monka.r
01.04.10,08:25
zdravim a prosim o radu: cez predzahradku (nielen mne, aj vsetkym susedom na nasej ulici) mi ide plynovodna rura. podla mojich vedomosti, mala by byt na na verejnom priestore, niekde pod cestou, a z ulice by cez sukromne pozemky mali viest len pripojky. momentalne mam s nou problem, lebo mi zavadzia a nemozem osadit vodomernu sachtu. ale okrem toho, je v poriadku mat ju takto cez pozemok z hladiska bezpecnosti? nevie niekto, ktory zakon upravuje tieto zalezitosti?

dakujem pekne za akekolvek rady
monika
Laco-monter
01.04.10,06:30
Čo to znamená , "ide mi cez predzahradku plynová rúra" ?

Nie je tá rura zakopaná v zemi ?

Na tu rúru bola kedysi vydaná nejaká dokumentácia, a rura bola položená nejakou firmou, a v sučasnosti tu ruru spravuje tiež nejaká spoločnosť, takže tá rura je v tvojej zahradke položená uplne legálne a nespravíš z tým vobec nič.
Luky89
01.04.10,06:46
Keď tam je tak tam je preto že ju niekto tam schválil z nejakého dôvodu a ak by aj bol nejaký zákon ktorý to teraz nepovoľuje tak určite je nebudú prekladať kvôli tomu (tak potom 90% domov by muselo prekladať elektromery a plynomery a potom o 10 rokov po novelizácii zas). Keď ju preložia tak len keď ju budú likvidovať a klásť nové potrubie (a aj tak tam ostane:)) ak ovšem tam nieje preto že sa nedá viesť inde.
Laco-monter
01.04.10,06:51
Keď tam je tak tam je preto že ju niekto tam schválil z nejakého dôvodu a ak by aj bol nejaký zákon ktorý to teraz nepovoľuje tak určite je nebudú prekladať kvôli tomu (tak potom 90% domov by muselo prekladať elektromery a plynomery a potom o 10 rokov po novelizácii zas). Keď ju preložia tak len keď ju budú likvidovať a klásť nové potrubie (a aj tak tam ostane:)) ak ovšem tam nieje preto že sa nedá viesť inde.
Tak ver tomu, že elektromery sa BUDÚ PREKLADAŤ !

Podľa nových noriem musí byť skrinka umiestnena tak aby bola pristupna z verejne prístupného miesta - z chodníka.

Čudujem sa , že sa do toho ešte nikto neobul .:confused:

Pre firmy zaoberajuce sa projekciou a realizáciou el.pripojok by to bol biznis jak hovado.

Preloženie jedneho eleektromera, cena aj z materialom projektom aj z prácou cca.1700- 2000 euro.
arizona
01.04.10,07:19
Myslím, že v tejto téme nájdeš odpoveď : http://www.porada.sk/t90039-plyn-cez-pozemok-prekladka.html
Miloš Mičega - CIMOM TN
01.04.10,09:56
zákon 656/2004 Z. z. o energetike a o zmene niektorých
zákonov v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
monka.r
01.04.10,09:59
Čo to znamená , "ide mi cez predzahradku plynová rúra" ?

Nie je tá rura zakopaná v zemi ?

Na tu rúru bola kedysi vydaná nejaká dokumentácia, a rura bola položená nejakou firmou, a v sučasnosti tu ruru spravuje tiež nejaká spoločnosť, takže tá rura je v tvojej zahradke položená uplne legálne a nespravíš z tým vobec nič.no jasne, ze je zakopana v zemi, lenze vodarne nam teraz menia vodovodne potrubia (stare idu zhruba paralelne s plynovymi rurami cez nase pozemky a nove budu na ulici pod cestou) kvoli comu nas poziadali, aby sme vykopali jamy na nove sachty -vodomery sa tiez musia prelozit z pivnic do tych sacht popri plotoch, aby to vodari vedeli odcitat nejakymi pristrojmi aj ked nebudeme doma. pri kopani sme narazili na tie plynove rury -sachta ma byt 50cm od plynu a mne sa to tam jednoducho nevojde. budem ju musiet dat uplne inde, daleko od domu, bude to pracnejsie a drahsie, a to len pre tu blbu plynovu ruru. tak si sa snazim zistit, ci je to vobec v poriadku, ze rura je, kde je.
monka.r
01.04.10,10:03
Myslím, že v tejto téme nájdeš odpoveď :

dakujem krasne za link, musela som ho odstranit, lebo mi neslo odoslat odpoved.
monka.r
01.04.10,10:04
zákon 656/2004 Z. z. o energetike a o zmene niektorých
zákonov v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
dakujem pekne!
Laco-monter
01.04.10,15:28
Inak ja by som si z plynovej rury nerobil ťažkú hlavu , spravil by som vodomernu šachtu takým sposobom aby cez ňu išla aj spomínana plynová rura.

Keď takéto riešenia možu byť v priemyselných závodoch, prečo by nemohlo plynové potrubie prechádzať cez tvoju vodomernu šachtu ?