marospet
01.04.10,18:49
Možte poradiť ako na podlahovku rezervu som nechal 12cm
1.Je treba davať po plystyren aj lepenku a foliu.
2.Aku vrstvu polystyremu použiť a aky polystyren tvrdeny alebo ten farebny potiahnuty zelenou hmotou.
3.Jedna sa o plochu 118m štvorcovych
Ďakujem za rady.:confused:
220870
01.04.10,18:21
Pod polystyrén je treba dávať "IPU", a je dobré dávať medzi IPU a polystyrén fóliu.Pod podlahovku je najlepší ten "potiahnutý zelenou hmotou".Nemusíte potom dávať karisieť.
sfinks
01.04.10,19:44
zo 10 cm polystyrenu daj .. nebudes predsa krtkov v zemi ohrievat... potom rurky s karirozozou a potom este poter takze 10+6 t oej cca 16 cm al kedze sisi nechal len 12 cm tak musis daj menej polystyrenu ... ale minimum aspon 6-8 daj ..
mendo933
02.04.10,05:13
Toto je uz chytanie rozbehnuteho vlaku. Taketo veci sa riesia v projekte. Asi by som velmi rychlo zabudol na podlahovku, ta vrstva izolacie co ti vinde je na podlahovku veeeelmi malo. Budes mat velke straty. Kym tam nepôjde aspon 10cm izo tak to nema zmysel riesit. A nepomôze ani ten potiahnuty tou najzelenejsou hmotou.
Inu farbu budes mat ty ked zisis cenu toho zeleneho zazraku :)
220870
02.04.10,05:54
Toto je uz chytanie rozbehnuteho vlaku. Taketo veci sa riesia v projekte. Asi by som velmi rychlo zabudol na podlahovku, ta vrstva izolacie co ti vinde je na podlahovku veeeelmi malo. Budes mat velke straty. Kym tam nepôjde aspon 10cm izo tak to nema zmysel riesit. A nepomôze ani ten potiahnuty tou najzelenejsou hmotou.
Inu farbu budes mat ty ked zisis cenu toho zeleneho zazraku :)
Nezmysel.
mendo933
02.04.10,14:46
Neviem akoze co by malo byt nezmysel
marospet
02.04.10,16:10
Neviem akoze co by malo byt nezmysel
Toten blud čo pišeš davaj si aj 20 polystyren. Dneska som naniesol vyšky a možem ist na 14cm. Takže dam 7+7 myslím že to bude stačit. Ten polystyren čo mi maju z neho oči vypadnut stoji 8eur meter a normalny 5eur tak to neje take hrozne.dam 4cm tvrdeny a potom na neho 3cm zeleny a ostane mi 7cm na poter čo by malo stačit.
marospet
02.04.10,16:14
Toto je uz chytanie rozbehnuteho vlaku. Taketo veci sa riesia v projekte. Asi by som velmi rychlo zabudol na podlahovku, ta vrstva izolacie co ti vinde je na podlahovku veeeelmi malo. Budes mat velke straty. Kym tam nepôjde aspon 10cm izo tak to nema zmysel riesit. A nepomôze ani ten potiahnuty tou najzelenejsou hmotou.
Inu farbu budes mat ty ked zisis cenu toho zeleneho zazraku :)
a ešte v projekte bolo 12cm na podlahovku neviem prečo by malo byt malo ešte som nepočul aby niekto daval 10 a viac pytal som sa susedou čo maju podlahovky.
TomasHC
02.04.10,18:02
Ja som daval 9cm klasicky stabilizovany EPS100S. Styrodur je zbytocny, mozno tak do garaze dva pasy kam bude jazdit auto :)
220870
02.04.10,18:14
Neviem akoze co by malo byt nezmysel
