastov a na destiaky strojov a vsade funguju bez problemov pokial ten system bol funkcny na ktory sa to instalovalo. Ked uz bol dosahany predoslymi pokusmi a boli na nom zinstalnute 4 - 5 antivirov a to dokonca naraz a anticojaviemco a superbrutaltune z tonou anware a vurusov tak to je potom problem.
Vcera som zas robil jeden stary notebook (1GB RAM) s Win7 a dal som tam Avast a bezi to cele velice pekne.
arizona
13.04.10,09:45
avast poznam slabo. pls. ako sa nastavuje najsilnejsia ochrana? je k tomu v avaste popis, cize help?
dik za info
Otvor si Avast a hore v pravom hornom rohu máš "pomocník". Klikni si na to a prečítaj ;)
misoft
13.04.10,11:12
MikiHalasko
Klikni PTM na ikonku Avastu v systémovej lište (vpravo dolu) a daj Zobraziť okno rezidentnej ochrany.
Objaví sa ti okno, kde môžeš nastavovať pre Instant Messaging, Internet Mail, Outlook/Exchange, P2P štít, Stieťový štít, Štandardný štít a Webový štít citlivosť (úroveň). Nastav buď na Vysoká, alebo Používateľská (tam potom kliknutím na Nastaviť) upravuješ podmienky ochrany. Ja zo svojej skúsenosti odporúčam na Vysoká (všetko sa kontroluje).

Zároveň nezabudni, aby bolo nastavené pri jednotlivých štítoch Spustiť (bez toho je ochrana pozastavená alebo vypnutá).

Toľko stručný návod na nastavenie. Prajem veľa surfovania bez hrozieb a infikovania :D:D
MikiHalasko
14.04.10,09:33
MikiHalasko
Klikni PTM na ikonku Avastu v systémovej lište (vpravo dolu) a daj Zobraziť okno rezidentnej ochrany.
Objaví sa ti okno, kde môžeš nastavovať pre Instant Messaging, Internet Mail, Outlook/Exchange, P2P štít, Stieťový štít, Štandardný štít a Webový štít citlivosť (úroveň). Nastav buď na Vysoká, alebo Používateľská (tam potom kliknutím na Nastaviť) upravuješ podmienky ochrany. Ja zo svojej skúsenosti odporúčam na Vysoká (všetko sa kontroluje).

Zároveň nezabudni, aby bolo nastavené pri jednotlivých štítoch Spustiť (bez toho je ochrana pozastavená alebo vypnutá).

Toľko stručný návod na nastavenie. Prajem veľa surfovania bez hrozieb a infikovania :D:D

a existuje daky testovaci vyrus? moc blba otazka?:)
Vlado40
14.04.10,09:56
a existuje daky testovaci vyrus? moc blba otazka?:)

Ak chceš , tak pohľadám a pošlem Ti normálny.Za 4 dni som potom dal notebook do poriadku , lebo sa nemohli stratiť údaje.Windows ani nenabehol , len čierna obrazovka.
MikiHalasko
14.04.10,11:33
Ak chceš , tak pohľadám a pošlem Ti normálny.Za 4 dni som potom dal notebook do poriadku , lebo sa nemohli stratiť údaje.Windows ani nenabehol , len čierna obrazovka.

heh, radsej nie. pomali som si ho dal dokopy. a ucim sa na nom. vobec na to nemam chut. :) aj,ked som rozmyslal, ci vyskusaam avast.
myslis ze by ho nenasiel?
zamestnankyna
14.04.10,14:48
Tu (http://test.bezpecnosti.cz/antivir/) si môžeš otestovať antivírusový program a firewall.
kergulaan
14.04.10,16:58
good - ESS mi ho ani nedovolil otvorit.
Stefan2005
14.04.10,17:53
... mne nedovolil ani len zobraziť :)
misoft
14.04.10,19:34
No a mne začal húkať a odpojil ma :D:D:D!
Orim
14.04.10,19:55
Ak môžem poradiť skúste linux. Tam zatiaľ nie je toľko vírusov ako v oknách. Poskytuje aj programy na písanie kreslenie, počítanie atď. Teraz sú už tieto posledné verzie klikacie tak ako win. Idú tam tiež niektoré programy spušťatelné pod winom. Pred tým si to môžete vyslúšať na verzii live ktorá je napálená na CD a nič vám nezapisuje na HD ani nikde inde.
sfinks
15.04.10,09:48
Akoze nie... vsak sa ti nacita do Ramky .... ako by tito inak fungovalo ?
MikiHalasko
20.04.10,17:29
Tu (http://test.bezpecnosti.cz/antivir/) si môžeš otestovať antivírusový program a firewall.

