cernejandel
03.04.10,16:07
Jedná sa o oplotenie medzi rodinným domom, ktorý patrí staršej vdove, mojej tete na jednej strane a na strane druhej je penzión ktorý slúži na ubytovanie občasných návštevníkov z PL. Keď sa susedia rozhodli prestaviť tamojší RD na penzión, zabrali celý pozemok až po jestvujúci plot na pozemku mojej tety, avšak jej podľa LV patria ešte dva metre za plotom ktoré sa dávnejšie využívali a prechodový chodník medzi ulicami. Teta sa teraz rozhodla že svoj plot posunie na hranicu svojho pozemku, tj o tie dva metre von, avšak susedia majú na týchto miestach už osadenú zámkovú dlažbu a vysadené rastliny. Môže ona bez problémov tento svoj plot posunúť, ak jej pozemok právom patrí? Dohoda so susedmi nehrozí, už sa ju dokonca pokúšali pripraviť o život.
220870
03.04.10,14:25
Teta má právo na uvedenie svojho pozemku do pôvodného stavu.Asi toľko litera zákona.Ale na Slovensku je to tak že najväčšia žumpa a odpad našej spoločnosti je na súdoch medzi judr.takže ak vaša teta nemá po ruke výpalníkov alebo neobmedzený účet v banke na poplatky a úplatky na slovenských súdoch asi má smolu, nápravy a spravodlivého rozhodnutia súdu sa asi nedožije.:mee:
durisovad
03.04.10,15:14
A nechcela by teta tie dva metre svojho pozemku radsej odpredat majitelovi penzionu, plot nechat tam, kde je a mat svaty pokoj a trochu penazi?
cernejandel
05.04.10,13:45
no teta by aj rada predala, ale takto moznost susedia kategoricky odmietli...
durisovad
05.04.10,16:24
Potom zostava naozaj asi len sudne vysporiadanie. Ako si moze niekto dovolit kategoricky odmietnut zaplatit alebo vratit to, co mu nepatri. Zaangazovala by som do toho pravnika.
ski555
05.04.10,17:01
no pokiaľ sa takto správajú,ak odkúpiť pristanú akurát na najnižšej cene a súdne vysporiadanie no ďakujem pekne,lepšia verzia je výpalníci