Neviem prečo by sa teplo malo šíriť dolu,respektíve ako sa šíri teplo dolu ako chcete prinúťiť teplo aby sa šírilo dolu ,budete na to používať ventilátor ,alebo nejaký iný nútený obeh?:)
groga
03.04.10,19:22
Ja mám na podlahovku 20cm, ale v tom už musia byť aj parkety alebo dlažba. Chcem dať 10cm EPS, 6cm betón a zostanú mi 4cm na Hydrobit, fóliu, lepidlo+dlažbu alebo podložka+parkety. Bude to tak dobre?
lapejko
04.04.10,21:40
Toten blud čo pišeš davaj si aj 20 polystyren. Dneska som naniesol vyšky a možem ist na 14cm. Takže dam 7+7 myslím že to bude stačit. Ten polystyren čo mi maju z neho oči vypadnut stoji 8eur meter a normalny 5eur tak to neje take hrozne.dam 4cm tvrdeny a potom na neho 3cm zeleny a ostane mi 7cm na poter čo by malo stačit.
Ak máš malú výšku systémová doska ti z nej kradne skoro 2 cm. V Tomto prípade je lepšie ak použiješ 2x 4 cm extruďáku, AL fóliu a rúrky pripevniť pripináčikmi. Pozri aj Schluter-Bekotec-EN 23 F na www. schlueter-systems.com
pivko
05.04.10,12:38
Možem na podlahovku položiť lam.plávajúcu podlahu ak nechcem keramickú dlažňbu? Vraj na to existuje nejaká špeciálna.
pivko
11.04.10,06:33
Ja som daval 9cm klasicky stabilizovany EPS100S. Styrodur je zbytocny, mozno tak do garaze dva pasy kam bude jazdit auto :)
A nedával si na neho karirohož?
Ja by som chcel dať 4cm EPS 100 /v ňom drážky na rozvod vody a kúrenia , nebudem mať podlahovku/ a na to 5cm styrodur. Musím potom dávať do poteru karirohož?
pavol54
11.04.10,06:58
Možem na podlahovku položiť lam.plávajúcu podlahu ak nechcem keramickú dlažňbu? Vraj na to existuje nejaká špeciálna.
klasika, 6-7 mm dnes sa už robí len hdf najlepšie sa spýtať v parketovom štúdiu, pod podlahovku ide len grafitový papier a hrubšia fólia pe, nesmie tam ísť tá podložka napenená čo ponúkajú všetci predajcovia, pretože vytvoríš tepelnú bariéru.
pavol54
11.04.10,07:01
Ja mám na podlahovku 20cm, ale v tom už musia byť aj parkety alebo dlažba. Chcem dať 10cm EPS, 6cm betón a zostanú mi 4cm na Hydrobit, fóliu, lepidlo+dlažbu alebo podložka+parkety. Bude to tak dobre?
tú hrúbku betónu by som nepodceňoval, doporučovaných 8-10 cm je asi na základe skúseností z praxe
petmich
15.04.10,13:15
Ja mám na podlahovku 20cm, ale v tom už musia byť aj parkety alebo dlažba. Chcem dať 10cm EPS, 6cm betón a zostanú mi 4cm na Hydrobit, fóliu, lepidlo+dlažbu alebo podložka+parkety. Bude to tak dobre?
to groga: nechápem prečo chceš dávať hydrobit až na betónový poter. Ja som mal tiež 20 cm a dával som to takto: betónová platňa, hydroizolácia, fólia, podlahový EPS 100S 4cm+8cm, fólia, kari rohož, trubky podlahového kúrenia a betónový poter 6 cm. Na podlahovú krytinu ti stačia 2 cm. Čau
alltracboy
15.04.10,13:22
naco sa dava pod podlahove kuranie taka hruba izolacia (10cm)? Ved teplo stupa hlavne hore.