dakujem, zaujimava vec, v praci som uz vyskusal, este to skusim doma. som velmi zvedavy :)
1a4ter
23.04.10,23:30
Špičkou je určite ESET. Jednoduchý a sám vie čo robiť. Určite nedoporúčam: Avast,AVG,Norton security a v podstate aj všetky ostatné. Najlepšie spravíš ak si ozaj kúpiš riadny ESET na 2 roky a budeš mať 100% istotu a pokoj.Ak by si bol veľmi šikovný, tak určite na vhodných miestach na nete nájdeš aj ESET nakrekovany na 40 rokov dopredu a plne funkčný. Super je aj KASPERSKY, ale ten asi scrackovany nenájdeš.Tak držim palce
1a4ter
25.04.10,22:37
Njalepsie je kupt ESET a mas po starostiach,otestoval som uz vsetky mozen antiviraky, ale ziadny nie je tak spolahlivy ako eset.Pocul som este ze je kaspersky super,ale ten som nemal.Ked nechces za eset platit, tak exisuje na nete aj crack verzia na nete funkčna do roku 2040
Flinstone
26.04.10,06:21
Njalepsie je kupt ESET a mas po starostiach,otestoval som uz vsetky mozen antiviraky, ale ziadny nie je tak spolahlivy ako eset.Pocul som este ze je kaspersky super,ale ten som nemal.Ked nechces za eset platit, tak exisuje na nete aj crack verzia na nete funkčna do roku 2040
Nie preto zamestnanci fi.Eset sa celý deň trápia v robote aby ľudia si plody ich driny hekli krekli a oni potom namiesto výplaty dostali štatistiku o tom aký úspešný je ich soft na stránkach s warezom. Takže svoje odporúčania si nechaj pre seba.
pistik71
26.04.10,06:31
Špičkou je určite ESET. Jednoduchý a sám vie čo robiť. Určite nedoporúčam: Avast,AVG,Norton security a v podstate aj všetky ostatné.

A skusal si aj nieco ine? Ja by som mohol potvrdit opak. Mam (spravujem) firmy kde maju eset a stale odvirujem masiny, a mam firmy kde je AVG a co si pamatam, tak nejakych 5 rokov tam nebol virus. V poslednom case ESET pokryvkava - zda sa, ze cim viac tlacia na marketing, tym slabsie su ich produkty. A Norton Internet Security? Spickovy produkt, v najnovsich verziach nezatazuje system, kvalitny firewall. AVAST v novej verzii je tiez fajn. V starych verziach 5 rokov dozadu to neboli dobre antiviry (okrem AVG), ale dnes je situacia ina. Treba vyskusat v realnej prevadzke.

Najvatsie nebezpecenstvo je ale aj tak medzi monitorom a stolickou.
pistik71
26.04.10,06:32
..o zamestnanci fi.Eset sa celý deň trápia v robote ...

Ako ktori... ;)
dalid
14.07.10,08:02
Na fore je viacej podobnych tem ohladov antivirusov. Zial nejako som nenasiel zatial odpoved na moju otazku. Tak trosku totu temu posuniem vyssie.