petmich.. nedava sa kari rohoz do betonu?
pavol54
15.04.10,15:45
naco sa dava pod podlahove kuranie taka hruba izolacia (10cm)? Ved teplo stupa hlavne hore.

petmich.. nedava sa kari rohoz do betonu?
trocha fyziky, teplo sa šíri(prestupuje) v homogénnom priestore rovnako všetkými smermi a potom sa šíri sálaním do vzduchu, to že stúpa hore je iný fyzikálny zákon, ja som dal nad podpivničený priestor len 4 cm izolácie v súlade s dovtedajšími znalosťami a mohol sam dať viac.
dolfort
16.04.10,00:10
Možem na podlahovku položiť lam.plávajúcu podlahu ak nechcem keramickú dlažňbu? Vraj na to existuje nejaká špeciálna.

ja som použil TEXIZOL, cenu už ti nepoviem, musel by som prehrabať kopec papierov. Na dotyk je od bežného mirelonu trochu tenšia a takmer priesvitná. Ten rozdiel je viac cítiť ako vidieť. Kročajový hluk tlmí dobre a má nízky tepelný odpor, presné čísla už tiež neviem, ale nájdeš na nete.

Pozri aj:
http://www.e-filip.sk/default.aspx?ContentID=2364&ThreadID=223208&sortBy=lastAnswer
http://forum.tzb-info.cz/t.py?t=11&i=106850
http://www.e-filip.sk/default.aspx?ContentID=2364&ThreadID=173263&sortBy=question

http://www.ebenel.cz/doplnky/podlozky - ako vidíš, výber je široký.
groga
16.04.10,19:10
Hydrobit samozrejme ide na platňu, ale neviem prečo sa dáva fólia aj pod aj nad EPS. Karirohož mám v úmysle dať nad trubky do poteru.
pivko
16.04.10,19:13
Hydrobit samozrejme ide na platňu, ale neviem prečo sa dáva fólia aj pod aj nad EPS. Karirohož mám v úmysle dať nad trubky do poteru.
mimotemymožno aby odtial po rokoch ten polystyren neutiekol:confused:
220870
16.04.10,20:15
Hydrobit samozrejme ide na platňu, ale neviem prečo sa dáva fólia aj pod aj nad EPS. Karirohož mám v úmysle dať nad trubky do poteru.
Polystyrén sa vraj neznáša s asfaltom.
pivko
17.04.10,03:12
to groga: nechápem prečo chceš dávať hydrobit až na betónový poter. Ja som mal tiež 20 cm a dával som to takto: betónová platňa, hydroizolácia, fólia, podlahový EPS 100S 4cm+8cm, fólia, kari rohož, trubky podlahového kúrenia a betónový poter 6 cm. Na podlahovú krytinu ti stačia 2 cm. Čau
Akú foliu si použil? musím dať foliu aj keď dám namiesto EPS 100s XPS?
220870
17.04.10,06:16
Ktorú fóliu teraz myslíte?
pavol54
17.04.10,10:55
Hydrobit samozrejme ide na platňu, ale neviem prečo sa dáva fólia aj pod aj nad EPS. Karirohož mám v úmysle dať nad trubky do poteru.
tú karirohož dávaš snáď pod trubky (ak nemáš tvarovaný polystyrén alebo niečo iné na vedenie trubiek), tak tá slúži na to aby si cez úchytky natvaroval potrubie alebo ako chceš spraviť toho slimáčika s nastaveným rozostupmi?
alltracboy
17.04.10,12:37
nazov kari-rohoz sa pouziva na zvaranu ocelovu siet do betonu.
pivko
17.04.10,15:44
Ktorú fóliu teraz myslíte?
Fóliu medzi IPU a polystyren a foliu medzi polystyren a poter / treba aj tam?/
220870
17.04.10,17:14
Treba tam aj tam.
pivko
17.04.10,20:57
Treba tam aj tam.
A akú ? igelit ako na parenisko?:D
220870
17.04.10,21:03
Väčšinou sa používa agrofólia.Takže to parenisko by mohlo byť.
marospet
18.04.10,08:57
To načo foliu medzi hadicu a beton nerozumiem.Ja foliu davam len pod polystyren. natrel som dosku penetrakom dal som lepenku a 5cm pol tvrdeny teraz v pondelok dam 3cm systemovu dosku hadicu otlakujem zalejem poterom 7cm a konec.nech to schne a zreje.
andiablo
18.04.10,12:07
Fólia sa dáva ešte aj na vrch polystyrénu. Je to hlavne kvôli tomu aby ti nevznikali takz. lieviky. Miesta spojov polystyrénových dosiek kam si vojde cementové mlieko z betónu. Keď dáš tú fóliu nebudeš tam mať tieto lieviky lebo voda ti nebude mať kam odtiecť