Aky antivir pre NETBOOK?
Procesor Atom N450, OS - Win XP Home, SP3

Hladam nieco co ho nebude velmi spomalovat. Zatial bezi licencia Trend micro antivirus, tento mi ale obcas zablokuje aj "normalne" stranky.. (raz dokonca aj sme.sk ... :( ).
Momentalne testujem Aviru, bezplatnu verziu. No neviem ci je to dobry napad mat naraz 2 antiviry na netbooku, zda sa ze sa niekedy spomaluje nacitanie stranok na nete. Tak sa mi pochvalte ako chranite svoje netbooky ;). Kazda rada dobra. :)
bettylou
14.07.10,12:21
esset 4. som spokojná. Po dvoch rokoch si treba na stránke vypýtať nové heslo a fakturujú to do 14 tich dní. Až na to že nie je freeware.
marko182
14.07.10,15:32
Na fore je viacej podobnych tem ohladov antivirusov. Zial nejako som nenasiel zatial odpoved na moju otazku. Tak trosku totu temu posuniem vyssie.

Aky antivir pre NETBOOK?
Procesor Atom N450, OS - Win XP Home, SP3

Hladam nieco co ho nebude velmi spomalovat. Zatial bezi licencia Trend micro antivirus, tento mi ale obcas zablokuje aj "normalne" stranky.. (raz dokonca aj sme.sk ... :( ).
Momentalne testujem Aviru, bezplatnu verziu. No neviem ci je to dobry napad mat naraz 2 antiviry na netbooku, zda sa ze sa niekedy spomaluje nacitanie stranok na nete. Tak sa mi pochvalte ako chranite svoje netbooky ;). Kazda rada dobra. :)

Co sa tyka antivirovych programov pre netbook, poradit neviem. Ja bezim na Avast-e, ale na notebooku. Ale nemyslim si, ze je dobry napad pouzivat 2 antiviry sucasne. Moze prist medzi nimi ku konfliktu napr. ked ich rezidentna ochrana bude chciet skontrolovat ten isty subor v rovnakom case.
stormcatcher
14.07.10,15:38
misoft
14.07.10,16:22
Ja na stolnom som stále na avaste 4.8, ale dcére na NB som dal avast 5. Licenciu na neho získaš jednoduchým zaslaním e-mailovej adresy na ich stránku a získaš licenčný kľúč na celý rok. Aktualizácie vírovej databázy máš denne.
dalid
15.07.10,10:53
marko182 -2 antiviry naraz - asi mas pravdu. Licencia na Trend Security mi konci o cca 2-3 tyzdne.. Potom bude uz iba avira..

Aj podla tohto testu dopadla celkom slusne: http://www.itnews.sk/recenzie/software/2010-03-24/c132702-pcr-test-antivirusovych-rieseni
marko182
15.07.10,13:04
marko182 -2 antiviry naraz - asi mas pravdu. Licencia na Trend Security mi konci o cca 2-3 tyzdne.. Potom bude uz iba avira..

Aj podla tohto testu dopadla celkom slusne: http://www.itnews.sk/recenzie/software/2010-03-24/c132702-pcr-test-antivirusovych-rieseni

Aviru som neskusal, takze sa nemozem vyjadrit. Ale ved mozes vyskusat na tyzden-dva a ak nebudes spokojny, tak zase mozes vyskusat nieco ine. Teraz je na trhu dost vela kvalitnych bezplatnych antivirakov. Zalezi od vkusu :)
stormcatcher
15.07.10,13:09
Aviru som neskusal, takze sa nemozem vyjadrit. Ale ved mozes vyskusat na tyzden-dva a ak nebudes spokojny, tak zase mozes vyskusat nieco ine. Teraz je na trhu dost vela kvalitnych bezplatnych antivirakov. Zalezi od vkusu :)
musel by xodit na poriadne zavirene stranky. 2 tyzdne?
marko182
15.07.10,13:13
musel by xodit na poriadne zavirene stranky. 2 tyzdne?

myslel som kvoli tomu, nakolko mu ten antivirak zatazi system, kedze ide o netbook
stormcatcher
15.07.10,13:18
myslel som kvoli tomu, nakolko mu ten antivirak zatazi system, kedze ide o netbook
aviru som spomenul aj preto lebo ho ma kamarat na notebooku a je s nim spokojny. ja klasicky nod
dalid
16.07.10,09:50
NOD mam na klasickom notebooku, skusal som ho aj na netbooku. Tam bolo citit spomalenie najme pri surfovani...
Takze to vyzera tak, ze ked mi skonci licencia na predinstalovanom antivire, ostanem pri Avire. Dakujem vsetkym za skusenosti.